PDA

Zobacz pełną wersję : konkurs, prawa, prośba o opinie



matka997
23-06-2007, 15:04
Witam

kilka razy ten temat się przewijał, ale mam pytanie w tym konkretnym przypadku. Mam serię zdjęć, które chciałbym wysłać.
i mam pytania:

1)
czy Waszym zdaniem to tania zbiórka zdjęć, czy jednak nie? Próbować szczęścia, czy to robienie w jajo? sorry za może głupie pytanie ale nie brałem nigdy udziału w konkursach i jestem zielony jak ekolog

info:

Międzynarodowy Konkursu Fotografii Górskiej
„Przestrzeń życia"

http://www.spotkania.zakopane.pl/index.php?lnk=10
Pięcioosobowe jury przyzna Grand Prix wysokości 1000 euro oraz Nagrody Główne we wszystkich kategoriach (po 500 euro). Przyznane zostaną także Wyróżnienia.

VII. Nagrody
1. W Konkursie przewidziano następujące nagrody:
a. Grand Prix (1 000 euro),
b. Nagroda Główna w kategorii Krajobraz,
c. Nagroda Główna w kategorii Przyroda,
d. Nagroda Główna w kategorii Wyczyn,
e. Nagroda Główna w kategorii Reportaż.

VIII. Wystawy, publikacje prac konkursowych
1. Organizator zastrzega sobie prawo do wielokrotnego umieszczania prac nadesłanych na Konkurs, z zachowaniem praw autorskich, w wydawanych przez siebie materiałach promocyjnych, na stronie internetowej i w prasie, a także ich ekspozycji na wystawach.

------------------

Kolejne pytania

2)
część z tych zdjęć sprzedałem jednemu z tygodników na zasadzie licencji na wszystkich polach eksploatacji. Umowa nie precyzowała czasu trwania licencji. Wyczytałem, że w takim przypadku licencja trwa 5 lat. Przypuszczam więc, że tych zdjęć wysłac nie mogę.
Czy tak?

3)
Ludzie na zdjęciach byli informowani i wyrazili zgodę na publikację w tygodniku. Rozumiem też, że jeśli chcę dmuchać na zimne, powinienem uzyskac ich zgode wysyłając na konkurs?
(Zgłaszając prace do Konkursu Uczestnik oświadcza, że posiada pełnię praw autorskich do każdej nadesłanej pracy i nie narusza praw autorskich osób trzecich, a treść prac nie narusza dóbr osobistych osób, które zostały na nich przedstawione oraz innych dóbr prawnie chronionych.)

Dzięki za odpowiedzi

shadowArt
23-06-2007, 16:05
Ja tam się nie znam - ale strasznie mnie drażni ta wielka czcionka.
Weź to przeedytuj i ustaw normalną czcionkę ...

ajt
24-06-2007, 20:19
Jeśli chodzi o regulamin, to być może organizator nei ma złych intencji, ale moim zdaniem zabrakło wyraźnego stwierdzenia, że mogą publikować wyłącznie w celach związanych z promocją konkursu. Brak takiego zapisu daje im pewną furtkę...

Co do wcześniejszej publikacji to zależy od tego, czy udzieliłeś licencji wyłącznej czy niewyłącznej. Jeśli w umowie brak zapisu o licencji wyłącznej, to moim zdaniem jest ona niewyłączna (po prostu mają prawo przez jakiś czas korzystać z utworu i to wszystko), więc możesz innym udzielać takich samych licencji lub samemu rozpowszechniać.

matka997
24-06-2007, 20:27
thx
no a powiedz, wszedłbyś w taki konkurs?

ajt
24-06-2007, 21:19
Trudno mi się wypowiadać, bo doświadczenie w konkursach mam niewielkie. Raz jedyny wziąłem udział w takim trochę nietypowym i wygrałem go zdobywając licencję na Neat Image Pro :)
W ten bym nie wchodził, właśnie ze względu na ten nieprecyzyjny zapis.
Jeśli już miałbym gdzieś wysyłać, to wyłącznie na jakiś uznany, organizowany po raz kolejny, no ale to ja. Tutaj Ty musisz zdecydować :)

matka997
24-06-2007, 21:40
stary, wiem że ja mam zdecydować
:)
ale wlasnie zalezy mi na opiniach - jest to waszym zdaniem wałkowanie jelenia czy nie.
powiedzmy - że jestem zewnątrzsterowny