PDA

Zobacz pełną wersję : Pomozcie mi skompletowac



autograf
09-02-2008, 14:35
Przeczytalem cala mase watkow w tym dziale i jestem spetlony jak nigdy.
Chcialbym miec dwa lub trzy zrodla swiatla, do prostych portrecikow itp, pierwsze kroki w domowym studio.
Chcialbym wszytsko wyzwalac automatycznie (jak taniej bedzie - to alternatywa manulana).
Otoz mam D80 i SB600.
1. I myslalem o zakupiego tego (http://allegro.pl/item308676693_reporterski_wykorzystaj_aparat_lampe _blysk_.html) na na jedna strone wykorzystujac sabine i cos bym chcial dokupic na druga strone zeby.
2. Lub kupic "cos" na dwie strony a sabinke uzywaz na tlo czy cus.

No i jak to wszytko popodpinac z D80. Wiem ze sabine mozna wyzwalac CLSem wiec to jest dla mnie jasne.
Najwazaniejsze: nie chcialbym na to wszystko wydac majatku, max 200-300zl, wiem ze bedzie ciezko..
Podpowiedzcie Szanowni Koledzy!

rotor
09-02-2008, 14:52
CLS odpada, bo nie wyzwolisz tym nic, oprócz sabinek. Potrzebny błysk manualny z lampami na fotocele. SB600 nie odpalisz w takim razie zdalnie, bo nie ma fotocelki. Najtaniej to wyjdą żarówki błyskowe+parasolki+statywy, odpalisz to SB600 zamocowaną na aparacie

autograf
09-02-2008, 14:55
Wiesz skoro mam juz sabine to chcialbym ja wykorzystac. Lampka wbudowane w trybie commander i wyzwalam sabine. I do tego jedna lub dwie zarowki blyskowe (tylko nie wiem jak je podlaczyc z D80). W takim razie domyslam sie ze jak bede wyzwalal zarowki blyskowe jakims kablem synchro to juz sabiny commanderem nie wyzwole, tak?

EDIT
bo sie jeszcze zastanawiam czy nie kupic drugiej sabiny i tego statywu z uchwytam i parasolem co pisalem wyzej?

Jacek_Z
09-02-2008, 15:02
Wiesz skoro mam juz sabine to chcialbym ja wykorzystac. Lampka wbudowane w trybie commander i wyzwalam sabine. I do tego jedna lub dwie zarowki blyskowe ..
a przedbłyski do sabiny wyzwalają ci żarówki błyskowe przed błyskiem głównym i kicha.
Jeśli chcesz używac sabiny 800 to nie CLS, a tryb SU4. Twoja SB600 nie ma tego trybu. Jeśli chcesz pracować w CLS - to wszystko musi chodzić w CLS.
W studio polecam pracę w manualnych ustawieniach - tylko to zapewnia powtarzalność efektów, tylko wtedy daje sie wyciągac jakies wnioski z tego co robimy.
Do sb600 możesz kupic zewnętrzną fotocelę. Pracuj w trybie M.

rotor
09-02-2008, 15:04
Wiesz skoro mam juz sabine to chcialbym ja wykorzystac. Lampka wbudowane w trybie commander i wyzwalam sabine. I do tego jedna lub dwie zarowki blyskowe (tylko nie wiem jak je podlaczyc z D80). W takim razie domyslam sie ze jak bede wyzwalal zarwki blyskowe jakims kablem synchro to juz sabiny commanderem nie wyzwole, tak?

jak napisałem wyżej, CLS-a nie wykorzystasz, bo nie zareagują we właściwym momencie żadne fotocele. Żarówki fot. nie mają żadnych gniazd (chyba?), więc odpalanie tylko za pomocą fotoceli, nawet jakby miały-to wtedy kabelek, którego nie masz gdzie podłączyć w D80. Przy tak niskim budżecie, na myśl przychodzą mi tylko żarówki błyskowe+Sabina na aparacie dodatkowo mozna ją rozproszyć błyskając w parasolkę (nie pamietam, czy w SB600 mozna obrócic palnik na bok?)

Bonzo
09-02-2008, 15:12
panowie panowie ;) da się wyzwolić żarówki z kabla :) kupujesz kostke syncho zakładasz na sanki , podpinasz kabelek i śmigasz :) jak kupisz 2 żarówki z osprzętem to zapewniam cię że Sabinka nie będzie ci potrzebna :) zanim opanujesz te 2 żródła to troche minie ;) nie sztuka jest zalać światłem obiekt/modela a umiejętnie go tymi światłami oświetlić :) a po drugie jak kupisz te parasolki czy to tam chcesz to zawsze możesz je wykorzystac tylko z sabiną i robić fotki z jednym żródłem światła bardzo fajne efekty można uzyskać :) a jak ci się zachce duuuzo światła to se podepniesz żarówki :)

autograf
09-02-2008, 15:13
Ale ja tepy jestem, nic nie skumalem chlopaki. To w jakim trybie pracuje moja 600 SU4? Jak ją wyzwalam lampą wbudowaną bezprzewodowo.

ED
czyli do swojej sabiny moge dokupic ten przygwizd za 135pln, i do tego drugi taki tylko z zarowka i dwa kable synchro i bedzie sie wszystko kumac?

A moze kupic jakas inna sabinke (zamiast SB-600) ktora bedzie sie wyzwalac z wbudowanego commandera a bedzie tansza niz SB600?

Jacek_Z
09-02-2008, 15:24
To w jakim trybie pracuje moja 600 SU4?
w żadnym, bo twoja SB600 nie ma trybu SU4.

Jak ja wyzwalam wbudowana bezprzewodowo?
pisz z polskimi znakami, bo się zmienia sens zdania.

autograf
09-02-2008, 15:32
Zmienilem ;)

Kolega mi podpowiada zeby sobie kupic SB800 i dwa takie przygwizdy za 135 i bede w domu ;)

Jacek_Z
09-02-2008, 15:51
zostaw sobie te sb600, kup fotocele za kilka dych. Nie bądź uparty i zapomnij o CLS w domowym studiu. Możesz wtedy używać dodatkowo żarówki błyskowe bez problemu.

autograf
09-02-2008, 16:10
zostaw sobie te sb600, kup fotocele za kilka dych. Nie bądź uparty i zapomnij o CLS w domowym studiu. Możesz wtedy używać dodatkowo żarówki błyskowe bez problemu.
Wiem ze zostawic, mowie ze dodatkowo kupic SB800 ;) i te dwa statywy z uchwytami na sabine i parasolami

rotor
10-02-2008, 22:57
Wiem ze zostawic, mowie ze dodatkowo kupic SB800 ;) i te dwa statywy z uchwytami na sabine i parasolami

i to jest niezłe rozwiązanie, tylko za "piernika" nie chce się zmieścić w zadanych 2-3 stówach :mrgreen:

uzyskasz wtedy, bdb mobilność zestawu i możesz myśleć o robieniu zdj. nie tylko w domu

autograf
11-02-2008, 01:32
tylko za "piernika" nie chce się zmieścić w zadanych 2-3 stówach :mrgreen:

I tu sie bardzo mylisz!
1. Rata 300
2. Rata 300
3. Rata 300
4. Rata 300

SB-800 Splacone ;)

Oczywiscie to tylko zart ;) I oczywsicie masz racje ;)