PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż // Tworzenie zarostu.



serve
22-08-2006, 01:31
Witam użytkowników forum. Postanowiłem pierwszym postem coś zrobić, a że mam czach i chęci, to pokaże wam jak można prosto zrobić zarost ;)
Nie jestem autorem tego tutoriala, ale napisałem go od podstaw troszke zmieniając.

1. Na samym początku, kiedy wybierzemy już zdjęcie tworzymy nową warstwę i ustawiamy przenikanie na Multiply.
Następnie dobieramy miękki pędzel, oraz odcień szarości tak, aby na twarzy nie została zbyt jasna lub zbyt ciemna plama.
Poprostu aby nic nie było widać ;)

2. Kiedy punkt pierwszy mamy za sobą to ustawiamy przenikanie na Normal i tym odcieniem szarości (w moim przypadku jest to czysta biel) zaznaczamy miejsce gdzie ma się znajdować nasz zarost.
Następnie klikamy filter -> Noise -> Add noise. Zaznaczamy Monochromatic i Uniform, Amount według własnego usnania. Ja miałem 22%. Klikamy okej.

http://www.topwalls.eu/tut_1.jpg

3. Ustawiamy ponownie Multiply a następnie filter -> Blur -> Radial blur. Klikamy na zoom a Amount według własnych potrzeb, ale myślę, że nie więcej niż 4. W moim przypadku ustaliłem 2.
Klikamy okej i gotowe. Możemy zmniejszyć krycie na 90%, aby było bardziej naturalnie.

http://www.topwalls.eu/przedipo.jpg

Sorry, że troche na odwal to zrobiłem, ale myślę, że każdy będzie zadowolony... późno już. Dobranoc.

vuki
22-08-2006, 11:53
no i dalbym glowe, ze sie nie ogolil - dzieki
zaraz wyprobuje to na zdjeciu ... zony :lol:

hunga
22-08-2006, 14:23
Na tym forum chetnych do dzielenia sie nie brakuje (dzieki serve), a odwaznych jeszcze wiecej (vuki) :lol:

Pozdrawiam raz jeszcze :D

Nivelen
29-08-2006, 09:28
swietne :D dzieki serve :)

aries.mehehe
29-08-2006, 23:24
Nie jestem autorem tego tutoriala, ale napisałem go od podstaw troszke zmieniając.
Bez sensu...

Kiedyś miałem sporo odwiedzin z pewnej strony, pomyślałem że autor dał link do mojej porady -był link. Zaglądam później -linka nie ma... hmmm... Nadal odwiedziny -co jest? No i się okazało, że link jest, ale w komentarzu strony ukryty, a moja porada, z licznymi opcjami "kopiuj-wklej" i nowymi obrazkami stała się już poradą owego internauty... Słowa nie ma o inspiracji, żadnego linka do mnie... Identyczny schemat opisu, kolejność, tylko zmienione obrazki i kilka zdań zmienionych -pozdrawiam takich tFórcuF :?

serve
30-08-2006, 00:57
aries.mehehe
Strona była w języku angielskim. Nawet nie pamiętam już na jakiej stronce to było. Poza tym ja tego nie skopiowałem.