PDA

Zobacz pełną wersję : 35photo.ru i obróbka rosjan



Luźna gumka
16-02-2016, 14:26
Jest sobie taki portal: 35photo.ru - i tam są różne zdjęcia. Podrzucę kilka tutaj:

http://imwarrior.35photo.ru/photo_1181301/#cat1/1181301
http://nadima.35photo.ru/photo_1176822/#cat1/1176822
http://imwarrior.35photo.ru/photo_1169906/#cat1/1169906
http://ejromakina.35photo.ru/photo_1151088/#cat1/1151088
http://aleksey15.35photo.ru/photo_1137191/#cat1/1137191

Szukam sobie na JuTubach, szukam sobie na kursach fotograficznych i jakoś nie mogę znaleźć precyzyjnej odpowiedzi jak to robią przyjaciele po fachu na wschodzie. Wiem, że ten efekt ciężko nazwać, bo te zdjęcia są dla mnie takie mięsiste. Dużo się dzieje w tonach średnich, w światłach, w cieniach (trochę taki HDR). Do tego ta specyficzna (znowu użyję tego słowa) "soczysta" ostrość i klarowność zdjęć. Rzeźbię swoje zdjęcia w LR, PS i nie mogę nawet zbliżyć się do tego co robią Rosjanie...

Zastanawiam się czy ktoś już spotkał się z czymś takim i może podzielić się informacją na forum. A jak nie, to na przykład zna jakieś kursy, które pokazują tą tajemną wiedzę :)

spiritus
16-02-2016, 15:07
Ooo kurcze, ciekawe ;)

Kiedyś na fotoblogii trafiłem na coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=944SSZ98ahA

Może się uda ale warunkiem jest bardzo podobne oświetlenie.

Jak Ci się uda to daj znać i pokaż przykłady :)

cz4rnuch
16-02-2016, 18:04
Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi bo przykłady są jednak jakby z różnych parafii ale może poszukaj czegoś w ten deseń: Cinematic Color Grading lub Cinematic Look (Portrait). Loey L ma kilka takich tutoriali (tyle, że płatnych) ale na Youtubku jest tego znacznie więcej.

conio
16-02-2016, 18:09
Więcej piją? :)

2pompony
16-02-2016, 18:12
W ogóle ten zimny ton na tło plus ciepły na twarzach rozprzestrzenia się tak jakoś jak niegdyś moda na buty męskie na koturnach... Jednego wieczora nikt nic, a w następny weekend wszędzie pełno takich obrazków.

Nie żebym był jakoś przeciwny (w końcu to nie moje zdjęćia), tylko zastanawia mnie sam fenomen zataczania kół i robienia furory, jaki ten styl wnosi.

PaulGilbert
16-02-2016, 21:56
Ogólnie większość tych zdjęć robiona na sprzęcie Canon - stąd też po części ta nieco inna plastyczność.

tomfoot
16-02-2016, 23:03
Eee, musi być oni tymi nowymi zenitami focą. Jak wiadomo prędzej czy później zenit wykończy leice. Tak piszą.

marwil5555
18-02-2016, 18:58
Super, tez mi się taki fotki podobaja

Zdebik
18-02-2016, 18:58
Super, tez mi się taki fotki podobaja
Szczegolnie 1'sza :)

marwil5555
18-02-2016, 19:00
To akurat nie bardzo tematycznie

fafniak
18-02-2016, 19:58
Światło
Cała reszta to wtórny "problem"

Luźna gumka
19-02-2016, 00:10
To żeś mi poradził... :P No właśnie ja dywaguję o wtónych problemach :D

adrian
19-02-2016, 09:15
Światło

Takie info nic nie wnosi do wątku. Jeżeli już piszesz takie rzeczy to przynajmniej się jakoś rozwiń.

emet_b
19-02-2016, 09:36
wprost nic nie wnosi, ale każdy lekko odnajdujący się w tematyce fotografii, wie, że jak mamy opanowane (dobrze, czyt. po naszej myśli) naświetlone klatki to potem w postprodukcji można zdziałać cuda z dużą łatwością.

adrian
19-02-2016, 11:26
wprost nic nie wnosi, ale każdy lekko odnajdujący się w tematyce fotografii, wie, że jak mamy opanowane (dobrze, czyt. po naszej myśli) naświetlone klatki to potem w postprodukcji można zdziałać cuda z dużą łatwością.

No jasne, że dobre opanowanie światła to połowa sukcesu. Rzecz w tym, że samo napisanie "światło" niewiele wnosi. To chyba też oczywiste ;-)

Byłoby dużo fajniej jakby fafniak, czy też ktokolwiek inny mający coś do powiedzenia, nieco się rozwinął w temacie zamiast nabijania postów. Pod każdym pytaniem o technikę można przecież napisać "światło", "obróbka", "color grading".

fafniak
19-02-2016, 15:52
Przepraszam... wystarczy chyba obejrzeć obrazki ? Trzeba wyjaśnić jakie tam jest światło ?
Co do nabijania postów - mam to głęboko w dupie - jak dla mnie możecie mi wyzerować licznik

Pomijając zdjęcie z czukczami ;) - to światełko nie jest wypełniające. Raczej w mniejszym lub większym stopniu rysujące.
Wydaje sie ze pierwszy plan potraktowany jest większym wyostrzaniem detalu/clarity z jednoczesnym ociepleniem obrazka - pomijajac ostatni link
Gradaja planów przy pomocy światła - daje już solidne podstawy żeby "coś z tego było "

adrian
19-02-2016, 16:10
Przepraszam... wystarczy chyba obejrzeć obrazki ? Trzeba wyjaśnić jakie tam jest światło ?

Myślę, że wyjaśnienie jakie tam jest światło i jaki ma wpływ na zdjęcia bardzo by pomogło. To co np. dla Ciebie jest oczywiste nie musi być oczywiste dla innych, nikt nie rodzi się wszechwiedzący.

Maly.Psikus
19-02-2016, 16:23
Dziewczyna z pierwszego linku - brzoskwińka... :-)

KELT
20-02-2016, 18:27
A może warto zapytać owego rosjanina jak to zrobił?:)

spiritus
20-02-2016, 18:57
A może warto zapytać owego rosjanina jak to zrobił?:)

Jak znajdziecie kontakt to mogę znajomą poprosić aby coś po rosyjsku wyskrobała jeżeli będzie trzeba i gdyby odpowiedział to przetłumaczyła na polski.

Zdebik
20-02-2016, 19:34
Jak znajdziecie kontakt to mogę znajomą poprosić aby coś po rosyjsku wyskrobała jeżeli będzie trzeba i gdyby odpowiedział to przetłumaczyła na polski.
Odpisze po angielsku na 100%

spiritus
20-02-2016, 19:47
Odpisze po angielsku na 100%

Też mi się tak wydaje ale różni ludzie są ;)

arkozio
24-03-2016, 11:16
Cinematic look jak nic :) Ale nie powiem, zdjęcia piękne, plastyczność miodzio.

Bielack
24-03-2016, 22:53
Eee, musi być oni tymi nowymi zenitami focą. Jak wiadomo prędzej czy później zenit wykończy leice. Tak piszą.
Na to wygląda: http://dbond.35photo.ru/photo_1092519/#author/1092519
;-)
A na poważniej, część z tych zdjęć można znaleźć na 500px i zwykle przy zdjęciu, prócz krótko podanych parametrów szeroko rozpisują się o odpłatnych lekcjach retuszu via Skype.

spiritus
25-03-2016, 01:00
Zaraza!
A u mnie 122 leży na półce i się kurzy :/
Trzeba się będzie za analoga brać i może też zrobię takie ładne zdjęcia ;)

Jacek_Z
26-03-2016, 13:30
W ogóle ten zimny ton na tło plus ciepły na twarzach rozprzestrzenia się ..
Mówicie o czymś takim? http://danhecho.com - on sprzedaje presety do LR. Często oferuje rabaty.
http://hechopresets.com/ - tu jest o obróbce. Pokazuje działanie presetów, jest film, są zdjęcia przed-po.
Mam go od dawna na FB.

Mięsiste są zdjęcia z niektórych sprzetów - tylko trzeba się przesiąść na Leicę. Albo na stare CCD. Np Nikon D200 ;)

hostman22
26-03-2016, 18:07
ostatnio były warsztaty z tej obróbki w Petersburg ;)

pingwinGTS
27-03-2016, 14:43
A to warsztaty potrzebne? Przecież wszystko jest na youtubie. Bierzesz fotke ktora Ci się podoba. Starasz się uzyskac podobne światło, a potem pipeta sprawdzasz kolory i starasz się je przenieść na swoje podobne zdjęcie. Do tego tlo rozmywasz odrobine bardziej, postać wyostrzasz. Wystarczy się pobawić, a nie czekać na gotowe rozwiązanie. Wiadomo ze takie fotki z puszki raczej nie wychodza tylko z photoshopa.

Davit
27-03-2016, 22:52
Bardzo dyskusyjna ta obrobka, imo niszczy tym doskonale zdjecie wyjsciowe jakie uzyskal. Troszke nienaturalna ta obrobka.

hostman22
28-03-2016, 11:39
A to warsztaty potrzebne?
ja się dzieliłem informacją, a nie pisałem czy jest sens wydawania na to środków finansowych ;)

gdariusz
25-05-2016, 09:09
Do ostatniego zdjecia.

Jak dla mnie to cztery aspekty sa istotne.

1. Sprzęt (ostrość czyli jakiś Hasel)
2. Dobrze technicznie wykonane zdjecie.
3. Dodge and burn technika obrobki
4. Ochłodzenie kolorystyczne tla.

Moze sie mylę ale aspekt trzeci jest nie łatwy wbrew pozorom.

lukiii
28-05-2016, 10:17
Do ostatniego zdjecia.

Jak dla mnie to cztery aspekty sa istotne.

1. Sprzęt (ostrość czyli jakiś Hasel)

Którego ostatniego? Zdjęcia z tego wątku zostały wykonane przy pomocy aparatów pełoklatkowych, z użyciem dobrej optyki stało-ogniskowej. Tyle :-)
Reszta, wcale nie mniej ważna, to kwestia dobrego światła i obróbki.

gdariusz
31-05-2016, 23:51
Którego ostatniego? Zdjęcia z tego wątku zostały wykonane przy pomocy aparatów pełoklatkowych, z użyciem dobrej optyki stało-ogniskowej. Tyle :-)
Reszta, wcale nie mniej ważna, to kwestia dobrego światła i obróbki.

Nie musisz sie zgadzać ze mna. Daj odpowiedz niezależna do postu i opisz swój punkt widzenia.
;)

Umbra
31-05-2016, 23:59
Ruscy robią też dużo Olympusami. Można zapłacić za kurs. Sean Archer bierze 100 usd za 30 minut tutoriala. Czernandiew też coś robi.

lukiii
01-06-2016, 16:19
Nie musisz sie zgadzać ze mna. Daj odpowiedz niezależna do postu i opisz swój punkt widzenia.
;)
Tu nie chodzi o punkt widzenia, tylko suche dane z galerii gdzie jest opisane jakiego sprzętu używają ;)

bastek73
12-10-2019, 10:52
Napisał gdariusz,,jak dla mnie to cztery aspekty sa istotne.

1. Sprzęt (ostrość czyli jakiś Hasel)
2. Dobrze technicznie wykonane zdjecie.
3. Dodge and burn technika obrobki
4. Ochłodzenie kolorystyczne tla.

Moze sie mylę ale aspekt trzeci jest nie łatwy wbrew pozorom."


Jest w tym wszystkim sporo prawdy ale postrzeganie świata i odbiór piękna wynika z wychowania i kultury w jakiej zyjemy .
Do czego to porownać - w Rosji jest zakorzeniona kultura bizantyjska - cerkwie są soczysto kolorowe , wszystko kapie złotem i intensywnymi kolorami.
Czerwień jest czerwienią a zieleń jest zielenią kobiety mają intensywny makijaż i szminki...

Oni inaczej postrzegaja świat.

Wiem - bo mam żonę ze wschodu..jak przyszła pierwszy raz do kościoła w Polsce to zapytala ,,Sebastian ale gdzie mnie zabrałes ..to kaplica św Jechowy bo tu wszystko takie ubogie"
Tam czerwone jest naprawdę czerwone ..nie mdłe, cień jest cieniem a światło musi być bardziej intensywne.Wiara w Boga też jest sisilniejsza niż w zepsutym do szpiku kości eurosojuzie.
Teraz dla porównania propponuję wejść na np. australijski portal fotograficzny i sami zobaczycie że fotografie są inne...a wszyscy mają podobny sprzęt , wszyscy mają PS itd....

manfred
13-10-2019, 07:07
Napisał gdariusz,,jak dla mnie to cztery aspekty sa istotne.

Wiara w Boga też jest sisilniejsza niż w zepsutym do szpiku kości eurosojuzie.

Byłem w tamtym roku we Francji :-) i wybrałem sie z kolegą na mszę świętą. O całej Francji miałem jak najgorsze zdanie byłem pewien że na mszy to będzie cała gębą LGBT :-) O jakże sie pomyliłem w swojej ocenie. Oprawa sama msza księża i ludzie to był pokaż skromności wiary modlitwy i wszystkiego naj. Nie umiem nic w ich języku no może oprócz bonżur ;-) ale wszystko rozumiałem i czułem się swojsko. Po mszy śniadanie dla parafian i rozmowy przy kawie a u nas ?
Co do zdjęć mi się podobają i może obróbka Ariela Grabowskiego idzie w ten deseń.

cybulski
13-10-2019, 14:04
Nie na darmo w niektórych rejonach wschodnich jest powiedzenie "umalowała się jak ruska matka boska". Mnie ten retusz i obróbka na ruską modłę nie podchodzi zupełnie. Takie animki prawie. Ariel Grabowski, Sagaj i kilku innych wpisuje się w ten trend. Czas pokaże czy to przetrwa czy też będzie kiedyś oceniane jako kicz.

jurkarol
13-10-2019, 17:41
Ale co powiecie o azjatyckim retuszu wbudowanym w smartfony czy nawet aparaty np. Fujifilm. To dopiero upiększanie.

ksh
13-10-2019, 17:55
Nie na darmo w niektórych rejonach wschodnich jest powiedzenie "umalowała się jak ruska matka boska". Mnie ten retusz i obróbka na ruską modłę nie podchodzi zupełnie. Takie animki prawie. Ariel Grabowski, Sagaj i kilku innych wpisuje się w ten trend. Czas pokaże czy to przetrwa czy też będzie kiedyś oceniane jako kicz.

To jest kiczowate i bardzo szybko staje się śmieszne, wiec ewoluuje to w różne dziwne efekty, u nas też można spotkać wiele tandety i kiczu w sesjach ślubnych, ostatnio obrabiałem materiał z Wrocławia i sporo śmiechu było z tych rożnych flar, zadymiania, welonu na nitkach itp, za to materiały z Irlandii zazwyczaj są całkowicie odmienne w stylu i oczekiwań w obróbce, dwa różne światy, zresztą widać czasami tu na forum jak ktoś się chwali reportażem ślubnych i jest... tak sobie :)
Oczywiście nie piszę o swoich gustach tylko o tym jak to mocno się zmienia od kraju i regionu.

cybulski
13-10-2019, 18:13
Ale co powiecie o azjatyckim retuszu wbudowanym w smartfony czy nawet aparaty np. Fujifilm. To dopiero upiększanie.

Tylko ten kto używał i używa Fuji wie jak to wygląda naprawdę chyba :) to jest dziwne bo np. profil CC daje często ciekawe wyprane kolory, niektórzy mówią hipsterskie, a z drugiej strony twarze wychodzą trochę jak woskowane.

sunflower
21-10-2019, 16:01
W tym temacie trochę mogę się wypowiedzieć, bo sporo rosjan obserwuje na instagramie, aczkolwiek bardziej rodzinnych, dziecięcych czy noworodkowych. Jak niektórzy już pisali, to chyba oni bardziej się lubują w takich soczystych kadrach i wiadomo, że mocno, w niektórych przypadkach podkręcają te kolory. Trochę kwestia gustu, trochę moda, trochę naśladowanie. Jakoś, jak obserwuje jakieś ich porady czy tutoriale, to większość obróbki idzie w PS. Rozmycie, chociaż zależne od obiektywu, to często też jest jeszcze bardziej podkręcane (ostrość tylko na tych ważnych fragmentach zdjęcia) i wtedy się też wydaje bardziej ostre.