PDA

Zobacz pełną wersję : Ringflash



Andy_O
03-07-2007, 22:31
Ciągle mnie coś w naszym kraju zadziwia.
Tym razem padło na ringflash Alien Bees.
Tania (400$) i potrzebna rzecz, robi furorę w USA, a w Polsce.. nikt biznesu na tym nie chce zrobić.
Alien Bees Ringflash (http://www.studiolighting.net/product-review-alien-bees-abr800-ringflash/)
Strona producenta (http://www.alienbees.com/abr800.html)

Jacek_Z
03-07-2007, 22:51
Władca Pixeli dawał już ten link jakiś czas temu. Wszystko fajnie oprócz zasilania na 120V. Nie wiem jak z tymi przetwornicami. Boje sie, że jak lampa ciagnie duży prąd ładując się max te kilka s, to bierze chwilowo sporo A i przetwornica mogże sie nie wyrobić. Powinno sie kupić wiele mocniejszą - na zapas.
Sam sie zastanawiam nad tym własnie Ringiem. Tanio.
Kup, przetestuj, wydasz mi opinie :-D

Władca Pixeli
04-07-2007, 06:12
Nie jest to sprzęt super profesionalny, ale bardzo dobry w tej klasie cenowej.
Firma cieszy się bardzo dobrą opinią.
Kiedyś były to 2 firmy.
http://www.alienbees.com/
http://www.white-lightning.com/
(Nie pamiętam, która wykupiła którą?)
Kilka lat temu za dodatkową opłatą (kilkadziesiąt $$$) można było kupić wersję innych zestawów na zasilanie 220V. Teraz nie widzę tego na ich stronie.
4 lipca wszystko nieczynne w USA, ale w czwartek z ciekawości mogę zadzwonić i się dowiedzieć.

Eryk
04-07-2007, 08:56
Pisałem kiedyś do nich, czy mogą przerobić lampy na napięcie 220V, dotyczyło to tych kompaktowych lampek.
Wydaje mi się, że RingFlasha również przerobią.

Coś takiego kosztowało, z tego co pamiętam, 10$.

Widze, że wprowadzili już Zeus'y.

http://www.white-lightning.com/zeus.html

Generator 2500Ws + RingFlash 2500Ws = 1100$ ~ 3040zł

Bardzo ciekawa propozycja, w porównaniu do drogich generatorów (i ringflashy za razem) drogich producentów (Bowens, Hensel).

Władca Pixeli, jak możesz to zapytaj się odrazu o te Zeusy, czy też przerabiają.

PS.

Ja to dobrze widze, że to są generatory?:D

towers
04-07-2007, 17:25
Kupno - sprowadzenie tego z US nie jest żadnym problemem gorzej z ewentualnym serwisem tutaj przydałby sie support w PL. Cena ciekawa, choć wiem że marko flash też coś z ringami kombinuję i cenowo też nie wychodzi tragicznie około 4k za generator, lampę i okte.

Pzdr.

Eryk
04-07-2007, 18:01
Kupno - sprowadzenie tego z US nie jest żadnym problemem gorzej z ewentualnym serwisem tutaj przydałby sie support w PL. Cena ciekawa, choć wiem że marko flash też coś z ringami kombinuję i cenowo też nie wychodzi tragicznie około 4k za generator, lampę i okte.

Pzdr.

A no pisałeś coś na forum... (może niekoniecznie tym)

Do szanownego MarkoFlash zamailowałem.. kilka razy, prosząc o dokładniejsze informacje.
Dostałem odpowiedź...
...że anonimom nie odpowiadają. No to następnym razem się podpisałem... i cisza.

Jacek_Z
04-07-2007, 23:31
jakby zamowic wieksza ekipa moze jakis sesnowny rabat by wylazl .. i przesylka by byla taniej ;)
jak by ta firma to http://www.alienbees.com/abr800.html przerobiła w swoim zakresie na 230V i dawała gwarancję - bym kupił.
320 WS gdy jest to praktycznie nieosłoniety palnik - wystarcza. I regulacja do 1/32 mocy - czyli 5 przysłon niżej - OK.
ponieważ to kompaktowa budowa - to jest trochę ciężkie (2,5 pounds - dobrze przeliczam - 1,15 kg?). generator i główka - niby lepiej, prawie 2x lżejsze - ale aż 1250 WS z podziałem do 1/32 - to może się okazać za silne! w dobie cyfry i pracy na otwartych przysłonach. Na 6x7 wolałem duże przysłony - teraz tak nie trzeba. W cyfrze z cropem GO jest spora.

jeśli Sailor, Andy, Kamash, Al Bundy, ja i może ktos jeszcze zamówił 4 - 5 szt to pewnie by dla nas zrobili europejską wersje 230V. Ja sie na to piszę - poważnie. Za 400 USD i kilkanaście dolarów przeróbka + przesyłka.
Poważnie zdecydowani - dopisywać się! albo na PW.

fIlek
04-07-2007, 23:34
Ja też bym się pisał - przeca to niecałe 2 sabinki. Osprzęt można sobie zresztą dorobić. Elfo ponoć też coś kombinuje, ale u nich to będzie pewnie od razu z 5k zł.

fIlek
05-07-2007, 00:05
Ja wziąłbym jednak z Moonem 30cm - niedroga rzecz, a przydatna

Kamash
05-07-2007, 08:33
Jacku, dopisuje sie do listy chętnych..

fIlek
05-07-2007, 13:06
Kusi mnie wejście z nimi w układ - możnaby zrobić dystrybucję tego sprzętu u nas. Serwis to nie jest wielki problem - kwestia dogadania się z nimi, bo same lampy to w sumie proste urządzenia. Ciekawe, czy ktoś je oglądał z bliska (czy to nie jest chińszczyzna), bo cena podejrzanie korzystna.

No i kewstia konwersji na 220V rozwiązana: http://www.alienbees.com/nonus.html

czyli zwykłe konwerterki są raczej "be"

Eryk
05-07-2007, 13:33
No i kewstia konwersji na 220V rozwiązana: http://www.alienbees.com/nonus.html

czyli zwykłe konwerterki są raczej "be"
Na forum, czytałem, że przerabiają tyko kompaktowe lampki AlienBees.

Choć przy dużym zamówieniu pewnie przerobią.

fIlek
05-07-2007, 13:54
Ale czy nie tylko ja dostałem już ofertę? ;)

botak
05-07-2007, 16:27
A moze tak z innej beczki...
Znalazlem swojego czasu cos takiego ringflash (http://www.ringflash.cz/)
Z tego co pisza na stronie to na razie nie ma wersji dla Sabinek, ale moze probowal ktos juz tego, albo widział efekty?

Eryk
05-07-2007, 16:34
http://www.flaghead.co.uk/pages/ringflash-intro.html


ringflash adaptor for Canon 580EX and Nikon SB800

No i jeszcze podeśle to... co może ostudzić zapał ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/Ringflash_11-3.jpg
źródło (http://www.fotografovani.cz/images3/Ringflash_11.jpg)

I tu wiecej zdjeć:

http://www.fotografovani.cz/art/forec_prislus/ringflash-kruhovy-blesk.html

botak
05-07-2007, 16:41
Akurat potrzebuje cos takiego do zdjec w klubach i dyskotekach. Szkoda mi troche kasy na prawdziwy ring.
Zreszta nie potrzebuje strasznie mocnego swiatla, tylko czegos innego niz standardowe dyfuzory.
Wyslalem meila do kolegow zza granicy w sprawie dostepnosci tego na sb-800.
Jak bedzie mozliwosc ewentualnego zwrotu, to chyba sie skusze.
(chyba ze sie znajdzie ktos kto tego uzywal i mnie wysmieje :) )

Władca Pixeli
05-07-2007, 17:03
Rozmawiałem przed chwilą z firmą AlienBees. Niestety ABR800 i Zeus nie przerabiają na 230V.
Przy zamówieniach kilku sztuk nie można również liczyć na rabaty.
Koszty przy wysyłce poza USA są również inne.
http://www.alienbees.com/intsales.html
Tak więc doliczają wtedy dodatkowe 10% (nie mniej niż $25) + koszta wysyłki.
Również poza USA nie można zamawiać przez internet tylko przez email albo telefon.
Nie ma wtedy również opcji możliwości oddania do 60 dni.
Gwarancja jest ważna ale wszelkie koszty wystłki do i z firmy pokrywa kupujący.

Jacek_Z
05-07-2007, 22:28
Rozmawiałem przed chwilą z firmą AlienBees. Niestety ABR800 i Zeus nie przerabiają na 230V.
Przy zamówieniach kilku sztuk nie można również liczyć na rabaty.
Koszty przy wysyłce poza USA są również inne.
http://www.alienbees.com/intsales.html
Tak więc doliczają wtedy dodatkowe 10% (nie mniej niż $25) + koszta wysyłki.
Również poza USA nie można zamawiać przez internet tylko przez email albo telefon.
Nie ma wtedy również opcji możliwości oddania do 60 dni.
Gwarancja jest ważna ale wszelkie koszty wystłki do i z firmy pokrywa kupujący.

dzięki za fatygę. Mam znajomych w stanach (właśnie przyjechali na wakacje do polski), z zamówieniem by nie było problemu.
Mniejsza o rabaty, nie o to mi biegało. Tylko o tą przeróbkę na 230V. Boję się i zastanawiam co może być nie tak. Czy przetwornica z 230 na 110 będzie OK i jakie powinna mieć parametry by dać wystarczający prąd.

Eryk, botak. Dzięki za info - wątek o samoróbkach ringów jest obok i tam te uwagi dopisujcie.

Władca Pixeli
06-07-2007, 03:20
Czy przetwornica z 230 na 110 będzie OK i jakie powinna mieć parametry by dać wystarczający prąd.
http://www.alienbees.com/nonus.html

madburn
06-07-2007, 10:24
przerobka pewnie bedzie upierdliwa - nowy mostek prostowniczy, pewnie kondensatory sa na 150V - wiec trzeba wymienic na 350 ale mniejsze bo energia blysku wzrosnie (no chyba ze palnik wytrzyma)
jesli lampa ma powielacz napiecia (wieksze moce) to kondensatory pewnie beda na 350V ale powielacz pewnie trzeba bedzie przerobic (i wymienic kondziory - patrz wyzej;) lub zdemontowac i wtedy bedzie moc takajak pierwotnie
raczej na pewno powielacz stosuja bo z fizyki wynika ze ze 120V to mozna sobie pierdnac a nie blysnac

oczywiscie to zabawa - pytanie czy warto - kondensatory sa drogie - a gwarancja idzie w diably ;)

z drugiej strony jesli jest battery pack do ringa to nie przerabia sie ringa tylko ladowanie battery packa (a to proste bo to po prostu wymiania transformatora na taki o odpowiedniej przekladni) i nic nas nie obchodzi na jaki prund

fIlek
06-07-2007, 11:40
dzięki za fatygę. Mam znajomych w stanach (właśnie przyjechali na wakacje do polski), z zamówieniem by nie było problemu.
Mniejsza o rabaty, nie o to mi biegało.

Nie chodzi o to żeby taniej, tylko o to, żeby nie drożej. Problem w tym, że te światełka są jednak sporawe i przewiezienie w walizce 10 sztuk to gwarantowane cło :) Z przeróbką na 230V - sprawa nie jest beznadziejna, bo dzisiaj mam dostać info od nich ile będzie to kosztować. A i gwarancja by pozostała. Zaproponowałem kilka rozwiązań w kwestii serwisu - też mają przemyśleć. Wtedy serwis byłby na miejscu. W ramach przejęcia świadczeń gwarancyjnych, obniżyliby cenę sprzętu i zapewnili części zamienne i schematy. Oczywiście chodzi o to by wynikowo otrzymać cenę jak najbardziej zbliżoną do tej w USA.

fIlek
06-07-2007, 11:41
z drugiej strony jesli jest battery pack do ringa to nie przerabia sie ringa tylko ladowanie battery packa (a to proste bo to po prostu wymiania transformatora na taki o odpowiedniej przekladni) i nic nas nie obchodzi na jaki prund

Wykorzystanie battery packa fajna sprawa, ale cena robi się hmm nie tak atrakcyjna...

Andy_O
07-07-2007, 22:59
Dlatego pisałem o moim zdziwieniu brakiem zainteresowania sklepów w Polsce.
Oczywiście można na własną rękę sprowadzić, ale kupując w Polsce mamy 220V, gwarancję na miejscu czyli głowę lżejszą o kilka problemów.

Napiszę jeszcze do tych, którym chodzą po głowie różne "nakładki" na SB-ki udające ringlash-e. Samodzielnie wykonałem dwie, o różnej konstrukcji. Działają, charakter światła bardzo przyjemny, nawet można uzyskać równe światło z dołu i z góry. Ale jest jedna rzecz nie do przeskoczenia - tak zbudowane ringflashe mają baaaaardzo małą moc. Nadają się tylko do fotografowania obiektów góra metr od aparatu (ISO 100). Nakładka produkowana w Czechach też ma tą wadę - wprowadza mniejsze straty wewnątrz konstrukcji (za to cena!), ale i tak zasięg jest raczej do zdjęć makro - a lampa makro jest tańsza od takiej nasadki. Więc nie tędy droga.

Drodzy rodzimi producenci lamp! Czy Wy naprawdę nie potrafilibyście zrobić takiej lampy?

Artur Jonik
29-09-2007, 11:48
Znalazlem ostatnio taki oto wynalazek:

http://cgi.ebay.ie/Mobile-Lamp-Recharge-Battery-Ring-Flash-Kit-400ws-D3E_W0QQitemZ200155742691QQihZ010QQcategoryZ3860QQ ssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Ciekaw jestem czy warto by bylo w niego zainwestowac, bo cena zacheca.

fIlek
29-09-2007, 12:09
Ciekawe i cena niska jak na zestaw z generatorem... Sprzedający też ma niezłe notowania. Nawet po ocleniu i ovatowaniu wychodzi sympatycznie.

fIlek
01-10-2007, 22:20
Zobaczyłem jeszcze jedno - ma 400Ws, czyli jest mocniejszy niż Alienbees ABR800 i do tego jest przenośny. Skuszę się na to urządzonko. W końcu to nie tak drogo. Dam znać jak już dotrze.

Jacek_Z
02-10-2007, 09:12
też jestem ciekaw. Ten amerykański alienbees byłby dobry, gdyby był na nasze napięcie. Ten z kolei ma trochę mało zdjęc na akku. W studiu na sesji zrobię więcej zdjęć. Czy można pracowac na nim jak na sieciowym?

fIlek
02-10-2007, 11:51
W zasadzie jedyna rzecz, która mnie interesuje, to czy może pracować na kablu, jeśli jestem w studio - bo te 400Ws to zawsze o 20 więcej od Alienbees niby mało a cieszy :)

fIlek
02-10-2007, 12:05
Wrzuciłem zapytanko na temat ewentualnej pracy na kablu, w studio i dodatkowej baterii. Mają teraz jakieś święto narodowe, więc chwilę trzeba zaczekać na odpowiedź. Fajne jest to, że ringflasha można wyzwalać na 4 sposoby - po kablu, przez fotocelę, podczerwienią i bezprzewodowo. Wszystko jest w zestawie.

Borowa
02-10-2007, 12:38
Tylko w tym wszytskich trzeba wziasc poprawkę na 7.2 recharching time - nie jest to szybka maszyna ale za takie pieniadze i tak chyba najlepszy zestaw.
FILEK - jak bedziesz miał to bardzo chętnie zadam kilka pytać tu lub PMem
Mnie również interesowałby zestaw z drugim aku...
pozdro z krakowa
Paweł

fIlek
02-10-2007, 12:56
Tylko w tym wszytskich trzeba wziasc poprawkę na 7.2 recharching time - nie jest to szybka maszyna ale za takie pieniadze i tak chyba najlepszy zestaw.
FILEK - jak bedziesz miał to bardzo chętnie zadam kilka pytać tu lub PMem
Mnie również interesowałby zestaw z drugim aku...
pozdro z krakowa
Paweł

Nie ma nic za darmo :) Z drugiej strony policz AlienBees z generatorem - nawet bez przeróbki na 230V wychodzi 2x drożej. A wydawanie kilku kzł na markowy sprzęt jakoś mi się nie uśmiecha. Już wolę poczekać te 7.2s ;)

Jacek_Z
02-10-2007, 14:13
To pewnie dla całej mocy. Regulacja jest, ale tylko do 1/2 mocy. Czyli 1 EV. Wtedy będzie ładowac szybciej, a i akku na dłużej starczy.
fajnie, że radio w zestawie.

lesheck
02-10-2007, 17:06
Na zdjeciu 3 nr 7 DC Socket, wiec jest szansa, ze dziala na kablu.

fIlek
02-10-2007, 17:40
Na zdjeciu 3 nr 7 DC Socket, wiec jest szansa, ze dziala na kablu.

Obawiam, się, że to tylko do ładowania. Gdyby był AC socket, to co innego

Artur Jonik
02-10-2007, 17:56
Z tego co ja juz pytalem, to nie da sie wyzwalac po kablu.
Dlatego zapytalem tu na forum czy to sie oplaca kupic.
Mam obiekcje glownie do aku. Obawiam sie, ze szybko beda tracic na pojemosci.

dinox
03-10-2007, 16:05
dziala... DC socket dlatego ze potrzebny zewnetrzy zasilacz..... ktory jest przedstawiony na zdjeciu nr 5... albo dziala jako ladowarka albo jako zasilacz ..wtedy podlacza sie mala wtyczke (widoczna obok sieciowej) do sterownika i wszystko dziala .... that's all

kronos28
03-10-2007, 16:13
Obawiam, się, że to tylko do ładowania. Gdyby był AC socket, to co innego

wlasnie dobrze jest - bo przy ładowarce do akku są dwa przewody jeden wchodzący z gniazdka - czyli AC a drugi wychodzący z ładowarki z okrągłą końcówką do generatora - czyli DC. Baterii nie ładuje się prądem AC i nie wszystkie urządzenia chodzą na prądzie AC (w zasadzie to mało które) i wymagają zasilacza AC-->DC (np komputery i studyjne lampki błyskowe też - wy tylko podłączacie przewodzik z prądem AC ale siedzi tam w środku zasilacz AC-->DC :) ) - a ten generator po prostu nie ma wbudowanego zasilacza a ma zewnętrzny sprzężony z tą ładowarką do baterii. Więc chodzi na zwykłym zasilaniu sieciowym. Jeden mankament to to, że trochę głupio rozwiązane bo trza będzie ciągać za sobą tą ładowarkę do baterii - no ale taki zasilacz "regulowany" kosztuje jakieś 20-30zł w każdym sklepie z elektroniką do dostania.

tak sobie przeglądam jeszcze co ten gośc ma do sprzedania i patrzcie na to:
http://cgi.ebay.com/Car-Adapt-Battery-Grip-for-Nikon-D80-MB-D80-EN-EL3e-B5F_W0QQitemZ200156700060QQihZ010QQcategoryZ48519Q QtcZphotoQQcmdZViewItem

że tak się wyrażę - GIT grip :)

Patio
03-10-2007, 16:48
Fajny i cena rozsądna

fIlek
03-10-2007, 17:08
wlasnie dobrze jest - bo przy ładowarce do akku są dwa przewody jeden wchodzący z gniazdka - czyli AC a drugi wychodzący z ładowarki z okrągłą końcówką do generatora - czyli DC. Baterii nie ładuje się prądem AC i nie wszystkie urządzenia chodzą na prądzie AC (w zasadzie to mało które) i wymagają zasilacza AC-->DC (np komputery i studyjne lampki błyskowe też - wy tylko podłączacie przewodzik z prądem AC ale siedzi tam w środku zasilacz AC-->DC :) ) - a ten generator po prostu nie ma wbudowanego zasilacza a ma zewnętrzny sprzężony z tą ładowarką do baterii. Więc chodzi na zwykłym zasilaniu sieciowym. Jeden mankament to to, że trochę głupio rozwiązane bo trza będzie ciągać za sobą tą ładowarkę do baterii - no ale taki zasilacz "regulowany" kosztuje jakieś 20-30zł w każdym sklepie z elektroniką do dostania.

tak sobie przeglądam jeszcze co ten gośc ma do sprzedania i patrzcie na to:
http://cgi.ebay.com/Car-Adapt-Battery-Grip-for-Nikon-D80-MB-D80-EN-EL3e-B5F_W0QQitemZ200156700060QQihZ010QQcategoryZ48519Q QtcZphotoQQcmdZViewItem

że tak się wyrażę - GIT grip :)


No dobrze, o prądach AC/DC trochę wiem, ale dla mnie wygląda to tak, że zasilacz jest zewnętrzny i służy wyłącznie do ładowania akumulatora. Brakuje tutaj gniazda AC w generatorze, które służyłoby do pracy na kablu. Obawiam się, że zostaje tylko praca z baterii. Chyba, że urządzonko jest na tyle sprytne, że może pracować podczas dołądowywania baterii, w co osobiście trochę wątpię...

Jacek_Z
03-10-2007, 19:14
Dobrze by było miec drugi akku. Na poczatku sesji oba naładowane, potem pierwszy rozładowany do ładowarki, praca na drugim no i nadzieja, że ładowarka zdąży podładowac ten pierwszy.
Oczywiście w terenie jak najbardziej dwa sie także przydadzą.
fIlek - zamówiłeś?
Tez miałbym kilka pytań wynikających z praktyki.

saygon
03-10-2007, 19:15
ten grip jest rewelacyjny bardzo brakuje mi wybieraka w gripie.

kronos28
03-10-2007, 19:34
No dobrze, o prądach AC/DC trochę wiem, ale dla mnie wygląda to tak, że zasilacz jest zewnętrzny i służy wyłącznie do ładowania akumulatora. Brakuje tutaj gniazda AC w generatorze, które służyłoby do pracy na kablu. Obawiam się, że zostaje tylko praca z baterii. Chyba, że urządzonko jest na tyle sprytne, że może pracować podczas dołądowywania baterii, w co osobiście trochę wątpię...

no przecież jest wychodzący z ładowarki przewód do generatora :) z odpowiednią końcówką. Ladowarka robi jednocześnie jako przetwornica AC/DC dla generatora. Mam taką lampkę turystyczną z takim samym patentem i lampka chodzi na prądzie sieciowym bez względu na to czy podłączony jest akku do ładowania czy nie. Ładowarka robi też jako zasilacz.

fIlek
03-10-2007, 19:46
Ale może to być równie dobrze tylko opcja do ładowania akumulatora siedzącego w generatorze... Poczekam do jutra na maila - już się chyba w Chinach wyświętowali :)

kronos28
03-10-2007, 20:01
maatko to aż z chin teraz też patrzę. No ciekaw też jestem jak to rozwiązane z tym powerem... :)

Jacek_Z
03-10-2007, 20:47
Ale może to być równie dobrze tylko opcja do ładowania akumulatora siedzącego w generatorze... Poczekam do jutra na maila - już się chyba w Chinach wyświętowali :)
Spytałeś czy mozna kupic osobno i ile kosztuje kolejny akku?

peecee
03-10-2007, 22:39
to jest solidny sprzedawca - brałem od niego trochę klamotów ;) - można śmiało kupować

fIlek
04-10-2007, 00:10
Spytałeś czy mozna kupic osobno i ile kosztuje kolejny akku?

Pamiętałem :) Zadałem 4 pytanka - czy chodzi z kabla, czy ma opcję dodatkowego akku i za ile, jaka jest jego wewnętrzna średnica (otwór na obiektyw) i czy dadzą rabat jak zamówię kilka sztuk :D Jak widać pamiętam o forumowych kolegach :)

Jacek_Z
04-10-2007, 00:54
super. to tez czekam na odpowiedzi. W dziurze musi sie zmiescić portretówka 85/1,4, najlepiej z osłaną p-słoneczną - tylko to wtedy jest aż 97 mm.

fIlek
04-10-2007, 01:05
W dziurze musi sie zmiescić portretówka 85/1,4, najlepiej z osłaną p-słoneczną - tylko to wtedy jest aż 97 mm.

I to może być problem :-?

Jacek_Z
04-10-2007, 01:15
bez osłony 80 mm - tyle to wejdzie. Patrzę na proporcje na zdjeciu. Body : otwór w ringu.

fIlek
04-10-2007, 01:18
bez osłony 80 mm - tyle to wejdzie. Patrzę na proporcje na zdjeciu. Body : otwór w ringu.

Właśnie cholerka już ze 100 razy oglądałem te fotki. Może udałoby się wyczaić co to za szkło na zdjęciu - dużo by się rozjaśniło...

Jacek_Z
04-10-2007, 01:24
Też nie wiem. Stawiam na kit 18-70, ale głowy nie dam. Dziura w ringu wygląda na jakieś 90 mm.

fIlek
04-10-2007, 01:31
Pewne jest jedno - Tamron 28-105/2.8 raczej tam nie wejdzie, bo samo szkiełko z przodu to 82mm :twisted:

Jacek_Z
04-10-2007, 02:01
Wejdzie :-D Nikkor 85/1,4 jest jeszcze grubszy, ma 83 mm. Oceniam dziurę na 90 mm.
Za to kręcenie zoomem czy ogniskową twojego tamrona - odpada. Ale jest AF.

Jacek_Z
05-10-2007, 12:15
Poczekam do jutra na maila - już się chyba w Chinach wyświętowali :)
odpisali coś?

fIlek
05-10-2007, 12:26
Pomimo wysłania 2 razy maili - żadnej odpowiedzi. Może powinienem napisać po chińsku? ;)

shaolin
05-10-2007, 14:31
Daj im szanse, teraz jest zloty tydzien turystyczny [swieta itp] i pewno maja wolne do niedzieli :P

fIlek
06-10-2007, 00:04
Daj im szanse, teraz jest zloty tydzien turystyczny [swieta itp] i pewno maja wolne do niedzieli :P

Tak mi głupio było do Ciebie PW z taką drobnostką wysyłać :) Dzięki za odpowiedź :grin:

shaolin
06-10-2007, 03:39
Tak mi głupio było do Ciebie PW z taką drobnostką wysyłać :) Dzięki za odpowiedź :grin:

To nie jest drobnostka - najwazniejsze swieto narodowe - proklamacja Chinskiej Republiki Ludowej ;) ;) ;) i nie ma za co :D

Pawee
11-10-2007, 17:11
witam zamówił ktos juz tego ringa cos wiecej wiadomo


pozdrawiam-Pawel

saygon
16-10-2007, 22:22
jak się ma sprawa?

adalbert
12-01-2008, 23:08
Pojawił się na allegro nowy ringflash (http://www.allegro.pl/item294334597_nowosc_ringflash_portretowy_400ws.ht ml#photo)... interesująca cena 3200zł z zasilaczem (Zasilanie - akumulator NiCd 5000mAh) - podobno w pełni naładowany wystarcza na 130 błysków w pełnej mocy - wydaje się to być ciekawą alternatywą dla Hensela, Broncolora, Elinchrome'a
Czy ktoś z Was miał okazję się tym bawić? Wrażenia? Nie potrafię znaleźć w sieci żadnej strony z tym właśnie modelem - no name? (chińszczyzna?)
EDIT: dzięki Jacku - widać słabo szukałem na Waszym forum ;) ...ale z powyższych postów wnioskuje, że nikt nie zaryzykował ...

Jacek_Z
12-01-2008, 23:46
skleiłem twój wątek z odkopanym starym.
fajnie, że jest w Polsce. Trochę drogo, delikatnie mówiąc.
teraz będzie mozna zadać pytanie sprzedawcy na allegro :)
czas realizacj zamówienia 2-5 tygodni, wpłata 50%. Czyli najpierw kupią, sprowadzą, sprzedadzą.

Władca Pixeli
13-01-2008, 04:37
skleiłem twój wątek z odkopanym starym.
fajnie, że jest w Polsce. Trochę drogo, delikatnie mówiąc.
teraz będzie mozna zadać pytanie sprzedawcy na allegro :)
czas realizacj zamówienia 2-5 tygodni, wpłata 50%. Czyli najpierw kupią, sprowadzą, sprzedadzą.
http://www.made-in-china.com/showroom/aputure/product-detailbevxSZOGEfWt/China-Ring-Flash-Mobile-Kit-AruaRing-400-400ws.html

saer
11-11-2009, 14:12
mam pytanie do osob obeznanych w temaciie ringflashy. takich konkretniejszych jak np. ten z tego video: http://www.youtube.com/watch?v=P71tnHOgUKw
jezeli ktos uzywa/uzywal lub wie gdzie kupic takie cos na terenie naszego kraju to bardzo prosze o pomoc
pozdrawiam :)

Jacek_Z
11-11-2009, 15:10
skleiłem 3 wątki.
o dziwo w naszym kraju nikt za bardzo nie chce się zająć sprowadzaniem tego typu lamp.
Rynek na to jest za mały?

fIlek
11-11-2009, 15:21
skleiłem 3 wątki.
o dziwo w naszym kraju nikt za bardzo nie chce się zająć sprowadzaniem tego typu lamp.
Rynek na to jest za mały?

Niebawem powinien pojawić się ringflash przenośny i w dobrej cenie, a do tego za sprawą naszego forumowicza :)

wilk325
11-11-2009, 15:55
Niebawem powinien pojawić się ringflash przenośny i w dobrej cenie, a do tego za sprawą naszego forumowicza :)

No to czekam z niecierpliwością na info.

Bonzo
11-11-2009, 16:53
skleiłem 3 wątki.
o dziwo w naszym kraju nikt za bardzo nie chce się zająć sprowadzaniem tego typu lamp.
Rynek na to jest za mały?

ja wiem czy za mały, wydaje mi sie że po prostu cenowo nie jest to na tyle atrakcyjne jak i potrzebne w każdym studiu żeby aż tak duże było zapotrzebowanie :) ja mam w ofercie takie zabawki :)

np taki zestaw plenerowy może też być zasilany z sieci w studiu całośc jest w aluminiowej walizce. Mały lekki świetna sprawa , sam tego używam :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotoellite.pl/fotki/powerplen1000tryp1.jpg)

i do tego można dokupić własnie ringflasha bo jest on zasilany z tego baterypacka co ta główka 1000Ws i jedno i drugie ma wtedy regulowanie mocy.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotoellite.pl/fotki/ringflash.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotoellite.pl/fotki/ringflash1.jpg)

saer
11-11-2009, 18:58
jaram sie tym zestawem + ringflash niemilosiernie :mrgreen: ahhh... czekam czekam az w koncu $$$ sie pojawia na to ;)

Jacek_Z
11-11-2009, 20:17
poszło PW, ale o technikalia tu spytam:
1. upewnić się chciałem :) idzie uzywać ringa mając podłączonego baterrypacka do sieci 230 V (by na długiej sesji studyjnej się nie skończył nagle akku)?
2. czy idzie używać w terenie równocześnie ring + ten normalny palnik?
3. na ile starcza akku (sam ring, pełna moc)?
4. czy można dokupic dodatkowy akku (jeśli 1 akku ma niewiele błysków to może być taka potrzeba)?
5. czy jest pilot w ringu i czy działa w terenie (pewnie nie) ?
6. jaka jest dziura w ringu czyli jakiej średnicy obiektyw (najlepiej z osłoną przeciwsłoneczną) sie tam zmieści?
7. czy na ring sa jakieś nasadki ?
8. ile WS ma ring ?
9. jaki jest podział mocy (moc minimalna ringa) ?
10. gdy są podłączone 2 główki to każda ma po połowie mocy baterrypacka i reguluje się moc symetrycznie, na obu główkach?

Bonzo
11-11-2009, 23:47
Odpowiedzi pogrubiłem żeby było czytelniej :)

1. upewnić się chciałem :) idzie uzywać ringa mając podłączonego baterrypacka do sieci 230 V (by na długiej sesji studyjnej się nie skończył nagle akku)? - tak da się podłączac pod sieć 230V baterypacka bo główki nie mają w sobie żadnej elektroniki. Całośc jest w skrzynce
2. czy idzie używać w terenie równocześnie ring + ten normalny palnik? - baterypack ma jedno wejście więc albo to albo to
3. na ile starcza akku (sam ring, pełna moc)? - pełna moc około 150 błysków
4. czy można dokupic dodatkowy akku (jeśli 1 akku ma niewiele błysków to może być taka potrzeba)? - cene podam jutro bo nie pamiętam
5. czy jest pilot w ringu i czy działa w terenie (pewnie nie) ? - jest pilot i działa wszędzie tam gdzie się chce
6. jaka jest dziura w ringu czyli jakiej średnicy obiektyw (najlepiej z osłoną przeciwsłoneczną) sie tam zmieści? - na zdjęciu jest D300 + Samyang 85mm f1.4 średnica z osłoną około 9cm tego obiektywu.
7. czy na ring sa jakieś nasadki ? - o tym jakie i czy wogóle napisze jutro, obecnie mam sam ring.
8. ile WS ma ring ? - tyle co plenerowy czyli 1000Ws z regulowaną moca jak zwykła główka
9. jaki jest podział mocy (moc minimalna ringa) ? - regulowana moc stopniowo od 1000Ws do 150Ws
10. gdy są podłączone 2 główki to każda ma po połowie mocy baterrypacka i reguluje się moc symetrycznie, na obu główkach? - nie ma możliwości podłączenia dwóch główek do jednego baterypacka

Wszystko pisałem teraz z głowy więc mogłem coś pomylić za co z góry przepraszam :) ale raczej jest wszystko podane poprawnie. Jutro sprawdzę dokładnie i jakby co podam raz jeszcze te odpowiedzi w razie jakby były błedy.

Jacek_Z
12-11-2009, 00:59
O
8. ile WS ma ring ? - tyle co plenerowy czyli 1000Ws z regulowaną moca jak zwykła główka
9. jaki jest podział mocy (moc minimalna ringa) ? - regulowana moc stopniowo od 1000Ws do 150Ws

Nawet silny ten ring. Zastanawiam się, czy nie za silny, D700 ma natywne ISO 200. Zakres regulacji jest dość mały, nawet nie 1/8 mocy, czyli że ze 2,5-3 przysłony jak sądzę.
Ciężko mi ocenić wydajność, nie miałem do czynienia z takim odbłyśnikiem.
Czy jest podana LP dla ringa?
Jeśli nie to mam prośbę - wykonaj pomiar światłomierzem: ISO 100, odległość powiedzmy 3 metry. Jaka przysłona na całej mocy (i na minimalnej) ? Inne opcje sobie poobliczam :)
Skoro nie można podłączyć 2 główek wolałbym nabyć sam ring, bez zwykłej główki. Wykonanie wygląda solidnie, fajnie że zawsze może być pilot. Tylko żeby się to wszystko razem zmieściło w 3 tys...., bo ta lampę używa się od czasu do czasu (raczej mało).

Bonzo
12-11-2009, 01:18
ok jeżeli nie jest to pilna sprawa to daj mi troche czasu z tymi pomiarami żeby nie klepac w kazdym poście po trochu dlatego zamieszcze wszystko w jednym :) postaram się też zamieścić fotke z użycie tego ringflasha, myśle że piątek sobota powinno już wszystko być :)

Wykonanie jak i jednego tak i drugiego na prawde mile mnie zaskoczyło jak to do mnie przyszło :)

Jacek_Z
12-11-2009, 01:29
postaram się też zamieścić fotke z użycie tego ringflasha, myśle że piątek sobota powinno już wszystko być :)fajnie, fotki wskazane,
zapamiętaj parametry takie jak (przysłona, ISO, ustawiona moc ringa - oczywiście) ogniskowa obiektywu (weź portretówkę, coś z 85 lub 105 mm), odległośc od modeli, odległość modelki od tła (z 1.5 m). Podaj nam to przy fotce Jestem ciekaw cienia na tle.

możesz zrobic parę fotek - np portret (z ramionami) i plan amerykański i pokombinować też ewentualnie z odległościa modelki od tła. Jaki jest cień gdy modelka jest na sofie czy fotelu?

Bez problemu usuwa sie cień na tle, gdy sie je dodatkowo oswietli inymi lampami?

poczekamy, wątek ma 2 lata, pare dni nas nie zbawi :)

skoras
12-11-2009, 11:04
fotoellite, mieszkasz niedaleko więc w razie czego mogę pomóc w testach modelkowych :-)

marszull
12-11-2009, 11:09
Jakby to byl zestaw dwie glowki i jeden ring to bylby IDEALNY
a moze sie cos takiego pojawi
czekamy na zdjecia ;-)

Jacek_Z
12-11-2009, 11:50
jest tylko jedno wyjście z batterypacka, więc to nic nie da.
3 wyjścia - to już spory generator, takie rozwiązania sa na rynku, ale niestety w bardzo wysokich cenach, bo to są firmówki, nie chińczyki. Ale te zasilane z akku najczęściej mają 2 wyjścia, a nie 3. To kwestia gabarytów, mocy. Urządzenia pomyślane jako przenośne nie mają być za ciężkie. A mniejsze, gdy moc się podzieli na 3 główki dadzą mało mocy. WIęc producenci kombinują, że wtedy ktoś kupi kilka zestawów.

conik
12-11-2009, 13:03
tez niecierpliwie czekam na wiecej informacji i cene

Bonzo
12-11-2009, 14:12
To prawda co pisze Jacek_Z że im więcej główek i mocy tym większa waliza ;) mam też w ofercie generatory studyjne (3600Ws - 3x1200 i 4200Ws - 2x2100Ws) o dużych mocach i to już jest naprawdę niezła skrzynka no i nie za lekka bo tez ma całą elektronike i sterowanie w sobie a same główki są kompaktowe i lekkie.

To co teraz pokazuje i te generatory studyjne są produkcji Koreańskiej.

Tak sobie myślę że wolałbym chyba mieć każda główkę w terenie na osobnym baterypacku jakby nie było mając to na jednym kablu mamy większą swobodę, bo w jakiś sposób nas ograniczają i nieraz przeszkadzają w planie przy pewnych ustawieniach światła względem modela kable ciągniete z jednej skrzynki w różne strony. Jest rozwiązanie na to czyli kable baaaardzo długie ale to znowu mała pajęczynka się robi ;)

skoras jak będę miał na tyle wolnego czasu żeby coś z organizować to WitekWisz tez się pisał na jakiś kursik z oświetlenia ;) bo do tego co tu mam pokazać nie potrzeba aż tylu ludzi, ale dziękuje za zainteresowanie i chęć pomocy :)

skoras
12-11-2009, 14:57
skoras jak będę miał na tyle wolnego czasu żeby coś z organizować to WitekWisz tez się pisał na jakiś kursik z oświetlenia ;) bo do tego co tu mam pokazać nie potrzeba aż tylu ludzi, ale dziękuje za zainteresowanie i chęć pomocy :)

OK, bo wiesz ... w razie czego to my modelki też możemy zorganizować :D

conik
12-11-2009, 15:14
a powiedz moze bedziesz sie orientowal.....mam taka lampe....aurora - w polsce sprzedaje to fomei....wyglada to tak: http://auroralite.en.ec21.com/co/a/auroralite/upimg/fusion_06.jpg glowka 600Ws doczepiona po kablu do malego generatora...jaka wtyczka ma ten ring o ktorym mowisz? http://upload.cyfrowe.pl/cyfrowe/photos/lampa_fomei_digital_boom_light1200_655553024_widok 1.jpg jak zrozumialem to w zasadzie prosty palnik w ringowej obudowie bez zadnej elektroniki? moze daloby sie to podlaczyc do tego koreanskiego wynalazku?

Bonzo
12-11-2009, 16:17
OK, bo wiesz ... w razie czego to my modelki też możemy zorganizować :D
no i bardzo fajnie że modelki macie i to jakie śliczne jak np Madzia ;)



a powiedz moze bedziesz sie orientowal.....mam taka lampe....aurora - w polsce sprzedaje to fomei....wyglada to tak: http://auroralite.en.ec21.com/co/a/auroralite/upimg/fusion_06.jpg glowka 600Ws doczepiona po kablu do malego generatora...jaka wtyczka ma ten ring o ktorym mowisz? http://upload.cyfrowe.pl/cyfrowe/photos/lampa_fomei_digital_boom_light1200_655553024_widok 1.jpg jak zrozumialem to w zasadzie prosty palnik w ringowej obudowie bez zadnej elektroniki? moze daloby sie to podlaczyc do tego koreanskiego wynalazku?
Niestety ty masz w matce wejście męskie a musiałbyś mieć żeńskie :) no i nie wiem jak wygląda sprawa poszczególnych styków czy identycznie przenoszą poszczególne parametry na główke bo jakby nie było to zupełnie inne firmy :)

Pode ręka miałem teraz główke od plenerowego ale wtyczki sa takie same.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotoellite.pl/fotki/wtyczkapowerlux.jpg)

conik
12-11-2009, 16:25
mam kabel na ktorym po obu stronach sa zenskie....pytanie wlasnie jak zauwazyles jak poszczegolne piny sa popodlaczane
nie masz jakiejs rozpiski z fabryki ew moze mozna sie dowiedziec od producenta?

Bonzo
12-11-2009, 16:31
nie mam rozpiski na poszczególne piny, bo takie rzeczy to raczej już na własną odpowiedzialność robisz :) czyli Adam Słodowy :) ja raczej bym nie kombinował bo to nie jest tanie :)

marszull
12-11-2009, 16:44
Jacek, nie do konca sie zrozumielismy.
Chodzilo mi o to zeby generator/battery pack mial wejscie na dwie glowki plus dokupienie ringa
Wtedy mozna by swiecic albo dwoma glowkami albo glowka i ringiem albo glowka albo ringiem ;-)
(nawet jesli by to oznaczalo spadek mocy tzn dwie glowki to tylko po 500 na glowke, ale jedna 1000 itd)
jak dla mnie taki zestaw bylby idealny, oczywiscie w koreanskiej/chinskiej cenie bo,
w normalnej z europy lub stanow to mozna spokojnie takie rzeczy kupic tylko kosztuja naprawde sporo :-(

Jacek_Z
12-11-2009, 17:20
Ja rozumiem. W plenerze mi też by czesto wystarczyły 2 główki (albo główka + ring), ale jak fotoellite napisał - ten Powerlux nie ma 2 wyjść. Szkoda, bo kupują to coś by się załatwiło 2 sprawy za jednym zamachem.
Zdaje się, że to nie jest tanie i kupno 2 szt (by mieć czym obsłużyć 2 główki) wychodzi niewiele taniej niż zachodnie sprzęty mające 2 wyjścia.
Po nowej serii Quantuuma i po tym ringu widać, że chińczyki się zaczynają zbliiżac cenowo do rozwiązań zachodnich. Po prostu widzą, że za sprzęt profi można więcej brać i że za taki sprzęt trzeba więcej brać :mrgreen:, bo rynek (a co za tym idzie produkcja) jest mały.
No chyba, że to dystrybutorzy tu sobie robią duże narzuty.

Bonzo
12-11-2009, 17:38
co do cen to różnica jest i to duża :) sprawdzałem w cenniku i sprzęt markowy xxxx o mocy generatora 1000Ws w komplecie z jedną główką kosztuje prawie 11tys zł a dodatkowa główka kosztuje prawie 3tys zł :) co prawda ma baterypack 2 wejścia ale różnica cenowa jest ogromna :) a ringflash ponad 5tys zł czyli łącznie mamy około 20tys zł :) a za Powerluxa 9tys zł kupując nawet dwa zestawy plus ring :) Ja oczywiście mogę sprowadzić i sprzedać każdy sprzęt z tym że tutaj teraz rozmawiamy o tym żeby było tanio :)

marszull
13-11-2009, 12:46
To ze nie ma dwoch wejsc, to ja wiem od kilku miesiecy, jak tylko Bonzo sie tym sprzetem pochwalil :-)
Moje pisanie jest raczej takie zyczeniowe ;-) , ze fajnie by bylo jakby cos takiego zrobili. Patrzac po zdjeciach (bo macac nie mialem okazji) jakosciowo to zupelnie inna polka niz typowe chinczyki i stad tez ceny bardziej zachodnie (ale i tak jednak sporo mniej)

PS Bonzo nie myslales zeby zrobic jakies pokazo/warsztaty sprzetu? :-)

Bonzo
13-11-2009, 23:51
PS Bonzo nie myslales zeby zrobic jakies pokazo/warsztaty sprzetu?
Z chęcią bym zrobił, bo nawet tu na miejscu już mnie kilka osób męczy o kursy ale naprawdę nie mam kiedy :/ Jak tylko się ogarniemy czasowo w firmie to może coś z organizuje :)

Jacek_Z
28-11-2009, 03:13
Dzięki uprzejmosci kolegi fotoellite miałem okazję pobawić sie nowościa na naszym rynki - ringiem Powerlux ( z zasilaniem akumulatorowym)
Założyłem na ten temat nowy wątek: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=122782
Zapraszam. Namęczyłem sie to czytajcie :)