PDA

Zobacz pełną wersję : D 200 Pierwsze spotkanie



mirek
26-03-2006, 19:09
Wczoraj w MM mialem okazje pierwszy raz podziwiac TO cacko.
Organoleptycznie jest SUPER . Byl to wzasadzie pierwszy kontakt z tak dostojna maszyna.
Mojie doswiadczenie z cyfra jest praktycznie zerowe,moze dlatego pogubilem sie w
mnogosci zagadnienia obslugi.Jedno co dlamnie w tym aparacie bylo zastanawiajace to AF,
mialem odczucie ze albo nie nastawia ostrosci albo robi to bardzo dlugo do F100 wyglada to
tak sobie.Cz moze ktos z posiadaczy D200 napisz jak to wyglada w praktyce :?: :?:

FStyl
27-03-2006, 10:58
A z jakim obiektywem tak długo nastawiał ostrość: Manual, AF, AFS i w jakim trybie ustawiania ostrości?

Jarecki
27-03-2006, 16:14
nie wiem co rozumiesz przez pojęcie że długo ostrzy używam go og 3 mcy i jestem pod wrażeniem, z obiektywem AF-S 18-70, poprostu rewelacja ostrzy idealnie i błyskawicznie, tamronik na śrubę 28-200 również , ze stałką nikona %) 1.8 nie mialem żadnych problemów zarówno na AF jak i manualu . więc tyle co mogę ci powiedzieć gdyż z takimi szkiełkami go używam. co do innych nie mogę ci nic powiedzieć , a tak wogole to jaki masz dokladnie problem i jaki podpięty był obiektyw

mirek
27-03-2006, 16:46
Przypieta byla Sigma17-35 HSH tryb AFS

Grześ Pseudonim
27-03-2006, 22:55
Mirku, wszystko zależy od warunków, w których próbowałeś ostrzyć. Układ ostrzenia działa w ten sposób, że potrzebuje do pracy ostrej krawędzi, jakiegoś jednoznacznie rozpoznawalnego kształtu. Jeśli próbowałeś ostrzyć np. z obiektywem spuszczonym nosem w dół, jeszcze w nienajlepszych warunkach oświetleniowych, AF będzie Ci jeździł tam i spowrotem i będzie szukał punktu ostrości. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem D200 od mniej więcej 3-ch miesięcy i zauważyłem, że w porównaniu z posiadanym poprzednio D70 ostrzy zdecydowanie szybciej i lepiej. Odsetek zdjęć nieostrych jest minimalny, AF sprawuje się rewelacyjnie, zarówno jako AF-s jak i śrubokręt. I to we wszystkich szkiełkach które posiadam (Tokina AT-X 12-24, Nikkor AF-S 18-200, Nikkor AF 80-400, Nikkor AF 35-70). Dlatego uważam, że jeśli odniosłeś wrażenie że coś chodzi zbyt wolno albo nie tak, to IMHO zagrały czynniki zewnętrzne a nie sama puszka.