Close

Strona 135 z 185 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137145 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 341 do 1 350 z 1842
  1. #1341
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2011
    Miasto
    PNO
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam! :]

    Moze ktos mi to wyjasni, sadze ze napewno.. Chodzi o to ze Samsung ex1 ma ogniskowa 24-72mm natomiast jak biore podglad informacji exif to tam dlugosc ogniskowej zdjecia robionego przy szerokim koncie wyswietlane jest jako 5mm i to na kazdym zdjeciu ktore robilem na szerokim koncie. Niema to znaczenia czy tryb makro czy nie.. Nierozumiem czemu zamiast 24mm jest wyswietlane 5mm. dla porownania w nikonie D80 z obiektywem 18-135 zdjecie zrobione na szerkoim koncie w danych exif ma dlugosc ogniskowej 18mm czyli prawidlowa wartosc.

  2. #1342

    Domyślnie

    Ta ogniskowa (24-72mm) to ekwiwalent ogniskowej na pelnej klatce. Pokazuje 5mm gdyz taka jest fizyczna ogniskowa obiektywu lecz odleglosc od matrycy i jej wielkosc czynia z tej ogniskowej 24mm dla pelnej klatki. Mowiac prosto jesli bys zrobil zdjecie samsungiem ex1 na 5mm i dowolna lustrzanka pelnoklatkowa na 24mm mialbys dwa identyczne kadry. Robiac zdjecie wspomnianym nikonem d80 na najnizszej ogniskowej rowniez w aparacie masz fizyczna wartosc obiektywu czyli 18mm lecz jesli bys porownal to zdjecie ze zdjeciem na tej samej ogniskowej zrobionym na pelnej klatce zobaczylbys ze zdjecie zrobione aparatem pelnoklatkowym pokazuje wiecej w kadrze, szerzej obejmuje. Dzieje sie sie tak dlatego ze nikon d80 to aparat niepelnoklatkowy i ma mniejsza matryce oraz inna odleglosc obiektywu od tej matrycy w stosunku do aparatow pelnoklatkowych. Wlasnie ze wzgledu na ta mniejsza matryce i inna odleglosc obiektywu od niej nalezy pomnozyc ogniskowa obiektywu razy 1,5 jesli zdjecie jest robione aparatem niepelnoklatkowym co np w przypadku 18mm dla d80 da ok 27mm na pelnej klatce.

    Ekwiwalent dla pelnej klatki jest podawany by wiedziec jakiej ogniskowej sie spodziewac w danym aparacie.

  3. #1343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson_87 Zobacz posta
    Ta ogniskowa (24-72mm) to ekwiwalent ogniskowej na pelnej klatce. Pokazuje 5mm gdyz taka jest fizyczna ogniskowa obiektywu lecz odleglosc od matrycy i jej wielkosc czynia z tej ogniskowej 24mm dla pelnej klatki. Mowiac prosto jesli bys zrobil zdjecie samsungiem ex1 na 5mm i dowolna lustrzanka pelnoklatkowa na 24mm mialbys dwa identyczne kadry. ...
    Pod warunkiem, że wyciąłby z pełnej klatki środkowy fragment o wielkości matrycy w EX1.


    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #1344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Pod warunkiem, że wyciąłby z pełnej klatki środkowy fragment o wielkości matrycy w EX1.


    Pzdr.

    Na pewno? Chyba jednak Robson_87 ma rację.
    Wydaje mi się, że po to podaje się ekwiwalenty ogniskowej w stosunku do pełnego obrazka, aby można było porównać właśnie kąty widzenia obiektywów.
    A sytuacja, o której piszesz miałaby miejsce w przypadku użycia tego samego obiektywu w obu aparatach.

  5. #1345

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GitBit Zobacz posta
    Witam! :]

    Moze ktos mi to wyjasni, sadze ze napewno.. Chodzi o to ze Samsung ex1 ma ogniskowa 24-72mm natomiast jak biore podglad informacji exif to tam dlugosc ogniskowej zdjecia robionego przy szerokim koncie wyswietlane jest jako 5mm i to na kazdym zdjeciu ktore robilem na szerokim koncie. Niema to znaczenia czy tryb makro czy nie.. Nierozumiem czemu zamiast 24mm jest wyswietlane 5mm. dla porownania w nikonie D80 z obiektywem 18-135 zdjecie zrobione na szerkoim koncie w danych exif ma dlugosc ogniskowej 18mm czyli prawidlowa wartosc.
    W każdym exifie jest podana zarówno fizyczna długośc ogniskowej, jak i jej odpowiednik na pełnej klatce - poszukaj dobrze:
    Make - SAMSUNG
    Model - EX1
    (...)
    FocalLength - 5.2 mm
    (...)
    FocalLengthIn35mmFilm - 24 mm


    Make - NIKON CORPORATION
    Model - NIKON D80
    (...)
    FocalLength - 10.00 mm
    (...)
    FocalLengthIn35mmFilm - 15 mm

  6. #1346

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bralineczeka Zobacz posta
    Na pewno? Chyba jednak Robson_87 ma rację.
    Wydaje mi się, że po to podaje się ekwiwalenty ogniskowej w stosunku do pełnego obrazka, aby można było porównać właśnie kąty widzenia obiektywów.
    A sytuacja, o której piszesz miałaby miejsce w przypadku użycia tego samego obiektywu w obu aparatach.
    Tak jest, masz rację - myślałem o tym samym obiektywie.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #1347

    Domyślnie

    Witam. Czy ktoś z posiadaczy EX1 może polecić mi sprawdzoną ładowarkę do akku. Jest tego kilka na Al........, ceny podobne i nie wiem co wybrać. Podobnie z akumulatorem. Warto płacić za oryginał ? czy któryś z zamienników jest godny polecenia ?

  8. #1348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motyl Zobacz posta
    Witam. Czy ktoś z posiadaczy EX1 może polecić mi sprawdzoną ładowarkę do akku. Jest tego kilka na Al........, ceny podobne i nie wiem co wybrać. Podobnie z akumulatorem. Warto płacić za oryginał ? czy któryś z zamienników jest godny polecenia ?
    BYŁO...
    Urządzenia firmy fotoenergia działają dobrze.

  9. #1349

    Domyślnie

    Potwierdzam, że Fotoenergia jest w porządku. Należy jednak uważać na takie niebieskie akumulatory jak w tej aukcji - http://allegro.pl/akumulator-bateria...797999782.html Wystarczają na ok 15-20 zdjęć. Warto przed kupnem upewnić się, czy to na pewno Fotoenergia. W aukcji , z której kupowałem na fotkach był inny akumulator a dostałem właśnie ten niebieski.

  10. #1350

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gaijin Zobacz posta
    BYŁO...
    Urządzenia firmy fotoenergia działają dobrze.
    Nie przyganiaj. Było jak i wiele innych tematów. które ugrzęzły na 135 stronach debaty.
    Za informację bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

    PS
    bralineczeka, cenna uwaga. Dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez motyl ; 15-09-2011 o 12:21

Strona 135 z 185 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137145 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •