Close

Strona 63 z 63 PierwszyPierwszy ... 1353616263
Pokaż wyniki od 621 do 628 z 628
  1. #621

    Domyślnie

    Drodzy Forumowicze, wiem, że początkujący wciąż zadają tego typu i jeszcze głupsze pytania, ale pomóżcie, podzielcie się wiedzą. :>

  2. #622
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ins03 Zobacz posta
    Nie chcę amplitunera, wolę aktywne głośniki. Czyli polecasz zewnętrzną kartę...
    Polecam głośniki aktywne z cyfrowym wejściem jeśli już, zewnętrzna karta to albo chińszczyzna warta 50zł albo przerost formy nad treścią, za to jeśli miałby być nie głośniki tylko słuchawki to polecam jakiś tani wzmacniacz słuchawkowy tak od 500zł i w podobnej cenie słuchawki znanych marek audio żeby to miało sens.

    Cytat Zamieszczone przez Ins03 Zobacz posta
    Pytanie laika: co obcina?
    Może obcinać ale z tego co widzę wszędzie gdzie sprawdzaliśmy po znajomych windows poprawnie ustawia hdmi, a jeśli już to można to sprawdzić, zresztą przy kalibracji dowiesz się wszystkiego od tej osoby co będzie wykonywała usługę.

    Co do bebechów w tej cenie, warto mieć procesor z 4 rdzeniami i5 lub 2 rdzenie i7.
    Ram 8GB, dysk SSD jest istotny żeby mieć na system i najważniejsze oprogramowanie, więc ~120GB minimum, drugi dysk zwykły lub ostatecznie dysk przenośny, no i czym lżejszy ale nadal wydajny tym bardziej rośnie cena.

    Wejdź sobie np na sklep xkom i w filtrach ustaw co chcesz.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 16-07-2017 o 12:34

  3. #623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ins03 Zobacz posta
    Powiedzcie mi, co byście na pewno odrzucili: i5-6300U wchodzi w grę? 8 GB RAMu daje radę czy nie bardzo? Ja mam teraz 4 GB i przy przeglądaniu internetu ciągle 95% w użyciu, więc wydaje mi się, że 8 GB to może być mało...
    Tak ogólnie to obecnie procesory mają serię/ generację 7000.
    Np. i5-6300U to jakiś starszy model.
    Nie śledzę testów wydajności, ale może sie okazać, że i3 serii 7000 będzie co najmniej równie szybkie jak i5 serii 6000
    Zawsze w elektronice wolałbym nowszy model.
    Bo to i szybsze pamięci są, nowsze bardziej wydajne płyty główne itp.

  4. #624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek67 Zobacz posta
    Nie śledzę testów wydajności, ale może sie okazać, że i3 serii 7000 będzie co najmniej równie szybkie jak i5 serii 6000
    https://www.notebookcheck.pl/Ranking...ch.4344.0.html
    Nie, nie będzie !!

  5. #625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Polecam głośniki aktywne z cyfrowym wejściem jeśli już, zewnętrzna karta to albo chińszczyzna warta 50zł albo przerost formy nad treścią
    Niektórzy sobie chwalą dodatkową kartę dźwiękową, ale taką za ~300 zł (nie 50) przy głośnikach za ~600 zł.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Może obcinać ale z tego co widzę wszędzie gdzie sprawdzaliśmy po znajomych windows poprawnie ustawia hdmi, a jeśli już to można to sprawdzić, zresztą przy kalibracji dowiesz się wszystkiego od tej osoby co będzie wykonywała usługę.
    Myślałam, że kupię jakiś używany za ~1000 zł, choć całkiem fajne (chyba?) są NEC EA244WMi za 500 zł. Ale to potem popytam w innym temacie. Tylko żeby nie kupić komputera, który mi potem nie obsłuży należycie monitora. :P Zaskoczyłeś mnie z tym, że może być HDMI, bo w wielu miejscach czytałam, że HDMI ma jakiś problem z przekazaniem informacji o kolorze albo że komputer 'uznaje' monitor jako telewizor i że musi być DP, ewentualnie thunderbolt. Z kolei inni twierdzą, że to głupoty, bo to wszystko złącza cyfrowe, więc HDMI jest równie dobre.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wejdź sobie np na sklep xkom i w filtrach ustaw co chcesz.
    Mam przekopane wzdłuż i wszerz allegro, wszystkie x-komy, morele itd. Czytam benchmarki, testy i im więcej wiem, tym bardziej nie wiem co wybrać. Nie lubię polegać tylko na opinii innych i lubię wiedzieć sama co wybieram, ale już wymiękam. :>

    Co do wydajności procesorów, rzeczywiście czasami tak jest, że i5 jest lepsze od i7, np. i5-7200U ma 4702 pkt., a i7-6500U – 4427 pkt. Z kolei i5-6300U ma 4374 pkt., więc różnice między tymi procesorami U są w istocie niewielkie. Co innego już takie i7-6770HQ czy nawet i5-7500T.

    Dylematy pierwszego świata: wydać 1000 zł mniej, mieć lepszy procesor, ale nie mieć mobilności czy wydać 1000 zł więcej, mieć gorszy procesor, ale mieć mobilność. Ktoś mi powiedział, że to jak z jazdą pod górkę samochodem - takim z napędem na 2 koła też wjadę, ale przyjemniej i szybciej wjadę takim z napędem na 4 koła.

    Ktoś w ogóle używa mini PC i chwali sobie takie rozwiązanie?

    Dzięki za dotychczasową pomoc.

  6. #626

    Domyślnie

    Problem solved. Nabyłam drogą kupna Asus VivoMini z i7-7700, 16 GB RAMu, 512 SSD (+ BT mysz, klawiatura i kamerka) za 850 $. Być może będzie trzeba dokupić zasilacz i nie ma gwarancji w UE, ale cena warta tego ryzyka. Tymczasem udaję się na poszukiwania monitora. :P

  7. #627

    Domyślnie

    Co do monitora to polecę UHD / 4K od DELL, HP, względnie iYama na matrycy IPS

  8. #628

    Domyślnie

    Ja też się podłączę.

    Czytam ten wątek i czytam. Zmieniam laptopa, starego Lenovo Y580 na coś nowego do obróbki zdjęć.

    Po Waszych wnioskach, wydaje mi się, że istotny jest procesor, 4 rdzeniowy, bez "U", 16GB RAM, SSD (im lepsze standard tym lepiej).

    Natomiast cały czas walczę z Apple..czy faktycznie jest to praca szybsza, przyjemniejsza? Na jednolitości kolorów pod całym systemem aż tak bardzo mi nie zależy..używam wyłącznie PS,Bridge,ACR.

    Komputer będę podłączał do CS240, zatem jak dobrze rozumiem powinien mieć DP lub TB?
    D700 | D750 | LOMO LC-A | N 28 1.8 | S 35 1.4 | N 35-70 | N 50 1.8D (roznegliżowany)| N 50 1.4G | N 85 1.4 AI-S | Pentacon MC 50mm f/1.8

Strona 63 z 63 PierwszyPierwszy ... 1353616263

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •