PDA

Zobacz pełną wersję : [ Sport ] Skuter



rybkana
01-08-2007, 05:51
Dopiero uczę się robić zdjęcia-bardzo proszę o opinie.

http://www.2and2.net/files/46b0027517e2b.jpg

brodek
01-08-2007, 07:08
1. brak ostrosci
2. skuter na srodku.
3. nic sie nie dzieje na fotografii
4. Pytanie: co fotograf chciał przekazac?

shadowArt
01-08-2007, 08:44
Widzę, że kolega/koleżanka mocno początkuje.
Na pewno zachęcam do poczytania o podstawach fotografii.

A tutaj co jest źle?? Właśnie to co napisał brodek.
Co jest przyczyną??
Nie rozumiem tu czegoś ... skoro ustawiłeś aparat na "S" (priorytet czasu) to po co ustawiłeś czas 1/50" ??
Do tak szybko poruszających sie obiektów zdecydowanie proponuję krótsze czasy, zwłaszcza, że robiłeś to foto na 80mm - a to dodatkowo powoduje, że czas powinien być krótszy. W tym wypadku widać, że światła było o wiele więcej bo miałeś f20
Takie czasy jak Ty stosowałeś - przydają się przy efekcie panoramowania - wtedy podążasz obiektywem za poruszającym się obiektem przez co obiekt jest ostry a tło ruszone (z tym, że do tego trzeba nieco doświadczenia i pewnej ręki)
Ponadto do szybkich obiektów proponuję jednak ustawić AF na tryb ciągły AF-C (nie Auto ani nie AF-S)

rybkana
01-08-2007, 09:08
No cóż...
Przede wszystkim dziękuję za opinie i cenne rady. Przyznam, że jestem w tym naprawdę "świeża". Aparat miałam dosłownie drugi dzień, więc i tak zdjęcia z tej sesji uważam za sukces-było to bardziej próbowanie możliwości aparatu niż szukanie czegoś wyjątkowego do przedstawienia. Obiecuję dalej pracować i postaram się, żeby następne wystawione przeze mnie zdjęcia były już lepsze.

mjr
02-08-2007, 14:38
skoro ustawiłeś aparat na "S" (priorytet czasu) to po co ustawiłeś czas 1/50" ??
Do tak szybko poruszających sie obiektów zdecydowanie proponuję krótsze czasy, zwłaszcza, że robiłeś to foto na 80mm - a to dodatkowo powoduje, że czas powinien być krótszy. W tym wypadku widać, że światła było o wiele więcej bo miałeś f20

"OT"
Takie krótkie pytanie:
W jaki sposób odczytujecie jakie były ustawienia, skoro autor tego nie pisze w wątku :?:
:oops:

jameski
02-08-2007, 14:58
"OT"
Takie krótkie pytanie:
W jaki sposób odczytujecie jakie były ustawienia, skoro autor tego nie pisze w wątku :?:
:oops:


podglądamy exif zdjęcia. do tego celu słuzy np. program opanda
http://www.opanda.com/en/download/index.html
jest wersja freeware

milo_ja
02-08-2007, 15:01
"OT"
Takie krótkie pytanie:
W jaki sposób odczytujecie jakie były ustawienia, skoro autor tego nie pisze w wątku :?:
:oops:

Aparaty w zdjęciach zapisują dodatkowe informacje o różnych ustawianiach (czas wykonania, migawka, przesłona, pozycja aparatu, z używanym modelem obiektywu, a nawet pozycją geograficzną włącznie). Zwie się to EXIF. Całkiem przydatna sprawa.

mjr
02-08-2007, 15:08
Aparaty w zdjęciach zapisują dodatkowe informacje o różnych ustawianiach (czas wykonania, migawka, przesłona, pozycja aparatu, z używanym modelem obiektywu, a nawet pozycją geograficzną włącznie). Zwie się to EXIF. Całkiem przydatna sprawa.

Wiesz .... Wybacz ale coś tam wiem o fotografii i obsłudze aparatu.
Pozdrawiam

ekonet
02-08-2007, 15:09
Takie czasy jak Ty stosowałeś - przydają się przy efekcie panoramowania.
Toć widać jak byk, że panoramowanie było; widać na drzewach.

ekonet
02-08-2007, 15:11
Wiesz .... Wybacz ale coś tam wiem o fotografii i obsłudze aparatu.
Pozdrawiam
Dawno Cię nie było tutaj - witaj.
Kolega chciał dobrze Ci poradzić, nie źlij się na niego. Ściągnij sobię tę Opandę i będziesz mieć informacje - wtedy klikniesz tylko "prawym myszem" w zdjęcie i odczytasz, o ile wcześniej nie zostały usunięte.

mjr
02-08-2007, 15:20
podglądamy exif zdjęcia. do tego celu słuzy np. program opanda
http://www.opanda.com/en/download/index.html
jest wersja freeware

Czyli rozumiem, że zdjęcie zgrywasz do tego programu i ns odczytujesz EXIF

mjr
02-08-2007, 15:24
Dawno Cię nie było tutaj - witaj.
Kolega chciał dobrze Ci poradzić, nie źlij się na niego. Ściągnij sobię tę Opandę i będziesz mieć informacje - wtedy klikniesz tylko "prawym myszem" w zdjęcie i odczytasz, o ile wcześniej nie zostały usunięte.

Przepraszam za mój poprzedni post, ale Byleś szybszy z odp.

Ja się na nikogo nie złoszczę ... serio.
Dziękuje bardzo za odp i przepraszam za OT.

milo_ja
02-08-2007, 15:25
Wiesz .... Wybacz ale coś tam wiem o fotografii i obsłudze aparatu.
Pozdrawiam

Wybacz. Jak się pytasz o to, jak odczytać takie informacje, to sądziłem, że nie miałeś pojęcia, iż takowe wogóle są zapisywane. Stąd taka a nie inna odpowiedź. Gdybyś spytał jak odczytać EXIFy, to by była krótka piłka: Opanda albo jakakolwiek bardziej zaawansowana przeglądarka graficzna (IrfanView, ACDSee czy co tam kto lubi).

mjr
02-08-2007, 15:30
Wybacz. Jak się pytasz o to, jak odczytać takie informacje, to sądziłem, że nie miałeś pojęcia, iż takowe wogóle są zapisywane. Stąd taka a nie inna odpowiedź. Gdybyś spytał jak odczytać EXIFy, to by była krótka piłka: Opanda albo jakakolwiek bardziej zaawansowana przeglądarka graficzna (IrfanView, ACDSee czy co tam kto lubi).

Nie nie .. ok.
Mój błąd :oops:

Generalnie chodziło mi, jak to robicie, że otwierając forum odczytujecie EXIF'efy. Bo ja tylko widzę zdjęcie.
Ja mam ACDSee i tylko podczas oglądania nią zdjęć mam wszystko.

igorzak
02-08-2007, 15:34
Można jeszcze zainstalować Operę - ona to ma w standardzie. (Prawy mysz-> właściwości obrazka)

milo_ja
02-08-2007, 15:37
Generalnie chodziło mi, jak to robicie, że otwierając forum odczytujecie EXIF'efy. Bo ja tylko widzę zdjęcie.
Ja mam ACDSee i tylko podczas oglądania nią zdjęć mam wszystko.

Acha ... :) A tak przy okazji to bardzo podstawowe inforamcje o zdjęciu można uzystkać pod prawym klawiaszem (IE) i z menu kontekstowego wybrać właściwości. Ale to są naprawdę BARDZO podstawowe informacje (rozmiar, rozdzielczość, format i niewiele więcej), ale byćmoże są pluginy, które pokazują bezpośrednio w przeglądarce coś więcej.

KozaK
03-08-2007, 16:48
Mam zwyczaj brać udział w dyskusji tylko wtedy, gdy mam coś do powiedzenia... więc piszę - zdjęcie jest słabe.

Z drugiej jednak strony - szlag mnie trafia, jak widzę gorące dyskusje pod zdjęciami niegodnymi zbytniej uwagi, a tematy ze zdjęciami interesującymi, dobrze wykonanymi świecą pustkami.

rybkana
05-08-2007, 20:56
Mam zwyczaj brać udział w dyskusji tylko wtedy, gdy mam coś do powiedzenia... więc piszę - zdjęcie jest słabe.

Z drugiej jednak strony - szlag mnie trafia, jak widzę gorące dyskusje pod zdjęciami niegodnymi zbytniej uwagi, a tematy ze zdjęciami interesującymi, dobrze wykonanymi świecą pustkami.


No cóż... Może to dlatego, że łatwiej jest krytykować niż chwalić. :))) W każdym razie dziękuję za cenne informacje-następnym razem postaram się nie wystawiać tak kiepskich zdjęć. Aczkolwiek-dopiero się uczę!! ;)