Close

Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 128
  1. #61

    Domyślnie

    W tym przypadku to nie wina Rajfoto, ja kupiłem ND2.4 Hitech bezpośrednio od producenta i mam duży zafarb na D300. Gdzieś w sieci widziałem test (nie mogę znaleźć teraz) z którego wynikało że wszystkie plastikowe filtry dają zafarb, LEE również. Jedynym wyjściem jest kupno filtrów szklanych lub czegoś takiego ale niestety tanie to nie jest.

    Edit:
    Właśnie na ebayu znalazłem coś takiego:
    http://cgi.ebay.co.uk/LCW-Fader-ND-N...item3a5c1fd642
    używał ktoś tego? Niby to chińszczyzna ale może działa...
    Ostatnio edytowane przez The Structorr ; 02-07-2010 o 16:22

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Oczekuje na Big Stopera Lee (nie sposob cholerstwa dostac od reki), nasluchalem sie o problemie wpadajacego z boku swiatla, jednak jeden z naszych forumowych kolegow posiada takowy i jest zachwycony a przerabial juz ND400 i B+W ND3.0
    Sam bawilem sie ND3.0 i zafarbik wylazil po 30 sek naswietlania taki cieplo fioletowy.....do tego szal mnie bral podczas ustawiania kadru czy lapania ostrosci....i to odkrecanie filtra!!!!!
    Mam nadzieje ze Big Stoper sie sprawdzi......
    A widok pracy Hitecha mnie powalil......jestem w szoku ale to faktycznie moze byc wina filtra matrycy.....choc ja sie tam nie znam
    Jezeli mam cos polecac to tylko Lee ktore od niedawna testuje i napatzrec sie nie moge jak mozna robic zdjecia z filtrami i zachowac idealne kolorki! Rajsfoto.....no sam wyglad holdera Lee z rajsfoto zniecheca mnie do zakupu, on nawet nie wyglada jak holder Lee! Ceny maja bardzo europejskie Tak wiec polecam zakupy przez neta z Anglii z takich sklepow jak TeamWorkPhoto czy Morco oba sklepy sla do Polski i naprawde ceny sa nizsze niz w Rajsie a do tego 100% oryginal!
    Z tego co wyczytałem Big Stopper ma uszczelkę która zabezpiecza przed wpadającym światlem.

    Co do raysfoto to uważam że są kompetentni, czy są tani? pewnie nie żyjemy w drogim kraju z niskimi zarobkami i "władcami" silnie oderwanymi od rzeczywistości. Kupowałem Lee w raysfoto holder wygląda jak... holder lee ma były pudełka trebki itp. nie przypuszcam żeby to była podróba.
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  3. #63

    Domyślnie

    Postanowiłem wypróbować Hitecha ND3.0 na D700
    dwie ekspozycje, czas odpowiednio 1/50 sekundy i 20 sek.

    ----------------------------------------------
    to samo WB:
    ----------------------------------------------
    bez filtra:
    z filrem:

    ----------------------------------------------
    WB ustawione na chmurkę:
    ----------------------------------------------
    bez filtra

    ND:

    ----------------------------------------------
    te same ustawienia, B&W z kanału czerwonego:
    ----------------------------------------------
    bez filtra:

    ND:

    ************************************************** *************************

    Wygląda na to, że są to filtry troche IR.
    Zastanawiam się czy nie zostawić go sobie do B&W

    Jeśli ktoś jest przywiązany do kolorów to faktycznie odpada,...
    DeSiedemset + FE + AF_50/1.4D + AF_35/2D + 105/2.5 AIS + AF_18-35/3.5-4.5D + Tamron 28-75/2.8 + SB600

  4. #64

    Domyślnie

    tak na maginesie,

    ktoś używał tego?
    http://www.foto-net.pl/sklep/produkt...-77mm-NC-.html

    tylko jedna powłoka antyrefleksyjna, ale chyba i tak będzie lepiej niż z cokinami...
    DeSiedemset + FE + AF_50/1.4D + AF_35/2D + 105/2.5 AIS + AF_18-35/3.5-4.5D + Tamron 28-75/2.8 + SB600

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    Z tego co wyczytałem Big Stopper ma uszczelkę która zabezpiecza przed wpadającym światlem.

    Co do raysfoto to uważam że są kompetentni, czy są tani? pewnie nie żyjemy w drogim kraju z niskimi zarobkami i "władcami" silnie oderwanymi od rzeczywistości. Kupowałem Lee w raysfoto holder wygląda jak... holder lee ma były pudełka trebki itp. nie przypuszcam żeby to była podróba.
    No Raysfoto......sprawdzilem jeszcze raz....chodzilo mi o holder na 85mm ktorego poprostu na wyspach sie nie sprzedaje i dlatego napisalem ze nie wyglada jak holder lee ale nie napisalem ze podroba.....
    Za to cena zestawu podstawowego czyli holder + ND0.6 + ND 0.6 polowka hard kosztuje zaledwie 1360zl co daje jakies 375euro a co za tym idzie musimy dokupic pierscien mocujacy szerokokatny ktory bedzie kosztowal w 243zl no i jakies normalne polowki komplet 1145zl..(w Irlandii kupilem za 199euro co daje 800zl)..zwala mnie to z nog!
    Raysfoto naciaga was panowie i nie kupujcie u nich......
    Za komplet holder, ring szerokokatny 77mm, i trzy polowki soft dalem 320 euro a w Irlandii przeciez drogo jest...przeliczcie sobie sami....tyle kosztuja te filtry naprawde a z przesylka z Angli (bo tam najlepiej kupic w koncu to sa filtry produkowane w Angli) i tak wyjdzie max 400 euro co daje 1600zl a nie 2500zl min z Raysa....
    Co do Big Stopera to jest to filtr szklany (takie tez Lee produkuje, reszta jest zelowa a nie plastikowa) i zafarbia ale naprawde minimalnie na cieplo.....

    Dla porownania jak ktos chce cany Lee w Irlandii i w Raysfoto (liczcie euro x4 bo tak najlatwiej a i tak wyjdzie o wiele taniej) Raysfoto Cennik Lee i ConnesCammera w Dublinie Ceny Filtrow i Ceny zestawow i akcesoriow dla mnie brak pytan....
    Sklepy takie jak Morco czy TeamWorkPhoto wysylaja do Polski......
    Chyba ze ktos lubi przeplacac tysiac zlotych na sprzecie......w przypadku fitrow nie potrzeba gwarancji!
    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 03-07-2010 o 10:58

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Co do Big Stopera to jest to filtr szklany (takie tez Lee produkuje, reszta jest zelowa a nie plastikowa) i zafarbia ale naprawde minimalnie na cieplo.....
    Zgadza się, Big Stoper jest szklany, tak jak polary i niektóre full ND, natomiast wszystkie połówki to filtry polimerowe (o tych mówiłem że to plastiki), a filtry żelowe to jeszcze inna historia, podobno całkiem nieźle się sprawują i są tanie ale niestety bardzo łatwo je porysować, coś za coś...

    Najlepszy będzie cytat ze strony LEE
    Cytat Zamieszczone przez LEE website
    Resin filters are made from lightweight, optically superior polymeric materials which makes them tough, easy to handle and clean. Each resin filter is hand made by our technicians and then passed through rigorous quality control to ensure 100% accuracy. Resin filters are generally available in Grad type (half colour, half clear) or standard type (all colour).
    [...]
    Some filters, by their nature need to be manufactured in glass, Polarisers, Enhancers, some Soft Focus and ND Standards and are available as 100mm glass filters to fit the standard LEE system.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez The Structorr Zobacz posta
    Zgadza się, Big Stoper jest szklany, tak jak polary i niektóre full ND, natomiast wszystkie połówki to filtry polimerowe (o tych mówiłem że to plastiki), a filtry żelowe to jeszcze inna historia, podobno całkiem nieźle się sprawują i są tanie ale niestety bardzo łatwo je porysować, coś za coś...
    Wyprowadziles mnie z bledu i cieszy mnie to, jednak nie zmienia to faktu, ze polowki nie farbia tak jak hitech i nie ma widocznych strat w jakosci zdjecia....

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    jednak nie zmienia to faktu, ze polowki nie farbia tak jak hitech
    No chcialbym sie zgodzic ale nie moge. Testowalem polowke Lee , bodajze 0.9 i zafarb mialem. Ciut mniejszy niz z Hitecha ale byl.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    No chcialbym sie zgodzic ale nie moge. Testowalem polowke Lee , bodajze 0.9 i zafarb mialem. Ciut mniejszy niz z Hitecha ale byl.
    No wlasnie Strusiu dlatego ze to fufu........kilka dni temu bylem na wypadzie z uzytkownikiem S5tki i mial to samo stad moje slowa.....matryca w Fufu jest super ale z filtrami sie gryzie.....
    teraz sprawa Hitech i Lee....wydaje mi sie ze jak zafarb jest mniejszy to latwiej to skorygowac....prawda
    Uzywam Lee na D90 i jest idealnie nawet z dwoma filtrami na raz....Hitech przy jednym filtrze zafarb bardzo maly a przy dwoch juz zaczynal sie robic nieznosny....

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    matryca w Fufu jest super ale z filtrami sie gryzie.....
    .
    Ale nie ze wszystkimi Na cale szczescie

Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •