PDA

Zobacz pełną wersję : Nikola na spacerze



Hedonista00
30-03-2008, 19:50
Proszę o rady, co poprawić.

1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://images32.fotosik.pl/198/db6e587ac2d6c17d.jpg]źródło ([URL=www.fotosik.pl)[/URL]

pebees
30-03-2008, 19:57
Mam za mały monitorek, żeby zobaczyć całe w przeglądarce :D
Imho buźka niedoświetlona po prostu, i za dużo góry. Niekorzystny wygląd/odcień skóry, jakoś mi on nie pasuje.

nysander
30-03-2008, 20:14
dziewczyna stoi w cieniu a za plecami piękne słońce, że aż spaliło tło ... jak dla mnie powinieneś wykorzystać to piękne słońce do oświetlenia jej a nie chować ją w cieniu :P

Hedonista00
30-03-2008, 20:30
pebees już zmniejszyłem :mrgreen:.nysander troszkę nie przemyślałem ale modelka w tym wieku jest kapryśna i słonko ją raziło. Obiecuję poprawę i więcej staranności.

Witek "Wisz"
30-03-2008, 22:23
Zbyt dużo nad głową, za mało na dole. Co do światła jak wyżej. Modelkę przekup, będzie bardziej skłonna do współpracy:mrgreen:

andrzej_laskowski
31-03-2008, 12:07
Nawet jak na początek to wyjątkowo kiepskie.
Ani tematu, ani pomysłu, ani wykonania. Ot cyknięte telefonem przez babcię na spacerku.

mmpl
31-03-2008, 13:46
Odniosę się tylko do oświetlenia.
Zdarzyło mi się robić zdjęcia w podobnych warunkach - silne ładne słońce, a zdjęcia robiłem około południa. Pomyślałem sobie, że wykorzystam tak dobre źródło światła do oświetlenia twarzy modelki. Efekt na zdjęciach był taki, że po pierwsze oczy miała zmróżone, po drugie pojawiły się nieładne zmarszczki na czole. Oprócz tego oczywiście ostre cienie.
Najlepsze zdjęcia z tej sesji, którą robiłem, to te na których modelka była plecami do słońca i doświetlałem lampą lub gdy stała w cieniu.
Na tej podstawie doszedłem do wniosku, że wolę nie stawiać modelki patrzącej w słońce i ewentualnie wykorzystywać cień. A najbardziej pożądanym rozwiązaniem byłaby blenda i reflektor.
Oczywiście zupełnie innym podejściem, eliminującym część problemów będzie robienie zdjęć o wczesnej albo o późnej porze. Samo światło słoneczne w tych sytuacjach jest delikatniejsze i daje bardziej miękkie cienie.
Najbardziej miękkie naturalne światło uzyskamy przy zachmurzonym niebie, gdy to chmury będą rozpraszać światło słoneczne.

Nawet w tej części forum znajdziecie zdjęcia zrobione przy ostrym bezpośrednim słońcu z komentarzem "tak się nie robi". Jednak jestem jak najbardziej za eksperymentowaniem.

Fotografuję amatorsko, więc jeśli się mylę proszę poprawcie mnie.

piotr w
31-03-2008, 16:14
Jeżeli już, to niżej kadrować i lekko zaświacić lampką. Najlepiej szukać "łagodniejszego" cienia.

Hedonista00
31-03-2008, 19:07
Dziękuje kolegom za cenne uwagi, o doświetleniu lampą nie pomyślałem. Pomysł na zdjęcie był, tylko umiejętności nie starczyło :) . Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za poświęcony mi czas.