PDA

Zobacz pełną wersję : Blueconnect, Orange czy iPlus?



Squier
11-12-2007, 00:10
Witam!

Szukałem w necie, ale opinie są podzielone. Potrzebuję dla mojej dziewczyny internet mobilny. Internet, czyli www i gadu-gadu. Co będzie lepsze? Era, Orange czy Plus? Jakie macie doświadczenia?

Pozdrawiam

Madziulek
11-12-2007, 00:23
było trochę o tym kiedyś ..http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=28887

teraz dodam od siebie po tym czasie że kończy mi się umowa z orange na wiosnę i pożegnam ich z radością :)

Jacek_Z
11-12-2007, 00:38
Potrzebuję dla mojej dziewczyny internet mobilny. Internet, czyli www i gadu-gadu.
tylko uważaj, bo żona wiceministra na wakacjach za granicą uzywała mobilnego internetu i ma facet rachunek na 80 tys :mrgreen: http://wiadomosci.wp.pl/kat,50316,wid,9472017,prasaWiadomosc.html

fIlek
11-12-2007, 00:42
A ja odpowiem pytaniem na pytanie - w jakim rejonie? Używam wszystkich trzech operatorów i każdy ma swoje plusy i minusy. Najlepiej popytaj ludzi z terenów, na których ma być ten sprzęt używany. Np. u nas najszybciej działa teraz BC, bo na pół gwizdka chodzi HSDPA, niebawem jednak reszta operatorów ma dołączyć.

phantomek
11-12-2007, 01:04
tylko uważaj, bo żona wiceministra na wakacjach za granicą uzywała mobilnego internetu i ma facet rachunek na 80 tys :mrgreen: http://wiadomosci.wp.pl/kat,50316,wid,9472017,prasaWiadomosc.html

Kiedyś z Czech musiałem wysłać szybko kilka zdjec bo gazete zamykali i wysłałem chyba 5-6 zdjec, ok 4 mb było, a rachunek za to mi przyszedl ok 250 zł :)

Squier
11-12-2007, 08:22
Chłopaki nie straszcie mnia tą zagranicą...Jak będzie wyjeżdżać, zabiorę jej modem ;) fIlek pytałeś o rejon. Pabianice, woj. łódzkie. Madziulek, dzięki za linka, nia znalazłem tego wcześniej.

Pozdrawiam

piccione
11-12-2007, 10:02
od 1,5 roku mam blue connect'a i korzystam z niego na co dzień, do zestawu mam
dodatkowo magnetyczną antenkę zew. i wszystko ładnie funguje (dużo jeździłem
po kraju), za granicą staram się korzystać z udogodnień hotspotów lub wirelessów
jeszcze nie udało mi się przekroczyć limitu 3 GB i wszystko było ok dopóki to ustrojstwo
zarabiało na siebie, bo jednak 122 brutto / m-c to rocznie się nazbiera a umowa na 24 m-ce
wcześniejsze zerwanie umowy to kara 1000 PLN, to tyle z mojego podwórka...

tommybox
11-12-2007, 10:58
Witam!

Szukałem w necie, ale opinie są podzielone. Potrzebuję dla mojej dziewczyny internet mobilny. Internet, czyli www i gadu-gadu. Co będzie lepsze? Era, Orange czy Plus? Jakie macie doświadczenia?

Pozdrawiam

Jezeli mozesz to polecam poczekac 1-2 miesiace. Wszyscy trzej Operatorzy wprowadza karty z duza predkoscia HSUPA i wtedy korzystanie z bezprzewodowego netu zaczynie nabierac sens. Oczywiscie wszystko zalezy, gdzie Twoja dziewczyna bedzie uzywala neta: duza aglomeracja (tylko tam bedzie HSUPA na poziomie od 1.9 Mbit/s)...

pozdrawiam

Squier
11-12-2007, 14:33
tommybox, dzięki za podpowiedź. Moja dziewczyna będzie korzystała z neta raczej w małej miejscowości na obrzeżach Łodzi, ale w wielkim centrum handlowym. Ciekawi mnie czy tam będzie HSUPA...

Pozdrawiam

freefly
11-12-2007, 17:21
Nasi operatorzy wprowadzają nowe systemy, ale mało dbają o przepustowość łączy, a od tego zależą prędkości z jakich możemy korzystać.

zapa
11-12-2007, 19:07
zdecydowanie odradzam Orange !!! ... mam to %@%@!#% gów#@! od półtora roku i czekam na koniec umowy. Z pewnością jej nie przedłużę. Mimo, że jestem w zasięgu HDSPA internet wolo chodzi, często zrywa połączenie, masakra jednym słowem... za 120 zł miesięcznie.... bleee

yaqb
14-12-2007, 07:49
zdecydowanie odradzam Orange !!! ... mam to %@%@!#% gów#@! od półtora roku i czekam na koniec umowy. Z pewnością jej nie przedłużę. Mimo, że jestem w zasięgu HDSPA internet wolo chodzi, często zrywa połączenie, masakra jednym słowem... za 120 zł miesięcznie.... bleee

A ja wręcz przeciwnie. Polecam Orange. Mam go od 2 lat i przedłużyłem umowę na kolejny rok. Nieźle śmiga, niejednokrotnie odłączam stałe łącze 2megowe i korzystam z Orange bo szybciej chodzi.
Nie wiem może to zależy od miejsca z którego się korzysta.

Zapa jaki masz modem?? Może modem masz "za wolny" i on nie pozwala Ci wykorzystać w pełni łącza?
Ja wcześniej miałem Modem SonyEricsona GC85 i fakt chodziło średnio. Ale jak rok temu przywiozłem sobie z Anglii nowego laptopa Della zmuszony byłem zmienić też modem, bo w Dellu jest złącze Expresscard i od tamtej pory wsio OK.

dadan
14-12-2007, 09:13
opinie jest tak wiele i różnych, że ciężko co kolwiek powiedzieć. Najlepszą metodą jest skontaktować się operatorem i pożyczyć taki modem na testy. Oczywiście jeśli masz możliwość kupna na firmę bo na indywidualnym rynku raczej nie ma takich możliwości. Ważne też jaki masz ten modem. Jeśli nie możesz pożyczyć od kogoś modemu to zobacz na jakimś lepszym telefonie komórkowym ile jest kresek zasięgu EDGE. Jest to jakaś metoda, ale raczej zawodna bo z doświadczenia wiem że czasami tak gdzie tel. działa słabo to net działa OK i odwrotnie.

zapa
14-12-2007, 18:48
A ja wręcz przeciwnie. Polecam Orange. Mam go od 2 lat i przedłużyłem umowę na kolejny rok. Nieźle śmiga, niejednokrotnie odłączam stałe łącze 2megowe i korzystam z Orange bo szybciej chodzi.
Nie wiem może to zależy od miejsca z którego się korzysta.

Zapa jaki masz modem?? Może modem masz "za wolny" i on nie pozwala Ci wykorzystać w pełni łącza?
Ja wcześniej miałem Modem SonyEricsona GC85 i fakt chodziło średnio. Ale jak rok temu przywiozłem sobie z Anglii nowego laptopa Della zmuszony byłem zmienić też modem, bo w Dellu jest złącze Expresscard i od tamtej pory wsio OK.

Zatem zazdroszczę. Modem GlobeTrotter 3G+ ( 1,8 Mb/s ) Może znaczenie jakieś ma to że jestem w ścisłym centrum miasta i sieć jest obciążona, nie wiem... właśnie dostałem ofertę na przedłużenie umowy ( 18 miesięcy abonament 50%, zwiększony limit, nowy modem ) ale i tak podziękuje :)

yaqb
14-12-2007, 19:04
Zatem zazdroszczę. Modem GlobeTrotter 3G+ ( 1,8 Mb/s ) Może znaczenie jakieś ma to że jestem w ścisłym centrum miasta i sieć jest obciążona, nie wiem... właśnie dostałem ofertę na przedłużenie umowy ( 18 miesięcy abonament 50%, zwiększony limit, nowy modem ) ale i tak podziękuje :)

Ja mam modem GlobeTroter Express 7.2

zapa
14-12-2007, 19:11
Ja mam modem GlobeTroter Express 7.2

Ty masz na expresscard , ja jeszcze na pcmcia ale czy to ma aż takie znaczenie ? wątpie. masz po prostu szczęście i jesteś na "dobrych falach" :)

yaqb
14-12-2007, 19:24
Ty masz na expresscard , ja jeszcze na pcmcia ale czy to ma aż takie znaczenie ? wątpie. masz po prostu szczęście i jesteś na "dobrych falach" :)

Poprzedni modem tez miałem na PCMCIA i łączył mi się tylko w EDGE'u.
Ten jest nowszy i z pewnością jest "szybszy" bo ma przesył do 7,2 Mbps.

esjan
14-12-2007, 22:59
Miałem iplusa - mizerota , kumpel używał jakiś czas blukonekta - słabiutko , orenga nie znam ale też pewnie jakaś wąska kiszka.

Jeszcze trochę i WI-FI zabije tych wyzyskiwaczy co to mają niby ofertę dla przeciętnego zjadacza chleba.
Poczytaj gdzieś o tej technologii , dostęp praktycznie wszędzie gdzie mieszka człowiek ,
Technologia dla wszystkich, małych i dużych firm , Za zachodnią granicą bardzo popularna .
Znam paru ludzi którzy tylko na tym jadą i nie narzekają . Każdy kierowca TIRA ma w swoim laptopie WI-FI
Żaden operator nie jest w stanie zapewnić takiego pokrycia .
Pozdrawiam


Acha , na zachodzie FREE

Squier
15-12-2007, 11:36
Hmmm, czyli jeszcze mam zwrócić uwagę na modem? Czy te modemy co są w ofercie operatorów czymś się różnią?

Pozdrawiam

zapa
15-12-2007, 18:57
Poprzedni modem tez miałem na PCMCIA i łączył mi się tylko w EDGE'u.
Ten jest nowszy i z pewnością jest "szybszy" bo ma przesył do 7,2 Mbps.

OK, ale czy infrastruktura Orange wykorzystuje te 7,2 - niestety wątpię. Na pewno odczuwasz różnicę między EDGE a HDSPA ( o ile jesteś w zasięgu )

Squier - teraz ważne aby miał HDSPA , transfer 7,2 i inne bajery.

Z tego co się orientuję dobrym rozwiązaniem jest Era - jakby nie patrzeć firma się rozwija i inwestuje w nowe rozwiązania. Czytając fora o internecie przez kom ( bez kabli pl ) Era ma chyba najlepszą opinię. Orange niestety nie... jest postrzegana jako firma nie rozwijająca się i będąca na ostatnim miejscu w kwestii wdrażania nowych technologi i rozwoju.

Nie mówię, że wszędzie Orange jest ble.. ale w moim przypadku tak jest

barkowx
16-12-2007, 10:35
Osobiście kożystam a iplusa za 110zł i modemem na ExpresCard i jestem bardzo zadowolony a do niedawna korzystałem z szybkiego stałego łącza - polecam, ale dobrze jest najpierw mape zasięgu na stronie producęta na HSDPA bo mieszkam na obrzeżach bydgoszczy i era by mnie nie sięgła.

dinox
16-12-2007, 14:01
Jezeli mozesz to polecam poczekac 1-2 miesiace. Wszyscy trzej Operatorzy wprowadza karty z duza predkoscia HSUPA i wtedy korzystanie z bezprzewodowego netu zaczynie nabierac sens. Oczywiscie wszystko zalezy, gdzie Twoja dziewczyna bedzie uzywala neta: duza aglomeracja (tylko tam bedzie HSUPA na poziomie od 1.9 Mbit/s)...

pozdrawiam

Informacyjnie... calosc technologii nazywa sie HSxPA ... a HSUPA wcale nie bdzie szybsze bo ograniczeniem tego standardu jest 5,76 Mb/s .. HSDPA 14,4Mb/s... dla zaintersowanych prowadzi sie prace nad standardem HSOPA (100Mb/s down 50MB/s up ;) ... w polsce tylko 10% BTS przystosowanych jest obecenie do obslugi technologi HSxPA i znajduja sie glownie o obrebie duzych aglomeracji... reszta Polski niestety "dociera" przedpotopwe BTS :) w ktorych implementacje EDGE`A trzeba uznac za duze wyzwanie :D

freefly
17-12-2007, 00:25
Osobiście kożystam a iplusa za 110zł i modemem na ExpresCard i jestem bardzo zadowolony a do niedawna korzystałem z szybkiego stałego łącza - polecam, ale dobrze jest najpierw mape zasięgu na stronie producęta na HSDPA bo mieszkam na obrzeżach bydgoszczy i era by mnie nie sięgła.

Też korzystam z iplusa przy pomocy express card Merlin coś tam.
Aplikacja którą daje Plus z modemem iplus manager to badziewie które nie dość, że dosć długo się ładuje, to spowalnia komputer, a także spowalnia samo połączenie.
Dlatego polecam, żeby po odpaleniu tego chłamu i po zalogowaniu się do sieci, zamknąć program.
Połączenie powinno nastąpić zaraz po otwarciu przeglądarki.
Wszystko wtedy działa zdecydowanie lepiej.

Squier
17-12-2007, 10:06
Dobra zasięgnąłem języka, posprawdzałem parę rzeczy i raczej zdecyduję się na Blue Connect'a. Mją w ofercie 2 modemy: Huawei E630 i Merlin XU870. W promocji ten drugi jest sporo droższy. Przeglądałęm dane techniczne, różnią się łączem PCMCIA - ExpressCard. Żadnych innych różnic nie znalazłem, no chyba, że czegoś nie wiem... Czy ten tańszy będzie dobry??

Pozdrawiam

yaqb
17-12-2007, 10:50
Dobra zasięgnąłem języka, posprawdzałem parę rzeczy i raczej zdecyduję się na Blue Connect'a. Mją w ofercie 2 modemy: Huawei E630 i Merlin XU870. W promocji ten drugi jest sporo droższy. Przeglądałęm dane techniczne, różnią się łączem PCMCIA - ExpressCard. Żadnych innych różnic nie znalazłem, no chyba, że czegoś nie wiem... Czy ten tańszy będzie dobry??

Pozdrawiam

Zależy jakie masz łącze w laptopie? Czy PCMCIA czy ExpressCard. Wtedy kupujesz modem który odpowiada Twojemu łączu w laptopie.
Modemy ExpressCard jeszcze długo będą drogie bo to łącze niedawno wprowadzono do laptowów. Jest to poprostu następca PCMCIA

Squier
17-12-2007, 13:07
Akurat mam w laptopie dwa łącza, więc po prostu kupię ten tańszy.

dinox
17-12-2007, 19:54
Miliard chinczykow nie moze sie mylic... cale Chiny na tym chodza (Huawei) i dodatkowo niedawno kupili 3Com`a :) to tak OT