Close

Strona 59 z 208 PierwszyPierwszy ... 949575859606169109159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 2075
  1. #581

    Domyślnie

    @YaHoo8 "lepszej" roznicy na zdjeciach tu pokazanych nie widze. Roznica miala byc "bardzo wyrazna".
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  2. #582
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Bardzo jestem ciekaw porównania ISO z d750 bo z d810 to wiadomo, że będzie lepsze.
    https://www.youtube.com/watch?v=G_5z_3m4rwo coś tam widać, na wysokich ISO przewaga D850.

  3. #583

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    ok panowie, wyższe iso z d850 vs d810, wystarczy mi już tych testów na cały rok


    Czy balans bieli między tymi zdjęciami jest skorygowany do tych samych wartości? Interesuje mnie różnica koloru jeżeli ustawiona będzie ta sama temperatura i tinta

  4. #584

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    @YaHoo8 "lepszej" roznicy na zdjeciach tu pokazanych nie widze. Roznica miala byc "bardzo wyrazna".
    Jest wyraźna, D810 ma większy szum i przede wszystkim koloru już nie trzyma.
    Inną sprawą jest to że to pucha niskiego iso a nie jak się określa do wszystkiego...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez abat Zobacz posta
    Darek, jakie są twoje pierwsze wrażenia, jak wypada porównanie D850 w stosunku do D5 ? Wiem, że to są różne aparaty, znam zalety D5 i na podstawie pierwszych opinii i zdjęć mam już wstępnie wyrobione zdanie, ale cały czas jednak chodzi mi ten aparat po głowie do wykorzystania przy fotografowaniu pierza.

    Jeżeli będzie ci się chciało to sprawdź jak współpracuje z długimi ogniskowymi np. 500mm, jak wygląda sprawa z poruszeniami przy tej ogniskowej i długimi czasami np 1/60 z ręki. Wcześniej na forach twierdzono, że z powodzeniem może zastąpić, jeżeli chodzi o zasięg D500. W związku z tym pytanie, jak wygląda mocne kadrowanie obiektu, który znajduje się dosyć daleko, a nie przed samym obiektywem. Nie chodzi o kadrowanie do poziomu DX, ale takie ekstremalne np. do 1920 pikseli na dłuższym końcu przy obiekcie, który po skadrowaniu wypełnia znaczną część kadru. D500 świetnie sobie z tym radzi. Teoretycznie powinno być to samo, ale jak jest faktycznie ?

    Nie chodzi mi o zdjęcia, ale o twoją opinię, co ty o tym sądzisz.
    Za wcześnie na oceny o których piszesz, zrobiłem parę szotów zwierzaków, w różnych odległościach więc możesz sobie sam pokadrować jak chcesz:
    RAWY gotowe do otwarcia w lr
    https://we.tl/4tHn9Yk6fp


    Generalnie nie ma wow, jest, ok, ale ja jestem zryty bo po D5 żadna puszka nie jest super.
    Właściciele D810 mogą przy nim pozostać, różnica w obrazie żadna, przynajmniej dla mnie.
    Af na 200-500 taki sam jak na d810, czyli "gówniany". Pewnie na szkle lepszym (2, dojdą krzyżówki po bokach to rozwinie skrzydła.


    Jeszcze o D5, dla mnie żadna puszka nie ma startu i to obojętnie co się foci, chodzi o przyjemność pracy. Jeśli nie miałbym zasięgu władowałbym kasę w obiektyw. To nie prawda że af D850 jest taki sam z d5, owszem sam system tak ale punkty już nie, są mniej precyzyjne (poprzez wielkość) niż D5. Podobnie jak w D500 gdzie są jeszcze masakrycznie większe. Nieprawdą jest też to że D850 jest do wszystkiego, nie jest, to pucha do niskiego iso. A te testy portali że focą zwierzaki na 25600 iso można do śmiecia wyrzucić, chyba że chcemy oglądać jakość z telefonu, albo o szerokości 600px po zmniejszeniu. Ci co mają D810 nie odczują w obrazku znaczących różnic, są różnice w pracy aparatu, jego af, guzikologii.
    A i jest szybszy, w sensie responsywności, mniej mulasty od 810.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez miroko Zobacz posta
    Czy balans bieli między tymi zdjęciami jest skorygowany do tych samych wartości? Interesuje mnie różnica koloru jeżeli ustawiona będzie ta sama temperatura i tinta
    Nic nie korygowałem, ustawienie "As Shot". No 810 już gubi kolory na takim iso.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    "Niskiego iso" mam na myśli 64-2000.
    Owszem gdy zmniejszamy obrazek na wyższym iso do szerokości np. 4000px na długim boku zapewne szum zniknie.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 14-09-2017 o 17:07

  5. #585
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Dzięki Darek, w końcu pierwsza trzeźwa opinia, traktująca D850 jako narzędzie służące do określonego celu a nie przedmiot kultu.

    No niestety, nie ma tanio, ten sezon na ptaki mam już zakończony, może jeszcze zrobię rykowisko, jeżeli nie będzie za bardzo lało. D500 ma już sporo nastukane, dla bezpieczeństwa, przed kolejnym sezonem pozostaje jednak kupno D5 lub jego następcy jeżeli taki zostanie zaprezentowany.

  6. #586

    Domyślnie

    Żeby nie było D850 jest naprawdę dobrym aparatem, lepszym od D810, ekran dotykowy, funkcje, af, responsywność, brak skrzypienia od lampy

  7. #587

    Domyślnie

    @abat krde zabij mnie, zapomniałem przetestować elektroniczną przednią kurtynę migawki, ona niweluje poruszenia związane z drganiem aparatu

  8. #588
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Coś czuję że timelapse 8K bez zużycia migawki będzie jednym z dodatkowych zastosowań tego aparatu.
    https://www.youtube.com/results?q=ti...JQFA%253D%253D

  9. #589

    Domyślnie

    UUUU, jeśli ktoś narzeka na głośną migawkę to D850 robi focisze bez dźwięku na LV i nie zużywa klapnięć migawki.
    Aż dziwne że wciskasz spust, cisza a zdjęcie zrobione.


  10. #590

    Domyślnie

    Zastanawiałem się, czy wiosną 2018 kupić D500, czy zarżnąć się, zakredycić i kupić D850. Wychodzi na to, że przedstawianie D850 jako aparatu dobrego do reporterki było na wyrost. Kupuję D500. Przynajmniej pojadę na wakacje i będę miał gdzie popstrykać.

Strona 59 z 208 PierwszyPierwszy ... 949575859606169109159 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •