PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd USB drukarki przy większych zdjęciach :(



groobcio
30-06-2007, 01:42
Witam,

Mam taki problem. W momencie kiedy chcę wydrukować zdjęcie w oryginalnym rozmiarze czyli ok 3000x2000 to przy każdym zdjęciu wyskakuje mi bład USB. Przy mniejszych zdjęciach jest OK. Próbowałem zmniejszać rozmiar i przy zmnijszeniu do 85% błędu już nie ma.
Gdzie mogę szukać jakiegoś błędu w ustawieniach ? Jest może jakieś ograniczenie przy buforowaniu zdjęcia ?

Drukarka to HP 5150

MayQ
30-06-2007, 02:04
Ja nie miałem problemów z drukarką ale za to z czytnikiem bo przy zgrywaniu wywalało mi często błąd i nagle urządzenie znikało. Problem był taki że czytnik był podłączony przez przedłużke. Jak podpiąłem bezpośrednio do kompa to jest wszystko ok. Może problem w tym że kabel za długi i sygnał za słaby? Sprawdz tez czy masz odpalone USB 2.0 może to też jest przyczyną. Możesz też całkowicie odinstalowac i zainstalowac drukarke.

fIlek
30-06-2007, 02:10
Czy drukarke wykorzystujesz z kompem czy pictbridge? Pytam na wszelki wypadek. Możesz pogrzebać w ustawieniach drukarki -jak wejdziesz we właściwości portu, to popatrz na opcje wlacz buforowanie drukarek. Powinno pomóc. Problemem rzeczywiście może być też kabel, albo sam port USB - spróbuj przełączyć ją na inny. WIem, że to brzmi durnie, ale u mnie np. digimate dziala z jednym portem, telefon z drugim, tablet z trzecim, drukarka z czwartym.... jakakolwiek zamiana powoduje piękny pad któregoś z urządzeń

groobcio
30-06-2007, 02:38
Drukarke mam podpiętą do kompa, tam ma zdjęcia na dysku :)
Jutro poprubuję z tym buforowaniem i różnymi portami USB
Dzieki

tanatos
15-07-2007, 11:01
Ja ostatnio miałem problem z HP 1020, na kablu USB powyżej 1,5 m widział drukarkę i drukował, ale tylko pojedyńcze strony, jak chciałem puścić coś więcej na wydruk to koniec. Na kablu max 1,5 m problem nie występuje.

Spróbuj może to Ci pomoże.

pebees
15-07-2007, 11:09
Ja ostatnio miałem problem z HP 1020, na kablu USB powyżej 1,5 m widział drukarkę i drukował, ale tylko pojedyńcze strony, jak chciałem puścić coś więcej na wydruk to koniec. Na kablu max 1,5 m problem nie występuje.


Na dobrym kablu (nie za 8 czy 10 zł) też nie występuje, nawet przy 5 metrach.

tanatos
15-07-2007, 12:35
Na dobrym kablu (nie za 8 czy 10 zł) też nie występuje, nawet przy 5 metrach.

Akurat podłączenie było na dobrym kablu. Udało mi się to przeskoczyć, przez podłączenie drukarki przez huba USB, przy linuksie było trochę zabawy, żeby widział prawidłowo, WIN nie stwarzał problemów.

pebees
15-07-2007, 12:37
Akurat podłączenie było na dobrym kablu. Udało mi się to przeskoczyć, przez podłączenie drukarki przez huba USB,

No to nie było na dobrym kablu :D


przy linuksie było trochę zabawy, żeby widział prawidłowo, WIN nie stwarzał problemów.
A bo ten linuks to jest taki jakiś niedorobiony...

groobcio
15-07-2007, 12:48
Próbowałem różne porty itd ale DUPA. Nic nie idzie musze zmniejszać pliki żeby wydrukować zdjęcie :( i nie zależy to chyba od wagi pliku, bo jedne mniejsze ale ponad 1MB idą, a 3000x2000 a 700kb nie pójdzie :(

W różnych programach to samo :(

tanatos
15-07-2007, 12:50
A bo ten linuks to jest taki jakiś niedorobiony...

A co Ci nie pasuje w Linuksie ??

Jest o wiele bardziej stabilniejszy od Windowsa, a w dodatku jest na licencji GNU.

Ale co ja podaję takie argumenty, skoro połowa kraju używa tylko pirackiego oprogramowania.

pebees
15-07-2007, 12:57
A co Ci nie pasuje w Linuksie ??
Mnóstwo rzeczy.. :)


Jest o wiele bardziej stabilniejszy od Windowsa,

A Windows prawda ;-)


a w dodatku jest na licencji GNU.

No czasem i wada może być zaletą... ;-)


Ale co ja podaję takie argumenty, skoro połowa kraju używa tylko pirackiego oprogramowania.
Połowa? Optymista :)

tanatos
15-07-2007, 13:57
Połowa? Optymista :)

I w tym się zgadzamy :)