PDA

Zobacz pełną wersję : potrzebuję zrobić maskę w PS lub innym programie



fafniak
16-10-2016, 15:25
chodzi o zrobienie maski która umożliwiłaby dopasowanie i pocięcie zdjęcia na 4 części, tak aby poszczególne elementy pasowały do szkła w szafie tworząc "jeden obraz"
Oczywiście pomiędzy tymi pociętymi zdjęciami występują elementy konstrukcyjne drzwi więc to trzeba uwzględnić.
Pomierzenie tego wszystkiego to nie jest problem - nie wiem jak to zrealizować jako maskę.

Mam corela 8.0 ale niebałdzo chce on działać w win10 ;)

Jakieś rady?

SerU
16-10-2016, 15:37
Chcesz żeby maska nie uwzględniała szprosów? (to te elementy kostrukcyjne - poziome i pionowe :) ) Czyli np. koniec jednego zdjęcia na lewym kwadracie, to początek zdjęcia na prawym, czy może ma brakować tego kawałka, na którym znajduje się szpros? I jeśli chodzi o Corela, to mówisz o Photopaincie mam rozumieć? ;)

fafniak
16-10-2016, 15:52
Chciałbym żeby brakowało tego obszaru zdjęcia który jest zasłonięty szprosami.
Nie wiem co to jest photopaint, muszę sprawdzić
Mam corel draw 8 nie photopaint

SerU
16-10-2016, 16:05
Hmmm...w skład pakietu Corela wchodził CorelPhotopaint. Mógłbym Ci zrobić taką maskę bez problemu w X3 i zapisać jako 8.0. Robienie tego w samym CorelDraw mija się z celem, bo to program do wektorów ;)

Nie znam innych programów - całe życie leciałem na Photopaincie z Corela. Taki plik musi mieć 5 warstw: 4 warstwy, to kwadraty ze zdjęciami, jedna warstwa to "krzyż" ze szprosów. Do tak przygotowanego pliku wrzucasz swoje zdjęcie, ustawiasz w pozycji, która Ci pasuje, tworzysz maskę z warstwy z krzyżem, robisz jej odwrotność i kadrujesz swoje zdjęcie do maski. Spłaszczasz (łączysz wszystkie warstwy w jedną), i masz gotowy plik do druku :)

Zresztą jeśli masz tylko jedno zdjęcie do pocięcia, to wal na priv - zrobię Ci to w wolnej chwili ;)

fafniak
17-10-2016, 21:57
chyba się zgłosze do Ciebie ale mam w sumie 2 zdjęcia i jakby "dwie" szafy....
Nie wiem jak zorganizowac to bo chciałbym sam dopasować foty

SerU
17-10-2016, 22:48
fafniak - poszedł priv ;)