PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY (radiowy wyzwalacz lamp nie dziala)



herbatnik
21-02-2008, 17:58
Zakupilem na allegro takie ustrojstwo http://www.allegro.pl/show_item.php?item=311351577
Oczywiscie brak instrukcji a na pudelku tylko chinskie krzaczki. Jakos wszystko podlaczylem z aparatem i lampa i... wlasnie - nic. Podczas wyzwalania migawki na nadajniku i odbiorniku zapalaja sie diody ale odbiornik nie wyzwala lampy - zarowno przez stopke jak i kabel synchro.
Lampa to stara ELWA (sprawna-na zenicie wyzwala przez stopke i synchro). W aparacie tryb M, flash mode M, czas migawki przy ktorym testowalem 1/60-1/100.
Co robic? Napalilem sie juz na zabawe w domowe studio... :( Niestety nie mam innych lamp zeby sprawdzic zestaw...
Ratujcie...

hedgehog
21-02-2008, 18:17
Może nie działać tak po prostu, z tą akurat lampą albo dostałeś skopane. Zdarzyły mi się oba scenariusze. Z moim starym młotkiem Cobry pod Canona nie działa, z Vivitarami 283 (mam dwa) bez kłopotu.

Ostatnio to małe chińskie cholerstwo padło mi w połowie strzelania do golasa. Wkurzyłem się i zamówiłem Elinchroma Skyport, co i tobie polecam. Zaoszczędzisz sobie frustracji. Ewentualnie kup se zwykły kabelek, będzie pewniej.

Te triggery sypią się jak tapeta z Dody.

herbatnik
21-02-2008, 19:38
Kabelek chyba nie bedzie bezpiecznym rozwiazaniem, bo to stara lampa i nie chce jej podlaczac ani bezposrednio do body, ani za posrednictwem kabla...
Cholera :( pomecze sie jeszcze troche, moze cos w ustawieniach aparatu powinienem zmienic?

hedgehog
21-02-2008, 19:41
Cholera :( pomecze sie jeszcze troche, moze cos w ustawieniach aparatu powinienem zmienic?

Obawiam się, że to nie pomoże. To jest debilnie prosty mechanizm; albo działa, albo nie. :/

szelak
21-02-2008, 21:59
a nie lepiej było kupić takie coś? http://www.allegro.pl/item315626669_fotocela_gwint_2_x_pc_goraca_stopka_ .html

ozzy
22-02-2008, 09:22
wiesz, jest jeszcze szansa ze bateryjka jest zdechnięta :)

herbatnik
22-02-2008, 10:24
wiesz, jest jeszcze szansa ze bateryjka jest zdechnięta :)
Wydaje mi sie ze wtedy diody by sie nie zapalaly.

Jacek_Z
22-02-2008, 12:31
wiesz, jest jeszcze szansa ze bateryjka jest zdechnięta :)
ostatnie 3 chińskie urządzenia (termometr, woltomierz i lampka na diody) z bateriami w komplecie jakie kupowałem, miały tak słabe baterie (zawsze "nowe" zafoliowane), że jedno pierw oddałem bo w ogóle nie działało, a inne działały źle. Pierwsze co zrób to zmień baterie.
diody mogą sie palic, im niewiele trzeba.
co do chińskich radiówek - sa i tak kłopoty, gubienie błysków to norma. Ludzie kombinuja i wlutowuja im antenki w nadajniki, a odbiorniki odrzucają od lampy na przedłużanych kalbach, bo podobno kondensatory z lamp błyskowych zakłócaja odbiornik radiowy. Musisz kombinować.
Ja chciałem byc pewien działania i kupiłem Pocket Wizard. Działa w 100%.

hedgehog
22-02-2008, 12:56
Ja chciałem byc pewien działania i kupiłem Pocket Wizard. Działa w 100%.

Ja kupiłem Elinchrom Skyport i spodziewam się podobnej wydajności. Tańsze trochę niż Pocket Wizardy są...

ddarc
22-02-2008, 14:40
Ja kupiłem Elinchrom Skyport i spodziewam się podobnej wydajności. Tańsze trochę niż Pocket Wizardy są...

A tak z ciekawości ile dałeś i ile kosztują dodatkowe odbiorniki

hedgehog
22-02-2008, 14:47
A tak z ciekawości ile dałeś i ile kosztują dodatkowe odbiorniki

Kupiłem tu (http://www.bhphotovideo.com/c/product/505382-REG/Elinchrom_19362_EL_Skyport_RX_Radio_Slave.html) (znajoma przywiezie). Cena konkurencyjna nawet do brytyjskiej, a o Pocket Wizardach nie wspomnę; są irracjonalnie drogie. Dodatkowych odbiorników nie sprawdzałem, bo potrzebuję tylko dwóch. Ale wiem, że w UK kosztują około stówy za sztukę.

ddarc
22-02-2008, 15:14
Wszystko jasne ale tanie też nie są

hedgehog
22-02-2008, 15:18
Wszystko jasne ale tanie też nie są

Taniej i porządniej moim zdaniem się nie da; wszystko poniżej to lipna chińszczyzna. :/ Chyba, że jest jakiś cudowny wynalazek, którego nie znam. Są niby RadioPoppery (http://radiopopper.com/), a raczej będą, bo zanim się chłopaki wezmą do prawdziwej produkcji, to... Ech.