Close

Strona 81 z 208 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391131181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 2075
  1. #801

    Domyślnie

    Budowa D850 jest taka, że to własnie o niego mniej należałoby się martwić przy reportażu (szeroko pojętym).
    Jestem natomiast naprawdę ciekaw tych wszystkich deklaracji o potrzebie potrzebie tych pierdylionów mpix w studio - co wy ludziska wszyscy robicie że 24mpix jest za małą rozdzielczością do pracy w studio ?
    Z drugiej strony można to zrozumieć - skoro to rozdzielczość wręcz niezbędna żeby robić śluby to do studia musi być większa - przecież ktoś może zechcieć z tego materiału zrobić coś więcej niż wydruk 60cm na długim boku

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Ja po prostu tak mam, że jeżeli Nikon jest w stanie sprzedać D850 z zyskiem za 3300$, to nie zapłacę za niego więcej niż 3300$+23% Vat. Nie ma żadnego powodu, dla którego w Polsce ten sprzęt powinien kosztować więcej niż w USA. Tylko i wyłącznie to jest moim powodem narzekania na cenę.
    Skąd wiesz co jest opłacalne ? Skąd wiesz jakie są koszty dystrybucji, serwisu i administracji nikona w USA a jakie na rozproszonym rynku europejskim ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #802

    Domyślnie

    Nie sądzę, by Nikon celowo zawyżał ceny na tak biedny dla nich rynek jakim jest Polska. Ale to tylko domysł.

  3. #803

    Domyślnie

    Ja też nie sądzę. Wydaje mi się natomiast że utrzymanie dystrybucji i serwisu w EU kosztuje nikona więcej niż USA. Przy czym sprzedaż w USA jest pewnie większa niż w UE.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Już dawno nie czytałem tak durnego komentarza (a cenię twoje zdanie np. w dziale wideo).
    Cieszysz się z tego, że sprzęt jest drogi? Aha.
    Znasz pastę o tym, że amatorzy biorą się "za to" i trzeba wprowadzić licencję?
    Cieszyłbyś, że inny produkt X jest drogi? Ręce mi opadły.
    Skoro przysłowiowy Janusz jest w stanie zagrozić twojej pozycji kupując taki sam sprzęt a nie mając przy tym umiejętności, co raczej z tobą jest coś nie tak, a nie z nim. Parafrazując, czas wziąć kredyt i zmienić pracę.
    Tak jak myślałem... że odezwą się urażeni artyści. Tyle że ja nikogo nie staram się obrazić. Chcę pokazać inny punkt widzenia. Racja leży gdzieś tam po środku , ale przypominam sobie czasy gdy weszły pierwsze tanie lustrzanki za 1000-2000 zł. Rynek usług foto znacznie się zmienił. Odczuł to prawie każdy fotograf.
    Faktem jest, że teraz można kupić używkę D600 za 2-3 tyś i jakość obrazka znacząco nie będzie odstawać do D850. Wolał bym żeby każda nowa pełno-klatkowa lustrzanka kosztowała powyżej 10 tyś.

  5. #805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Tak jak myślałem... że odezwą się urażeni artyści. Tyle że ja nikogo nie staram się obrazić. Chcę pokazać inny punkt widzenia. Racja leży gdzieś tam po środku , ale przypominam sobie czasy gdy weszły pierwsze tanie lustrzanki za 1000-2000 zł. Rynek usług foto znacznie się zmienił. Odczuł to prawie każdy fotograf.
    Faktem jest, że teraz można kupić używkę D600 za 2-3 tyś i jakość obrazka znacząco nie będzie odstawać do D850. Wolał bym żeby każda nowa pełno-klatkowa lustrzanka kosztowała powyżej 10 tyś.
    O artyście nie świadczy jaki sprzęt ma czy jego cena a co nim osiąga. Jaki poziom artystyczny ma.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  6. #806
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cena D850 u nas jest obecnie taka jakby kurs dolara był liczony ze stycznia po ponad 4.20zł, fakt że w całej EU cena jest wyższa o 15-25% od ceny US+VAT co mocno zaskakuje, jeszcze troszkę i potencjalny klient będzie się coraz mniej zastanawiał nad zakupami w us lub w azji, globalny amazon, ebay i wiele sklepów powoli wypchnie z rynku malutkie lokalne sieci sprzedaży jak np nasze abfoto, fotoplus, fotojoker, cyfrowe itd, dziwi też że łatwiej jest się dogadać o rabaty w mediamarktach czy eurortv niż w wyspecjalizowanych sklepach, to już wina podejścia tych sklepów do klienta, jeszcze tak trochę to będzie płacz i ból du... że zakupy zagraniczne psują im dystrybucje i dobrze poukładany rynek.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 22-09-2017 o 13:20

  7. #807

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Tak jak myślałem... że odezwą się urażeni artyści. Tyle że ja nikogo nie staram się obrazić. Chcę pokazać inny punkt widzenia. Racja leży gdzieś tam po środku , ale przypominam sobie czasy gdy weszły pierwsze tanie lustrzanki za 1000-2000 zł. Rynek usług foto znacznie się zmienił. Odczuł to prawie każdy fotograf.
    Faktem jest, że teraz można kupić używkę D600 za 2-3 tyś i jakość obrazka znacząco nie będzie odstawać do D850. Wolał bym żeby każda nowa pełno-klatkowa lustrzanka kosztowała powyżej 10 tyś.
    Jakże mnie mierzi takie jojczenie. Zakładasz, że każdy fotografujący to kotleciarz? Zakładasz,że każdy zarabia na tyle dużo, że stać go na aparat za kwotę minimum 10 tyś. zł? Nie dopuszczasz myśli, że fotograf amator na swoje niezarobkowe potrzeby również może chcieć rozwijać swoją pasję poprzez posiadanie aparatu pełnoklatkowego?
    To nie amatorzy z tanimi lustrzankami psują rynek kotleciarzy. To kotleciarze kasujący kupę hajsu i odwalający chałturę psują rynek, tak jak rynek psują Ci, którzy kotleciarza zatrudniają i jest im obojętna wartość artystyczna zdjęć, ważne, że te zdjęcia po prostu są. Jak napisał @Irma dobry fotograf obroni się sam.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  8. #808

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Jakże mnie mierzi takie jojczenie. Zakładasz, że każdy fotografujący to kotleciarz? Zakładasz,że każdy zarabia na tyle dużo, że stać go na aparat za kwotę minimum 10 tyś. zł? Nie dopuszczasz myśli, że fotograf amator na swoje niezarobkowe potrzeby również może chcieć rozwijać swoją pasję poprzez posiadanie aparatu pełnoklatkowego?
    To nie amatorzy z tanimi lustrzankami psują rynek kotleciarzy. To kotleciarze kasujący kupę hajsu i odwalający chałturę psują rynek, tak jak rynek psują Ci, którzy kotleciarza zatrudniają i jest im obojętna wartość artystyczna zdjęć, ważne, że te zdjęcia po prostu są. Jak napisał @Irma dobry fotograf obroni się sam.
    Nie uważam że ktokolwiek psuje rynek. Chcę tylko zaznaczyć że niska cena sprzętu nie zawsze jest korzystna. Dla amatorów powinien być sprzęt amatorski. Dla zawodowców sprzęt zawodowy. Takie mam zdanie, można się z tym nie zgodzić.

  9. #809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Tak jak myślałem... że odezwą się urażeni artyści. Tyle że ja nikogo nie staram się obrazić. Chcę pokazać inny punkt widzenia. Racja leży gdzieś tam po środku , ale przypominam sobie czasy gdy weszły pierwsze tanie lustrzanki za 1000-2000 zł. Rynek usług foto znacznie się zmienił. Odczuł to prawie każdy fotograf.
    Faktem jest, że teraz można kupić używkę D600 za 2-3 tyś i jakość obrazka znacząco nie będzie odstawać do D850. Wolał bym żeby każda nowa pełno-klatkowa lustrzanka kosztowała powyżej 10 tyś.
    Ze mnie taki artysta jak z koziej _upy trąba.
    Sam siedzę w tym fachu (ale się z niego nie utrzymuję) i czytając twoją wypowiedź zaryzykuję twierdzenie, że masz za drogą usługę i boisz się, że musiałbyś wziąć za nią mniej kasy. Czyli np. foto z wesela de facto powinno kosztować 2kzl, ale ty bierzesz 4000 zł bo X Y Z (tu sobie wstaw powody jakie chcesz).
    W takim razie mechanik powinien za wymianę części A wziąć 1000 zł, ale w dobie neta, youtube itd. musi "tylko" 300 zł, bo ludzie czytają i wiedzą jaki to powinien być rozsądny koszt.

    Litości, Macieju, nie pisz takich bzdur! Jeśli jedynym wyznacznikiem twojej pracy jest cena sprzętu, to coś tu jest nie tak.

    Kończmy już ten OT.

  10. #810

    Domyślnie

    @Maciek N

    Ni jak nie klei się to z tym co napisałeś wcześniej
    Wolał bym żeby każda nowa pełno-klatkowa lustrzanka kosztowała powyżej 10 tyś.
    A gdzie jest napisane, że pełna klatka musi być sprzętem pro? Jest miejsce na rynku i dla lustrzanek typu D610/D750, które kosztują poniżej 10 tyś zł i jest miejsce na rynku dla aparatów typu D850/D5.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

Strona 81 z 208 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391131181 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •