PDA

Zobacz pełną wersję : D750 + ipad air 2 jako zewnetrzny monitor



fiszi
07-06-2016, 20:07
Aplikacja WMU na urzadzenia apple sprawdza sie niezle do podgladu i transferu zdjec z karty SD np na ipada,
Natomiast nie obsluguje LV w trybie video. Czy jest jakies rozwiazanie kabel/wifi ktore pozwoli mi uzyc tablet apple jako monitora
Do podgladu LV w trybie video? Wlasnie przetestowalem applikacje qDslrdashboard i niestety dziala mizernie.
Wiesza sie I wystepuja straszne lagi.

docxxx
07-06-2016, 23:23
jak chcesz miec dobry obraz na zywo, to tylko z HDMI In w monitorze.

GonzoG
07-06-2016, 23:54
Nie da się na iOS.
Podgląd wideo możesz mieć tylko po USB lub HDMI, a iPadach nie masz ani tego, ani tego.

Jak chcesz do tego wykorzystać tablet, to tylko z Androidem lub Windowsem (USB) albo monitor podglądowy z HDMI in.

Co do lagów w qDSLRDashboard to najprawdopodobniej spowodowane przez słaby transfer WiFi. Ja na Androidzie po WiFi nie zaobserwowałem większych lagów niż po HDMI, ale na bardzo małych odległościach (2-3m) i zewnętrznym routerem jako WiFi. Wbudowane w aparat WiFi ma dużo słabszy sygnał i tylko standard 802.11g.

docxxx
08-06-2016, 09:35
Jak chcesz do tego wykorzystać tablet, to tylko z Androidem lub Windowsem (USB) albo monitor podglądowy z HDMI in.


Da się z puszki wypuścić sygnał LV przez USB? Mam tablet z Androidem i Windowsem (Surface 3 Pro).

GonzoG
08-06-2016, 10:37
Tak i to nie tylko po USB, również po WiFi, ale przy wbudowanym WiFi nie można nagrywać filmów (rozpoczęcie nagrywania automatycznie wyłącza WiFi). Można natomiast użyć zewnętrznego WiFi (przy WU-1a/b chyba można nagrywać i mieć podgląd po WiFi).
Na Windowsa są darmowe aplikacje: digicamcontrol, qDSLRDashboard. Obie działają z aparatami podłączonymi po USB, jak i WiFi.
Na Androida wszystkie aplikacje w pełnych wersjach są płatne. Bezpłatną wersję ma np. Helicon Remote, ale ma sporo ograniczeń.


Największy minus takiego obrazu LV to rozdzielczość 640x480. A w D3x00 i D5x00 (nie wiem jak w D5500) dodatkowo ma niską jakość, ale programy za to pozwalają na użycie filtrów na obrazie - m.in. focus peak.

fiszi
08-06-2016, 13:09
Tak i to nie tylko po USB, również po WiFi, ale przy wbudowanym WiFi nie można nagrywać filmów (rozpoczęcie nagrywania automatycznie wyłącza WiFi). Można natomiast użyć zewnętrznego WiFi (przy WU-1a/b chyba można nagrywać i mieć podgląd po WiFi).
Na Windowsa są darmowe aplikacje: digicamcontrol, qDSLRDashboard. Obie działają z aparatami podłączonymi po USB, jak i WiFi.
Na Androida wszystkie aplikacje w pełnych wersjach są płatne. Bezpłatną wersję ma np. Helicon Remote, ale ma sporo ograniczeń.


Największy minus takiego obrazu LV to rozdzielczość 640x480. A w D3x00 i D5x00 (nie wiem jak w D5500) dodatkowo ma niską jakość, ale programy za to pozwalają na użycie filtrów na obrazie - m.in. focus peak.


Tak dokladnie dzieje sie w qDSLRashboard. W momencje kiedy wciskam record, polaczenie wifi sie zrywa. Dokupienie zewnetrznego wifi
To spory koszt. Bede zatem szukal taniego tabletu z androidem. Nikon rzuca klody pod nogi uzytkownikom po raz kolejny...

GonzoG
08-06-2016, 13:18
Tak dokladnie dzieje sie w qDSLRashboard. W momencje kiedy wciskam record, polaczenie wifi sie zrywa. Dokupienie zewnetrznego wifi
To spory koszt. Bede zatem szukal taniego tabletu z androidem. Nikon rzuca klody pod nogi uzytkownikom po raz kolejny...
To nie kłody, a specjalne zabezpieczenie. WiFi generuje spore ilości ciepła i pożera nie mało energii. Identyczne zabezpieczenie jest w Canonach, tylko, że tam po prostu nie da się uruchomić nagrywania.

A zewnętrzne WiFi do D750 to groszowy wydatek przy D750 (ok 80zł).

Co do taniego tabletu z androidem, to może nie być tak łatwo.
Tablet musi mieć wystarczającą moc to renderingu wideo na żywo i posiadać pełnego hosta USB.
Ja mam Lenovo A7600-H (A10-70) i ten przy włączeniu focus peak'a już ma spore lagi. Bez nakładek opóźnienia są takie same lub minimalnie mniejsze jak na telewizorze po HDMI.

skinny500
09-06-2016, 10:12
Nie da się na iOS.
Podgląd wideo możesz mieć tylko po USB lub HDMI, a iPadach nie masz ani tego, ani tego.
Oczywiście że ma. Jedno i drugie. HDMI (http://www.apple.com/pl/shop/product/MD826ZM/A/przejściówka-ze-złącza-lightning-na-cyfrowe-av). USB (http://www.apple.com/pl/shop/product/MD821ZM/A/przejściówka-ze-złącza-lightning-na-złącze-usb-aparatu?fnode=97). Tylko HDMI jest jedynie wyjściem.

GonzoG
09-06-2016, 10:35
Nie ma.
Jeśli mowa o podłączeniu urządzenia, to mowa o wejściu HDMI i wejściu USB. A ten adapter do USB to nie jest host USB, a gó*** do zgrywania zdjęć i niczego więcej.