PDA

Zobacz pełną wersję : oswietlenei do studia do 1 tys



09071986
25-12-2007, 18:21
znalazlem cos takiego:
http://allegro.pl/item284235946_360ws_2_x_180ws_softbox_60x60_statyw _225cm_.html
bedzie dobre na poczatek?
moze cos lepszego jestem w stanie wyrwac w tej cenie?

RBT
25-12-2007, 19:18
W tej cenie o coś lepszego będzie trudno. Jeżeli możesz dołożyć ok. 400-500 zł (a na pewno warto), to popatrz na lampy CY 200 K w Funsports.pl. Mają zdecydowanie solidniejszą konstrukcję i bardzo popularny (Bowens S) system mocowania akcesoriów. Jeżeli nie stać Ciebie na cały zestaw, to kup jedną lampę z softboksem, ale nie z pierścieniem uniwersalnym na śrubki, tylko z dedykowanym do tej lampy (seria SK w Funsports), oraz dość dużą blendę srebrno-białą np. 80x120 cm z uchwytem i statywem. Blenda i tak przyda się zawsze, nawet w plenerze, a niedługo mam nadzieję będziesz mógł dokupić drugą lampę.
Lampy o których piszesz są rachityczne i w zasadzie nie przeznaczone do mocowania jakichkolwiek dodatków, oprócz lekkiej parasolki. Nie oznacza to oczywiście, że nie będzie z nich pożytku, ale moim zdaniem niezbyt się nadają nawet do pracy dorywczej.

09071986
25-12-2007, 19:47
a czy do tamtych statywow z aukcji bede mogl kiedys podlaczyc np lampe o ktorej napisales?
czy juz do niczego mi sie nie przydadza?

ile wazy lampa CY 200 K? chodzi mi o to jaki statyw do niej potrzebuje? masz jakies zdjecia, nieobrobione robiona ta lampa? ciekawi mnie jak mocne swiatlo daja. jaka temperature swiatla generuja ta lampa?

w sumie to nie musi byc idealnie 1 tys zl, moze te sume troszke przekroczyc, jestem kompletnie poczatkujacy w fotografii studyjnej :)

RBT
25-12-2007, 21:54
Statywy z aukcji będą zbyt delikatne i nietrwałe (węzły nóg z plastiku). Ponadto lampa CY 200 K (wersja K - koniecznie) ma, jak pamiętam, uchwyt do trzpienia 16 mm. Polecam statyw typu W 806, o dwadzieścia zł. droższy, cały metalowy, wyższy i duużo sztywniejszy (rury większej średnicy). Ponadto jest bardziej stabilny, bo ma możliwość szerszego rozstawu nóg. Masa (samej) lampy to ok. 2 kg. Nie mam zdjęć wykonanych tą lampą, bo jej nie posiadam. Ale parokrotnie miałem możliwość dokonania pomiarów światła tych lamp i mogę stwierdzić, że nie odbiega w istotnie mocą od innych porównywalnych. Również powtarzalność błysku była praktycznie bardzo dobra, bo nie przekraczała wartości 0,1 EV. Ale gwoli prawdy, przyznać muszę, że nie wiem jak wygląda stabilizacja podczas dużych spadków napięcia. Więcej informacji na pewno udzieli dystrybutor biuro@funsports.pl.

09071986
26-12-2007, 08:49
chyba sie zdecyduje na 2 lampy o ktorych piszesz i dwa staytywy. softboxy i parasolki dokupie pozniej :)

09071986
26-12-2007, 14:33
a co myslisz o tych lampach:
http://www.eltec.alpha.pl/produkt.php?id=861
http://www.eltec.alpha.pl/produkt.php?id=1157

patrzac na parametry bardziej sie oplaca, bo cena podobna... tylko jak sprawuja sie w praktyce? :)

RBT
26-12-2007, 15:23
Pierwszej nie znam, druga nie ma 300 WS tylko mniej, ile nie wiem. Mierzyłem lampę F 600 z tej samej serii, mocy miała mniej więcej tyle co Elfo Quant 250. Piszę mniej więcej, bo różniły się nieco odbłyśnikami więc, nie można było robić dokładnego porównania. Lampy te nie mają wyłącznika fotoceli, co czasami może być kłopotliwe przy pomiarach świateł lub podczas pracy w jednym pomieszczeniu z innymi osobami błyskającymi fleszami. Lampy serii F (economic) nie mają mocy w WS zgodnej z liczbą w nazwie, są bardzo solidnie wykonane i posiadają wentylator chłodzący (przynajmniej od lampy F 400 wzwyż). Większą moc (zgodną z nazwą) mają lampy z serii F pro, ale są już niestety sporo droższe. Generalnie są to bardzo zbliżone produkty. Na korzyść CY 200 K przemawia sprawdzony serwis i niezależna regulacja światła pilotującego. Co prawda, jest to czasami mniej wygodne rozwiązanie, ale dające więcej możliwości własnych ustawień. Lampą F 300 ma z kolei większy zakres regulacji siły błysku.