PDA

Zobacz pełną wersję : Reklamacja - odwołanie od decyzji serwisu



ku6i
03-03-2008, 03:11
Niecały rok temu kupiłem odtwarzacz mp3 Creative Zen Nano Plus 1GB. Od niedawna zaczął się dziwnie zachowywac, a dokładniej skopiowanie 1 GB standardowych plików mp3 na odtwarzacz zajmuje mu jakies 20 minut, nawet na komputerze z USB 2.0. Testowałem to na różnych komputerach, z różnymi systemami, sterownikami do USB, płyty głównej, aktualizowałem firmware i formatowałem, nic nie pomaga. Inne odtwarzacze na tych samych kompach kopiują tan znacznie szybciej. Pamiętam, że dawniej (przed awarią) odbywało się to znacznie szybciej, w kilka minut (na pewno poniżej 10).
Oddałem sprzęt do sklepu, a on przesłał go do serwisu Creative'a w PL. Po paru dniach dostałem wiadomość od sklepum, że odpowiedź serwisu jest następująca:


Jest mi przykro, ale czas trwania transferu nie moze zostac uznany jakopodtsawa do wymiany gwarancyjnej.Czas kopiowania zalezy w duzym stopniu od portow usb do jakiech jestpodlaczony odtwarzacz, od systemu operacyjnego samego w sobie a takze odplikow i rodzaju kopiowanych informacji.


Tymczasem wiem, że na tym samym komputerze, podobne pliki (wielkościowo i ilościowo) kopiowały się dawniej znacznie szybciej. Wygląda mi to na zwykłe wymigiwanie się serwisu od naprawy, w końcu przez ich komputery przewinęło się zapewne wiele identycznych odtwarzaczy, więc mają porównanie co do szybkość mojego egzemplarza.

Sprzetu jeszcze nie odebrałem ze sklepu, ww. wiadomość odtrzymałem na GG. W związku z tym mam pytanie:
Ile mam czasu na odwołanie się od decyzji serwisu i w jakiej formie oraz do kogo (oświadczenie o moim zdaniu do sklepu?). Będę wdzieczny za informacje

david555
03-03-2008, 04:48
Wątpię, abyś miał podstawę do odwołań, w końcu sprzęt jak piszesz działa, a jedynie zbyt wolno na niego kopiują się dane.
Twoje odczucia mogą być uznane za subiektywne, jako że nie są poparte opinią żadnego niezależnego eksperta, ani nawet opisem producenta odnośnie prędkości pamięci w tym urządzeniu.
Jeśli nawet podejmiesz jakieś kroki, to nie rokuję powodzenia tej akcji.

pikus73
03-03-2008, 13:26
Niecały rok temu kupiłem odtwarzacz mp3 Creative Zen Nano Plus 1GB. Od niedawna zaczął się dziwnie zachowywac, a dokładniej skopiowanie 1 GB standardowych plików mp3 na odtwarzacz zajmuje mu jakies 20 minut, nawet na komputerze z USB 2.0. Testowałem to na różnych komputerach, z różnymi systemami, sterownikami do USB, płyty głównej, aktualizowałem firmware i formatowałem, nic nie pomaga. Inne odtwarzacze na tych samych kompach kopiują tan znacznie szybciej. Pamiętam, że dawniej (przed awarią) odbywało się to znacznie szybciej, w kilka minut (na pewno poniżej 10).
Oddałem sprzęt do sklepu, a on przesłał go do serwisu Creative'a w PL. Po paru dniach dostałem wiadomość od sklepum, że odpowiedź serwisu jest następująca:



Tymczasem wiem, że na tym samym komputerze, podobne pliki (wielkościowo i ilościowo) kopiowały się dawniej znacznie szybciej. Wygląda mi to na zwykłe wymigiwanie się serwisu od naprawy, w końcu przez ich komputery przewinęło się zapewne wiele identycznych odtwarzaczy, więc mają porównanie co do szybkość mojego egzemplarza.

Sprzetu jeszcze nie odebrałem ze sklepu, ww. wiadomość odtrzymałem na GG. W związku z tym mam pytanie:
Ile mam czasu na odwołanie się od decyzji serwisu i w jakiej formie oraz do kogo (oświadczenie o moim zdaniu do sklepu?). Będę wdzieczny za informacje



Witam,

Na jakiej podstawie reklamowałeś sprzęt: gwarancji producenta czy odpowiedzialności sprzedawcy ?
Postem wyżej się nie kieruj. Gość pisze bzdury :-?

Pozdrawiam

hackermuz
03-03-2008, 13:26
jeżeli podają prędkości kopiowania dla danego portu USB 1.1 czy 2.0 to spróbuj skopiować jakimś total commanderem czy czymś żeby sprawdzić jakie prędkości podczas kopiowania osiągasz, może reinstalka systemu pomoże. Jeżeli producent nie podaje takich danych no to nie wiem, czy faktycznie coś zdziałasz. Pikus73 standardowo jeżeli ktoś od razu nie przychodzi z pismem i nie składa z ustawy to jest na gwarancji, teraz nawet jeżeli zgłosi z ustawy to sklep pewnie mu odpisze, że nie będzie podważał opinii autoryzowanego serwisu i, że sprzęt jest sprawny i jeżeli klientowi to nie odpowiada to droga sądowa...
Najlepiej, jak byś sprawił żeby przestał się włączać czy coś ;) Z creativem nie ma sie co szarpać bo akurat u nich serwis wygląda tak, że jeżeli faktycznie coś jest nie tak to wymieniają sprzęt na nowy stąd pomysł powyżej.

david555
03-03-2008, 13:31
Postem wyżej się nie kieruj. Gość pisze bzdury :-?


Może tak odrobinę więcej konkretów, do tych nieprzemyślanych określeń? :|

pikus73
03-03-2008, 14:01
Może tak odrobinę więcej konkretów, do tych nieprzemyślanych określeń? :|

Witam,

Nie będę z Tobą wchodził w pyskówki bo do niczego to nie prowadzi ale zakładając, że kupujący mówi prawdę (spadek prędkości przy kopiowaniu) jest to podstawą do wystąpienia na drogę reklamacji odpowienio albo do sprzedawcy albo do producenta. Transfer można sprawdzić w bardzo prosty sposób za pomocą prostych i popularnych programów narzędziowych dostępnych na różne platformy.

To nie kupujący ma udowodnić, że mówi prawdę ale sprzedawca, że produkt gwarantuje poprawną pracę przez cały okres użytkowania. Reklamowałem wiele produktów drogich i tanich i zapewniam Ciebie na podstawie własnych doświadczeń, że żaden serwis nie jest zainteresowany uznaniem zgłoszenia kupującego pomijając np. wady ewidentne jak spalony silniczek, uszkodzona dioda itd.


Pozdrawiam

pikus73
03-03-2008, 14:15
Niecały rok temu kupiłem odtwarzacz mp3 Creative Zen Nano Plus 1GB. Od niedawna zaczął się dziwnie zachowywac, a dokładniej skopiowanie 1 GB standardowych plików mp3 na odtwarzacz zajmuje mu jakies 20 minut, nawet na komputerze z USB 2.0. Testowałem to na różnych komputerach, z różnymi systemami, sterownikami do USB, płyty głównej, aktualizowałem firmware i formatowałem, nic nie pomaga. Inne odtwarzacze na tych samych kompach kopiują tan znacznie szybciej. Pamiętam, że dawniej (przed awarią) odbywało się to znacznie szybciej, w kilka minut (na pewno poniżej 10).
Oddałem sprzęt do sklepu, a on przesłał go do serwisu Creative'a w PL. Po paru dniach dostałem wiadomość od sklepum, że odpowiedź serwisu jest następująca:



Tymczasem wiem, że na tym samym komputerze, podobne pliki (wielkościowo i ilościowo) kopiowały się dawniej znacznie szybciej. Wygląda mi to na zwykłe wymigiwanie się serwisu od naprawy, w końcu przez ich komputery przewinęło się zapewne wiele identycznych odtwarzaczy, więc mają porównanie co do szybkość mojego egzemplarza.

Sprzetu jeszcze nie odebrałem ze sklepu, ww. wiadomość odtrzymałem na GG. W związku z tym mam pytanie:
Ile mam czasu na odwołanie się od decyzji serwisu i w jakiej formie oraz do kogo (oświadczenie o moim zdaniu do sklepu?). Będę wdzieczny za informacje

Witam,

Nie masz "żadnego" czasu ponieważ serwis nie uznał Twoich roszczeń. Gwarancja jest czyśm dobrowolnym co producent daje ale nie musi. Zakładając, że dostałeś odpowiedź od serwisu zakładam, że oddałeś sprzęt w ramach gwarancji producenta. Poproś w takim razie serwis producenta o oficjalne pismo z podstawą odmowy świadczenia uprawnienia (gwarancja). Odbierz sprzęt sprawdzając czy odbierany sprzęt jest tym samym, który oddawałeś (np. numery seryjne). Sprawdź w domu jeszcze raz otrzymany sprzęt robiąc testy za pomocą popularnych programów narzędziowych np. pakiet SisoftSandra itd.

Jeśli sytuacja będzie bez zmian zrób sobie wydruki z testów i porównaj z danymi producenta. Jeśli będą w znaczacy sposób się różniły pozostaje Tobie roszczenie wobec sprzedawcy na podstawie "Ustawy o sprzedaży konsumeckiej" ale w tym wypaku przed kontaktem z w/w uderz do miejskiego/powiatowego rzecznika konsumenta, który pomoże Tobie napisać odpowiednie pismo i pokieruje Tobą.

Pozdrawiam

hackermuz
03-03-2008, 15:26
pamiętaj, że jeżeli będziesz składać w sklepie z ustawy to pamiętaj, że termin na zgłoszenie sprzedawcy niezgodności to dwa miesiące od jej zauważenia, więc pisząc pismo żebyś nie chlapnął sobie, że dużo wcześniej bo wtedy już nic nie zrobisz zgodnie z Art. 9 punktem 1 ustawy, w razie czego jeżeli masz daleko do rzecznika to mogę Ci pomóc napisać pismo, jako ex serwisant wiem jak to zrobić, do tej pory gdzie nie składałem z ustawy zawsze stawało na moim (z reguły były to zwroty sięgające do nawet 3000zł)

david555
03-03-2008, 19:54
Witam,

Nie będę z Tobą wchodził w pyskówki bo do niczego to nie prowadzi ale zakładając, że kupujący mówi prawdę (spadek prędkości przy kopiowaniu) jest to podstawą do wystąpienia na drogę reklamacji odpowienio albo do sprzedawcy albo do producenta. Transfer można sprawdzić w bardzo prosty sposób za pomocą prostych i popularnych programów narzędziowych dostępnych na różne platformy.

To nie kupujący ma udowodnić, że mówi prawdę ale sprzedawca, że produkt gwarantuje poprawną pracę przez cały okres użytkowania. Reklamowałem wiele produktów drogich i tanich i zapewniam Ciebie na podstawie własnych doświadczeń, że żaden serwis nie jest zainteresowany uznaniem zgłoszenia kupującego pomijając np. wady ewidentne jak spalony silniczek, uszkodzona dioda itd.
Pozdrawiam
Zdaje się, że nie doczytałeś, że to serwis twierdzi, że sprzęt działa bez zarzutu, więc nie sprzedawca, a serwis i pracujący w nim fachowcy. :D

ku6i
03-03-2008, 21:43
Na jakiej podstawie reklamowałeś sprzęt: gwarancji producenta czy odpowiedzialności sprzedawcy ?
Postem wyżej się nie kieruj. Gość pisze bzdury :-?


Przyznam się, że nawet nie wiem: oddałem sprzęt sprzedawcy, mam potwierdzenie od sprzedawcy, że dnia XX oddałem sprzęt. Sprzedawca oddał go do producenta, i to od serwisu dostałem taką odpowiedź jak wyżej. Sprzętm został oddany jeszcze w czasie jak trwała gwarancja producenta.


jeżeli podają prędkości kopiowania dla danego portu USB 1.1 czy 2.0 to spróbuj skopiować jakimś total commanderem czy czymś żeby sprawdzić jakie prędkości podczas kopiowania osiągasz, może reinstalka systemu pomoże. Jeżeli producent nie podaje takich danych no to nie wiem, czy faktycznie coś zdziałasz.

Przeczytaj dokładnie, testowałem na różnych kompach z różnymi systemami, wszędzie ten sam objaw. Jak już pisałem, nie mam teraz dostępu do sprzętu, bo jest u sprzedawcy. Nie chcę go odbierac, bo nie wiem, czy to przypadkiem nie zostanie uznane za zgodzenie się z argumentami serwisu. Testowałem kiedyś TC transer i coś mi się po głowie kołacze, że wynosił coś ok 800 kB/s, ale głowy nie dam. Co ciekawe i w TC i z poziomu Eksploratora gdy zaznaczałem np. 20 plików do skopiowania (o b. podobnym rozmiarze), to pierwsze 2,3 kopiował normalnie (szybko), w ciągu 1 s, ale kolejne już w kilka sekund/1 utwór :/


Nie masz "żadnego" czasu ponieważ serwis nie uznał Twoich roszczeń. Gwarancja jest czyśm dobrowolnym co producent daje ale nie musi. Zakładając, że dostałeś odpowiedź od serwisu zakładam, że oddałeś sprzęt w ramach gwarancji producenta. Poproś w takim razie serwis producenta o oficjalne pismo z podstawą odmowy świadczenia uprawnienia (gwarancja). Odbierz sprzęt sprawdzając czy odbierany sprzęt jest tym samym, który oddawałeś (np. numery seryjne). Sprawdź w domu jeszcze raz otrzymany sprzęt robiąc testy za pomocą popularnych programów narzędziowych np. pakiet SisoftSandra itd.

Jeśli sytuacja będzie bez zmian zrób sobie wydruki z testów i porównaj z danymi producenta. Jeśli będą w znaczacy sposób się różniły pozostaje Tobie roszczenie wobec sprzedawcy na podstawie "Ustawy o sprzedaży konsumeckiej" ale w tym wypaku przed kontaktem z w/w uderz do miejskiego/powiatowego rzecznika konsumenta, który pomoże Tobie napisać odpowiednie pismo i pokieruje Tobą.

Jesteś pewien co do odowołania od decyzji? Znalazłem coś takiego: http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.php?co=pozycja&id=21757 Jak już wcześniej wspominałem, nie mam teraz dostępu do sprzętu. Dzięki za informację, trochę średnio mi po drodze do rzecznika, ale jak nie będę miał wyjścia, to uderzę do niego. Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi

hackermuz
03-03-2008, 22:05
"Przeczytaj dokładnie, testowałem na różnych kompach z różnymi systemami, wszędzie ten sam objaw." nie zrozumiałeś jednej rzeczy, oczywiście możesz sobie złożyć np. z tytułu niezgodności towaru z umową, tylko do tego musisz mieć podstawy, w takim wypadku taką podstawą mogą być np. dane na stronie producenta gdzie ten podaje szybkości w tym przypadku kopiowania dla danego sprzętu, ale jeżeli takowych nie podaje a pliki da się wgrać tylko wolniej, to przyznam szczerze, że jeżeli napiszesz, że wcześniej Ci kopiowało szybciej a teraz wolniej nie mogąc się powołać na dane które podaje producent...no to raczej niż nie zdziałasz
ja bym odebrał sprzęt, sprawdził sobie jeszcze raz w domu, może zrobił upgrade firmware'u, mój creative lubi sie samoczynnie wyłączać, po takim zabiegu mam spokój na parę tygodni.

ku6i
05-03-2008, 03:48
Hm... W specyfikacji znalazłem coś takiego:

Connectors
Headphone jack: 3.5 mm (1/8") stereo minijack, 5~7 mW per channel
Line In jack: 2.5 mm (3/32") stereo minijack
USB port: Standard USB mini-B receptacle
USB 2.0 (High speed)
USB 1.1 (Full speed)


Ale to nic o konkretnym transferze nie mówi :/ Firmware wrzucałem chyba z 8 razy, za każdym razem poprawnie, ale objaw wciąż ten sam. Cóż, chyba będę musiał się do tego przyzwyczaić :(

david555
05-03-2008, 03:55
Ale to nic o konkretnym transferze nie mówi :/ Firmware wrzucałem chyba z 8 razy, za każdym razem poprawnie, ale objaw wciąż ten sam. Cóż, chyba będę musiał się do tego przyzwyczaić :(

Posłuchaj, jeśli sprzedawca, tak jak mówisz odesłał sprzęt do serwisu, a serwis, stwierdził, że sprzęt jest bez wad, to de facto nie masz podstaw do reklamacji, bo niby na jakiej podstawie.

Twoich własnych spostrzeżeń? :D

Serwis w tym przypadku, to wyrocznia, chyba, że masz alternatywnego fachowca, który wyda w tej sprawie opinię na piśmie.

ku6i
05-03-2008, 04:37
No właśnie nie mam na papierze napisane, że transer powinien się zawierac w zakresie XXX-YYY kB/s, więc niewiele zdziałam w tym temacie. A tego, że transfer spadł, to jestem pewien na 200%

BTW: David, nie śpisz o tej porze? ;)

hackermuz
05-03-2008, 12:51
Hm... W specyfikacji znalazłem coś takiego:


Ale to nic o konkretnym transferze nie mówi :/ Firmware wrzucałem chyba z 8 razy, za każdym razem poprawnie, ale objaw wciąż ten sam. Cóż, chyba będę musiał się do tego przyzwyczaić :(

znalazłem jeszcze coś takiego na stronie
"Złącze USB 2.0 zapewnia przegrywanie plików z komputera z prędkością do 1 utworu na sekundę" ale niestety słowo klucz w tym zdaniu to DO więc może być wolniej...

david555
05-03-2008, 12:55
BTW: David, nie śpisz o tej porze? ;)

Starzy ludzie mało śpią, może ze strachu przed nieuniknionym, bo coraz większa świadomość
jak mało zrobiliśmy, a jak dużo pozostało do zrobienia.

david555
05-03-2008, 12:58
...do 1 utworu na sekundę...

To niestety bardzo mało precyzyjne określenie, bo utwór może mieć 3MB i 6MB.

Utwór, utworowi nierówny.:D

hackermuz
05-03-2008, 14:58
4 minutowy 64kbps WMA lub 128kbps mp3, zreszta autorowi zostało powidziane, że tak czy inaczej do 1 utowu na sekundę co w żaden sposób nie precyzuje prędkości kopiowania