Close

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 175
  1. #1

    Domyślnie MACHINERY 2.0 Natural HDR

    MACHINERY 2.0 Natural HDR

    www.machineryhdr.com/natural

    Naturalny HDR jeszcze nigdy nie był tak łatwy!

    Naturalnie wyglądające fotografie w technice HDR na wyciągnięcie ręki! Wystarczy wczytać serię zdjęć a program resztę zrobi za Ciebie łącząc je w fotografię którą trudno odróżnić od pojedynczego zdjęcia prosto z aparatu. Jak to możliwe?

    MACHINERY Natural HDR wykorzystuje technikę HDR w odmienny sposób od pozostałych programów, które często dają bardzo nienaturalne i przerysowane efekty. Program stara się nie ingerować w oryginalne fotografie a przede wszystkim łaczyć odpowiednie ich fragmenty w całość.

    MACHINERY Natural HDR to doskonale zorganizowany interfejs dający komfort pracy, bardzo duże możliwości edycyjne oraz wspaniałe efekty od razu na automatycznych ustawieniach.

    Wybrane cechy programu:

    Wersja 2.0.0 (09-04-2011)


    * Odczyt wszystkich popularnych formatów obrazu (jpg, tif, raw etc.).
    * Edycja plików RAW - korekta ekspozycji, krzywej kontrastu, balansu bieli.
    * Automatyczne tworzenie bracketingu z jednego pliku RAW.
    * Wyrównywanie przesunięć zdjęć zrobionych "z ręki".
    * Przetwarzanie wsadowe.
    * Zaawansowana edycja koloru i kontrastu.
    * Usuwanie wad optycznych obiektywów.
    * Wyostrzanie zdjęć.
    * Pełne wsparcie oraz konwersja profili kolorów ICC.
    * Odczyt metadanych EXIF.
    * Obracanie, zmiana rozmiaru obrazu.
    * Możiwość ustawienia rozdzielczości w DPI.
    * Tryb pracy na pełnym ekranie.





    W pakiecie z programem znajduje się dodatkowa aplikacja Machinery Explorer usprawniająca wyszukiwanie oraz przeglądanie zdjęć, a także tworzenie listy obrazów do przetwarzania wsadowego.



    www.machineryhdr.com/natural

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Nie mam absolutnie nic przeciw samemu Markowi i procederowi zarabiania pieniędzy, ale uważam, że takie wątki jak ten o tak jawnym charakterze marketingowo-propagandowym, powinny mieć miejsce jedynie w przeznaczonych do tego działach.

    Co innego, gdy ktoś wrzuca tu swoją pracę jako prezent, a co innego, gdy to jest zwyczajny biznes i mam nadzieję, że Administrator dobrze to rozumie.

    Zwolennicy i potencjalni nabywcy tego oprogramowania i tak przecież znajdą ten wątek, nawet jeśli będzie się znajdował w mysiej dziurze tego forum.
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Nie mam absolutnie nic przeciw samemu Markowi i procederowi zarabiania pieniędzy, ale uważam, że takie wątki jak ten o tak jawnym charakterze marketingowo-propagandowym, powinny mieć miejsce jedynie w przeznaczonych do tego działach.
    Czyli lepiej jak powiem koledze żeby założył wątek w stylu "cześć, znalazłem fajny program Machinery 2.0 który daje świetne efekty"?
    Ja uważam że lepiej jak autor otwarcie pisze o swoim programie, przynajmniej wiadomo że nie jest to jakaś kryptoreklama. Zresztą na forum jest przecież komercyjny sns-hdr, który w dodatku jest wątkiem przypiętym więc tym bardziej nie widzę żadnego problemu.

  4. #4
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Marku, to nie jest uwaga krytyczna skierowana tylko do Ciebie, ale i do gospodarza miejsca, czyli do Piotrka Mileckiego, który niegdyś prowadził batalie w tym temacie a obecnie stanęło na tym, że zamiast porządku mamy modne w pewnych kręgach hasełko: Róbta co chceta".
    Medice, cura te ipsum.

  5. #5

    Domyślnie

    eee tam nie ma wersji na MACa

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem jak na innych zdjęciach i nie sprawdzę, bo HDRy to w ogóle nie moja działka, ale...
    Na tych zdjęciach na stronie to wygląda bardzo słabo. Jestem pewny że z jednego obrazka można by zrobić dużo lepsze zdjęcie końcowe niż wyszło z tego programu. To wszystko wygląda tak jakby w cieniach była podbita ekspozycja. Kompletnie zatraca się przez to sens robienia HDRa, skoro nie ma w ogóle czarnego koloru, ani w ogóle ciemnych partii w miejscach gdzie ewidentnie powinny być.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Nie wiem jak na innych zdjęciach i nie sprawdzę, bo HDRy to w ogóle nie moja działka, ale...
    Na tych zdjęciach na stronie to wygląda bardzo słabo. Jestem pewny że z jednego obrazka można by zrobić dużo lepsze zdjęcie końcowe niż wyszło z tego programu. To wszystko wygląda tak jakby w cieniach była podbita ekspozycja. Kompletnie zatraca się przez to sens robienia HDRa, skoro nie ma w ogóle czarnego koloru, ani w ogóle ciemnych partii w miejscach gdzie ewidentnie powinny być.
    Każde zdjęcie można sobie obrobić na dowolną ilość sposobów i według indywidualnych upodobań fotografa. Pisanie "jestem pewny że..." nie poparte żadnym przykładem jest dosyć ciekawym sposobem krytyki ale nie ma jak z tym polemizować

  8. #8

    Domyślnie

    Co nie zmienia faktu, że zaprezentowane sample nie zachęcają do zakupu.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Każde zdjęcie można sobie obrobić na dowolną ilość sposobów i według indywidualnych upodobań fotografa. Pisanie "jestem pewny że..." nie poparte żadnym przykładem jest dosyć ciekawym sposobem krytyki ale nie ma jak z tym polemizować
    Pisałem o samplach. Przecież obok są zdjęcia oryginalne więc co w moim napisaniu "jestem pewien" było nie tak? Jak Ci bardzo zależy to mi podeślij np. to z samochodami czy jakie tam chcesz z sampli i będziesz miał przykład.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Pisałem o samplach. Przecież obok są zdjęcia oryginalne więc co w moim napisaniu "jestem pewien" było nie tak? Jak Ci bardzo zależy to mi podeślij np. to z samochodami czy jakie tam chcesz z sampli i będziesz miał przykład.
    Te zdjęcia są dołączone do programu i możesz sobie dowolnie z nimi eksperymentować. więc zamiast pisać o tym co ci się wydaje, po prostu wczytaj je do programu i ustaw sobie kontrast i jasność tak jak tylko ci pasuje.

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •