Close

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 109
  1. #61

    Domyślnie

    Nie napiszę że słaby ten dowód ale że "tendencyjny"... proszę sobie zobaczyć jak wyglądają kolory w cieniu, np niebieskie spodnie u pana po prawej stronie.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ... że 6400 to spalcem w nosie w D750 a można ciągnąć mocniej...
    Chciałbym tego spalca zobaczyć w nosie

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Nie napiszę że słaby ten dowód ale że "tendencyjny"... proszę sobie zobaczyć jak wyglądają kolory w cieniu, np niebieskie spodnie u pana po prawej stronie.
    Wielokrotnie o tym pisałem, w D750 w okolicach ISO 10000-12800 w cieniach zaczyna już brakować DR i tam na prowadzenie w jakości obrazka zdecydowanie wysuwa się np D4.

  4. #64

    Domyślnie

    Tylko, że w prezentowanej fotce jest na tyle dużo światła, że zadaję sobie pytanie, dlaczego aż tak wysokie ISO. Pokażmy fotkę z ciemnicą z ISO10000-12800.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #65

    Domyślnie

    F 2.8, 1/50s, ISO 10k+ to dużo światła?

  6. #66

    Domyślnie

    Parametry ekspozycji sugerują, że światła nie było wcale dużo. Aczkolwiek faktycznie gdyby było więcej ciemnych partii to szum byłby bardziej widoczny (wystarczy spojrzeć na niebo). Oczywiście nie czepiam się- po Maćku spodziewałem się dobrej jakości przy tego typu zdjęciach.

  7. #67

    Domyślnie

    Tylko właśnie chciałem zobaczyć jak to wygląda w praktyce, gdyż Twoje zdjęcia nie były w stanie tego potwierdzić nawet na ISO-1600. A teraz mam naoczny dowód, że względem starych matryc jest pewny zysk 1EV.
    Jeśli chodzi o poprzednią naszą dyskusje To miałeś racje co do zdjęć w rozdzielczości 1024px. Ale miałeś link do ściągnięcia RAW'ów na wysokich czułościach udostępnionych zdjęć w 1024px, niby nie zauważyłeś, ale powiedziałeś że później ściągniesz. Mimo tego że RAW'y wiszą wciąż w tym poście, mogłeś sobie ściągnąć i zobaczyć jak zdjęcie wygląda nawet w 24mpx, ciągle nalegałeś że 1024px to za mało o rawach nic nie wspomniałeś, za to później poszperałeś po mojej stronie (portfolio) przesłałeś mi moje jakieś stare zdjęcia ze strony, w wiadomości prywatnej... Stwierdziłem wtedy że nie ma sensu dalej debatować

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Chciałbym tego spalca zobaczyć w nosie
    Takie przysłowie jest jeszcze druga wersja tego przysłowia, ale nie wiem czy wypada ...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 20-01-2017 o 13:56

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Jeśli chodzi o poprzednią naszą dyskusje To miałeś racje co do zdjęć w rozdzielczości 1024px. Ale miałeś link do ściągnięcia RAW'ów na wysokich czułościach udostępnionych zdjęć w 1024px, niby nie zauważyłeś, ale powiedziałeś że później ściągniesz. Mimo tego że RAW'y wiszą wciąż w tym poście, mogłeś sobie ściągnąć i zobaczyć jak zdjęcie wygląda nawet w 24mpx, ciągle nalegałeś że 1024px to za mało o rawach nic nie wspomniałeś, za to później poszperałeś po mojej stronie (portfolio) przesłałeś mi moje jakieś stare zdjęcia ze strony, w wiadomości prywatnej... Stwierdziłem wtedy że nie ma sensu dalej debatować
    Nie ściągnąłem gdyż się nie dało ze względu na problemy z dropboxem. A co do portfolio- stare czy nie stare, ale z D750 i na niezbyt wysokim ISO. Sam chyba przyznasz, że do pełni możliwości matrycy z D750 wiele im brakowało? Ale to nie zarzut, a stwierdzenie jak wiele zależy od postprocesu.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie ściągnąłem gdyż się nie dało ze względu na problemy z dropboxem. A co do portfolio- stare czy nie stare, ale z D750 i na niezbyt wysokim ISO. Sam chyba przyznasz, że do pełni możliwości matrycy z D750 wiele im brakowało? Ale to nie zarzut, a stwierdzenie jak wiele zależy od postprocesu.
    Dla mnie istotne czy stare, czy nowe. Bo na początku nie wykorzystywałem możliwości D750, bo dopiero ogarniałem sprzęt Na stronie chyba nie miałem zdjęć z ISO 6400 i D750. Sam nie wiem ostatnio co tam jest poza tym, jak kupiłem D750 to bałem się wchodzić na wysoki ISO i z przyzwyczajenia do starych puszek, robiłem maks 1600 i czasami jakieś 3200. Dopiero później zobaczyłem że 6400 wygląda dość dobrze. Ale racja w tym wszystkim, ludzie często się nakręcają i kupują coś, czego później i tak nie wykorzystują. To samo jest mpx. Fajnie jak ktoś jest świadomy i kupuję te megapixele, lub aparat z wysokim używalnym iso, wiedząc że mu się to przyda Ze starych matryc jeszcze można sporo wycisnąć, można robić zdjęcia Często te megapixele, lepsze czułości są pod marketing robione, i często ludzie z tego nie korzystają i kupują. Fajnie jak ktoś świadomie kupuję, przykładowo wie że mu się przydadzą megapixele i wysokie używalne ISO. Ja gdybym cisnął jakiś portret w plenerze, lub sobie studio robił, to taki D800 spokojnie na lata wystarczającym aparatem jest.

    i szczerze przyznam że, ostatnio pościągałem sobie RAWki z D3s'a i dają rade.

    Lecę, miłego dnia. Pondro
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 20-01-2017 o 14:07

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    jak kupiłem D750 to bałem się wchodzić na wysoki ISO i z przyzwyczajenia do starych puszek, robiłem maks 1600 i czasami jakieś 3200. Dopiero później zobaczyłem że 6400 wygląda dość dobrze.
    Chyba się nie zrozumieliśmy- tam nawet pomimo ISO-1600 nie wyglądało to dobrze nawet przy tak małej rozdzielczości. Czyżby wina postprocesu?

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D600 czy D800 proszę o pomoc
    By drummer84 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 22:04
  2. 2*d600 czy d800+d300
    By dloogiDM in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 11:53
  3. D800 czy D600+D300s?
    By Kacper82 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 12:17
  4. Do wesel d600, czy d800
    By ulead in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 22:47
  5. AF 5Dlll/6D vs D800/D600
    By kondziu in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 13:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •