Close

Zobacz kanał RSS

jchyra

Pierwsze skojarzenie [fot. wpkx & ART69]

Oceń wpis


Dzisiaj na forum dwie fotografie zwróciły moją uwagę. Co gorsze... popchnęły do rozmyślań. I już przepadło. A miałem plan na wieczór forumowego relaksu, odpoczynku, bezmyślnego klikania w pięknie kolorowe obrazki. Przepadło.

Autorem pierwszego jest wpkx drugiego ART69.

Pozwoliłem sobie połączyć te zdjęcia, skojarzyć ze sobą, bo i w Poziomy krajobraz z pionami i w Minimal w BW zaklęto jakąś niepewność. Na pierwszym szara, brzydka wieś jest tłem dla bieli postumentu. Nie dla krzyża, ale jego postumentu, podstawy.
O ironio, krzyż jest tam najbardziej czarny z rzeczy ciemnych zgromadzonych w kadrze. Cóż począć? Może iść do drugiego zdjęcia, gdzie przez polne pustkowie droga wiedzie ku prześwitującej plamie nieba. Ale moim zdaniem ten jasny obłok to paszcza rozpięta pomiędzy białymi plamkami ślepi i horyzontem. Może jednak wrócę na lewą stronę, tam kształt krzyża powtarza się tak obiecująco z krzyżem słupów elektrycznych. Może w technologi jest jakaś nadzieja? Nie wiem.

Idę obejrzeć z synkiem końcówkę "Piratów z Karaibów. To amerykański film, na pewno skończy się happy endem.

Updated 16-05-2011 at 17:08 by jchyra

Kategorie

Komentarzy