PDA

Zobacz pełną wersję : akcesoria do mini studia



MariuszB
16-02-2007, 14:55
Witam

Właśnie (w firmie) dostałem zgodę na zorganizowanie "mini studia foto". Będę robił fotki akcesori samochodowych do umieszczenia w sklepie internetowym.
Mam pytanie, co będę potrzebował?
1. Do robienia małych przedmiotów napewno stół bez cieniowy, ale jakie oświetlenie, lampy studyjne czy zwykłe lampy błyskowe?
2. co z większymi przedmiotami np: box dachowy, bagażniki, rower? Jakieś tło? Jakie do tego zastosować oświetlenie?
Nie będę miał miejsca gdzie to wszystko będzie mogło być rozłożone na stałe, jedynie do pstrykania będę się z całym majdanem rozkładał w koncie salonu, z tego powodu wszystko powinno być w miarę mobilne i składalne.

3. Kolejna sprawa to jakie szkło najlepiej by pasowało?

Za wszelkie sugestie, rady będę wdzięczny

pozdrawiam

M.B.

mycek
16-02-2007, 19:50
Jeśli chodzi o szkło to ja proponuje Ci nikkora 50mm f/1.8 .
Świetne szkło, sam go używam i jestem bardzo zadowolony.
A jeśli chodzi o oświetlenie to szczerze nie mam pojęcia, bo jestem amatorem i nie stać mnie na studio choćby mini

sadki
19-02-2007, 19:31
Znajdziesz w tym dziale dwa opisy wykonania stołu bezcieniowego. Z takich rurek pvc możesz sobie za jednym zamachem zrobić stół na tło dla małych przedmiotów, jak i ramę to uchwycenia dużego wiszącego tła do focenia dużych przedmiotów. Bo inaczej tego nie widzę. A lampy przynajmniej dwie, jeśli masz białe ściany/sufit to od nich możesz odbijać światło, a jak chcesz korzystać z żarówek błyskowych, to wykonaj sobie jakieś softboxy.

miłej zabawy :)

MariuszB
19-02-2007, 20:24
Jak napisałem, organizuję całość do firmy (dostałem kasę, całkiem niezłą...)a co za tym idzie na pewno nie będę robił stołu :-) Zresztą na stół się zdecydowałem, do tego tło ze statywami też mam wybrane.
Ale co do światła mam problem - softboxy, czy lampy z parasolkami? 68 Ws czy 100W - W jaki sposób wyzwalam błysk?
Może jakieś światło ciągłe?
Blendy - przydatne czy nie będę kożystał?
Ne chciałbym kupić czegoś z czego nie będę kożystał a z kolei jeśli nie zamówię wszystkich przydatnych zabawek od razu to późniejsze naciągnięcie szefostwa na dodatkowe zakupy może być problematyczne

pozdrawiam

M.B.

MarJusz
25-02-2007, 22:40
Błysk się wyzwala za pomocą fotoceli(przy wyk. lampy na aparacie)ew. jedna lampa za pomocą przewodów do wyzwalania błysku lub wersja droższa wyzwalacze radiowe

sailor
25-02-2007, 23:01
przede wszystkim .. zanim zaczniesz robic zdjecia dla firmy pocwicz troche .. wez ze dwie ksiazki o fotografii studyjnej poczytaj o podstawach. nie wiem jakie masz doswiadczenie ogolne w fotografii ale zeby zrobic dobra produktowke to naprawde trzeba sie napocic. w dziale o lampach najdziesz mnostwo porad o wyposazeniu mini studio.