PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki Firewall?



charmside
21-09-2007, 17:04
Jakiego firewalla uzywacie. Czy ktos moze cos polecic?

kronos28
21-09-2007, 17:10
Wcześniej używałem pakietu Norton Internet Security - dobry, przez 3 lata nie było ani jednej infekcji czy innych wygibasów, nie narzekałem. Skończyły mi się teraz uaktualnienia i nie chce mi się nowych wykupić :mrgreen:

Teraz mam taki zwykły pakiecik za free czyli Avasta i ZoneAlarm - też nie narzekam, używam tego od pół roku i jak na razie OK . ZA sprawiał trochę problemów przy konfiguracji sieci ale powalczyłem i teraz jest śyćko OK - jak za free to polecam.

langus
21-09-2007, 17:26
A ja polecam
Comodo Firewall Pro
bardzo fajny sofcik
używam go z Avastem blisko roku i jest wszystko OK
a najważniejsze-free

charmside
21-09-2007, 17:28
A ja polecam
Comodo Firewall Pro
bardzo fajny sofcik
używam go z Avastem blisko roku i jest wszystko OK
a najważniejsze-free

Musze sprawdzic, bo tez na strazy Avast stoi :)

Megazordon
21-09-2007, 18:13
Podobnie, jak kronos używam Zone Alarm'a i jest bardzo dobrze. Konfiguracja może nie jest super prosta, ale z czasem można się we wszystkim połapać, no i jest za darmo.

rudin
21-09-2007, 19:04
Jakiego firewalla uzywacie. Czy ktos moze cos polecic?

ZoneAlarm - darmowy i spisuje się świetnie :)

vertigo
21-09-2007, 19:42
Pod Windą używam Avasta.
Ale najlepszy sposób to przejść na Linuxa. Zero infekcji od 3 lat :-)

timi
21-09-2007, 19:57
Outpost Firewall. Dosc ciekawe programidlo. Kiedyś używałem, obecnie działający "kacper" zero problemów z winda.

BugsBunny
21-09-2007, 20:22
PC Tools Firewall Plus razem z antywirusem AVG Free Edition - oba darmowe, praktycznie zero infekcji, nie mulą komputera, same się uaktualniają. Od czasu do czasu sesja Ad-Aware SE Personal.
Fajny jest też Ashampoo Firewall.
Z Outpostem i Zone miałem jakieś problemy, już nie pamiętam o co chodziło ale musiałem wyrzucić, Avasta po jakimś czasie też.
Norton Internet Security dramatycznie spowalnia komputer, wywaliłem od razu.

robin102
21-09-2007, 21:50
Korzystaj z netu na profilu użytkownika, a nie admina. Uruchom dodatkowo bezpłatnego Spybota oraz firewalla z windy i wystarczy. No i zaglądaj na dziwne stronki. Wpadnij na www.dobreprogramy.pl tam pobierzesz co trzeba.

szymony
21-09-2007, 22:10
Kerio Personal Firewall & Nod32

Andre
21-09-2007, 22:17
Zgodzę się z robin102 (http://nikon.org.pl/member.php?u=5441) należy korzystać z konta użytkownika a nie admina i jest o wiele bezpieczniej. Nieużywanie konta użytkownika to główny błąd użytkowników windowsa.

tekus
22-09-2007, 01:56
Norton IS to straszny moloch, muli kompa aż strach się bać.
A firewalla mam... w routerze :)

Władca Pixeli
22-09-2007, 03:01
Do ochrony z zewnątrz - router z firewall
Antywirus i softwerowy firewall do ochrony przed szpiegowaniem przez firmę Microsoft ;) - Bitdefender

Gawronnek
22-09-2007, 10:47
podobnie jak kilku poprzedników Avast i Comodo Firewall, od ponad roku zero problemów

RomanZWrocławia
22-09-2007, 10:51
Ten sam zestaw co Szymony w komputerze do internetu
Maszyna do pracy NIEPODŁĄCZONA do sieci

Antonina
22-09-2007, 10:55
Pakiet Panda Internet Security od 2004 nigdy nie miałam problemu z wirusami i odkąd mam router skończyły się pojawiać okienka (zablokowano atak skanowanie portów) czy jakoś tak
I dodatkowo w tym roku mnie zaskoczyli po kupnie 2007 okazało się ze licencja jest na trzy komputery

kronos28
22-09-2007, 12:05
Norton IS to straszny moloch, muli kompa aż strach się bać.
A firewalla mam... w routerze :)

kupę czasu używałem wersji 2003 z aktualizacjami i jakoś różnic w działaniu pomiędzy softem free (avast i ZA) co mam teraz a NIS nie zauważyłem. Chodzi to tak samo a komp nigdy nie mulił.

david555
22-09-2007, 12:11
Kupić NOD32 i ZA. Logować się jako użytkownik. Czyścić PeCeta Spybot-em S&D (regularnie), używać Ad-Aware (regularnie). I będzie OK. Dobrze jest jeszcze zastosować program WinPatrol do monitorowania procesów. W wypadku większej paranoi wskazane zainstalowanie WinGuarda.

PaSkal
22-09-2007, 22:18
A ja wróciłem niedawno do Sygate PF 5.6

1. ZoneAlarm w ostatniej wersji dodał filtr antyspamowy do Outlooka, którego nie da się wyłączyć, a który jest mi niepotrzebny. Poprzednia wersja jest w porządku.
2. Comodo jakoś nie mógł mi się nauczyć oprogramowania kontaktującego się z netem. Ciągle zadawał debilne pytania, aż mi się znudził. Zone alarm jest bystrzejszy pod tym względem.
Może robię coś źle, ale dlaczego w Comodo robiłbym źle, a w ZA nie?
3. Sygate chyba zabiera najmniej pamięci (ok. 10 MB)
4. Poza tym AVG free i Spybot 1.5

P.

arecki1
22-09-2007, 22:36
W domku to mam f-secure'a i nie mam na co narzekać. Nie widać ani jego ani infekcji a w pracy - jedyny słuszny i nie do pobicia - Kaspersky Internet Security. Co do tego ostatniego jestem pod wrażeniem. Jako jedyny dał radę ostatnio wiruskowi który atakował wszytskie exe'ki. Doskonałe wyrównanie pomiędzy ceną a jakością.

wypass
22-09-2007, 22:42
ja mam standart zone alarm i czeski chyba avg wersja 7,5 chyba...wszystko free z dobreprogramy.pl i narazie nie maiłem żadnego problemu...:)

turbo
22-09-2007, 22:48
Kaspersky. Kosztuje ale warto.

PaSkal
24-09-2007, 10:01
Wszystkie pakiety ochronne kosztują podobnie - ok. 200 zł za roczną licencję, lub 50-60 USD.

Teraz, biorąc pod uwagę że dolar zwalił się na łeb i szyję warto może coś za USD łyknąć...

P.

sinner
24-09-2007, 10:26
Kaspersky Internet Security i Zone Alarm i troszkę zwykłej ostrożności ...

PaSkal
24-09-2007, 10:54
troszkę zwykłej ostrożności ...

Ośmielę się nie zgodzić z przedpiszcą ;)

96% zwykłej ostrożności, a oprogramowanie na te 4% kiedy nie uważałeś, albo kiedy Cię mimo wszystko przechytrzyli.

Poza tym, po co KIS i jeszcze ZA? Przecież w KIS jest już firewall?

P.

odie83
24-09-2007, 10:57
...a ja
nie używam niczego :)
zwykła ostrożność i co jakiś czas skanowanie MKS-em z sieci.
Żadnych problemów...

orion_64
24-09-2007, 11:01
Ręcznie pisane regułki iptables(w postaci skryptu) - eta wsio.

sinner
24-09-2007, 12:11
Pascal no nie mów że wchodzisz tylko na forum i onet :)

po za tym obraz dysku w ghoście i specjalna karta zapobiegająca nadpisywaniu plików
a właściwie powracająca do poprzednich danych na dysku i jest gut :)

david555
24-09-2007, 15:17
poza tym obraz dysku w ghoście i specjalna karta zapobiegająca nadpisywaniu plików
a właściwie powracająca do poprzednich danych na dysku i jest gut :)

Ta karta nazywa się MAGIC CARD i jest świetnym izraelskim wynalazkiem.:)

Andre
24-09-2007, 17:20
orion_64 (http://nikon.org.pl/member.php?u=1282) iptables bardzo skuteczna metoda tez ja stosuję :) Jednak większość forumowiczów używa windowsa więc muszą się zdać na odpowiednie programy.

orion_64
24-09-2007, 20:34
orion_64 (http://nikon.org.pl/member.php?u=1282) iptables bardzo skuteczna metoda tez ja stosuję :) Jednak większość forumowiczów używa windowsa więc muszą się zdać na odpowiednie programy.
Wszyscy tu o jakichś cudacznych super hiper guardianach i ef sekjurach, dla mnie to nie jest takie oczywiste że firewall to zonelabs.exe czy jakie tam kreatury zabezpieczeń, pytano o firewall to odpowiedziałem :D.

prz3mo
24-09-2007, 21:22
Polecam włączony windowsowy firewall z XP czy Visty, a do tego Zone Alarm.
Prezgladarka Firefox i okresowy skan systemu programami AdAware oraz Search & Destroy.
Jako antywir polecam NOD32.

david555
24-09-2007, 21:24
Polecam włączony windowsowy firewall z XP czy Visty, a do tego Zone Alarm.

Nie używa się jednocześnie dwóch firewalli, tak samo, jak nie używa się jednocześnie dwóch antywirusów. Bo to głupie i można bardziej zaszkodzić niż pomóc.

prz3mo
24-09-2007, 21:28
Nie używa się jednocześnie dwóch firewalli, tak samo, jak nie używa się jednocześnie dwóch antywirusów. Bo to głupie i można bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Akurat windowsowy firewall z XP w zadnym stopniu sie nie kłóci z ZA. Uwierz mi, troche o tym wiem :)
Co innego dwa antywiry, tu sie zgodze.

david555
24-09-2007, 21:34
Akurat windowsowy firewall z XP w zadnym stopniu sie nie kłóci z ZA. Uwierz mi, troche o tym wiem :)
Co innego dwa antywiry, tu sie zgodze.

Ale po jaką Anielkę używać dwóch firewalli, jak dobrze ustawiony ZA, załatwia wszystkie problemy. Warto też mieć świadomość, że i ZA nie uchroni przed bystrym napastnikiem.;)

prz3mo
24-09-2007, 21:37
Warto też mieć świadomość, że i ZA nie uchroni przed bystrym napastnikiem.;)

No to chyba jest oczywiste. Kazde zabezoieczenie jest do przejscia. Kwestia tylko wiedzy i uporu atakującego.

bayzell
24-09-2007, 21:52
Linux :)

david555
24-09-2007, 21:54
Linux :)

Wspomniany system też, wbrew pozorom, nie stanowi problemu.:) Dla chcącego oczywiście.;)

PaSkal
25-09-2007, 09:37
Pascal no nie mów że wchodzisz tylko na forum i onet

Nawet na onet nie wchodzę, bo na WP... :D

Dyskusja się rozmyła ździebko, ale myślę, że którykolwiek z wymienionych programów spełni swoją rolę, jeśli nie wchodzimy w jakieś hardkorowe rozwiązania ogniościanek sprzętowych itp.

Jeszcze raz tylko powiem, że najnowsza wersja ZA instaluje ten cholerny antyspam, którego akurat ja nie chcę. Zawsze można zainstalować poprzednią wersję.

Mam jeszcze jedną zasadę - nigdy, przenigdy nie podaję swoich "prawdziwych" adresów mailowych do rejestrowania się gdziekolwiek - nawet na stronach najbardziej zaufanych. W ten sposób zaspamiony mam tylko jeden adres. Reszta czysta jak łza.

P.

Kuba_eM
25-09-2007, 09:50
Teraz Checkpoint, kiedyś Securepoint...

ALF
26-09-2007, 10:22
prawie od początku korzystania z netu (zacząłem od Nortona, ale szybko się wyleczyłem) postawiłem na Pandę Platinium...chodzę po różnistych stronkach w sieci i po całym świecie, trafiam na mnóstwo śmieci, ale Panda radzi sobie z tym badziewiem doskonale...
Zaś program pocztowy to IncrediMail...ma fajną zakładkę, niechciane emilki z funkcją "zablokuj i odeślij nadawcy" :D

artoor
26-09-2007, 22:19
Agnitum Outpost Firewall - zdecydowanie najlepszy firewall na rynku. W połączeniu ze NOD32 i SpySweeperem pakiet praktycznie nie do przejścia.
Sam mam takie zestawienie od ponad 2 lat - a wynik to całkowity brak infekcji, czy też włamań.
Minus to ceny, za każdy program trzeba zapłacić. Czasem dystrybutor oprogramowania - w tym przypadku Dagma - wprowadza obniżki przy zakupach zestawów.
Wszystko powyższe dotyczy WinXP.
Przy Viście - Outpost nie będzie chodził, ponieważ wymaga bezpośredniego dostępu do kernela. Aczkolwiek z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że znakomicie spisuje się wbudowany w system firewall (tzw. zaawansowany firewall dostepny jako przystawka). Wystarczy pozamykać wszystkie połaczenia, a później pootwierać tylko to, co potrzebne.
Pamiętać trzeba, że najlepsze firewalle wymagają świadomości tego, co 'klikamy'.

I jeszcze jedno...
Gdzieś ostatnio przeczytałem (chyba jakieś czasopismo - może CHIP???) o próbie włamów na niezabezpieczony komputer. Pomimo wyznaczenia nagrody za 'włam' na serwer przez czas próby NIKOMU nie udało się włamać na serwer.
Wnioski do wyciągnięcia pozostawiam Wam...

Artur

david555
26-09-2007, 22:22
artoor, jesteś pewien, że nikt u Ciebie nie był?:):):) Brak śladów o niczym nie świadczy, może tylko o tym, że nie byli u Ciebie gówniarze.;)

pdzran
26-09-2007, 22:24
Ja mam antywirusa Arcavir i firewall Windowsowy , juz ze 3 lata i wszystko dziala ok.
W pracy firewall/proxy w domu router.

artoor
26-09-2007, 22:32
artoor, jesteś pewien, że nikt u Ciebie nie był?:):):) Brak śladów o niczym nie świadczy, może tylko o tym, że nie byli u Ciebie gówniarze.;)

Ktoś kiedyś powiedział, że bezpieczny komputer to taki komputer, który znajduje się w pomiesczeniu bez drzwi i okien, o ścianach z ołowiu i odłączony od wszelkich sieci - w tym elektrycznych. :mrgreen:

david555
26-09-2007, 22:41
Ktoś kiedyś powiedział, że bezpieczny komputer to taki komputer, który znajduje się w pomiesczeniu bez drzwi i okien, o ścianach z ołowiu i odłączony od wszelkich sieci - w tym elektrycznych. :mrgreen:

Dokładnie tak. Więc tak naprawdę nie ma skutecznych zabezpieczeń. No może za wyjątkiem komputerów wirtualnych. Bardzo dobrym zabezpieczeniem, jest brak zabezpieczeń i zastosowanie MAGIC CARD. Cokolwiek napastnik wyrządzi, to nadaremnie się biedaczek trudzi.:)

pdzran
26-09-2007, 22:44
Firewalle , antyirusy sa ok ale najslabszym ogniwem jest ... Uzytkownik ;) ten i tak zawsze kliknie YES zeby tylko zrobic to co chce :)

pretorian111
26-09-2007, 22:50
Witam,


Niegdyś Norton Internet Security, a obecnie NOD32 + rozumne korzystanie z netu ;)




Pozdrawiam
Dawid

wavman
26-09-2007, 22:58
Sprzętowy firewall w routerze USR 9105, niezawodny jak dotąd... :)