Close

Zobacz kanał RSS

<| MICHAŁ |>

2 zdjęcia - nex + d80

Oceń wpis
obydwa z jpgów - program auto

ilce-3000


D80

jest różnica?
Kategorie
Bez kategorii

Komentarzy

  1. Awatar gavin
    kolosalna
  2. Awatar GePe
    Jest. Oceniając wrażenie ogólne, bez zabawy w powiększenia 1000x, drugiej jest jaśniejsze. Wg mnie pierwsze lepsze
  3. Awatar <| MICHAŁ |>
    myślę dokładnie tak samo.
    pierwsze moim zdaniem ma lepsze odzwierciedlenie kolorów, które są głębsze i żywsze. Ogólnie zdjęcie ma "lepszą tonację" - różnice widać w oddaniu zieleni i niebieskiego nieba. O tak prozaicznej rzeczy jak aberracje i ich korekcji na poziomie korpusu nex'a nie wspomnę.
    Co mnie zadziwiło to parametry ekspozycji:

    nex:
    ExposureTime - 1/100 seconds
    FNumber - 7.10
    ExposureProgram - Normal program
    ISOSpeedRatings - 100
    D80:
    ExposureTime - 1/100 seconds
    FNumber - 5.00
    ExposureProgram - Normal program
    ISOSpeedRatings - 100
    ktoś tu więc przekłamuje
  4. Awatar puch24
    A jakiego "pomiara" użyłeś? Bo jeśli matrycowego, wielosegmentowego, to pamiętaj, że jeszcze rozum aparatu dokonuje interpretacji rozkładu jasności i chyba barw też, i ocenia, jaka ekspozycja będzie optymalna. Jeśli chciałbyś oceniać pracę samego światłomierza, zrób pomiar punktowy albo centralnie-ważony.
  5. Awatar <| MICHAŁ |>
    w obydwu przypadkach matrycowego.
    w zasadzie celem ćwiczenia nie było sprawdzanie poprawności pomiaru, a jedynie oceny (dla każdego subiektywnej) jak "wyszły" zdjęcia. Które się bardziej podoba. Nic więcej.
    Różnice w ekspozycji wyszły już "po".
    kiedyś w przepychankach canonowo-nikonowych podnoszone było, ze jeden aparat naświetla na światła, a inny na cienie. Tu też tak to dobieram - soniacz naświetlił imho na światła, a nikon na cienie.
  6. Awatar puch24
    Oczywiście wszystko zależy od tego, co chcesz sprawdzić - jeśli ogólny wynik końcowy, to ok. Ale różnicę parametrów naświetlania można wytłumaczyć np. działaniem pomiaru matrycowego; pomiar CW powinien dać wynik podobny w obu aparatach.