Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie d7100 pin blokujący obiektyw utknął

    Hej

    Ostatnio miałem tragicznaprzygodę. Będąc w Londynie na dwudniowym foto-tripie zepsuł się mój miesięczny d7100. Mam dwa szkła- kit 18-5 i stałkę 50mm 1.8. Miałem założoną stałkę, gdy chciałem zmienić obiektyw okazało się, że nie ma mowy. Po naciśnięciu przyciusku umożliwiającego zdjęcie obiektywu nic się nie działo tzn. Pin blokujący obiektyw nie zmieniał pozycji, przez co nie mogę zmienić szkła. Nie ukrywam, bardzo popsuło mi to wyjazd. Czy ktoś miał podobny problem? Czy kwalifikuje się to pod gwarancję? Czy da sie jakoś to naprawić w domu- nieinwazyjnie?

    Prooszę o pomoc,
    MK
    Pozdrawiam, Michał!
    BLOG

  2. #2

    Domyślnie

    Jak jest na gwarancji, to pewnie trzeba próbować serwis i nie kręcić nic. Natomiast sama awaria to raczej okazja jakich mało do nauki fotograficznego myślenia. Jednym ze sposobów nauki jest wziąć jeden obiektyw (zwłaszcza stałoogniskowy) i jeden aparat i próbować z tego wycisnąć ile się da...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Natomiast sama awaria to raczej okazja jakich mało do nauki fotograficznego myślenia. Jednym ze sposobów nauki jest wziąć jeden obiektyw (zwłaszcza stałoogniskowy) i jeden aparat i próbować z tego wycisnąć ile się da...
    Dziwna porada... Przecież jak ma 50 1.8 to dlaczego ma się ograniczać do 18-105? Czy tego szkła wyciśnie 50 1.8? Nie A czy sama 50 to dobry pomysł? Raczej też nie...
    Jak aparat jest na gwarancji, to razem z zablokowanym szkłem do reklamacji.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 13-01-2018 o 17:23

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    A czy sama 50 to dobry pomysł? Raczej też nie...
    Nie mówię, żeby nie naprawiać, ale na wyjeździe ugrzęźnięcie z tą 50/1.8 to dobra okazja do nauki.
    Jak aparat jest na gwarancji, to razem z zablokowanym szkłem do reklamacji.
    Tak właśnie. Nie ruszaj tylko nic na siłę.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli porada żeby w lustrzance na wszelki wypadek nie zmieniać obiektywów bo może się coś zepsuć ?

    U znajomego coś takie się stało, próbowaliśmy ściągnąć obiektyw dość długo bez jakiegoś dłubania i okazało się że pomogło ustawienie obiektywu w górę, naciskanie przycisku i ruszanie obiektywem z wyczuciem, w pewnym momencie puściło, bolec był luźny nie reagował na przycisk, odwracając w dół wysuwał się sam, a do góry chował się sam.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Nie mówię, żeby nie naprawiać, ale na wyjeździe ugrzęźnięcie z tą 50/1.8 to dobra okazja do nauki.
    A, no to rozumiem Szkoła przetrwania z przymusu. Choć na DXie wolałbym się zablokować z 35, a jeszcze lepiej z 24

Podobne wątki

  1. 14-24 utknął w body
    By jif in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 13:20
  2. D7000 - blokujący się autofokus
    By trutkows in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 12:20
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 18:33
  4. Obiektyw utknął w body! D90+T17-50
    By tajny in forum Serwis
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 20:09
  5. d90 i blokujący się AF obiektyw tamrona 90mm
    By excentryk in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 12:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •