PDA

Zobacz pełną wersję : Katalog z fotkami zgrany z D70 na kompa i nie widoczny



milk
11-10-2004, 08:28
Cześć

Po tygodniu pstrykania, uczenia się i oswajania z nowym sprzętem trafiam na oto taki problem: Zgrałem do kompa prosto z aparatu jakieś 50 fotek - Funkcją kopiuj a nie wytnij. Tutaj wszystko ok. Po odpięciu aparatu od kompa w trybie przeglądania nie widzę tych zdjęć!!! Miejsca na karcie mam o połowę mniej, kombinacje żeby wyświetlał All czyli wszystkie foldery też nie pomagają. Nie są to zdjęcia ukryte ani zabezpieczone więc tak naprawdę nie bardzo wiem o co chodzi. Siedziałem wczoraj wieczorkiem i kombinowałem. Natomiast jeśli włożyłęm kartę do czytnika to tutaj ok widzę folder i mogę go skasować.
Trochę to denerwująca sytuacja : czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem???

Grzegorz Mleczko

Tomx
12-10-2004, 16:33
Witam

Hmm wygląda na to jakbyś utworzył skróty do tych plików, ale co z tą pojemnością karty :?: . Faktycznie dziwne to. Zgrywasz z aparatu czy to czytnik kart?

Tomek

dido
12-10-2004, 23:27
Jeżeli dobrze zrozumiałem, po skopiowaniu z karty na komputer, zdjęcia można odczytać na komputerze, natomiast na karcie jest widoczna tylko połowa ale miejsca pozostało jakby były wszystkie? Prawdopodobnie błąd karty, a zdjęcia są zagubione, można je odzyskać programowo, ale po co skoro są już zgrane w komputerze. Pozostaje sformatowanie karty FAT16 dla kart poniże 2GB i FAT 32 dla kart powyżej 2GB i nadzieja, że taka sytuacja się nie powtórzy przed zgraniem na kompa. Kto jest producentem tej karty, jeśli można wiedzieć?

Tomx
12-10-2004, 23:56
Pewnie Kingston. :)

Tomek

milk
18-10-2004, 08:39
Witam po weekendzie!

Dzięki za próbę pomocy. Producentem jest Sandisk karta szybka Ultra II więc tym bardziej dziwne to było dla mnie. Po zgraniu do kompa, fotek w aparacie nie widzę a miejsca jest tylko połowę i to jest właśnie ten problem!

ddMON
18-10-2004, 13:12
Zrób jak radził Dido - format karty:

Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.
i zobacz, czy odzyskałeś całą pojemność!
Następnie pstryknij kilka fotek i spróbuj powtórzyć manewr ze zgraniem!
Jeżeli będzie to samo, to spróbuj z inną kartą lub ewentualnie Twoje kartę z innym D70, w ten sposób powinieneś ustalić gdzie leży problem.
POzdro! :wink:

aldus
25-10-2004, 21:30
Jeszcze jedna rzecz, może nieistotna, ale wspomnę dla porządku. Wg Nikona nie powinno się kopiować zdjęć z aparatu przez hub USB. Czyli aparat podłączamy bezpośrednio do portu na płycie głównej (czyli z tyłu kompa). Niewykluczone, że chodzi tu o jakieś szopki z tabelą alokacji plików na karcie (może być tak, że jeśli coś zostanie naknocone w tej tabeli to "zniknie" nam nagle trochę megabajtów). Nie byłbym sobą dgybym tego nie sprawdził "organoleptycznie". Mam akurat w monitorze hub USB i podłączałem do niego swój D70. Nie było żadnych niespodzianek.

JacekKa2
28-10-2004, 10:12
Prawdopodobnie nie zachowałeś procedur odłączania aparatu po skopiowaniu plików.Z tego powodu można sobie dość mocno "namieszać" na karcie.[/url]