Close

Zobacz kanał RSS

user-deleted1

Uzewnętrzniam swoje dylematy

Oceń wpis
Autor:  |  Data publikacji: 22-08-2018 o 15:47  |  (371 Odsłon)
Pod FX nie ma małego szerokiego kąta.
Całe życie robiłem zdjęcia w przedziale ogniskowych 28-105mm. I teraz zachcialrocmi się wnieść powiew świeżości i porobić szerokimi kadrami.
Od ponad roku robię zdjęcia smartfonem z odpowiednikiem ogniskowej 35mm i wiem że to zbyt wąsko dla mnie się stało bo coraz bliżej podchodzę do ludzi.
Ale smartfon nikogo nie przeraża. Natomiast d610 z obiektywem 24 czy nawet tym 35 mm to wielką krowa.
Dlaczego Nikon nie robi małych stałek? Hallo Nikon?
No to może mimo tego że lubię stałoogniskowe obiektywy pójdę w jednego zooma. Nie musi być topowy ale czy d610 z kitowym 28-85/3.5-4.5 to nie jest przerost formy nad treścią? Znaczy czy to szkiełko wyciągnie zalety tej puszki. ?
Ja wątpię.
Chciałem kupić fuji.
Mają super fajny szeroki kąt i super fajny 56/1.2. czad. Ale ja potrzebuje Coś co ma jeszcze 105mm. Mały Fuji i duża lufa. Bez sensu.
Canon ma fajne dwa szkiełka. Budżetowe.
17-40/4 i 70-200/4. Ale nie mam zaufania do ich AF.
Miałem 40d icpol roku się męczyłem. Choć kolorystyka i łatwość obrobki na plus do Nikona.
Chcę kupić raz. I zapomnieć temat zakupów. Nie będę nic później zmieniał ani dokupywał. Po prostu chce robić zdjęcia.
D7200 to żadna alternatywa bo wcale nie jest jakoś znacząco mniejszy od d610. A poza tym po kupnie d7200 nadal pozostanie To w głowie "przecież mogłeś" ;-)
A budżet około 10.000
Piszcie co wam ślina na język przyniesie.
Burza mózgów potrzebna.
Kategorie
Bez kategorii

Komentarzy

1. Awatar biegly
    Dopiero mi to wpadło że tu coś się dzieje!
    Jest mały szeroki od nikona!
    Mianowicie 20mm AF-D , używałem przeszło dwa lata jak nie dłużej i byłem bardzo zadowolony z tego szkła.
    Miałem wcześniej pod 610 i nastepnie 750.
    To szkło było jak przylepa do mojego body, fotografując krajobrazy z czasem wiedziałem ile to 20mm i widziałem w oczach jak ustawiać kadry.
    Maly lekki i to mi odpowiadało, dlaczego sprzedałem?

Ponieważ wyjeżdżając za granicę, brakowało mi elastyczności ZOOMa.
    Miałem fajnie skompletowany zestaw stalek, 14, 20, 35 , 50 i wszystko AF-D bo małe i byłem z tego zadowolony puki nie jechałem gdzieś w podróż.
    Po Irlandii gdzie mieszkam wystarczało mi, bo znam miejsca i wiedzialem ja się ustawiać.

Obecnie zmieniłem na 18-35 AFS i jestem również zadowolony, zestaw wciąż lekki - ale gabarytowo już to nie to jak te 20mm.

Jak chcesz się bawić dokumentalnie i aby nikt nie atrzył na Ciebie dziwnie to mały sony rx 100 nie rozczaruje!
    Ja mam mk4 wersję i jestem zachwycony i nawet robie nim krajobrazy, mam kilka zdjęć w portfolio z tej małpki.

Wszysko zależy co chesz uzyskać i pamiętaj że czasami trzeba iść na kompromis
  2. Awatar nikoniarz
    Ło matko...