Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 104
  1. #1

    Domyślnie sigma 50/1.4 czy nikkor 50/1.4 af-s g

    co byście kupili i dlaczego, bo różnica w cenie spora i w sumie nie wiem czy jest sens dopłacać do sigmy która dodatkowo może być obarczona ff badź bf

    przeznaczenie: głównie do portretowania ludzi, może troszkę pomieszczenia, może zdaży się i kościół
    priorytet: piękny BOKEH i szybki i CELNY af
    do: d300

    a może po taniości używany nikkor 50/1.4 D?

    nie interesuje mnie nikkor 85/1.8
    Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 23-03-2010 o 12:54

  2. #2

    Domyślnie

    Sigma to tak średnio według mnie niektóre opinie na temat tego szkła są przesadzone,stawiał bym na 50f/1.4 D po taniości (nowa 1399zł)fanie rozmywa jest bardzo ostra często w pracy bawie się tym szkłem i jest super

  3. #3

    Domyślnie

    Sigma. Proste. Jeśli AF ma być szybki to N50/1.4G zostaje daleeeko w tyle. U mnie z celnością nie ma żadnych problemów, sprawdzane na D90, D2x i S5Pro. Testowane też na D700, nie moim (niestety), więc nie mogę nic o wyniku powiedzieć. Optycznie i bokehowo też Sigma rządzi. Moim zdaniem oczywiście, bo temat pięćdziesiątek jest, nie wiedzieć czemu, dość kontrowersyjny.

    cheyenne, jak chcesz to możemy się ustawić jakoś i sobie obejrzysz szkło.
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja miałem 50 f1.8, miałem również 50 f1.4D, teraz mam 50 f1.4G i go nie sprzedam! Jest ostrzejszy niż wersja D. Niestety jest wolniejszy, ale to nie powinien być priorytet moim zdaniem, jak nie przejeżdżasz całej skali tylko doostrzasz to działa wystarczająco. Jedyny mankament to aberracje przy 1.4-2.0, ale Sigma podobno aberruje jeszcze bardziej.
    Myślę, że powinieneś sobie zobaczyć w sklepie obie wersje nikkorów i wybrać G

  5. #5

    Domyślnie

    Sigma jest nieco lepsza optycznie od Nikkorów i ma szybszy AF. Ale jest za droga i za duża. I nie jest Nikkorem.
    50/1.4G - najlepszy wybór wg mnie (choć "prędkość" AF może wkurzać). Zaokrąglone listki przysłony - dla mnie super, poprzednik tego nie ma.
    50/1.4D - gorszy od 50/1.4G optycznie, listki niezaokrąglone, ale ma szybszy AF i pierścień przysłon, niektórym jest to potrzebne.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Sigma jest nieco lepsza optycznie od Nikkorów i ma szybszy AF. Ale jest za droga i za duża. I nie jest Nikkorem.
    nawet badziewne szkło jest super gdy ma napis nikkor? dziecinne myślenie...
    Sony a6000, SEL20F28, SEL50F18

  7. #7

    Domyślnie

    I nie jest Nikkorem - czytaj: problemy z BF/FF, brak korzyści w programie NPS itp.
    Nie, nie należę do osób, które MUSZĄ mieć napis Nikkor, ale wiem, że takie istnieją - to dla nich była ta uwaga. Więcej luzu polecam
    No i 50/1.4G nie jest badziewnym szkłem.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    I nie jest Nikkorem - czytaj: problemy z BF/FF,
    No i 50/1.4G nie jest badziewnym szkłem.
    Niestety nie jest tak różowo, że tylko Sigmy/Tamrony mają te problemy, bo i Nikkory na to cierpią...

    Co do G - dla niektórych (dla mnie np ), przez prędkość AF właśnie może się okazać - no może badziewne to zbyt mocne słowo, ale - słabym, niewystarczającym obiektywem.

  9. #9

    Domyślnie

    Osobiście wybrałem Sigmę i nie żałuję. Miałem 1.4D, testowałem 1.4G ale wybór był prosty - jak dla mnie Sigma 1.4.
    Nie miałem żadnych problemów z Sigmami z BF i FF, natomiast miałem problem z BF z takim zestawem jak N200/2.0 + D3 - więc to wg mnie nie jest jedynym kryterium wyboru szkła.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    I nie jest Nikkorem - czytaj: problemy z BF/FF, brak korzyści w programie NPS itp.
    Wszystkie moje Sigmy trafiają tam, gdzie chcę.
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •