Close

Strona 20 z 51 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 509

Wątek: Sigma 150-600

  1. #191

    Domyślnie

    Te Photozine nie pokrywają się z moimi obserwacjami dotychczasowymi, choć oczywiście chciałbym, żeby Tamron był aż o tyle lepszy na 600mm
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #192

    Domyślnie

    Oby tylko nie był o tyle gorszy na 150 i 300 mm oraz na brzegu 600 na w pełni otwartym obiektywie Oczywiście żartuję. Ja osobiście bardzo lubię obie firmy (mam i eSki i Tamrony) i jestem zadowolony z tego, że za cenę 4 tysi można dostać aż tak dobry obiektyw (nie ważne czy od S czy od T). Niech się Nikon uczy.

  3. #193

    Domyślnie

    Moje wrażenia z porównania Tamrona i Sigmy C:

    http://www.canon-board.info/testy-sp...sigma-c-99692/
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #194

    Domyślnie

    Do różnić dodałbym jeszcze jedną rzecz - kierunek kręcenia pierścieni. Sigma jest zgodna z Canonem, Tamron z Nikonem.

    Być może jestem jakiś ograniczony ale dla mnie przy fotografowaniu dynamicznych celów obiektywami o różnych kierunkach kręcenia zoomem (miałem tak np. przy Sigmie 120-300 2.8 i Nikkorach) wprowadza taki mętlik, że mam 2x więcej nieudanych kadrów.
    D700 + MB-D10 | N16-35 f4 | N35 1.8G DX | N50 f1.8G | N55 f3.5 | N85 f1.8G | T70-300 f4.0-5.6 USD | N80-200 f2.8D ED | N300 f2.8D AF-S

  5. #195

    Domyślnie

    Na forum lotnictwo.net.pl opisałem możliwości, jakie daje USB Dock z Sigmą 150-600 Sport, aby tego nie przepisywać - linkuję. Ponadto w poście jest też podlinkowany plik NEF (panning na 1/100 sek).
    KLIK

  6. #196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grztus Zobacz posta
    Na forum lotnictwo.net.pl opisałem możliwości, jakie daje USB Dock z Sigmą 150-600 Sport, aby tego nie przepisywać - linkuję. Ponadto w poście jest też podlinkowany plik NEF (panning na 1/100 sek).
    KLIK
    Fajnie, tylko, że wersja Contemporary oferuje dokładnie identyczne możliwości konfiguracji przez Docka... Naprawdę zastanawiam się, czy wersja Sport różni się tylko pancerniejszą obudową i wyższą wagą...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #197

    Domyślnie

    Miałem okazję fotografować 150-600 S i powiem szczerze, że obiektyw jak na takie ogniskowe i cene jest naprawdę rewelacyjny. Posiadam nowego N80-400G i po przejsciu na FX zaczęło brakować ogniskowej. Na tyle na ile mogłem fotografować tą sigmą to skłaniam się do sprzedaży N i zakupu Sigmy. Fakt waży trochę ale daje ostry obrazek przy naprawdę sprawnym AF.

  8. #198

    Domyślnie

    Zaczynam poważnie zastanawiać się nad Sigmą 150-600 C. Cenowo zbliżona do Tamrona + możliwość konfiguracji, a i właściwości optyczne chyba ma również podobne jak Tamron. Do minusów zaliczyłbym gorsze wykonanie od wersji Sport (podobno) i kierunek obracania pierścienia - zwłaszcza w sytuacji, gdy na pokazach lotniczych foci się statykę mniejszym obiektywem nikkora, a pózniej dynamikę Sigmą, gdzie wydaje mi się, że łatwo by było o pomyłkę, takie przestawianie się co chwila chyba nie jest za dobre, no chyba, że to kwestia wprawy
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  9. #199

    Domyślnie

    No ok, to moze ktos ma te Sigme w wersji Sport?

  10. #200

    Domyślnie

    Zaraz, zaraz o której Sigmie tu mówicie? Czy aby wątek nie dotyczy wersji Sport? A tu niektórzy o wersji C mówią/piszą. Wersja C no ostra ja S ale jakoś tak ta mała waga daje małą stabilność, z wersją S pewniej. Ciężko ale dość fajnie. Zaraz po mnie ktoś pojedzie ale "czuć w ręku tani plastik".

Strona 20 z 51 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •