PDA

Zobacz pełną wersję : Laptop jako ekran podczas nagrywania.



Graivite
12-04-2013, 16:10
Witam.

Temat może być niezrozumiały, ale już tłumaczę o co chodzi.

Chciałbym wykorzystać laptopa jako większy ekran niż ten w aparacie.
Potrzebne mi to do kręcenia filmów. Ten malutki ekranik w aparacie nie satysfakcjonuje mnie i na oko wyostrzony obraz na prawdę jest nieostry.

Aparat podłączony przez kabel HDMI do monitora/telewizora sprawdza się tak jak powinien. Jednak do tego celu chcę użyć laptopa. Istnieje taki program Cinematographer, lecz on nie współpracuje z moim Nikonem D5000.

Mógłbym użyć jakiegokolwiek programu aby wyostrzyć prawidłowo, odpiąć aparat od komputera i zacząć nagrywać. Ale potrzebuję stałego podglądu.

Są jakieś szanse, czy przy mojej puszce mogę się totalnie z tym pożegnać i zapomnieć?

Pozdrawiam

kostek-brasil
12-04-2013, 21:05
Witam,
niestety w odróżnieniu od TV, laptop zapewne nie ma wejścia HDMI, a co najwyżej wyjście, więc nie da rady w ten sposób. ;)

GonzoG
12-04-2013, 21:24
Aby móc tak wykorzystać laptopa, musi on mieć wejście wideo, a nie tylko wyjście.

Są laptopy z takim wejściem ale ładnie kosztują.
Jest coś takiego:
CLEVO X8100 (już stary laptop) - jest to laptop z którego ekran ma wejście HDMI, więc tylko można wyświetlać, ale system/komputer nie ma dostępu do sygnału.

Jak chcesz np. nagrywać obraz z aparatu na komputerze lub mieć jakąkolwiek kontrolę nad nim, to potrzebujesz karty z wejściem HDMI - znajdziesz tylko w stacjach graficznych, możesz też kupić kartę graficzną z wejściem HDMI - np. BlackMagic (http://www.blackmagicdesign.com/products/intensity/), ale wymaga USB 3.0 lub Thunderbolt.

Graivite
12-04-2013, 21:31
Fakt, laptop nie ma wejścia HDMI tylko wyjście.

Jest na Mac'a program zwany Sofortbild. Wszystko fajnie, mam tryb live-view, ale nie mogę już włączyć nagrywania w aparacie. Więc myślę, że nic więcej nie wykombinuje Pozostało mi się męczyć z tym malutkim ekranikiem.


Dziękuje za odpowiedzi.

GonzoG
12-04-2013, 21:58
Fakt, laptop nie ma wejścia HDMI tylko wyjście.

Jest na Mac'a program zwany Sofortbild. Wszystko fajnie, mam tryb live-view, ale nie mogę już włączyć nagrywania w aparacie. Więc myślę, że nic więcej nie wykombinuje Pozostało mi się męczyć z tym malutkim ekranikiem.


Dziękuje za odpowiedzi.

Nie wiem czy Nikon Camera Control Pro nie ma możliwości włączenia nagrywania z poziomu komputera - Rozmiar okna podglądu to 640x480pix (większej rozdzielczości po USB nie uzyskasz) - więc chyba wystarczająco duży, o ile nie ma się matrycy 15" FHD.

Są też inne programy do sterowania Nikonem zarówno pod MacOS'a, jak i Windowsa, ale teraz nie pamiętam nazw.

Graivite
12-04-2013, 22:33
Przez Nikon Camera Control Pro 2 mam tylko możliwość patrzenia na live view. Niestety nie mogę włączyć nagrywania. Jak w większości tego typu programów...

TMB
13-04-2013, 17:15
Mam ten sam problem ;) Nie pozostaje nic innego jak zakup monitorka.

Woland
13-04-2013, 17:53
Witam.

Temat może być niezrozumiały, ale już tłumaczę o co chodzi.

Chciałbym wykorzystać laptopa jako większy ekran niż ten w aparacie.
Potrzebne mi to do kręcenia filmów. Ten malutki ekranik w aparacie nie satysfakcjonuje mnie i na oko wyostrzony obraz na prawdę jest nieostry.

Aparat podłączony przez kabel HDMI do monitora/telewizora sprawdza się tak jak powinien. Jednak do tego celu chcę użyć laptopa. Istnieje taki program Cinematographer, lecz on nie współpracuje z moim Nikonem D5000.

Mógłbym użyć jakiegokolwiek programu aby wyostrzyć prawidłowo, odpiąć aparat od komputera i zacząć nagrywać. Ale potrzebuję stałego podglądu.

Są jakieś szanse, czy przy mojej puszce mogę się totalnie z tym pożegnać i zapomnieć?

Pozdrawiam

lepszy tablet, z ekranem ips, ja używam np lenovo thinkpad i sobie chwalę

Marian.VDSLR
31-05-2013, 20:37
Udało mi się wykorzystać laptopa jako podgląd ale przy użyciu Canona5D. Idea polega na połączeniu sprzętu z lapkiem za pomocą kabla USB, który przesyła obraz do kompa (jak kamerka internetowa). Kłopot z takim rozwiązaniem jest jednak minimalne ale czasem b. dokuczliwe opóźnienie (lag). Laptop sprawdzał się przy fotach, przy video - lepszy będzie monitor podglądowy. Niestety...

Tayfuun
17-06-2013, 14:28
Gdzieś czytałem, że Canona można podpiąć*pod tablet/smartphone z Androidem, więc pewnie z Nikonem też*mogłoby się*udać. Sam jeszcze tego nie testowałem, ale tu chyba byłoby najwygodniejsze i najbardziej mobilne rozwiązanie.

GonzoG
17-06-2013, 16:20
Gdzieś czytałem, że Canona można podpiąć*pod tablet/smartphone z Androidem, więc pewnie z Nikonem też*mogłoby się*udać. Sam jeszcze tego nie testowałem, ale tu chyba byłoby najwygodniejsze i najbardziej mobilne rozwiązanie.

Wróć do postu nr 5. Czy to czasami nie o tym tam jest ??