PDA

Zobacz pełną wersję : Rekorder - ktoś używa?



docxxx
07-12-2015, 15:51
Czy ktoś z was używa rekordera z puszkami Nikona, np. Atomos?
Czy np. z Atomosem macie Focus Peaking?
Czy ten nieskompresowany sygnał jest coś wart?

Ketosz
08-12-2015, 15:27
Mnie kusi zakup Blackmagic Video Assist, bo jest nieduży, a możliwości spore, ale na razie nie wydam tyle, bo filmuję tylko dla zabawy.
Focus Peaking można mieć kupując monitor podglądowy z taką funkcją i prawdopodobnie niedługo sobie taki kupię, bo wyświetlacz aparatu, nawet z lupą, jest dla mnie mało precyzyjny.
Rekorder pozwala na mniejszą kompresję i lepsze kodowanie koloru, choć najnowsze korpusy i tak nagrywają całkiem niezłe pliki.
Samemu trzeba sobie odpowiedzieć czy faktycznie potrzeba coś więcej niż daje sam aparat i czy różnica będzie znacząca, biorąc pod uwagę jaki sygnał wypuszcza aparat.

docxxx
08-12-2015, 16:17
Jesli chodzi o FP, to ekran pogladowy nic tu nie da, bo Nikony nie maja takiej funkcji.
Na YT widzialem jednak focus peaking na Atomosie dolaczonym do Nikona wiec mozliwe ze to dziala na zewnetrznym recorderze.
A co do jakosci to blagam, ale to co Nikon wypuszcza to jakies rzygi 20/40mbs. Przy GH4 i jego 200mb/s to jakies nieporozumienie.

ps. Sam ekran poglądowy mam.
pps. Nie zapomnij, że na recorderze nie masz limitu 20/30min nagrywania, choc przyznaje ze jeszcze chyba nigdy nie nagrywalem tak dlugiej sceny.

- - - - kolejny post - - - - - -

Oooo, ten BlackMagic ma 1920 × 1080p60 przy cenie ~2200zl. Taka rozdzialke z fps obsluguje Atomos dopiero za 5kzl.
No i sam ekran to FHD, a nie jak w Atomosie Ninja 2 800x480 (sic!).

Ketosz
08-12-2015, 19:38
Video Assist zbiera pozytywne opinie, a jeszcze dokładają mu nowe możliwości aktualizacjami.
Co do peakingu, to ekran jak ma taką funkcję, to sam ją realizuje niezależnie od aparatu, na podstawie kontrastu w obrazie. Oczywiście sprawdza się to różnie w zależności od modelu monitora. Ja prawdopodobnie na koniec roku kupię sobie niedrogi 7cali IPS 1280x800 z peakingiem, bo z wydania 2tys na lepszą zabawkę mogę mieć problem się wytłumaczyć ;)

docxxx
08-12-2015, 19:59
Wiadomo, ale sam ekran poglądowy to nie to samo co rekorder.
Ja mam Aputure 2 i jestem z niego zadowolony.