PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki Nikon do filmowania d750?d810?d7200?



dsspoko
09-10-2015, 23:42
Witam.Jestem nowy na forum.Nie znalazłem odpowiedzi jednoznacznej w temacie który mnie interesuje ale już szybko tłumaczę o co mi chodzi.
Moim pierwszym aparatem jaki zakupiłem był Nikon d5200.Początkowo miał służyć do zwykłych zdjęć zamieszczanych w internecie (odzież).W tej chwili jednak potrzebuję trochę lepszej jakości aparatu którym będę również nagrywał filmy.Wiem że 5200 nagrywa w miarę dobre wideo ale mam zamiar produkować filmy reklamowe oraz teledyski.
Oglądam różnego rodzaju testy i opinie,większość jednak przemawia za Canon 5d.Ja jednak jestem sentymentalny i chciałbym pozostać przy Nikonie,zresztą mam kilka obiektywów które przydadzą się do nowego sprzętu.Oglądałem testy np: D750 vs 5D III które przemawiają nawet za Nikonem chociaż nie podoba mi się efekt jaśniejszego obrazu.Dziś np.wpadłem na film w którym D7100 vs 5D III Nikon nie ustępuję raczej w niczym jeśli chodzi o jakość obrazu.
Wspomnę tylko że zależy mi na wideo jakości Full HD 1080 50/60 klatek.
Czy warto w takim razie inwestować w pełna klatkę i jeśli tak to w jaką?
Czy może zaspokoić się np.7100 lub 7200?
Proszę o odpowiedź...Pozdrawiam

Maciek N
10-10-2015, 08:53
Nikon stworzył lustrzankę do filmowania i jest nią D750. Co za tym przemawia poczytaj w tym temacie http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=259272
Jeśli chodzi o Canona to mogę się w tej kwestii wypowiedzieć od strony praktycznej ponieważ robię projekty z filmowcami którzy mają puszki tej marki. W 80% przypadków Nikon D750 daje lepszy obraz od Canona. Oczywiście nie zawsze ale moim zdaniem Canon zostaje trochę w tyle w kwestii filmowania w stosunku do konkurencji. Piszę o różnych puszkach np. mark II i mark III
Wedle mojej opinii liderem filmowych lustrzanek jest:
1. SONY
2. Panasonic
3. Nikon
4. Canon
Ten ostatni jest najbardziej popularny ponieważ był pierwszy na rynku. Poza tym Canon jest producentem kamer. Żeby nie wyprzeć tańszych modeli z rynku zaniechali wprowadzać innowacje w lustrzankach. Może to tylko taka teoria spiskowa coś w tym musi być...

prz3mo
10-10-2015, 10:13
Zamiast Nikona polecę Panasa GH4 lub G7, czyli system m4/3.

dsspoko
10-10-2015, 12:12
No właśnie chyba coś w tym jest że większość fotografów i filmowców wybiera Canon nie sprawdzając uprzednio innych marek.Rozumiem że w kwocie do 10000 spokojnie mogę obstawiać na 750.Jak wspomniałem przemawia za mną również Nikon ponieważ mam trochę szkieł nowych a pozbywając sie ich poniósłbym stratę.Gdyby ktoś miał film nagrany d750 i mógł podesłać byłbym wdzięczny,bo wiem że na yt są różnego rodzaju tutoriale ale pewności nie ma że ktoś nie podrobił jakości na korzyść.

michasacuer
11-10-2015, 14:37
Dlaczego Canon? Przez łatwość obróbki i kolory jakie dają ich puszki. Jeśli chodzi o SONY, słyszałem wiele nieprzychylnych opinii o kolorach, jakie produkują aparaty i kamery SONY (S-log etc). Jeśli chodzi o repo, dokumenty, tylko kamery Canona. C300 można wypożyczyć za grosze. Jest to świetny wybór. Nikt do takiej roboty nie powie "wybierz FS700/FS7". No a do kotleta czego więcej trzeba niż ładnych kolorów prosto z puchy? 95% "klientów weselnych" i tak wszystko ogląda na DVD ;)

Maciek N
12-10-2015, 12:11
Dlaczego Canon? Przez łatwość obróbki i kolory jakie dają ich puszki.
Na jakiej podstawie twierdzisz że w puszkach innych marek jest gorzej? Ja obrabiam materiał z Canonów i Nikonów. Nie widzę znaczącej różnicy!

Jeśli chodzi o SONY, słyszałem wiele nieprzychylnych opinii o kolorach, jakie produkują aparaty i kamery SONY (S-log etc)
Tyczy się to tylko osób które nie potrafią te kolory ustawić. Pewnie słyszałeś o firmie ,,mpstudios.pl" Jak by nie patrzeć lider na rynku ślubnym. Pracowali na Canonach i przechodzą na SONY. Nie trudno zgadnąć dlaczego.

Jeśli chodzi o repo, dokumenty, tylko kamery Canona. C300 można wypożyczyć za grosze. Jest to świetny wybór. Nikt do takiej roboty nie powie "wybierz FS700/FS7". No a do kotleta czego więcej trzeba niż ładnych kolorów prosto z puchy? 95% "klientów weselnych" i tak wszystko ogląda na DVD ;)
Chętnie wydam parę groszy za wypożyczenie C300. Napisz tylko gdzie...
Od 3 sezonów nie oddaję klientom filmów na DVD. W 90% są to pendrive. Czasem tylko płyty BD

michasacuer
12-10-2015, 21:14
W sumie, mój post dotyczył kamer. My bad. Poza tym nie kręciłem nigdy w czymś innym niż w logu. S-log jest jakiś dziwny. Wystarczy obejrzeć sample z nowego FS5 (oficjalne), jest w nich cos takiego nienaturalnego. W canonach, lustrach czy kamerach tego po prostu nie ma. Pierwszy lepszy rental z googla, 350zl/24h za c300. C100 to 250zł. C100 Mark II pewnie też coś koło tego. To mało ;)

Ps. W sumie to co daje Sony w FS5 a Canon C100 Mark II w podobnej cenie to śmiech na sali. No ale Canon to Canon, ludzie maja obiektywy i kupują. Jedyne co stoi za kamerą z czerwonymi guzikami to DAF i bagnet.

sv
15-10-2015, 15:41
Poza tym Canon jest producentem kamer. Żeby nie wyprzeć tańszych modeli z rynku zaniechali wprowadzać innowacje w lustrzankach...

C-Log
4k
422/8 bit zapisywane na karcie

i to wszystko już od 3 lat w Canonie 1Dc

berez2
15-10-2015, 23:38
Odpowiadająć na twoją prośbę przesyłam klip nagrany D750 - bez żadnej obróbki obrazu - tylko dodany dźwięk: https://vimeo.com/141784522

PiKa
16-10-2015, 00:32
Plik jest prywatny

Aeon88
16-10-2015, 12:16
Dla mnie sporą przewagą Canonów nad Nikonami w kwestii filmu jest obrazek na wysokich czułościach, a konkretniej łatwość uzyskania poprawnego WB. Canony nie wchodzą w paskudne żółto-zielone zafarby, nawet na wysokich iso w miarę łatwo uzyskać białą biel przy zachowaniu dużo lepszych odcieni skóry niż w nikonie.