PDA

Zobacz pełną wersję : internet explorer - problem



sradek
29-12-2007, 16:01
Witam,

Mam taką sytuację:
Ta sama strona (np. auto.pl) na jednym stanowisku wszystko działam natomiast na drugim po wybraniu marki (np. Fiat) nie rozwija sie formularz z modelami - i tak się ma ogólnie z tego typu "formularzami szukaj". W przypadku tego 2 stanowiska Firefox działa bez zarzutu.

Może ktoś z was się już spotkał z podobna sytuacją.

Radek

Zink
30-12-2007, 14:03
Domyślam się, że te formularze działają na JavaScript. Możliwe, że w przeglądarce jest wyłączony, dlatego na niej to nie chce działać.

sradek
30-12-2007, 15:27
Chyba wirus! Po zmianie strony startowej i tak przekierowuje na stron Microsoftu a potem do innej pustej. Dzięki

rychu_cmg
30-12-2007, 19:48
A może już czas przejść na normalną przeglądarkę która potrafi wyświetlać strony internetowe normalnie. Polecam Firefoxa i Opere

krzysztof jot
30-12-2007, 22:45
Chyba wirus! Po zmianie strony startowej i tak przekierowuje na stron Microsoftu a potem do innej pustej. Dzięki

wirusy to dzieci łapią... od 2000 roku trzy komputery non stop w sieci i nigdy nie miałem wirusa. Czy wydatek 150 zł na dobry pakiet antywirusowy to problem ? wychodzi około 10 na miesiąc, a mozna taniej ostatnio pełny pakiet Norton Internet Security 2008 był po 99 zł w MM.

sradek
31-12-2007, 10:01
Witam.

Na tym stanowisku zainstalowany NOD32, oraz Firefox, komputer firmowy
- po prostu nie spotkałem się z podobną sytuacja - chodzi mi formularze więc pomyślałem, że to kwestia konfiguracji IE - sam pracuję na Firefox. Teraz wychodzi na to że to WIRUS więc jako tako nie ma już problemu lub jest innej materii. Dzięki za wskazówki i pozdrawiam.

maly5
31-12-2007, 13:33
wirusy to dzieci łapią... od 2000 roku trzy komputery non stop w sieci i nigdy nie miałem wirusa. Czy wydatek 150 zł na dobry pakiet antywirusowy to problem ? wychodzi około 10 na miesiąc, a mozna taniej ostatnio pełny pakiet Norton Internet Security 2008 był po 99 zł w MM.
Szczerze mowiac to sa darmowe antyvirusy, darmowe firewalle i darmowe inne zabezpieczenia. przynajmniej w wersji home czy jakiejs tam, sa darmowe. norton jest jednym z bardziej beznadziejnych imo programow, obciazajacym system, stwarzajacym regularne problemy przy sprawnym dzialaniu sieci i w sumie nie gwarantujacym niczego. wedlug badan maja tez jeden z najgorszych czasow reakcji na nowo pojawiajace sie wirusy.
bardziej beznadziejna jest chyba tylko panda. ogolnie odradzam opcje wash&go - czyli wszystko w jednym.

krzysztof jot
31-12-2007, 16:20
. norton jest jednym z bardziej beznadziejnych imo programow, obciazajacym system, stwarzajacym regularne problemy przy sprawnym dzialaniu sieci i w sumie nie gwarantujacym niczego. wedlug badan maja tez jeden z najgorszych czasow reakcji na nowo pojawiajace sie wirusy.
bardziej beznadziejna jest chyba tylko panda. ogolnie odradzam opcje wash&go - czyli wszystko w jednym.

:) :) sory, ale masz poglady z czasów Trabanta.
NIS stosuje od 2000r bezproblemowo, nie stwierdzilem tez jakiegokolwiek spowalniania systemu. Fakt - zawsze legalny a pecet zazwyczaj "na poziomie". W miedzyczasie starałem sie jakieś NOD'y GDaty itp wynalazki stosować testowo na drugim PCcie bo zawsze właśnie "spece" wyrazaja podobne do Twoich opinii i... była kicha. Tylko Kasperski jeszcze daje radę, ale wole system antyspamowy Nortona.
Faktycznie spiratowany Norton ma problemy z LiveUpdate, a uaktualnienia w paczkach wychodzą co tydzien... ale LEGALNY Norton aktualizuje się nawet dwa razy dziennie, a wersja 2008 jest jeszcze mniej pamieciozerna niz popszednia -a ta była juz jedną z lepszych na swiecie. Więc niestety Twoja opinia ma sie nijak do rzeczywistosci, a NIS gwarantuje i to WSZYSTKO co mozliwe. Pierwszy komputer kupiłem w 1989r !! :) i mam co nieco pojecia o tym co pisze

ziuteczny
02-01-2008, 00:13
długo masz komputerki fakt ale NIS to krowiaste badziewie z debilnie skonstruowanymi oknami itp. etc.

Symantec może jest i niezły ale tylko w wersjach Corporate bez trej grafiki dla małych dzieci i takiego obciążania systemu. Wiem co piszę. Ten jego firewall to w porównianiu do np. Zone Alarm to nawet nie trabant.

maly5
02-01-2008, 01:37
hmn.. poglady jakie mam takie mam.. moga byc i trabanta. na codzien zmuszony jestem zajmowac sie zabezpieczeniami sieci i problemami jakie stwarzaja niektore programy. pierwszy komputer.. hmn.. no odrobine pozniej niz Ty jesli mowimy o PC'cie, albo troche wczesniej jesli mowimy o komputerze. zgadzam sie ze Norton korporacyjny calkiem spoko chodzi ale zaufanie jakie mam do niego nie jest najwyzszych lotow. IS to w ogole masakra. ale najlepszy program to taki z ktorego klient jest zadowolony Krzysztofie. kasperski, zaskoczy Cie pewnie, ze jest uznawany rowniez za jeden z bardziej dziurawych, jesli chodzi o ochrone antywirusowa. to ze Ci sie cos aktualizuje 2x dziennie jest fajne. tylko jesli czas reakcji na zagrozenie Symantec mial zdaje sie 16 czy 18 dni to przyznasz ze o kant dupy ? i nie ma znaczenia czy legalny czy nielegalny. choc przyznam ze z pirata nie korzystalem.

prawda jest tez taka ze jak sie rozsadnie dziala w necie to nic sie nie zlapie. a jak sie klika wszystko co sie da to nic nie uratuje!

mariuszreszka
06-01-2008, 23:33
bo kto teraz używa IE?? Opera jest najbezpieczniejszą przeglądarką na świecie dla osób prywatnych jest darmowa polecam

RoboD
07-01-2008, 08:41
NIS stosuje od 2000r bezproblemowo...
Sorym, że zacytuję... ale porównując, mylisz prznaczenie poszczególnych softów. NOD w przeciwieństwie do NIS to program jedynie antywirusowy. Jeśli określasz go mianen "jakiś", "wynalazki", to muszę stanowczo zaprotestować, bo jest to jeden z liderów w antywirusach. BTW mój sprzęt okazał się nie być "na poziomie", więc z usług Nortona zrezygnowałem kilka lat temu.

Kameh
07-01-2008, 16:10
Włączając się do pobocznego tematu, jaki jest najlepszy Waszym zdaniem program antywirusowy? Lepiej jest stosowac oddzielne programy antywirusowe i firewale, czy taki zintegrowany w jednym np. nowy Smart Security firmy ESET?

maly5
08-01-2008, 14:02
Włączając się do pobocznego tematu, jaki jest najlepszy Waszym zdaniem program antywirusowy? Lepiej jest stosowac oddzielne programy antywirusowe i firewale, czy taki zintegrowany w jednym np. nowy Smart Security firmy ESET?
lepiej oddzielnie.
z antyvirusow: nod32, personal antyvirus, moze byc avg, ew.wash&go - avast (jak padnie to zazwyczaj po odinstalowaniu system dziala poprawnie)
z FW: comodo firewall, pc tools firewall, jak nie potrzebujesz nowych regulek to stary sygate sie dobrze trzyma. zone alarma dawno nie uzywalem ale juz go tez tak napakowali ze rece opadaja.
z innych adaware, spybot, spyware terminator

Ark
09-01-2008, 09:27
bo kto teraz używa IE?? Opera jest najbezpieczniejszą przeglądarką na świecie dla osób prywatnych jest darmowa polecam
Ja używam. Nie mam najmniejszych problemów z IE 7.
Przy bezmyślnym korzystaniu z Internetu nawet Opera / Firefox nie pomoże.
Pozdrawiam.

david555
09-01-2008, 17:00
Jeśli chcesz korzystać z IE, względnie bezpiecznie, to zainstaluj Spybot SD i uruchom program
Rezydent Spybot SD.
Zabezpiecza przed różnymi dziadostwami, niebezpiecznymi stronami (czarna lista) i sygnalizuje wszystkie próby dokonania zmian w rejestrze lub przeglądarce.

Ark
09-01-2008, 17:29
Jeśli chcesz korzystać z IE, względnie bezpiecznie, to zainstaluj Spybot SD i uruchom program
Rezydent Spybot SD.
Zabezpiecza przed różnymi dziadostwami, niebezpiecznymi stronami (czarna lista) i sygnalizuje wszystkie próby dokonania zmian w rejestrze lub przeglądarce.

...nie ma takiej potrzeby.
IE7 posiada wymienione przez Ciebie zabezpieczenia. Należy po prostu zaktualizować starsze wersje IE do wersji 7.

david555
09-01-2008, 17:32
...nie ma takiej potrzeby.
IE7 posiada wymienione przez Ciebie zabezpieczenia. Należy po prostu zaktualizować starsze wersje IE do wersji 7.

Dobrego nigdy za wiele,:) a poza tym Spybot SD służy nie tylko do zabezpieczania IE, ale do odpluskwiania systemu.;)

edit: Trzeba tylko po nim posprzątać, bo potrafi naskarżyć podczas pobierania aktualizacji.:):):)

Władca Pixeli
10-01-2008, 04:39
Należy po prostu zaktualizować starsze wersje IE do wersji 7.
IE7 to pierwsza w świecie przeglądarka do przeglądania Internetu, i na odwrót. :mrgreen:

Ark
10-01-2008, 10:26
IE7 to pierwsza w świecie przeglądarka do przeglądania Internetu, i na odwrót. :mrgreen:

Władca Pixeli, dobry tekst :D
Ale nie mówcie, że Firefox jest bez wad.
IE7 to nadal najpopularniejsza przeglądarka "do przeglądania Internetu, i na odwrót" i poczęści dlatego najbardziej atakowana przez wszelkie ustrojstwo. Poczekajmy aż Firefox osiągnie większą popularność albo przebije popularnością IE. Podejrzewam, że luki pojawią się jak grzyby po deszczu. Zresztą według niektórych opinii w Mozilli pojawia się ogólnie mniej luk...za to, więcej jest tzw. "krytycznych". Oczywiście do tych doniesień podchodzę z dużym dystansem ponieważ wiadomo co znaczy "kasa", a MS posiada odpowiednie fundusze do sponsoringu :)
Nie ulega jednak wątpliwości, że w porównaniu do IE6, wersja 7 to, niebo, a ziemia. Microsoft chyba w końcu zauważył, że Firefox to, nie chłopiec do bicia...prace trwają nad numerem 8.
Dobra konkurencja nie jest zła, a końcowy użytkownik może wiele zyskać :)
Pozdrawiam.

maly5
10-01-2008, 22:00
to co mialo byc zaleta jest najwieksza wada tej przegladarki - jest elementem systemu a nie dodatkowym programem. jak cos ja dobrze trafi to nie wystarczy odinstalowac i po problemie.