Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie Nikon D750 po wymianie migawki

    Witam,
    Od pewnego czasu temat ERROR w migawce dopadł i mnie. Jakie są wasze doświadczenia z serwisowaniem Nikona D750? Czy faktycznie po wymianie migawki wszystko już ładnie chodzi? czy ERROR co jakiś czas się jeszcze pojawia? Na chwilę obecną błąd pojawił mi się dwa razy i zastanawiam się czy już odsyłać czy jeszcze się wstrzymać. Z góry dziękuję za odpowiedź!

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety, wymiana migawki nic nie zmienia poza tym że jest nowa migawka a korpus wyczyszczony. (ocena subiektywna)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Niestety, wymiana migawki nic nie zmienia poza tym że jest nowa migawka a korpus wyczyszczony. (ocena subiektywna)
    Czyli na nowej też wyskakuje błąd?

  4. #4

    Domyślnie

    u mnie ten problem występuje 2-3 razy w roku przy mocnej eksploatacji (filmy i zdjęcia)
    Mam na myśli wieszanie się lustra. W zeszłym roku wymieniłem migawkę i 2 razy się zawiesił. Na szczęście nigdy w jakimś ważnym momencie.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2017
    Miasto
    Poznań/Myślenice
    Posty
    17

    Domyślnie

    Tak podpytam, bo zamierzam kupić D750 - na czym polega to wieszanie się lustra, i co trzeba zrobić żeby się "odwiesiło"?

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie wiesza się czasem po dłuższym nieużywaniu aparatu. Kolejne wciśnięcie spustu "odwiesza" lustro i dalej spokojnie robię zdjęcia.
    Dzięki akcji serwisowej, migawkę zamierzam wymienić jak się bardziej zmęczy. Na razie ma dopiero 35k przebiegu
    Nie ma się czym chwalić

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie ERr występuje tylko przy krótkich czasach , ale jak kolega wyżej pisze , ponowne wciśnięcie spustu odwiesza lustro i wszystko gra
    A akcja serwisowa? Po co z niej korzystać jak body działa grzechem było by teraz marnować taka okazje i skorzystać z wymiany.
    Aktualny przebieg to ~23k
    FX

  8. #8

    Domyślnie

    Maciek masz pewność że wymienili, czy tylko tak powiedzieli? U mnie była wymiana i nie mam taki układ błędów, a sam wiesz że aparat często i mocno używam.

    Swoja droga, przed świętami pojechałem do pewnego mechanika z samochodem, w sumie nic się nie działo złego, ale tak żeby zrobić przegląd przed zimą, bo zona w ciąży i długa trasa do rodziny, i wyszło że mam kilka rzeczy do zrobienia układzie zawieszenia i hamulcowym, kosztorys na 3.5 tys złotych, ale mechanik wtopił na tym że chciał mi regenerować zaciski hamulcowe, gdzie 3 msc wcześniej regnerowalem kompletnie wszystkie zaciski bo miałem problem z nimi, samochod zabrałem, i ogólnie dla pewnosci pojechałem na stację diagnostyczną,i wcześniej do innego mechanika z tym kosztorysem, okazało się że z tego kosztorysu nie było ani jednej części do wymiany - mechanik chciał mnie skroić na 3.5 kafla i pewnie też by powiedział że wymienił ... Wiec dla mnie jest już wszystko możliwe...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 20-01-2018 o 23:32

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    aparat często i mocno używam
    Pytałem w innym wątku ale widocznie Ci umknęło- jaki przebieg?

  10. #10

    Domyślnie

    Musiałbym sprawdzić, ale ze 100 tys już będzie.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przebieg migawki w Nikon D750
    By Przybysz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-12-2023, 02:06
  2. po wymianie migawki
    By foton24 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 03:06
  3. Nikon D600 po wymianie migawki - Jak Nowy ?
    By indepedente in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 23:35
  4. Reset licznika po wymianie migawki
    By leon001 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 23:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •