PDA

Zobacz pełną wersję : D200 + Camera Control Pro + XP = problemy



Andy_O
15-09-2006, 21:36
Witam.
Mam taki problem: Camera Control Pro z D200 pod W2k pracuje idealnie. Pod XP ten sam zestaw - dostaję komunikat, że aparat nie podłączony. Ustawione oczywiście P2P, użyty ten sam kabel. Nigdy nie byłem orędownikiem XP, ale powoli staje się przeciwnikiem tegoż..

[ Dodano: Pią 15 Wrz, 2006 ]
Co ciekawsze, XP usiłuje D200 ZAINSTALOWAĆ (również w trybie P2P) i wobec braku driverów (czy wogóle są jakieś drivery do D200?) instaluje jako "urządzenie nierozpoznane".
Niedoróbka, proszę Panów..

suchanek108
17-09-2006, 13:40
Miałem podobną przypadłość, po reinstalacji XP wszystko hula zgodnie z instrukcją.
Wg mojego "pana od komputera" miałem skopane XP (chodziły 2 lata nie ruszane poza
zwykłym automatycznym upgrade'owaniem i się coś gdzieś spinkoliło).

Andy_O
20-09-2006, 19:28
U mnie niestety - nówka komputer. Tydzień go mam, zainstalowane tylko PS2 i właśnie Nikon Capture.
Zauważyłem również, że problem dotyczy całej komunikacji P2P z aparatem, równnież przez NC4.

suchanek108
20-09-2006, 19:47
Jeśli rzecz nie w defekcie systemu lub w braku jakichś kolejnych łatek do XP - to chyba najprościej sprawdzić komunikację aparatu z innym komputerem wyposażonym w XP. Ale wina nie leży po stronie aparatu, skoro widzi go W2k. A driverów żadnych do D200 pod XP nie trzeba (bo ich osobno nie ma) - one są w systemie, tylko pewnie trzeba ściągnąć wszystkie łaty.
Może ktoś bardziej kompetentny niż ja coś tutaj będzie mógł doradzić?

Andy_O
20-09-2006, 22:22
Zauważyłem, że po podłączeniu aparatu do komputera w P2P pojawia się okienko Device Detectora, części ACDSee (który mam zainstalowany). Zgłasza problem z zainstalowaniem aparatu. Pójdę tym tropem i wyrzucę kontrolnie ACDSee.

suchanek108
20-09-2006, 22:44
Ciekaw jestem, czy to pomogło.

Andy_O
21-09-2006, 10:48
Wyrzucenie ACDSee nie pomogło.
gdzieś na forach wyczytałem, że komuś pomogło przejście na angielskie ustawienia (ustawienia regionalne). Ale to był Japończyk.
Sprawdziłem też u mnie, nie pomogło, może, bdybym miał skośne oczy..

Przy okazji przeglądania forów znalazłem kilkanaście osób z takimi samymi problemami jak ja. Zdaje się, że sprawa nie dotyczy oprogramowania Nikona, ale samego XP. Rozwiązania problemu nie znalazłem.

vitter
21-09-2006, 11:38
niestety z xp tak już bywa majac 100 kompów na 3-4 występuje ten problem
najczęściej znika po zainstalowaniu systemu odnowa czemu niewiem :???:

dinox
15-10-2006, 00:27
odpowiem ja dobry admin.. testowalem u mnie dziala :) wiec chyba to cos twoja winda :|

freefly
15-10-2006, 01:32
Trzeba w aparcie ustawić inny magazyn masowy ( mass storage ). Aby sterować aparatem z komputera przy pomocy Camera Control trzeba USB aparatu ustawić na PTP. Inaczej brak komunikacji w obie strony.

dinox
15-10-2006, 01:48
andy_o napisal ze ustawil aparat w PTP... wiec to chyba raczej wina Win..blows`a, dla swietego spokoju przetestowal bym jeszcze podlaczenie do CC przez innego kompa

Andy_O
16-10-2006, 20:53
Trzeba w aparcie ustawić inny magazyn masowy ( mass storage ). Aby sterować aparatem z komputera przy pomocy Camera Control trzeba USB aparatu ustawić na PTP. Inaczej brak komunikacji w obie strony.

No proooszę Cię...

Na jednym komputerze z W2K działa, na laptopie z XP - nie działa (brak komunikacji). Ten sam aparat, ten sam kabelek.

freefly
16-10-2006, 21:41
Miałem kiedyś problem takiej natury, ale co było przyczyną, zabij mnie , ale nie pamietam.