Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie [wspinaczka] Góry Towarne

    Witam!

    Jestem 100% amatorem i po raz pierwszy postanowiłem zamieścić jakieś swoje zdjęcia (nie liczę fotek testowych [; ). Po prostu te akurat mi się naprawdę spodobały więc może i wam się spodobają, a jeśli nie, to krytyka pozwoli mi zrobić kiedyś lepsze.

    Nie znam się zbytnio na obróbce, zdjęcia generalnie robię w RAW i "obrabiam" w ViewNX - balans bieli, ekspozycja, rozjaśnianie cieni, prostowanie, kadrowanie, ... Wszystkie zdjęcia zrobione zostały aparatem D5100 i obiektywem 35/f1.8G

    Cóż więcej? Chyba tyle wystarczy tytułem wstępu (;

    1.
    2.
    3.
    4.

    To tyle <: Zwykle podczas wspinania ciężko mi znaleźć czas na robienie zdjęć, a więc generalnie wszystkie są z jednej drogi i naprawdę mi (nam) się podobają (; Kadrowanie / komponowanie zdjęć wspinaczkowych również jest nieco problematyczne (trzeba uważać żeby nie spaść, żeby nie wypadł z ręki aparat, "obiekt" się wciąż porusza, bez użycia sprzętu jest bardzo ograniczone pole manewru itd.) i zwykle najfajniejsze są zdjęcia pozowane - po prostu wtedy można ustawić kadr tak jak trzeba (akurat wszystkie zdjęcia powyżej są "na żywo"). Na ostatnim w tle zrobiło się nieco tłocznie, więc tego nie musicie pisać - nie da się niestety ludzi przegonić (;

    Miejscówka znajduje się na północnej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w Kusiętach, koło Olkusza (koło Częstochowy). W samych Kusiętach jest jeszcze dużo innego wspinania, a tutaj akurat mamy niezbyt wysokie Góry Towarne.

    4\/3!!
    -= nihil verum nisi mors =-

    :: distortos - C++11 RTOS :: distortec.com :: freddiechopin.info ::

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem nr 3 najlepsze, ale popracowałbym nad kadrem, moja propozycja:
    a, i w tle wystemplować sandały... z płachtą i liną byłby już problem...
    Ostatnio edytowane przez sruba ; 25-05-2012 o 23:41

  3. #3

    Domyślnie

    Płachta, lina i buty na dole to część tego sportu. Wydaje mi się, że wywalanie ich ze zdjęcia nie ma sensu. Propozycja kadrowa ciekawa, wygląda lepiej niż oryginał. Nie rozumiem sensu ustawienia ostrości tam, gdzie jest na pierwszym zdjęciu. Mam pytanie wynikające z ciekawości. W jaki sposób wniosłeś aparat na górę, co zrobiłeś z magnezją z rąk, i w jaki sposób byłeś zabezpieczony? Przywiązany do stanowiska, czy jakoś inaczej? 3 zdjęcie jest chyba dość nisko (widzę 2 wpinki), intryguje mnie to

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Moim zdaniem nr 3 najlepsze, ale popracowałbym nad kadrem, moja propozycja:
    Hmm... Ale w ten sposób "przekłamanie rzeczywistości" jest większe niż dopuszczają to obecne standardy moralne (; Jako że tam byłem, to widzę że jest nienaturalnie "przekręcone", ale dla kogoś kto nie był tam osobiście być może nie ma takiego wrażenia... nie wiem...

    a, i w tle wystemplować sandały... z płachtą i liną byłby już problem...
    Co do butów to w sumie racja, ale liny i płachty chyba nie ma co usuwać - w końcu aż takie brzydkie nie są (na pewno ładniejsze niż wydeptana trawa na dole [; ), a do tego - jak pisze Ebeb poniżej - są integralną częścią tego sportu.

    Dzięki za propozycję (;

    Cytat Zamieszczone przez Ebeb Zobacz posta
    Nie rozumiem sensu ustawienia ostrości tam, gdzie jest na pierwszym zdjęciu.
    Taki tam "artyzm" (; Wiele osób które nie mają pojęcia o wspinaniu zastanawia się "jak oni tam wchodzą" albo "kto im te sznurki zakłada z góry", to może jak zobaczą ringa to coś zacznie świtać (;

    W jaki sposób wniosłeś aparat na górę
    Od tyłu [;

    co zrobiłeś z magnezją z rąk
    Nic - nie używam jej aż tyle, żeby była dużym problemem, poza tym podejście do miejsca robienia zdjęć nie było "wspinaczkowe", tylko "trekkingowe" (;

    w jaki sposób byłeś zabezpieczony? Przywiązany do stanowiska, czy jakoś inaczej?
    Na górze jest w miarę płasko, więc nie byłem zabezpieczony w ogóle. Zdjęcia nie są "z wiszenia", tylko z pozycji siedzącej / stojącej / kucającej / leżącej na szczycie skały.

    3 zdjęcie jest chyba dość nisko (widzę 2 wpinki), intryguje mnie to
    One wszystkie sa nisko, bo to niskie skały - drogi mają średnio 3, może 4 wpinki (;

    4\/3!!
    -= nihil verum nisi mors =-

    :: distortos - C++11 RTOS :: distortec.com :: freddiechopin.info ::

  5. #5

    Domyślnie

    Hmm... Ale w ten sposób "przekłamanie rzeczywistości" jest większe niż dopuszczają to obecne standardy moralne (;

    Jeżeli wprowadzanie "absolutnego pionu" przekracza w tym przypadku standardy moralne proponuję skałę komponować po przekątnej (zwłaszcza jeśli fotografujemy z takiego punktu widzenia) - skosy wprowadzają dynamikę do kadru. Osobiście nie lubię takiej kompozycji jaką zastosowałeś na prezentowanym ujęciu, wspinająca wygląda jakby czołgała się po skale...
    Ostatnio edytowane przez sruba ; 02-06-2012 o 11:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •