PDA

Zobacz pełną wersję : ramki hurtowo



markm
10-03-2007, 16:55
Chciałbym zrobić hurtowo w zdjęciach ramki - cienka biała i otaczająca ją gruba czarna.
Np taka jak tutaj:
http://picasaweb.google.com/tpucha01/Tatry2006

Czy można zrobić to w PSie, jeżeli tak to jak?
Pamietam, że kiedyś na forum widziałem taki wątek, ale szukałem dziś i nie mogę znaleźć :-(

Valdek_Tychy
10-03-2007, 20:22
Czy można zrobić to w PSie, jeżeli tak to jak?

Można a z grubsza robi się to tak:
1.Otwórz zdjęcie nadaj mu odpowiedni rozmiar
2.w palecie zadania uruchom opcję -> nowe zadanie -> nagraj
3.zaznacz całość obrazka -> Ctrl+A
4.w zakładce edycja wybierz -> obrysuj
5.w oknie obrysuj jako kolor wybierz biały -> zaznacz wewnętrzny -> nadaj szerokość ramki np.50 pix. -> OK
wokół obrazka powstanie 50-cio pix biała ramka
powtórz punkt 4 i 5 ale jako kolor wybierz "czarny" a szerokość zmniejsz o 1-2 pix np.48 -> OK
6.w palecie zadania zakończ nagrywanie
masz dość prostą akcję tworzącą ramkę o jaką Ci chodzi,możesz ewent.dograć do akcji polecenia nadawania zdjęciu odpowiednich rozmiarów przez dodaniem ramki oraz na zakończenie zapisywanie pliku z ramką.

markm
10-03-2007, 22:18
Dzięki,

A czy moge taką akcją hurtowo przejechać np. 100 zdjęć czy też muszę każde z nich osobno otwierać?

stig
10-03-2007, 23:35
A czy moge taką akcją hurtowo przejechać np. 100 zdjęć czy też muszę każde z nich osobno otwierać? A moglbys czasami F1 wcisnac i poczytac? File / Automate / Batch.

pd
16-09-2011, 19:15
odkopię ciut leciwy temat, aby nie dublować wątków ;)
mam pytanie, czy znacie jakiś program (freeware) dzięki któremu można w procesie batchowym hurtowo dodać ramki jak ta (.png)?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img191.imageshack.us/img191/2872/ramkay.png)
napisałem sobie aplikację webową w php + ajax która dodaje mi ramkę, ale problem jest taki że po pierwsze zdjęcie traci na jakości bo biblioteka gd2 nie jest doskonała, a po drugie dodawanie ramki do większej ilości zdjęć jest dość kłopotliwe ;)

sidek
22-09-2011, 01:01
Po co od razu męczyć się z akcjami w Psie? Darmowy "FastStone Photo Resizer" to potrafi... i załatwi to 10x szybciej niż akcje w PS.

stig
22-09-2011, 07:43
Po co od razu męczyć się z akcjami w Psie?A co w nich jest meczacego?



Darmowy "FastStone Photo Resizer" to potrafi...Zakladajac, ze mamy Photoshopa, po jaka cholere instalowac jeszcze jeden program do skalowania czy ramek? :)



i załatwi to 10x szybciej niż akcje w PS.Niby w jaki sposob zrobi to 10x szybciej? Sam sie sciagnie, zainstaluje, domysli -- ktore zdjecia i z jakimi ramkami chcemy, a pod jego "blogoslawienstwem" dysk twardy dziala 10x szybciej?

adrian9627
27-09-2011, 19:52
Po co od razu męczyć się z akcjami w Psie? Darmowy "FastStone Photo Resizer" to potrafi... i załatwi to 10x szybciej niż akcje w PS.

tak ? to wywołaj zdjęcie w ps-ie i w FastStone. po pierwsze rozmiar pliku po drugie jakość .

Mazzi
29-09-2011, 11:59
Można a z grubsza robi się to tak:
1.Otwórz zdjęcie nadaj mu odpowiedni rozmiar
2.w palecie zadania uruchom opcję -> nowe zadanie -> nagraj
3.zaznacz całość obrazka -> Ctrl+A
4.w zakładce edycja wybierz -> obrysuj
5.w oknie obrysuj jako kolor wybierz biały -> zaznacz wewnętrzny -> nadaj szerokość ramki np.50 pix. -> OK
wokół obrazka powstanie 50-cio pix biała ramka
powtórz punkt 4 i 5 ale jako kolor wybierz "czarny" a szerokość zmniejsz o 1-2 pix np.48 -> OK
6.w palecie zadania zakończ nagrywanie
masz dość prostą akcję tworzącą ramkę o jaką Ci chodzi,możesz ewent.dograć do akcji polecenia nadawania zdjęciu odpowiednich rozmiarów przez dodaniem ramki oraz na zakończenie zapisywanie pliku z ramką.

Fajnie fajnie ale... Strasznie długi ten proces w PSie ;) Powiem jak ja to robie również w PS:

1) Otwieram foto i CTRL+A, CTRL+C
2) Nowy obraz o rozmiarze = zdjęcie + czarna ramka i wklejam CTRL+V
3) Stroke i koniec.



Foto poglądowe jak u mnie to wygląda - biała "nitka" ustawiona z przeźroczystością 50% lub 75%. Foto robione kompaktem więc nie krytykować :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/59/ksiezycv.jpg/)

stig
29-09-2011, 12:45
Fajnie fajnie ale... Strasznie długi ten proces w PSie ;) Powiem jak ja to robie również w PS:

1) Otwieram foto i CTRL+A, CTRL+C
2) Nowy obraz o rozmiarze = zdjęcie + czarna ramka i wklejam CTRL+V
3) Stroke i koniec.

Jak to pozniej puscisz w akcji dla wielu zdjec, to nazwy bedziesz przywracal recznie? :) I tak np. 100 razy? ;)

Mazzi
29-09-2011, 12:48
Jak to pozniej puscisz w akcji dla wielu zdjec, to nazwy bedziesz przywracal recznie? :) I tak np. 100 razy? ;)

Chodzi Ci o to, że po moim zabiegu trzeba zapisać zdjęcie i nadać nazwę tak? Obrabiam w ten sposób tylko fotki które docelowo mają tak wyglądać, nie robię tego hurtem więc nie mam problemu z nadawaniem nazw.

stig
29-09-2011, 12:50
Chodzi Ci o to, że po moim zabiegu trzeba zapisać zdjęcie i nadać nazwę tak? Obrabiam w ten sposób tylko fotki które docelowo mają tak wyglądać, nie robię tego hurtem więc nie mam problemu z nadawaniem nazw.To moze zanim zaczniesz krytykowac sposoby innych, racz przeczytac tytul watku. Jesli nadal nie bardzo rozumiesz -- zwroc baczniejsza uwage na slowo "hurtowo".

Mazzi
29-09-2011, 12:58
Ale ja nie krytykuje - każdy sposób prowadzący do celu jest dobry. Po prostu wydał mi się troszkę długi co nie znaczy zły.

stig
29-09-2011, 14:32
Ale ja nie krytykuje - każdy sposób prowadzący do celu jest dobry. Po prostu wydał mi się troszkę długiNie "troszke dlugi", tylko napisałeś wyraznie "strasznie długi", a nastepnie podales swoj -- co jakby nie patrzec -- w calosci jest krytyka. :)

Mazzi
29-09-2011, 14:39
Nie "troszke dlugi", tylko napisałeś wyraznie "strasznie długi", a nastepnie podales swoj -- co jakby nie patrzec -- w calosci jest krytyka. :)

Jeśli tak to odebrałeś to przepraszam - nie to było moim celem a raczej wymiana doświadczeń w temacie. Nie mniej jednak jeśli chodzi o "hurt" to Twój sposób może okazać się lepszy :)

donkiszot
29-09-2011, 14:40
Ale ja nie krytykuje - każdy sposób prowadzący do celu jest dobry. Po prostu wydał mi się troszkę długi co nie znaczy zły.

Poza tym w tamtych sześciu punktach trzy odpowiadają za napisanie akcji. Sama akcja składa się również z trzech punktów, jak Twój sposób ;) i do tego można ją zapuścić na całe foldery na raz, a w tym czasie popijać kawkę.

stig
29-09-2011, 15:35
Nie mniej jednak jeśli chodzi o "hurt" to Twój sposób może okazać się lepszy :)Nie pamietasz juz kogo cytowales? :) To nie byl moj sposob, tylko kolegi Valdek_Tychy.

Mazzi
29-09-2011, 16:31
Nie pamietasz juz kogo cytowales? :) To nie byl moj sposob, tylko kolegi Valdek_Tychy.

Tak, wiem - rozpędziłem się. Natomiast Ciebie zbulwersowała moja wypowiedź - mam nadzieje, że tłumacząc w dalszej części moją wypowiedź Autor którego posta zacytowałem nie odbierze go jako krytykę a raczej w sposób wymiany doświadczeń.

Poza tym jeśli sposób Kolegi jest lepszy to chylę czoła i tyle! Każdy się uczy i po to głównie tu jestem jako "lajkonik" :)

P.S. stig, widząc Twój avatar w tym momencie padłem na plecy - dosłownie jakbym zobaczył się w lustrze :)