Close

Strona 3087 z 3102 PierwszyPierwszy ... 20872587298730373077308530863087308830893097 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 30 861 do 30 870 z 31017
  1. #30861

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcinos76 Zobacz posta
    Witam wszystkich. Mój pierwszy post na forum zamieszczam tu bo też zaliczam siebie do analogowych ortodoksów.
    Polecam Ci któregoś z serii FM 2 np. A i F3HP można kupić obecnie w śmiesznej cenie. Miałem FM2N przez wiele lat i sprzedałem go jako super sprawny i doskonały aparat.
    ROzejrzyj się po ebay - tte korpusy są za naprawde cenę obiadu w knajpie
    Witam serdecznie analogowca
    Pozdrawiam. Piotr.
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  2. #30862

    Domyślnie

    Dziękuję za odzew
    Nie ukrywam, że FM2 bardzo mi się podoba, widzę jednak że u nas na znanych portalach aukcyjnych, cena dochodzi nawet do 800zł za samo body. Może i warto zrujnować się na coś takiego. Taki aparat w dobrym stanie pewnie starczy na wiele lat, jeśli brać pod uwagę to, że nie fotografuję aż tak dużo.
    Kuszą też inne, niby martwe systemy, ale wyjątkowe, jak wspomniana Mamiya, albo bardzo ciekawy Contax.

  3. #30863

    Domyślnie

    Posiadam FM2N i też jestem zadowolony z tego modelu. Szkoda tylko, że szkla są takie drogie.

    Ostatnio kupilem pentaxa spotmatica za 50 funciakow z 50 1.4 takumara. Serwis bedzie droższy niż sam aparat ale czuje, że warto bedzie dolozyc te 100'kę do ceny zakupu.

  4. #30864

    Domyślnie

    Mam Spotmatica
    Mój nie jest aż tak ładny, suwaczek od popychacza przysłony trochę się przycina. Kupiony w Polsce, więc taniej, ale gorzej. Mam do tego nieco gorszy, ale i tak świetny SMC Takumar 1,8/55.
    Zazdroszczę zakupu. To świetny aparat, tylko trzeba się przyzwyczaić do działania światłomierza. Trudno to dokładnie określić, ale ten spot miewa swoje "narowy". Potrzeba trochę czasu na opanowanie specyfiki tego światłomierza.
    Za to, jak się powszechnie uważa(i chyba słusznie), Spotmatic wybitnie nadaje się do robienia negatywów B&W. Polecam założyć jakiegoś Ilford Delta 100 do tego pomarańczowy filtr - jest jazda

  5. #30865

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcinos76 Zobacz posta
    Za to, jak się powszechnie uważa(i chyba słusznie), Spotmatic wybitnie nadaje się do robienia negatywów B&W. Polecam założyć jakiegoś Ilford Delta 100 do tego pomarańczowy filtr - jest jazda
    W moim przypadku może się obejść bez filtra, obiektyw jest żółciutki jak kaczuszka (znaczy szkła).

  6. #30866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    W moim przypadku może się obejść bez filtra, obiektyw jest żółciutki jak kaczuszka (znaczy szkła).
    To znaczy, ze "swieci". Ja bym na lotnisko z nim nie chodzil

  7. #30867

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    To znaczy, ze "swieci". Ja bym na lotnisko z nim nie chodzil
    Ponoc promienie UV niwelują troszkę tę przypadłość, ale o tym przekonam się latem.

  8. #30868

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Ponoc promienie UV niwelują troszkę tę przypadłość, ale o tym przekonam się latem.
    Albo zainwestuj w jakas mini-przenosna solarke.

  9. #30869

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Albo zainwestuj w jakas mini-przenosna solarke.
    W sumie moge kupic cos na amazonie i oddac po skonczonej terapi.

  10. #30870

    Domyślnie

    Takumary, to obiektywy radioaktywne.
    Soczewki i powłoki na bazie radioaktywnego Toru, więc z tym "świeceniem", to najprawdziwsza prawda. Te żółciutkie powłoki, czyli tak zwana "słomka Takumarowa", to jest coś, o co użytkownicy analogowych Pentaxów zabiegają z ogromnym zapałem. Żaden, nawet najlepszy Zeiss, nie ociepla kolorów tak, jak stare Super Takumary. Niektórym się to nie podoba, inni są w tym zakochani. Ja należę do tych drugich.
    Obiektywy z najwcześniejszych wersji uchodzą za najlepsze i to jest właśnie ta wersja. Uprzedzam, ze można się uzależnić

Strona 3087 z 3102 PierwszyPierwszy ... 20872587298730373077308530863087308830893097 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •