Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie obiektyw portretowy 1.4 do D40?

    Potrzebuję portretówki do d40, nie musi mieć af-s może być totalnie manualna, zależy mi na 1.4, no i staloogniskowa. Czy ten się nadaje? http://cgi.ebay.co.uk/Nikon-Nikkor-5...1%7C240%3A1318 a może nikkor 35mm 1.4? potrzebuje go do zdjęć studyjnych, moda, akty.

    Pewnie był podobny temat nie raz, ale chodzi mi o ten konkretny model, jeśli polecilibyście coś innego nie zbyt drogiego to czekam na propozycje. Aha nie szukam też na m42...

    z góry dziękuję
    Ostatnio edytowane przez magicduh ; 16-03-2009 o 00:47
    All we are saying is give peace a chance...

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem do d40 pomyśl nad Sangyangiem (czy jakoś tak..) 85/1.4 za 899zł
    albo Nikkorem 105/1.8 (sory, ze tak ciemno )
    albo nikkorem 50/1.4
    35mm przynajmniej jak dla mnie to troszkę za szeroko, plus do tego wersję z światłem 1.4 nie kupisz tanio.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mavierk Zobacz posta
    Moim zdaniem do d40 pomyśl nad Sangyangiem (czy jakoś tak..) 85/1.4 za 899zł
    albo Nikkorem 105/1.8 (sory, ze tak ciemno )
    albo nikkorem 50/1.4
    35mm przynajmniej jak dla mnie to troszkę za szeroko, plus do tego wersję z światłem 1.4 nie kupisz tanio.
    Dzięki.
    85 czy 105 odpadają bo niestety gdybym się oddalił od obiektu fotografowanego w moim domu to wypadłbym przez okno więc nikkor 50/1.4, tylko czy ten w linku co dałem wyżej byłby odpowiedni? bo wiadomo za af-s się płaci, fakt obiektyw służy latami, ale obecnie mam inne wydatki a portretówka potrzebna mi na gwałt, więc czy ten z linku byłby ok? czy jakaś nowsza jego wersja..?
    All we are saying is give peace a chance...

  4. #4

    Domyślnie

    kurde... no ja Ci nie pomogę, manualne wersje nikkorów z 50mm miałem tylko 1.8 i były super. Jeśli można zaufać trendowi, że jaśniejsze = ostrzejsze, to AI-S 50/1.4 możesz brać z zamkniętymi oczami

  5. #5
    Witusch
    Gość

    Domyślnie

    Sorry, ze spytam, ale po co Ci w studio F1.4? W studio raczej sie przymyka i to znacznie.

  6. #6

    Domyślnie

    np do rubensowskich aktów , a tak poważnie to jak kupić mam stałoogniskową 55tke to lepiej jasną niż ciemniejszą, zawsze szparkę można przymknąć a w razie potrzeb otworzyć maksymalnie co daje olbrzymie rozmycie przydatne w niektórych zdjęciach
    Ostatnio edytowane przez magicduh ; 16-03-2009 o 15:54
    All we are saying is give peace a chance...

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magicduh Zobacz posta
    Potrzebuję portretówki do d40, nie musi mieć af-s może być totalnie manualna, zależy mi na 1.4, no i staloogniskowa. .. a może nikkor 35mm 1.4? potrzebuje go do zdjęć studyjnych, moda, akty.
    1. całe szczęście, że nie szukasz portretówki z AF-S, bo takiej ciągle u nikona nie ma. Niestety
    2. zdecyduj sie czego w końcu chcesz, bo piszesz o potrzebie portretówki, a portretowe ogniskowe odrzucasz. 35/1.4 to nie portretówka. Portrety mozna nią robić, ale pod okresleniem "portretówka" cos się kryje. Proszę nie robic takich skrótów myslowych, bo ludzie czytają i potem powtarzają bzdury.
    Pisz, że potrzebujesz szkła którym z 3 m obejmiesz człowieka.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    2. zdecyduj sie czego w końcu chcesz, bo piszesz o potrzebie portretówki, a portretowe ogniskowe odrzucasz. 35/1.4 to nie portretówka. Portrety mozna nią robić, ale pod okresleniem "portretówka" cos się kryje. Proszę nie robic takich skrótów myslowych, bo ludzie czytają i potem powtarzają bzdury.
    Pisz, że potrzebujesz szkła którym z 3 m obejmiesz człowieka.
    okej sorry, więc czy nikkor 50/1.4 co jest w linku byłby odpowiedni (bo w sumie o to pytałem lub o podobne)? no bo 50tka zmieści postać w kadrze z 3-4 metrów przecie..
    All we are saying is give peace a chance...

  9. #9

    Domyślnie

    Z tą 50'tką , co podałeś w linku o ile się nie mylę , w body poniżej d200 nie będzie działał pomiar światła .
    nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    50/1.4 będzie OK. Jak chcesz pomiary światła w D40 to musisz kupić obiektyw z chipem, czyli jakis AF.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •