PDA

Zobacz pełną wersję : d2x rzadko widziany u reporterów



Jogi
16-12-2005, 07:45
Widzę, że wszyscy dostali białej gorączki na punkcie d200,
więc trochę temat na ostudzenie burzy w szklance wody.

Od dłuższego czasu obserwuję fotoreporterów w otoczeniu
tzw. VIPów i podczas różnych masowych imprez (nie tylko w Polsce)
i Nikony praktycznie nie pojawiają się w rękach reporterów
może ktoś ma pomysł dlaczego tak jest. :?:

Czornyj
16-12-2005, 09:05
Bo to są kiepskie aparaty i reporterzy tego dziadostwa nie używają. Takie barachło mogą wyłącznie męczyć amatorzy i zapaleńcy, którzy dają się złapać na ładne logo. Profesjonaliści dobrze wiedzą co jest najlepsze i owych najlepszych rozwiązań używają.
Temat ten był już na tym forum wałkowany, sprawiedliwość oddano komu trzeba, mamy pełną świadomość posługiwania się niepełnowartościowym sprzętem i zdajemy sobie sprawę z bezmiaru własnej głupoty. A Canonowskie L-ki nie mają sobie rówynych!

arra
16-12-2005, 09:24
Nie wiem czemu sie dziwisz, wiadomo ktora firma robi najlepsze aparaty i obiektywy, i oni to wiedza. Co sie beda meczyc z jaka niepelnowartosciowa klatka, jak maja mozliwosc robic szybkostrzelnymi cudami full-frame. Dodaj do tego dobry marketing, dobrze rozwinieta siec handlowa i masz odpowedz.

lenek
16-12-2005, 10:20
Znam kilku zawodowców z Nikonami :) Jakoś im Nikon nie przeszkadza w robieniu dobrych zdjęć.

twlodar
16-12-2005, 10:27
D2X to nie jest aparat dla reporterów.

pn
16-12-2005, 11:06
Bo to są kiepskie aparaty i reporterzy tego dziadostwa nie używają. Takie barachło mogą wyłącznie męczyć amatorzy i zapaleńcy, którzy dają się złapać na ładne logo. Profesjonaliści dobrze wiedzą co jest najlepsze i owych najlepszych rozwiązań używają.
Temat ten był już na tym forum wałkowany, sprawiedliwość oddano komu trzeba, mamy pełną świadomość posługiwania się niepełnowartościowym sprzętem i zdajemy sobie sprawę z bezmiaru własnej głupoty. A Canonowskie L-ki nie mają sobie rówynych!

Howgh

jurgen
16-12-2005, 11:13
czornyj świete słowa, alez ja sie mecze z tym nikonem :mrgreen:

Pawel Pawlak
16-12-2005, 11:27
czornyj, pięknie to ująłeś :mrgreen:

mstr
16-12-2005, 11:43
Bo to są kiepskie aparaty i reporterzy tego dziadostwa nie używają. Takie barachło mogą wyłącznie męczyć amatorzy i zapaleńcy, którzy dają się złapać na ładne logo. Profesjonaliści dobrze wiedzą co jest najlepsze i owych najlepszych rozwiązań używają.
Temat ten był już na tym forum wałkowany, sprawiedliwość oddano komu trzeba, mamy pełną świadomość posługiwania się niepełnowartościowym sprzętem i zdajemy sobie sprawę z bezmiaru własnej głupoty. A Canonowskie L-ki nie mają sobie rówynych!

:twisted: \m/

M_Kuron
16-12-2005, 13:24
Bez przesady. D2X czasami w TV mignie. Reporterzy bardziej lokalni niż VIPowi, też czasami tego sprzętu używają. Wydaje mi się, że nie da się jasno powiedzieć co jest lepsze. Proporcje pewnie wynoszą 20/80 dla canona rzecz jasna. Poza tym D2X daje wszsytko co reporterowi potrzeba. Nawet z nawiązką.

LZandecki
16-12-2005, 14:02
D2x z zalozenia reporterski nie jest, wystarczy poogladac galerie w "NikonPro" zeby zobaczyc ze Nikon kieruje ten aparat bardziej do fotografow studyjnych, pracujacych dla czasopism czy reklamy.
Wspolpracuje z Agora i tam jest taki uklad ze fotografowie maja uzywac sprzetu canona. Jest to posuniete do tego stopnia, ze fotografowie moga dostac ryczalt na sprzet (500zl miesiecznie, przez trzy lata) ale tylko jesli kupia sprzet canona. Na Nikona kasy sie nie dostanie. W efekcie jest dwoch fotografow wspolprcujacych na stale ktorzy uzywaja Nikonow i kilkudziesieciu z canonami (w samej Warszawie jest w Agorze ponad 20 z Canonami).
A co do popularnosci MkII to dobrze skwituja to slowa K.Atysa (fotograf sportowy), ktory powiedzial mi ze musi robic na MkII ze wzgledu na kompromis miedzy szybkoscia i jakoscia (wielkoscia plikow) jesli zdjecia maja byc nie tylko do gazety codziennej, ale rowniez do sprzedazy przez agencje do czasopism. A jak wiadomo ze sprzedazy zdjec fotografowie zyja :-))

lenek
16-12-2005, 14:11
LZandecki, Rzeczywiście Canon prowadzi bardzo agresywną politykę na tym polu. Znam jednego z reporterów GW, który został zmuszony przez redakcję do sprzedaży nowego D2H wraz z obiektywami (jakiś czas temu) i zakupu Canona... MKII. Jednak tak jak pisałem wcześniej znam kilku reporterów z jednej z ogólnopolskich gazet codziennych, którzy używają Nikonów.

marusek
16-12-2005, 18:05
Ja tam nie znam zbyt wielu reporterow...
Ale wystarczajaco duzo lamp blyskowych nikona (wczesniejsze typy sa b. latwo rozpoznawalne przez reflektoreki) widze na migawkach TV z roznych konferencji prasowych itd. Zwlaszcza EuroNews - tam co druga migawaka, to politycy w blasku fleszy. Chyba nie jest tak zle z tym nikonem

Valdek_Tychy
16-12-2005, 19:01
Wojny wybuchały na tle religijnym,ekonomicznym,o babę,o ropę,o byleco a niedługo pewnie wybuchać będą o markę posiadanego sprzętu fotograficznego.W myśl przyslowia gdzie dwóch się...... skorzystają posiadacze innych marek :mrgreen: :mrgreen:

szymony
16-12-2005, 19:04
Wojny wybuchały na tle religijnym,ekonomicznym,o babę,o ropę,o byleco a niedługo pewnie wybuchać będą o markę posiadanego sprzętu fotograficznego.W myśl przyslowia gdzie dwóch się...... skorzystają posiadacze innych marek :mrgreen: :mrgreen:
"Krasnogorskij Zawod" :mrgreen:

Jogi
16-12-2005, 23:33
Całe szczęście, że są na tym forum też ci, którzy nie traktują wszystkich
jak idiotów, a sami uważają się za wszechwiedzących.
Choziaż... całkiem fajnie być idiotą.
Dziękuję szczególnie LZandeckiemu za naprawdę konstruktywne
i rzekłbym sensacyjne informacje.

Gobi
19-12-2005, 01:10
Nikony praktycznie nie pojawiają się w rękach reporterów
może ktoś ma pomysł dlaczego tak jest. :?:

Z tego samego powodu dla którego włoskie samochody dostają często miano "Samochód Roku" :D - pierwsza partia zawsze w całości idzie do reporterów i dziennikarzy jako gifty.

Gobi

sailor
19-12-2005, 12:47
Od dłuższego czasu obserwuję fotoreporterów w otoczeniu
tzw. VIPów i podczas różnych masowych imprez (nie tylko w Polsce)
i Nikony praktycznie nie pojawiają się w rękach reporterów
może ktoś ma pomysł dlaczego tak jest. :?:

chyba kiepsko troche obserwujesz :)
a tak serio to w naszym kochanym kraju canon jest oficjalnie obecny od 30 lat. nikon od 2. canon prowadzi bardzo agresywna polityke cenowa i lojalnosciowa wobec firm i agencji prasowych .. i tyle .. na zachodzie wyglada to troszke inaczej .. mam znajomego (zawodowy fotograf od wielu lat) ktory na co dzien dla firmy foci canonem .. bo tak trzeba .. a jak tylko moz wyciaga stara dobra f5tke :) poza tym fotografia to nie tylko fotografia prasowa :) na szczescie .

Czornyj
19-12-2005, 13:16
poza tym fotografia to nie tylko fotografia prasowa :) na szczescie.
Szkoda że cały świat zdaje się o tym zapominać. Korpusy projektuje się pod reporterów, za profesjonale uważa się jedynie aparaty używane przez reporterów, najbardziej prestiżowy jest konkurs World Press Photo, a największą kasę można zarobić fotografując z ukrycia dziurę w d..pie Davida Bekhama. Ale nic to. Ars longa, vita brevis.

lipo
20-12-2005, 12:54
Niestety prawda jest taka ze 90% zawodowców w Polsce używa Canona bo: chodzi o jakość zdjęć.podam główne "powody-dowody", ale pewniej jest ich wiecej,
-Powyżej iso 400(wiekszośc reporterskich fot powstaje powyzej tej wartosci szczegolnie w w takim kraju jak Polska) wciąż da sie robic bardzo dobre jakościowo foty, ktore mozna karować bez znacznej utraty jakości , przy nikonie to często niemożliwe,
-Bardzo dobre rezultaty pracy z jpg - naprawde robienie zdjec reporterskich w rawach to raczej rzatkość, canon daje naprawde lepsze obrazki w jpg: szczegoł,szum, barwa,kontrast, czesto bez obrobienia moga trafiac do druku, z nikonem w tym przypadku jest gorzej-pewnie niekórzy z was powiedza: ze mozna probowac robic w rowach ale pytanie kto ma na to czas i miejsce na kartach?

Cena :jedyny nikon ktory spełnia pewien poziom pro to D2x za 17000 zl a taki canon 1d mark 2N ktory spełnia wyzej wymienone warunki 14000 zl

Sam uzywam nikona i pracuje nim zawodowo od roku, i niestety mam doswiadczenie ze moi koledzy z canonami maja nademna przewage :)))

akustyk
20-12-2005, 13:36
fantastyczne bzdury. jak nie wie sie co napisac, to sie jeb... Canona i zsyla uzytkownika na drzewo.

dobrze to marusek z sailorem ujeli - Nikon jest dosc krotko w naszym kraju i to co widac w naszej telewizji nie jest bynajmniej reprezentatywne. w Europie Zachodniej wyglada to inaczej (jest wiecej Nikonow), a juz diametralnie inaczej przedstawia sie Azja, gdzie Canon jest o dziwo raczej ekstrawagancja.

a co do tego jak sie ktory sprzet nadaje do reporterki... zapytalbym ludzi, ktorzy sie tym zajmuja. nie dyletantow, ktorzy sami pojecia nie majac, gnoja kazdego, kto osmieli sie powiedziec cos niepochlebnego o jedynej slusznej firmie

pebees
20-12-2005, 13:39
lipo, napisałeś "Sam uzywam nikona i pracuje nim zawodowo od roku, i niestety mam doswiadczenie ze moi koledzy z canonami maja nademna przewage :)" .. a to oznacza, że po prostu cieniak jesteś i tyle :P

lipo
20-12-2005, 14:13
pebees
tak sobie to tłumacz:),
nie napisałem ze lepiej kadują czy widzą wiecej bo mają CANONA - tylko maja przewage w jakości fot -szum,kolor,kontrast - to co wczesniej wymieniałem,
wiele fajnych klatek zrobiłem nikonem , ale niestety nastepne body jakie kupie bedzie Canona, bedzie mnie to bedzie bolało finasowo bardzo (ok 15.000zl - chodzi o szkło), ale coż...
jak kupowałem cyfre nikona 2 lata temu to kierowala mna troche ideologia mialem kliszowego nikona, zreszta wtedy byłem zupełny rookie jesli chodzi o cyfre, teraz trzeba podjąc poważną zyciową decyzje i po tym co ostanio pokazuje nikon (d70 w fajnym body czyli d200) z bolem przyznaje ze Canon zawsze o krok dalej. Ja wole być o krok dalej:)

admin
20-12-2005, 14:25
lipo, jaka fotografia sie zajmujesz, nie pytam dla kogo pracujesz ale jakie zdjecia sprzedajesz?

MzMarcin
20-12-2005, 14:27
".. a to oznacza, że po prostu cieniak jesteś i tyle"
Nie po prostu inteligentny facet robiący po prostu zdjęcia...

pebees
20-12-2005, 14:34
MzMarcin, lipo zrozumiał, że to był żart.. mam nadzieję, że Ty również? :)

lipo
20-12-2005, 14:35
ostatnio głownie fotografią prasową , ale nie uchylam sie przed innymi komercyjnymi i niekomercyjnymi projektami,

sailor
20-12-2005, 14:47
lipo .. moglbys pokazac JAKIEKOLWIEK zdjecie reporterskie swojego autorstwa .. bo to ze koledzy z Canonami maja nad toba przewage to moze po prostu oni lepiej zdjecia robia, co?
ja jakos nie czuje sie gorszy robiac foty nikonem, tak samo jak nie czule sie gorszy fotografujac minolta, kievem mamiya. czy czymkolwiek do czego dalo si efilm zalozyc .. na poziomie profi dyskusja o wyzszosci body jest pieprzeniem kotka za pomoca mlotka i dorabianiem ideologii do zdjec ktorych sie nie potrafi wykonac ze wzgledu na brak umiejetnosci. to Firma dla ktorej pracujesz wymuasza na tobie sprzet. a jak jestes freelancerem to bierzesz to na co cie stac i co ci lepiej pasuje. i nikt nie bedize pytal kupujac zdjecie czy ona aby na pewno bylo robione jedynym slusznym systemem. amen

szymony
20-12-2005, 15:08
Niestety prawda jest taka ze 90% zawodowców w Polsce używa Canona bo: chodzi o jakość zdjęć.podam główne "powody-dowody", ale pewniej jest ich wiecej,

Niestety prawda jest taka że NASA w swych projektach cosmicznych używa 0% "C" bo.....
No właśnie bo, czemu... ?
Co chciałeś udowodnić swym stwierdzeniem ? Jeszcze nie tak dawno 90% zmotoryzowanych poruszało się "małym kfiotem", też był najzajefajny ?

lipo
20-12-2005, 15:25
z częscią sie oczywiscie zgadzam, mozna robic dobre foty nikonem jak napisałem wszystkie moje foty dotychczas sa robione nikonem jesli chodzi o ich pubikacje w prasie nie ma kłopotów choć czasami sie ktos spyta o to dlaczego tak szumi :))
ale to nie o to chodzi ze mozna czy nie mozna , chodzi o to ze dwie takie same klaty z nikona i canona daja inny efekt, i ta gorsza jest z Nikona.

czepnełeś sie ostatniego zdania o kolegach z canonami, rozśmieszasz mnie bo nie o tym prawie, mowie o jakości fot nie o wartoscia estetycznych czy artystycznych.bede powtarzał to jak mantrę : szczegol,barwa,iso

spróboj z tym poplemizowac co napisałem powyzej inormacji o kolegach z canonami czyli iso i jpg,

Przyklad mecz koszykowki w hali Oliwia w Gdansku by dobrze naswietlic klate by moc ja szybko wysłać bez korekcji.
wartosci z Nikona f2.8 1/400 1600 iso
wartosc z Canoa f2.8 1/500 1250 iso
szumy z nikona unieożliwiają fotoedytorowi bez straty jakości obrabiac fote-
fakt. nawet jakby nikon zeszedł do 1250 iso nie zmieniło by to postaci rzeczy,

mowcie co chcecie, ale to nie przez redakcje reporterzy wybieraja canona.
i nawet na poziomie pro a tym badziej, rozmowa o jakosci fotek (jpg,color,szczegól(szczegonie w cieniach),iso)
ma jak najbardziej sens i matryce z canona sa lepsze niz z nikona. Niestety dla mnie.niestety tez nie stanie sie cud i d200 nie bedzie dawć lepszego obrazu nawet niż 20d a co dopiero 5d.

admin
20-12-2005, 17:58
rozmowa o jakosci fotek (jpg,color,szczegól(szczegonie w cieniach),iso)

Pokazesz nam wiec ta roznice przy pomocy zdjec, czy mamy Ci uwierzyc na slowo i zmienic narzedzia ktore daja nam chleb pod wplywem tej opinii?

O jakiej przestrzeni roboczej koloru mowisz, o jakim szczegole w cieniach, o jakim ISO. Postaraj sie byc konkretny i skoro piszesz o dowodzie to sie nim posluz, bo wybacz ale Twoja opinia dowodem zadnym nie jest...

lipo
20-12-2005, 18:28
najlepsi repotrezy na czałym swiecie uzywają w wiekszości Canonow czy oni sie poprostu mylą ?albo inaczej ! to spisek tzn. teoria spisku:) Reuters, AP, Getty, i nawet nasza AG ?

a tu taki prost przykład iso i szczególu

z D200(wielu nikoniarzy reporterow w Polsce bedzie go uzywac)
http://digitalcamera.impress.co.jp/06_01/auth/toku1/60107715.jpg
i z 5d
http://digitalcamera.impress.co.jp/06_01/auth/toku1/60107719.jpg

no cóż albo to:marek s kontra d2x
http://www.editorsguild.com/newsletter/JulAug05/julaug05_bride.html

wszystko czarno na biały
ja tez myslałem ze nikon cos wymysli ze razem z fuji zrobia jakąs fajna matryce i puszke z malymi szumami i dynmika obrazu przynajmniej porownywalna do cmosa canona ale juz w to nie wierze i niestety Panowie zmieniam system. :( niałem wynienic 80-200 na 70-200 verke ale wole skladac kase i na lato albo jesien przesiadka.

Pozdrawiam Tomaszy :)

[ Dodano: Wto 20 Gru, 2005 ]
i jeszcze w gwoli wyjasnienia ja nie namawiam nikogo na zmiane sprzętu dziele sie tylko moją opiną na temat dlaczego jest tak mało nikoniarzy wsrod reporterow, sam do czasu sampli z d200 myslałem o jego kupnie,ale teraz juz nie mysle, wole dołożyc nawet drugie tyle i kupic 1d marka2 N ,chyba ze przez nastepne 8miesiecy canon wypusci cos profi, ale wole to zrobic teraz(czytaj lato jesien) niz później bo bedzie drożej kosztowało.

[ Dodano: Wto 20 Gru, 2005 ]
sorry tu chodzi o 1d marka i d2h
http://www.editorsguild.com/newsletter/JulAug05/julaug05_bride.html

vuki
20-12-2005, 19:09
nie no, ten watek trzeba zmoderowac bo sie niedobrze robi jak sie to czyta :wink: :mrgreen:

roznice widze ale kto to wie jak te zdjecia byly robione... chyba zwolennik Canona je robil.

Tr0n
20-12-2005, 19:10
z D200(wielu nikoniarzy reporterow w Polsce bedzie go uzywac)
http://digitalcamera.impress.co.jp/06_01/auth/toku1/60107715.jpg
i z 5d
http://digitalcamera.impress.co.jp/06_01/auth/toku1/60107719.jpg


Moim zdaniem to podrobka!! Dlaczego??
Zobacz na róznice wykonania tych zdjęć w czasie a potem przyjrzyj sie fotografiom, zapalonym swiatłom w budynkach, statkom, mostowi, miastu w tle.

A jak przyjrzysz się czasowi wykonania zdjęcia z D200 i zobaczysz że jest to 6 styczeń 2005 :lol: :shock: :shock: to może zastanowisz się zanim napiszesz nastepnym razem :lol: :lol: :D

Pozdrawiam serdecznie i zycze wielu sukcesów po zmianie systemu

woytek6
20-12-2005, 19:23
Hmm a taki Arturo Marii też pyka Nikonami - z tego co kojarze to 3 analogi i jedna cyfra [D2X], ale on mało znany fotoreporter jest i wogóle nie robi nic na pierwsze strony gazet, ze o okładkach nie wspomnę. Hmmm... pewnie sie nie zna ;p

vuki
20-12-2005, 19:28
rozumiem ze moze byc jakas roznica w zdjeciach
ale to co w linkach to ... przepasc
popieram wiec "detektywa TrOna" w jego wypowiedzi

tarde
20-12-2005, 19:36
Czas zrobienia zdjęć to mogła być wina złego ustawienia zegara i daty w aparacie, ale radzę zwrócić uwagę na to jakim obiektywem były robione zdjęcia z D200 - kitem 18-70. Nie sądzę aby wielu reporterów go używało :D
Na szum to raczej nie ma wpływu, ale na ilość szczegółów i ostrość na pewno.

ranbir kapoor
20-12-2005, 19:36
kilka mies. temu po stracie zestawu canona (10D + Lka) stalem przed dylematem,zostac przy canonie czy nikon.dlugo sie wachalem,podchodzilem do 20D i nijak nie moglem sie przekonac do tego aparatu, ergonomia + koszmarny wizjer z jakas kaszką.drugim aspektem byl szeroki kat, potrzebowalem zeby bylo szeroko i wmiare dlugo, wybor 16-35 vs 17-55,zdecydowanie wybralem nr 2.kupilem D70s, miala swoje wady ale i tak bylem zadowolony.teraz mam D200 i wszystkich znajomych jak proszą o rade manawiam na nikona.
co do % wystepowania obu systemow w swiecie. jezdze troche, glownie odlegle rejony, Himalaje, pustynie bolivii, extremalne warunki, niskie temperatury.90% widzianych tam aparatow to nikony.dla mnie to jest wykladnik a nie czlowieczek z Mark II fotografujacy pod sejmem Endrjuu L.

lipo
20-12-2005, 22:06
Ciesze sie tym ze fotoraf papieża uzywa nikona super, ale tylko dlatego ze fotoreporterzy starej daty majac cale torby szkiel nikona nie wymieną ich odrazu na kanona
a) bo to wciaz dobre szko gromazone latami,
b) bo całe zycie je zbierali wymian ich na odpowiedniki w innym systemie jest juz niemozlwa lub bardzo kosztowna,
c) sa z nimi sentymetalnie zwiazani tak jak ja do swojejgo szkla portretowego,

Natomias Duze redakcjie i agencje by isc z duchem czasu i dawac najwyzsza jakosc fotografii kupuja Canona czy fani nikona chca czy nie. przykro mi. to sa fakty.

Fajnie ze ludzie w himalajach uzywaja nikony moze w nizszej temp. ta matryca lepiej pracueje, a dla mnie polemika z tym ze na wszelkich olipiadach,eurolidze, lidze mistrzow czy na jakiej kolwiek wojnie widac 8 do 2 dla Canona hmm dla mnie to jest fakt z ktorym bym nie smiał bedac nawet zajadlym fanem nikona, polemizowac.

szymony
20-12-2005, 22:16
Natomias Duze redakcjie i agencje by isc z duchem czasu i dawac najwyzsza jakosc fotografii kupuja Canona czy fani nikona chca czy nie. przykro mi. to sa fakty.

Fajnie ze ludzie w himalajach uzywaja nikony moze w nizszej temp. ta matryca lepiej pracueje, a dla mnie polemika z tym ze na wszelkich olipiadach,eurolidze, lidze mistrzow czy na jakiej kolwiek wojnie widac 8 do 2 dla Canona hmm dla mnie to jest fakt z ktorym bym nie smiał bedac nawet zajadlym fanem nikona, polemizowac.

Ble Ble Ble bla bla bla i tak w kółko manyżu. Przyjmij wreszcie do wiadomości że canon od lat włazi w dupę prasie jak tylko może. To że może sobie na to pozwolić bo jest dużo większą firmą to inna sprawa. Na temat szumów ilości pikseli w pikselach nawet nie chce, mi się pisać.
Najwięcej w tym kraju jeździ fiatów, też są wyznacznikiem w jakości? Po wtóre fotografia nie kończy sie i zaczyna na prasie. Canon robi zajefajne aparaty, bo są widoczne w telwizorni, reszta to szajs niesmowity, nie wiadomo dlaczego jeszcze utrzymujący się na rynku.

samuraj
20-12-2005, 22:17
po co znowu ta WOJNA? dlaczego Piotr ma placic za bicie piany? kazdy wybiera to co mu pasuje ewentualnie to co musi wybrac bo takie ma wymagania od pracodawcy/sponsora danej imprezy. w Polsce nikonow tak nie widac, ale jak sie oglada migawki z innych krajow to obraz jest inny, choc rzeczywiscie Canon moze dominowac

pebees
20-12-2005, 22:20
lipo, znajomy mi fotograf gazeciany właśnie, wymienia prawie cały sprzęt nikona na canona. Wiesz dlaczego? Bo dostał takiego służbowego, więc swój mu jest zbędny. I to jest jedyny powód, dla którego to robi. Zostawia sobie tylko jedno czy dwa szkła i f90-tke albo f-5tke (nie wiem w końcu jaki :D) bodajże.


Natomias Duze redakcjie i agencje by isc z duchem czasu i dawac najwyzsza jakosc fotografii kupuja Canona czy fani nikona chca czy nie. przykro mi. to sa fakty.
Fajnie ze ludzie w himalajach uzywaja nikony moze w nizszej temp. ta matryca lepiej pracueje, a dla mnie polemika z tym ze na wszelkich olipiadach,eurolidze, lidze mistrzow czy na jakiej kolwiek wojnie widac 8 do 2 dla Canona hmm dla mnie to jest fakt z ktorym bym nie smiał bedac nawet zajadlym fanem nikona, polemizowac.

Nasuwa mi się pytanie.. co Ty tu robisz, nie chcieli Cię z jakiegoś powodu na forach Canona ? ;-)

marusek
20-12-2005, 22:37
Wlasnie ogladam program na ORF2 (bo Wiedniu mieszkam). Program o budzecie Unii.
3 migawki z reporterami w duzym zblizeniu i 5 nikonow!!! Uwaga: takze z bialymi obiektywami. (przypadkowo: zadnego canona)
Pamietam wielka defilade z wrzesnia w Wiedniu: wszyscy (chyba) wojskowi fotoreportezy wy posazeni w fuji S2, S3 i nikony.

I dlugo tak bedziemy sie przekomazac z Lipo?
Przekomazac, bo argumety to przeciez zadne

lipo
20-12-2005, 22:44
tak marusek , biorac po uwage argumenty to ty masz zadne, ja tylko przestalem wierzyc w fajna matryce nikona to wszytko , wasza spraw jak chcecie wierzyc ze nikon robi najlepsze reporterskie body coż ,kiedys tez chcialem w to wierzyc :)

jurgen
20-12-2005, 22:45
proszę o roztropność i nie szfowanie danymi szczególnie dotyczącymi użycia sprzętu przez wojsko i reporterów wojennych bo się zdziwisz lipo
zresztą dyskusja jest bez sensu
szkoda sensu :mrgreen:
cokolwiek to znaczy
pozdrawiam

[ Dodano: Wto 20 Gru, 2005 ]
lipo ja ci wierzę że tak myślisz
tylko nie narzucaj komuś swojej wiary w puszkę
daj dane, tylko nie siedz za długo aby te właściwe wydobyć
ale to i tak to strata czasu, bo każde można podważyć
daj se spokój
wiemy już co myślisz

admin
20-12-2005, 22:50
ja tylko przestalem wierzyc w fajna matryce nikona to wszytko

Piszesz "ja tylko" ale podpierasz sie reporterami. Po co? Przeciez doskonale wiesz ze to nie ma sensu. Na tej grupie sa reporterzy pracujacy Nikonami i mnie to nie dziwi, podobnie jak nie dziwiloby mnie ze na CB sa sami reporterzy pracujacy Canonami. Ot prawda. Przepychanki kto ma najlepszy sprzet zostaw na forum gejowskie. Tam znacznie latwiej jest to udowodnic.

akustyk
20-12-2005, 22:56
zajeb... poki mlody. brzydko powiedzial o Nikonie. udowodnic mu, ze jest idiota, ze sie nie zna. niech zniknie, przepadnie...

pieknie... czemu w druga strone nigdy nie pojawia sie chwila takiego namyslu nad argumentacja?

lipo
20-12-2005, 22:59
ty jestws tu adminem dziwie sie bo kultura o tym nie swiadczy ,pozdrawiam

admin
20-12-2005, 22:59
pieknie... czemu w druga strone nigdy nie pojawia sie chwila takiego namyslu nad argumentacja?

Nie? Dziwne, nie czytujesz juz CB?

jurgen
20-12-2005, 23:01
akustyk ale ja się zgadzam z lipo
wątpliwoci mam tylko co do użycia w czasie dzialań wojennych (obecnych :mrgreen: )
gdzie chłopak się zapędził bo jest po równo lub z lekką przewagą zółtego

tylko szkoda bić piany

akustyk
20-12-2005, 23:01
Nie? Dziwne, nie czytujesz juz CB?

a co to ma do rzeczy?

jurgen
20-12-2005, 23:02
akustyk ty to jesteś taki mały oportunista nie :mrgreen:

[ Dodano: Wto 20 Gru, 2005 ]
pozdrawiam

admin
20-12-2005, 23:03
ty jestws tu adminem dziwie sie bo kultura o tym nie swiadczy ,pozdrawiam

Wiesz, odebralem juz wyksztalcenie i kulturalny chów. Wiem tez ze kultura to nie tylko wlasne zdanie. Nie zamierzam kontynuowac tego watku, bo dales sie poznac jako czlowiek ktory swojego zdania nie potrafi poprzec niczym konkretnym, za wyjatkiem twierdzenia.

Jesli wiec uwazasz ze admin tego forum to osoba niekulturalna, nie nawiazuj juz do tego, znowu masz wlasne zdanie i nikt nie ma szansy na jego zmiane :)

jurgen
20-12-2005, 23:04
kyrje elejson :twisted:

admin
20-12-2005, 23:05
zajeb... poki mlody. brzydko powiedzial o Nikonie. udowodnic mu, ze jest idiota, ze sie nie zna. niech zniknie, przepadnie...

I z tym mamy dyskutowac?


pieknie... czemu w druga strone nigdy nie pojawia sie chwila takiego namyslu nad argumentacja?

Wiesz co, chcesz zebrac plon, zasiej. Tylko ziarno rzuc najwyzszej jakosci...

lipo
20-12-2005, 23:05
jestem tu bo uzywam nikona , pisze tu o mojej frustracji tym ze nie doczekam sie body dobrej jakosci matrycy a te trzy linki cos jednak pokazuja ,

pokarzcie mi wiec ze jest innaczej niech sie zpowrotem nawroce , niech kupie zamiast marka 2n , d2X lub D2Hs dajcie mi jakies argument tylko bez argumentu ergonometrii :) czekam

jurgen
20-12-2005, 23:06
lipo ja nie krzewię wiary :mrgreen:

admin
20-12-2005, 23:08
pokarzcie mi wiec ze jest innaczej niech sie zpowrotem nawroce , niech kupie zamiast marka 2n , d2X lub D2Hs dajcie mi jakies argument tylko bez argumentu ergonometrii czekam

Przyjacielu, nikt tu nie jest od tego by Cie nawracac. Wybrales nowa droge to nia idz. Badz konsekwentny. Nie ma takiego body w Nikonie, kupujesz Canona. Ot cala prawda. Nie przekonasz uzytkownikow Nikona ze to co robia to kupa smieci bo reporterzy robia to innymi aparatami. Zrozum to...

Kaleid
20-12-2005, 23:08
Tylko ziarno rzuc najwyzszej jakosci...

Jakie ziarno? Przeciez to same szumy :)

akustyk
20-12-2005, 23:11
akustyk ale ja się zgadzam z lipo
wątpliwoci mam tylko co do użycia w czasie dzialań wojennych (obecnych :mrgreen: )
gdzie chłopak się zapędził bo jest po równo lub z lekką przewagą zółtego
tylko szkoda bić piany
powiem tak: nie musze sie z kims zgadzac, zeby uszanowac zdanie i wysluchac opinii. zakladam, ze decyzja o wyprzedazy jednego systemu na rzecz drugiego (co zawsze wiaze sie z utrata sporej kasy) nie jest podjeta na kolanie, ale przemyslana i przekalkulowana. natomiast to, ze ktos uznal jeden system za lepszy dla wlasnych potrzeb (ktorykolwiek ten system nie bylby) nie jest dla mnie wyznacznikiem absolutnej lepszosci jednych swiat nad drugimi. nie trzeba sie zgadzac z czyims wyborem. natomiast czasem warto wysluchac/przeczytac dlaczego taki wybor byl a nie inny.

co do argumentacji to sie zgadzam, ze to sa wybrane jednostkowo fakty, ktore nie sa dostatecznie pogladowe i ogolne.

ale czy argument o jakims tam Wlochu fotografujacym D2X jest pogladowy? albo o przykladzie z telewizji gdzie byly wylacznie aparaty Nikona?
skoro dyskusja ma byc w jakis sposob rzetelna, to moze nie szkalujmy argumentacji niezgodnej z ustalona linia.

wspomniany zostal Canon-Board. jako porownanie. nie wiem, czy mam w tym momencie ironizowac, ze to szkalowane i odzegnywane od najgorszych rzeczy forum zostalo wykorzystane jako przyklad referencyjny, do ktorego przyrownuje sie to forum :) chyba nie, ale nie jestem pewien. aczkolwiek, prawde mowiac, polecam zajrzec na Canon-Board i poczytac rozne dyskusje miedzysystemowe. MSZ, maja inny charakter i klimat inkwizycji jest duzo mniej zauwazalny. ale niech kazdy zainteresowany sam osadzi

Tr0n
20-12-2005, 23:13
jestem tu bo uzywam nikona , pisze tu o mojej frustracji tym ze nie doczekam sie body dobrej jakosci matrycy a te trzy linki cos jednak pokazuja ,czekam

Ja czekam na nowe linki bo te Twoje podwazyłem, Nikona D200 nie było 6 stycznia 2005. zdjęcia ewidentnie sa sfałszowane, co chcesz nimi udowodnić?? NIkt Cię nawracał nie będzie, wybierasz swoją drogę i jesteś odpowiedzialny za swoje decyzje. Bye

lipo
20-12-2005, 23:13
pokarzcie mi wiec ze jest innaczej niech sie zpowrotem nawroce , niech kupie zamiast marka 2n , d2X lub D2Hs dajcie mi jakies argument tylko bez argumentu ergonometrii czekam

Przyjacielu, nikt tu nie jest od tego by Cie nawracac. Wybrales nowa droge to nia idz. Badz konsekwentny. Nie ma takiego body w Nikonie, kupujesz Canona. Ot cala prawda. Nie przekonasz uzytkownikow Nikona ze to co robia to kupa smieci bo reporterzy robia to innymi aparatami. Zrozum to...

szkoda...:(

ale niestety zrozumie to kazdy ktory sie tym zajmie zawodowo (reporterka) i bedzie mogl porownac efekty pracy na roznych systemach...

pebees
20-12-2005, 23:15
akustyk, nie, nie o to chodzi. Po prostu przyszedł gość do kawiarni, i przekonuje wszystkich, że herbaciarnia jednak lepsze napoje podaje. A wiesz przecież, że gdy lipo wlezie między wrony.. niech na ustach ma Nikony, nie Canony ;-)

lipo
20-12-2005, 23:16
dziwi mnie tylko ze mowicie ze niemam dowodo ,choc pokazałem wartosci jakie musze ustawiac w hali oliw , jak ponizsze linki, to sa jakies dowody a wy znimi nie polemizujecie tylko pisze cie ze to ja nie mam dowodow niech ktos poda jakies inne jakos kontre , to wszytko ale sie chyba nie doczekam.... :C

Kaleid
20-12-2005, 23:17
Nie mam zamiaru wdawac sie w zbędne dyskusje. Twoja data rejestracji i to co piszesz mowi samo za siebie. Idz trollowac gdzie indziej.

akustyk
20-12-2005, 23:17
jestem tu bo uzywam nikona , pisze tu o mojej frustracji tym ze nie doczekam sie body dobrej jakosci matrycy a te trzy linki cos jednak pokazuja ,

pokarzcie mi wiec ze jest innaczej niech sie zpowrotem nawroce , niech kupie zamiast marka 2n , d2X lub D2Hs dajcie mi jakies argument tylko bez argumentu ergonometrii :)
lipo, ale tu jest krotka pilka: masz wybrac aparat, ktorym bedziesz pracowac. zakladam, ze masz lub przynajmniej potencjalnie masz kase na ten zakup.

idziesz do dobrego sklepu ze swoja karta i pykasz kazdym z ewentualnych kandydatow kilka zdjec. na upartego zostawiasz w sklepie swoje klamoty "pod zastaw" i biegniesz na dwor popracowac godzinke.

w domu na spokojnie oceniasz zdjecia. i wybierasz to co Ci najbardziej bangla.

olej internetowe testy, bo one naprawde wiele nie mowia. pobaw sie sam i sam ocen co dla Ciebie jest najlepsze. jak masz juz system Nikona i jestes do niego przyzwyczajony, to kurcze przemysl 10x czy warto zmieniac. bo to zmiana i klamotow i przyzwyczajen. jak na tym zarabiasz, to specjalnie nie mozesz sobie tak po prostu pozwolic na wstrzymanie generowania dobrych zdjec.

tak czy siak - test organoleptyczny. nie papierowy. Ty masz tym robic zdjecia, nie jakis Japonczyk z internetu, czy kto tam

Tr0n
20-12-2005, 23:19
jak ponizsze linki, to sa jakies dowody a wy znimi nie polemizujecie tylko pisze cie ze to ja nie mam dowodow niech ktos poda jakies inne jakos kontre , to wszytko ale sie chyba nie doczekam.... :C

Ale ja własnie pisze trzeciego posta polemizując z twoimi linkami. PODWAZAM wiarygodnosc tych zdjec bo Nikona D200 nie było 6 stycznia 2005. Podwazam bo pomiedzy styczniem a listopadem niemozliwe jest uzyskanie tak samo zapalonych swiateł w wiezowcach. Podważam bo to oszustwo

admin
20-12-2005, 23:19
ale niestety zrozumie to kazdy ktory sie tym zajmie zawodowo (reporterka) i bedzie mogl porownac efekty pracy na roznych systemach...

Dlaczego wiec "niestety"? Powiniennes sie cieszyc ze zrozumie, a nie jak nam sie wszystkim probuje dopisac zolta late, ze my niczego nie rozumiemy bo jestesmy slepi.

Akustyk, nie prowokuj.Jestem w stanie dostarczyc Ci rzeczowych dowodow z CB na potwierdzenie tezy jak zachowujecie sie wobec f.n.o.pl i nikoniarzy. Nie chciej tego. Ostatnio pewien osobnik napisal klamiac w zywe oczy ze ma dostep jako admin do tego forum. Widziales tutaj cos takiego? Jesli tak to sam Ci oddam je we wladanie!!! Poczytaj troche wiecej niz CB. Poczytaj pyryfycy. Oswieci Cie jak sie traktuje w tym karju osoby fotografujace Nikonami. Tu nie ma nic z przekory. Sa za to konkrety.

Kaleid
20-12-2005, 23:20
Uprasza się o nie dokarmianie trolla......

jurgen
20-12-2005, 23:20
lipo to dlaczego niestety się wahasz
wiesz dlaczego, bo odpowiedź nie jest taka prosta, i tak naprawde jest wysoce subiektywna
bo to nie porównanie zenita z inną marką

admin
20-12-2005, 23:23
Ty masz tym robic zdjecia, nie jakis zolty pipol z internetu, czy kto tam

Akustyk, z calym szacunkiem ale wlasnie w takich wtretach ukryty jest Twoj i innych stosunek do nikoniarzy. Chcesz wiecej dowodow, czy poprzestaniemy na tym?

akustyk
20-12-2005, 23:24
akustyk, nie, nie o to chodzi. Po prostu przyszedł gość do kawiarni, i przekonuje wszystkich, że herbaciarnia jednak lepsze napoje podaje.
tak i nie. zaczelo sie od subiektywnej opinii, po ktorej uzytkownik zostal zbombardowany watpliwosciami co do kwalifikacji i niemalze poczytalnosci.

bez przesady. kazdy ma prawo do subiektywnej opinii. w tym do pomylki. ale nie o to chodzi, zeby od poczatku szkalowac "za przekonania".

byc moze moj odbior zdarzen jest inny, bo we mnie krytyka tej czy innej marki nie wywoluje stanow przedzawalowych :) moge ew. byc subiektywny w drugim kierunku :)

nin
20-12-2005, 23:25
po co tyle krzyku ?

NIE WAZNEE JAKI MLOTEK - BYLE BY WBIJAL GWOZDZIE !!

akustyk
20-12-2005, 23:25
Akustyk, z calym szacunkiem ale wlasnie w takich wtretach ukryty jest Twoj i innych stosunek do nikoniarzy. Chcesz wiecej dowodow, czy poprzestaniemy na tym?

lepiej?

z calym szacunkiem, ale jak ktos szuka pretekstu to zawsze znajdzie

a moj stosunek jest jak najbardziej negatywny. do fanatykow. kazdej marki.

admin
20-12-2005, 23:27
Znacznie.

jurgen
20-12-2005, 23:28
ale ja nie wiem czy wbije dobrze, bo majster używa tylko mlotka jednej firmy
może to przez to i przez ten wiatr tak krzywo mi idzie
:twisted:

admin
20-12-2005, 23:30
a moj stosunek jest jak najbardziej negatywny. do fanatykow. kazdej marki.

Tu nie ma fanatykow. Tu sa uzytkownicy. Opisuja swoje wrazenia z uzywania sprzetu. Czasem ponosza ich emocje, bo trafiaja na twarda materie. Przychodzi sobie czlowiek i wypisuje swoje zdanie. Pisze o zdjeciach z Oliwii nie pokazujac ich. Ktos inny moze napisac ze fotografowal na Legii i zaden zawodnik nie stanal dostatecznie dlugo w miejscu aby go sfocil. Tez mamy bezkrytycznie przejsc nad tym do porzadku dziennego i powiedziec, trzeba bylo uzyc Nikona?

Litosci...

jurgen
20-12-2005, 23:30
dobranoc

nin
20-12-2005, 23:30
nic juz na to nie idzie poradzic ze krzywo wbijasz
moze za malo pijesz : P

lipo
20-12-2005, 23:34
ale niestety zrozumie to kazdy ktory sie tym zajmie zawodowo (reporterka) i bedzie mogl porownac efekty pracy na roznych systemach...

Dlaczego wiec "niestety"? Powiniennes sie cieszyc ze zrozumie, a nie jak nam sie wszystkim probuje dopisac zolta late, ze my niczego nie rozumiemy bo jestesmy slepi.

.

coś w tym jest.

prawda jest tak ze jak masz nikona to musisz czescie walic lapa i zdjecia przez to nie sa takie fajne , w kanonie foty z 3200 mogo spoko isci do druku, z nikonem trzeba sie pobawic i traci sie szczegoly , niestety,
zauwarzylem to pierwszy raz w kwietniu zeszlego roku gdy robile duzo fot w zwiazku ze smiercia papieza, i tam nie moglem robic lampa , widzilem potem w redakcji fajowe portrety przy swieczkach ktorych ja choc mialem takie same jasne szkla nie dalbym rady z nikona wycisnac, niestety ciemnie chale ,krotki dzien to nie sprzyja foto reporterce.

Kaleid
20-12-2005, 23:35
Koniec tego dobrego.