Close

Strona 1922 z 2246 PierwszyPierwszy ... 922142218221872191219201921192219231924193219722022 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 19 211 do 19 220 z 22451
  1. #19211

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wd40 Zobacz posta
    @draco_krk w RawTherapee mam ten problem, wcześniej też z C1 (trial) w pierwszej wersji, która wspierała xt20. Lr też używałem w trialu, i najlepiej z wymienionej trójki wyglądał obrazek pod tym względem. @epicure, zapewne tak jest. Ruchy suwakiem ostrości w prawo jeszcze bardziej uwypuklają ten problem. Napisałem, że mnie to irytuje, bo z canonową matrycą nie miałem z tym problemu i nie umiem do końca nad tym zapanować
    Sugerowałbym powrót do LR. Ustawiając odpowiednio suwaki wyostrzania i odszumiania jakość obrazu powinna być co najmniej przyzwoita, bez problemów z "robaczkami". Niestety X-Transy wymagają specjalnego traktowania i po prostu trzeba się tego nauczyć od podstaw.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #19212

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Sugerowałbym powrót do LR. Ustawiając odpowiednio suwaki wyostrzania i odszumiania jakość obrazu powinna być co najmniej przyzwoita, bez problemów z "robaczkami". Niestety X-Transy wymagają specjalnego traktowania i po prostu trzeba się tego nauczyć od podstaw.
    Miałem x20 z transem i w LR nie miałem żadnych problemów z wywołaniem,
    wręcz przeciwnie, miałem dużo przyjemnej zabawy

  3. #19213

    Domyślnie

    No bo to nie jest żadna filozofia, jak się wie co i jak
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #19214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    No bo to nie jest żadna filozofia, jak się wie co i jak
    No właśnie, wiele nauki przede mną

    Powiedzcie mi jeszcze, dlaczego w waszym odczuciu III jest lepsza od II, pomijając 16 vs 24mpx.

  5. #19215

    Domyślnie

    Dla mnie to jedyna odczuwalna różnica (z czysto amatorskiego punktu widzenia).

  6. #19216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wd40 Zobacz posta
    Powiedzcie mi jeszcze, dlaczego w waszym odczuciu III jest lepsza od II, pomijając 16 vs 24mpx.
    III trochę mniej szumi na wyższych czułościach.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #19217

    Domyślnie

    Wybieram się do Radomia na Air Show i pierwszy raz będę fotografował samoloty w ruchu. Niestety mam tylko w moim x-t1 kitowy xf18-55. Pytanie jest takie na co zwracać podczas fotografowania dynamicznych scen? Chodzi konkretnie o ustawienia nad którymi warto się pochylić?

  8. #19218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez juh Zobacz posta
    Wybieram się do Radomia na Air Show i pierwszy raz będę fotografował samoloty w ruchu.... na co zwracać podczas fotografowania dynamicznych scen?
    Na odpowiednie czasy migawki.. I co byś skrzydeł nie ucinał, no chyba że celowo sam kadłub będziesz chciał "sfocić".

  9. #19219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P.R.P. Zobacz posta
    I co byś skrzydeł nie ucinał, no chyba że celowo sam kadłub będziesz chciał "sfocić".
    Raczej z ogniskowymi jakimi dysponuje fuji(55-200) ciężko jest w locie sam kadłub zrobić -jest to właściwie niemożliwe Chyba, że kolega dysponuje 100-400 to sprawa ma się nieco inaczej Ale tylko nieco
    Fuji

  10. #19220

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Raczej z ogniskowymi jakimi dysponuje fuji(55-200) ciężko jest w locie sam kadłub zrobić -jest to właściwie niemożliwe Chyba, że kolega dysponuje 100-400 to sprawa ma się nieco inaczej Ale tylko nieco
    A tych stojących, z bliska nie zrobi?

Strona 1922 z 2246 PierwszyPierwszy ... 922142218221872191219201921192219231924193219722022 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •