Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie Sigma 70-300 apo a ostre zdjęcia z D7000

    Witam,

    Kupiłam pod kątem wakacji ww. Sigmę, by mieć przedłużenie Sigmy 17-70.
    Zdecydowałam się na wersję bez silnika, gdyż ktoś tu na forum pisał, że lepiej ostrzy, niż nowszy model z AF, ale po przetestowaniu szkiełka w niedzielę stwierdzam, że nawet zdjęcia na ISO 100, których miniaturki wyglądają ostro, po powiększeniu są rozmyte.

    Nawet jak stosuję regułę odwrotności ogniskowej by uzyskać ostre zdjęcie.

    Co mogę zrobić by uzyskać zdjęcia lepszej jakości? Nie zmieniając obiektywu

    W testach na Dxomark moja Sigma 17-70 z D7000 uzyskuje ostrość 7 P-Mpix (i nie narzekam raczej na ostrość), a Sigma 70-300 Apo 6 P-Mpix (choć chyba wersja z silnikiem - bo była też testowana na body D5000 i D3000). Czy 1 P-Mpix to może być aż taka różnica w ostrości zdjęcia?

  2. #2

    Domyślnie

    Sigma 70-300 APO, to chyba najsłabsze szkło, jakie w życiu miałem w rękach... Na szczęście miało to miejsce raz, kiedy zaczynałem przygodę. Kolega mi ją dał, ja podłączyłem do D5000, zrobiłem kilka zdjęć, które już na ekranie aparatu wyglądały fatalnie... Na tym moja przygoda z tanim 70-300 się skończyła... Dozbierałem do Tamrona 70-300 VC USD... To jedyny tani obiektyw, który miałem w tym zakresie, który nie powodował moich frustracji i który wspominam z radością...
    Do sedna... Sigma 70-300 APO jest tania i słaba... Tyle...

  3. #3

    Domyślnie

    Ewentualnie sprawdź czy af trafia. A dla oceny maksymalnej ostrości szkła jako takiego testowo różne kombinacje ogniskowej, odległości i wartości przysłony, przy ostrzeniu w lv na powiększeniu wycinka i strzał ze statywu wyzwolony wężykiem, ze wstępnym uniesieniem lustra. Możesz też podlinkować nefy tutaj, użytkownicy ocenią.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Też miałem ten obiektyw raz, jakieś dwa tygodnie jeszcze z sony A200 i niestety ale dobrego słowa o nim nie napiszę, tragedia ogólnie, przypuszczam że sigma wolałaby zapomnieć o tym że coś takiego wyprodukowali
    Tylko mocne przymknięcie przysłony i tak jak napisał bic44.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Ewentualnie sprawdź czy af trafia. A dla oceny maksymalnej ostrości szkła jako takiego testowo różne kombinacje ogniskowej, odległości i wartości przysłony, przy ostrzeniu w lv na powiększeniu wycinka i strzał ze statywu wyzwolony wężykiem, ze wstępnym uniesieniem lustra. Możesz też podlinkować nefy tutaj, użytkownicy ocenią.
    Zdjęcia robię w jpg i jak je pomniejsze do sugerowanego rozmaru, to mogą dobrze wyglądać chyba, że wytnę kawałek zdjęcia?? ma to sen? Jeśli tak, to można z Dropboxa wrzucić?
    Wężyka nie mam ale mogę z samowyzwalaczem spróbować

    Może głupie pytanie: jak sprawdzić czy AF trafia? W body ustawiłam by priorytetem była ostrość, więć teoretycznie jak nie łapie ostrości, to zdjęcia nie powinnam móc zrobić.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Dozbierałem do Tamrona 70-300 VC USD... To jedyny tani obiektyw, który miałem w tym zakresie, który nie powodował moich frustracji i który wspominam z radością...
    Do sedna... Sigma 70-300 APO jest tania i słaba... Tyle...
    A nie narzekałeś na aberacje i winietowanie?

  7. #7

    Domyślnie

    Najszybciej zrobić test bateryjkowy. Ostro może jest dla czujników af, ale niekoniecznie dla matrycy.
    A jeśli chodzi to szkło, zobacz wykres
    http://www.optyczne.pl/12.4-Test_obi...ć_obrazu.html
    Ostatnio edytowane przez 251kris ; 20-03-2017 o 22:22
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ida.k Zobacz posta
    A nie narzekałeś na aberacje i winietowanie?
    Bez zbędnej ironii napisze, że nie... Na nic nie narzekałem, poza zmiennym światłem które po czasie przestało mi pasować...

  9. #9

    Domyślnie

    Cropy 100%?
    Za ile go sprzedałeś? Też zaczynam się przymierzać...
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 251kris Zobacz posta
    Cropy 100%?
    Za ile go sprzedałeś? Też zaczynam się przymierzać...
    To jest cały kadr na 300 z D5000. Fajny obiektyw, jeden z tych, których mogłem nie sprzedawać, ale jednak się kurzył głównie. Sprzedawałem go na forum po dwóch latach używania za 800 zł - poszedł w niecałą godzinę

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. sposob na ostre zdjecia?
    By Sayax in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 18:11
  2. Zestaw Nikon D7100 + Sigma 17-50 - czy te zdjęcia są ostre?
    By no1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 10-12-2016, 13:48
  3. ostre zdjecia krajobrazu
    By duzodobry in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 22:36
  4. Ciemna sala weselna - ostre zdjęcia
    By manfred in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 18-06-2010, 12:39
  5. Ostre zdjęcia w tańcu - wasze patenty
    By Agraf in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 12:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •