Close

Strona 968 z 1914 PierwszyPierwszy ... 468868918958966967968969970978101810681468 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 671 do 9 680 z 19131
  1. #9671
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    draco-krk mi go ostatnio pokazał i obiektyw całkiem sprawnie sobie radził, wolniej niż inne szkła ale było ok, mi by starczył. Lepsze szkła z pierwszymi aparatami A7 i tak są ograniczone aparatem więc dziecka na huśtawce w serii i tak nie trafimy żadnym obiektywem Czyli większość użytkowników z 99% zdjęć nim zrobi:]
    W jaki sposób są niby ograniczone w stosunku np do a7ii ?

  2. #9672
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    draco-krk mi go ostatnio pokazał i obiektyw całkiem sprawnie sobie radził, wolniej niż inne szkła ale było ok, mi by starczył. Lepsze szkła z pierwszymi aparatami A7 i tak są ograniczone aparatem więc dziecka na huśtawce w serii i tak nie trafimy żadnym obiektywem Czyli większość użytkowników z 99% zdjęć nim zrobi:]
    AF_C nie używam, i ogólnie do poruszających się tematów mam manierę, jeszcze manualnych, analogowych aparatów ostrzenia na odpowiednią odległość i wyzwalania migawki w momencie kiedy obiekt się znajdzie w tam gdzie chce w polu ostrości. Czy A7 ma dyzy lag w wizjerze i w wyzwalaniu migawki?
    Dziecka, ani huśtawki nie posiadam, wiec tez problem z głowy

  3. #9673

    Domyślnie

    W dobrych warunkach oświetlenia jest w porządku. Zrobiłem test właśnie na huśtawce, mniej więcej co trzecie zdjęcie w punkt (przy f2.2). Zwykłe zdjęcie na spacerze, gdzie dziecko szło w moją stronę, przy AF-S autofocus nie zdąży ustawić ostrości na czas, w AF-C wszystko ładnie w punkt. Ogólnie jest w porządku, jeśli ktoś potrafi wykorzystać sprzęt który posiada, zrobi z niego dobry użytek.

  4. #9674
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    arturohio gdzie masz taki fajny cashback na ten komplet? Też się zastanawiam nad a7 z 50mm i 35 jako zestaw wycieczkowo turystyczny (mi te ogniskowe pasują). Natomiast co do FF i packshotów to się zastanów dwa razy. Przy FF będziesz miał mniejszą głębie ostrość na tej samej przysłonie i może się okazać, że potrzebujesz mocniejszych lamp. Wybór FF przy packshotach, wcale nie jest taki oczywisty.
    Wybór może i nie jest oczywisty, bo przez dłuższy czas myślałem nad olympusem e-m5 mkII jednak ceny szkieł do olka są masakryczne jeśli chcemy coś lepszego, a mała matryca chyba nie do końca mi pasuje. Mam teraz LX100 i zatęskniłem za jakimś sprzętem systemowym. Zawsze chciałem pełna klatkę i dlatego mój wybór padł na najtańszy wariant czyli sony a7. Do użytku prywatnego myślę, że to będzie dobry wybór, a do studia najwyżej dołoże te "zaoszczędzone" pieniędze do oświetlenia. Tak czy siak nie stać mnie na razie na 2 aparaty, ale system Sony Ax zapowiada się całkiem ciekawie patrząc na jakość fotek z A9'tki. Myślę, że A7III pokaże, że to dobry system, a obiektywów jest coraz więcej.
    Już niedługo: A7 + FE 50mm f1.8 + Samyang AF 35 f2.8 // był D7100 + Sigma 17-50, D90+ 18-70 + SB-700

  5. #9675
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturohio Zobacz posta
    Wybór może i nie jest oczywisty, bo przez dłuższy czas myślałem nad olympusem e-m5 mkII jednak ceny szkieł do olka są masakryczne jeśli chcemy coś lepszego, a mała matryca chyba nie do końca mi pasuje. Mam teraz LX100 i zatęskniłem za jakimś sprzętem systemowym. Zawsze chciałem pełna klatkę i dlatego mój wybór padł na najtańszy wariant czyli sony a7. Do użytku prywatnego myślę, że to będzie dobry wybór, a do studia najwyżej dołoże te "zaoszczędzone" pieniędze do oświetlenia. Tak czy siak nie stać mnie na razie na 2 aparaty, ale system Sony Ax zapowiada się całkiem ciekawie patrząc na jakość fotek z A9'tki. Myślę, że A7III pokaże, że to dobry system, a obiektywów jest coraz więcej.
    Mnie a7 kusi ceną i wielkością. Chciałem stare x100 uzupełnić nowym x100F, ale cena studzi mój zapał. A7III niestety ze względu na wagę i rozmiar traci dla mnie sens, no i cena też robi swoje. To nie ma mój główny system do pracy, a jego ewentualna kradzież ma mnie mniej boleć finansowo. Taki złoty środek pomiędzy szybkością, jakością obrazka i ceną.

  6. #9676
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Mnie a7 kusi ceną i wielkością. Chciałem stare x100 uzupełnić nowym x100F, ale cena studzi mój zapał. A7III niestety ze względu na wagę i rozmiar traci dla mnie sens, no i cena też robi swoje. To nie ma mój główny system do pracy, a jego ewentualna kradzież ma mnie mniej boleć finansowo. Taki złoty środek pomiędzy szybkością, jakością obrazka i ceną.
    Nie oglądałem dokładnej specyfikacji A7III także się nie wypowiem odnośnie wielkości i wagi. A jaki masz główny system do pracy?
    Już niedługo: A7 + FE 50mm f1.8 + Samyang AF 35 f2.8 // był D7100 + Sigma 17-50, D90+ 18-70 + SB-700

  7. #9677
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturohio Zobacz posta
    Nie oglądałem dokładnej specyfikacji A7III także się nie wypowiem odnośnie wielkości i wagi. A jaki masz główny system do pracy?
    Canon FF.

  8. #9678
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Canon FF.
    To zamawiasz tego a7 z mm?

  9. #9679
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    Czy jest tu ktos z Poznania lub Łodzi posiadający V Heliara 75/1.8?
    Tak sobie uknułem czy nie przytulic tego szkla bo sample w sieci zachecajace ale chcialbym pomacac.
    Chetnie bym wypozyczyl za dobre wino wedle uznania wlasciciela. Ma ktos?

    Załącznik 1156

  10. #9680

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturohio Zobacz posta
    W jaki sposób są niby ograniczone w stosunku np do a7ii ?
    Słabszy AF. Szkła przerastają możliwościami część aparatów fe50/1.8 je delikatnie ogranicza ale ogólnie nie ma co liczyć na złapanie wszystkiego w punkt przy obiektach w ruchu do/od aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez mackaron Zobacz posta
    Czy jest tu ktos z Poznania lub Łodzi posiadający V Heliara 75/1.8?
    Tak sobie uknułem czy nie przytulic tego szkla bo sample w sieci zachecajace ale chcialbym pomacac.
    Chetnie bym wypozyczyl za dobre wino wedle uznania wlasciciela. Ma ktos?
    Myślałem nad nim, myślałem, a tu pojawił się fe85 w niższej cenie za nówki z AFem/ostrzeniem na oko i sobie darowałem A potem akceptowalnie drożej znalazłem batisa więc wylądowałem z jeszcze czymś innym...
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

Strona 968 z 1914 PierwszyPierwszy ... 468868918958966967968969970978101810681468 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •