PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom i Photoshop - Problem z kolorami



beduin17
12-08-2018, 20:58
Witam

Mam problem ze zdjęciami. Kupiłem wczoraj pakiet fotograficzny adobe i w nim teraz obrabiam zdjęcia. Po skończeniu zdjęcia, nie ważne czy w LR czy PS, zapisuję je jako sRGB JPG. Zdjęcie do PS przesyłam bezpośrednio z LR za pomocą "edit in". Problem jest taki, że po zapisaniu zdjęcia wygląda ono normalnie na PC, normalnie w przeglądarce i na stronie, ale jak wysyłam je sobie na telefon, to zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Jak bym nie zapisał, dla web, eksport, zapisz jako, zawsze zdjęcie jest mocno za żółte. Otwierane na telefonie SGS7 i SGS7edge. Jaki może być tego powód?

Dodam że dotychczas wszystko robiłem z Affinity Photo i tam nie było problemu. Każde zdjęcie zapisane również w JPG wyglądało na telefonie tak jak na komputerze.

Czy ktoś wie co można z tym zrobić?

Widziałem tematy o problemach z kolorami ale zazwyczaj ludzie pisali że na przeglądarce komputerowej się źle wyświetlają, i że są tak jakby zdesaturowane. U mnie problem jest odmienny.

Borat1979
12-08-2018, 21:03
Jak bym nie zapisał, dla web, eksport, zapisz jako, zawsze zdjęcie jest mocno za żółte. Otwierane na telefonie SGS7 i SGS7edge. Jaki może być tego powód?

Ekran telefonu jest powodem. Kiedyś sprawdzałem to samo zdjęcie an Samsungu, Sony i Huawei i na każdym wyglądało zupełnie inaczej.

beduin17
12-08-2018, 21:07
Ale czy wtedy zdjęcie wywołane z Affinity Photo też nie powinno się różnić? Z nimi nie było problemu

2pompony
12-08-2018, 23:03
To rób w Affinity.

TOP67
12-08-2018, 23:26
A jak wyglądają te zdjęcia wrzucone na stronę www oglądaną w telefonie?

jalk
13-08-2018, 18:00
A jaką masz przestrzeń roboczą (barwną) ustawioną w Ps-ie ?