Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Zawsze formatuje w urządzeniu w którym będzie używana i nigdy nie miałem z żadną kartą żadnego problemu. Zawieszek też zero. W sumie to chyba nawet niektórzy producenci zalecają formatowanie w docelowym urządzeniu. Ale w sumie każdy ma swój sposób na to i robi jak mu pasuje.

  2. #22

    Domyślnie

    No to się porobiło...
    Ja również nie widzę powodu, żeby nie formatować karty w komputerze. Robiłem tak wiele razy i nigdy nie mialem żadnej zwiechy aparatu. A przypomnę, że jest to tylko wykastrowany na maksa D5100.
    Nikon

  3. #23

    Domyślnie

    Oby za jakiś czas zawieszanie się kilku sztuk D7100 nie przybrało miana "plagi i wady", mnie coś takiego jeszcze nie spotkało z moim egzemplarzem i raczej nie powinno.
    Formatowałem kilka razy karty ale tylko i wyłącznie gdy zrzuciłem fotki i chciałem je wyczyścić. I zawsze w body, nie przyszło mi nigdy go głowy i nie słyszałem by formatowanie np. w kompie coś zmieniało.
    MZ warto może też wspomnieć, że rodzaj używanych kart i ich parametry nie pozostają bez znaczenia.
    A używana karta np. z alledrogo też może mieć defekty.
    Ja bynajmniej w tym temacie nie oszczędzam i dopieram karty stosownie z ich przeznaczeniem do danego sprzętu i nie wiem czy dlatego ale tego typu problemy na razie mnie omijają.
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  4. #24

    Domyślnie

    Aparaty są jak komputery czym nowocześniejsze, tym procesory szybsze / większa częstotliwość taktowania/ aby obsłużyć bardziej wymagające matryce, a co za tym idzie potrzebują m.in lepszych pamięci, urządzeń peryferyjnych - np. grip.

  5. #25

    Post Nikon

    Obawiałem się właśnie, że wszyscy zaczną pisać o kartach, bo w sumie sam myślałem, że może być to wina prędkości karty. No, ale odrzuciłem to, ponieważ sprawdzałem ją pod kątem kompatybilności z moim aparatem. Problem jest o tyle ciekawy , że, zanim włożyłem kartę do aparatu to przeglądałem menu i w tym momencie się zaciął. Za drugim razem zaciął się już z kartą. Więc zrobiłem tak jak napisaliście a, by sformatować kartę i zaktualizować aparat. I teraz odpukać nie mam problemów z aparatem. Mam nadzieję ze to taki psikus od aparatu i będzie my służył bardzo długo

  6. #26

    Domyślnie

    Swoje body kupiłem 1 miesiąc po oficjalnej premierze, kupiłem z niemieckiej dystrybucji (niższa cena jeszcze rok po premierze niż Polsce), obecnie ponad 25 tys klapnięć, absolutne zero problemów, jak dla mnie rewelacyjne body które skutecznie nie zmusza myślenia o pełnej klatce
    D7200---S17-50 F2.8---T70-300 F4-5.6 VC USD---Nikkor 85 F/1.8 D---Samyang Fisheye 8mm--metz 52AF-1---metz 48AF

  7. #27

    Domyślnie

    Mi się ,,wieszał'' D610 co jakieś 200-400 fot. W serwisie (mailowo) polecili mi zmienić kartę. Zmieniłem i problem ustał. W D7100 problem nie wystąpił jeszcze. Może spróbuj z inną kartą. Wtedy, w D610 miałem oryginalną kartę SanDisk.
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  8. #28

    Domyślnie

    dokładnie, karta może zawieść:P nie ma z nim po co iść póki co do serwisu, jeszcze Cię skasują za byle co

  9. #29

    Domyślnie

    Zdecydowanie karta zawiesza, w szczególności przy "trudniejszych" rzeczach do zrobienia. Różnica między Kingstonem 15 Mb/s klasy 4 a Sandiskiem Ultra 30Mb/s (10) jest ogromna, w szczególności przy zdjęciach seryjnych.

  10. #30

    Domyślnie

    Używam od wiosny i nie zauważyłem takich rzeczy.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •