PDA

Zobacz pełną wersję : Kalendarz Nikoniarze 2012 - ruszamy



Jacek_Z
21-10-2011, 11:33
Drodzy Forumowicze,

również i w tym roku, nieco później niż w poprzednim, rozpoczynamy zabawę-konkurs będącą jednocześnie kolejną edycją Kalendarza Forumowego, na kolejny, 2012 rok.
Nieco inny harmonogram i skrócenie terminów realizacji oraz wnioski wyciągnięte z poprzednich edycji skłoniły nas do zmiany regulaminu, z którym bardzo prosimy dokładnie i z pełnym zrozumieniem zapoznać się przed przystąpieniem do zabawy! Zawarte są w nim wszelkie obowiązki, wymagania i oczekiwania, zarówno wobec Was, jak i nas samych, stanowiących GTK (Grupę Trzymającą Kalendarz).

Z najistotniejszych zmian:
- w tym roku wybór zdjęć odbędzie się z pominięciem ogólnej ankiety, zostanie on przeniesiony na wybranych członków GTK,
- nakład Kalendarza będzie ograniczony oraz dystrybuowany w przedsprzedaży, o warunkach której poinformujemy wraz z ogłoszeniem zwycięskich prac,
- Kalendarz w układzie poziomym, bez ścisłego charakteru tematycznego, stanowić będzie zbiór najlepszych nadesłanych przez Nikoniarzy prac.
Resztę szczegółów zawarto w regulaminie.


Kilka słów o terminach:

Oczekujemy na Wasze prace do dnia 5. listopada 2011 (sobota), do godziny 23:59.
Wybór prac odbędzie się w dniach 6. i 7. listopada.
W dniu 8. listopada (wtorek) zestaw dwunastu zwycięskich zdjęć zostanie podany do publicznej wiadomości w stosownym wątku.

Uwagi techniczne:

Wysyłka oraz akceptacja zdjęć będzie odbywać się TYLKO i WYŁĄCZNIE za pomocą formularza dostępnego pod adresem: http://forum.nikoniarze.pl/kalendarz2012/
Pliki nie odpowiadające wymaganiom bądź budzące inne wątpliwości nie będą brane pod uwagę w wyborach.

Wszelkie pytania prosimy kierować do moderatorów z GTK, najlepiej przed podjęciem kroków, co do których nie macie pewności.

Nadsyłane fotografie będą kwalifikowane i prezentowane, a następnie przygotowane do druku przez GTK (Grupę Trzymającą Kalendarz) w składzie:
- czornyj (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=1509),
- Jacek_Z (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=2637),
- pilon (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=4741),
- psychotrop (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=21193),
- stig (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=80),
- swider (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=8329).

Zapraszamy serdecznie do lektury regulaminu i udziału w przedsięwzięciu!

REGULAMIN PRZYSYŁANIA ZDJĘĆ DO KALENDARZA FORUM.NIKONIARZE.PL 2012

1. Zdjęcia do Kalendarza 2012 mogą przysyłać jedynie zarejestrowani czytelnicy forum nikoniarze.pl.

2. Zdjęcie może być wykonane dowolną techniką (nie tylko cyfra, także np. skan odbitki, negatywu, slajdu), pod warunkiem wykonania go aparatem marki Nikon, bądź lustrzanką Fuji z podpiętym Nikkorem.

3. Każda osoba może wysłać 12 jej zdaniem najlepszych, najbardziej pasujących do kalendarza forum.nikoniarze.pl 2012 prac, niezależnie od kategorii (pod uwagę brane będzie pierwsze 12 nadesłanych prac).

4. Fotografie powinny być starannie dobrane i być możliwie najwyższej jakości.

5. W zabawie nie mogą uczestniczyć fotografie, które zostały zamieszczone w poprzednich edycjach forumowych kalendarzy.

6. Oprócz normalnego trybu zbierania zdjęć przewidujemy także inne, alternatywne sposoby. GTK zwróci się poprzez PW do autorów ciekawych zdjęć znalezionych na naszym forum o wzięcie udziału w tej zabawie. Jeśli autor uzna, że chce spróbować - wyśle nam duży plik. Oczywiście nie musi tego robić - wzięcie udziału w kalendarzowym konkursie jest przecież dobrowolne.
Serdecznie zapraszamy do konkursu autorów zdjęć zamieszczonych na FB i w portalu nikoniarze.pl - zdjęcia dnia i zdjęcia miesiąca są naprawdę fantastyczne. Nadsyłajcie nam te pliki, o ile spełniają warunki regulaminu (poziomy kadr, rozmiar itp).

7. Przyjmowane będą prace tylko w formie elektronicznej w formacie JPG (lub jako 8-bitowy tiff skompresowany LZW o rozmiarze nie przekraczającym 30 MB).

8. Rozmiary zdjęcia: matryca co najmniej 6MP (lub skan), o stosunku boków 2:3, minimum 2000x3000 pikseli. Oczywiście większe obrazy będą jeszcze milej widziane. Zdjęcia o proporcjach innych niż 2:3, zostaną wykadrowane na etapie składu, a sposób ich kadrowania nie podlega negocjacjom i akceptacji przez autora fotografii. Dlatego tez proszę zadbać o to, aby kadr zgłaszanych zdjęć miał dokładnie proporcje 2:3. Wraz z dużym plikiem prosimy o nadesłanie małego pliku do podglądu o rozmiarze 900px na dłuższym boku i formacie JPG.

9. Prosimy o nazwanie pliku/ów następująco: forumowe pseudo_nr kolejny _big/_small. Czyli: nickzforum_01_big / nickzforum_01_small itd.

10. Prosimy przysyłać tylko fotografie w układzie poziomym ! Fotografie kadrowane w kwadrat lub w układzie pionowym niestety w tym roku nie będą brały udziału w naszej zabawie.

11. Ze względu na to, że niektórzy z nas mają dzieci, na kalendarzu nie znajdą się pełne akty. Dopuszczamy delikatną, zakrytą nagość. Z kolei ze względu na plastyczną spójność tego dzieła w tym roku odrzucamy zdjęcia czarno-białe, prosimy więc nadsyłać tylko barwne prace.

12. Prosimy przysyłać swoje prace poprzez specjalny skrypt strony http://forum.nikoniarze.pl/kalendarz2012

13. Prosimy o przysłanie wszystkich prac w terminie do 5 listopada 2011 r.

14. Dnia 8 listopada GTK ogłosi, które ze zdjęć znajdą się na kalendarzu 2012.

15. Decyzja GTK nie podlega dyskusji i GTK ma prawo nie podawać argumentów jakimi się kierowała podczas wyboru fotografii. Jednocześnie proszę wierzyć, że GTK dołoży wszelkich starań, by były to fotografie najlepsze z najlepszych.

16. Członkowie GTK, by nie być posądzani o manipulacje i stronniczość, nie będą brali udziału w tym swoistym konkursie, tzn nie nadeślą swoich zdjęć.

17. Chcemy, by w kalendarzu zmieściły się zdjęcia jak największej liczby autorów, czyli 12-tu.

18. Istotne jest, by autor fotografii przedstawiającej osobę miał zgodę modelki/modela (lub jej/jego prawnych opiekunów w przypadku modeli nieletnich) na jej publikację, bądź dysponował oświadczeniem, że może tym zdjęciem dysponować w dowolny sposób.

19. Każdy autor zdjęć, biorący udział w naszej akcji oświadcza, że zgadza się bezpłatnie opublikować swoje zdjęcia jednorazowo w celu druku kalendarza forum.nikoniarze.pl 2012 oraz oświadcza, że zdjęcie jest jego własnością i może tym zdjęciem dysponować w dowolny sposób.

20. Zwycięzcy każdej z 12 kategorii otrzymają bezpłatnie po 1 egz. Kalendarza 2012.

21. Zysk ze sprzedaży Kalendarzy 2012 zasili konto agencji Elli która spożytkuje ja na cele forumowe.

22. GTK dołoży wszelkich starań, by Kalendarz 2012 ukazał się w początkach grudnia 2011.

Rafał_Sz
21-10-2011, 13:03
Czas przeszukać dysk... :)

coroner
21-10-2011, 13:31
Punkt 2 to jakiś dowcip ?? A jak sprawdzicie, czy zdjęcie nie było zrobione analogowym Canonem z zapiętą Sigmą ??

morzon
21-10-2011, 13:35
Punkt 2 to jakiś dowcip ?? A jak sprawdzicie, czy zdjęcie nie było zrobione analogowym Canonem z zapiętą Sigmą ??

Rok temu też tak było. Po prostu wszyscy liczymy na wzajemną uczciwość, a nawet jak przejdzie coś z heretyckiego canona to chyba świat się też nie zawali... Przecież to tylko zabawa.

coroner
21-10-2011, 13:39
Rok temu też tak było. Po prostu wszyscy liczymy na wzajemną uczciwość, a nawet jak przejdzie coś z heretyckiego canona to chyba świat się też nie zawali... Przecież to tylko zabawa.

W takim razie chyba w ogóle bez sensu zamieszczać taki zapis. Ja słyszałem, że fotografia ma łączyć, a nie dzielić, i to jeszcze przez kryterium systemu..

morzon
21-10-2011, 13:44
W takim razie chyba w ogóle bez sensu zamieszczać taki zapis. Ja słyszałem, że fotografia ma łączyć, a nie dzielić, i to jeszcze przez kryterium systemu..

Czemu bezsensu? Dla uczciwych jest jasne, że z innych systemów tu foty nie powinny trafić bo to forum nikoniarzy i kalendarz tej społeczność (czyli głooownie użytkowników nikona), a jak ktoś ma jakieś dziwne ambicje to i exifa przecież może podrobić.
Poszukaj dyskusji sprzed roku - tam też to było wałkowane.

Zresztą - w czym masz problem? Przecież nikonem robisz :)

Jacek_Z
21-10-2011, 13:48
Punkt 2 to jakiś dowcip ?? A jak sprawdzicie, czy zdjęcie nie było zrobione analogowym Canonem z zapiętą Sigmą ??

Tak jak w zeszłych latach, po plastyce i bokechu. W Canonie są lepsze, więc da się poznać ;)
A tak serio - liczymy na uczciwość. Może jesteśmy naiwni, ale jakie may wyjście ? Komisji śledczej zapewne nie będzie.

W zeszłych latach pisaliśmy pod zdjęciem jakim sprzetem było robione.

Sendilkelm
21-10-2011, 14:47
W zeszłych latach pisaliśmy pod zdjęciem jakim sprzetem było robione.

Mnie się to bardzo podobało.

Desperados
21-10-2011, 16:55
Mnie się to bardzo podobało.
Bardzo fajne rozwiązanie ;) takim malutkim druczkiem powinno być napisane jakim sprzetem zostala zrobiona fotografia ;)

georghe
21-10-2011, 19:30
Dokładnie tak. Mała rzecz, a przydatna.

prz3mo
21-10-2011, 20:23
Czy zdjęcie musi być wykonane w 2011r.?

sztefanek
21-10-2011, 20:25
Zaraz, bo nie rozumiem. Czyli obiektyw musi być Nikkor tak? Zatem duet Nikon F5+Zenitar nie łapie się do kalendarza?

morzon
21-10-2011, 20:30
Zaraz, bo nie rozumiem. Czyli obiektyw musi być Nikkor tak? Zatem duet Nikon F5+Zenitar nie łapie się do kalendarza?

Łapie.
;)

Mi rok temu weszło zdjęcie z sigmy 15-30 ;)

mateo912
21-10-2011, 20:30
Zaraz, bo nie rozumiem. Czyli obiektyw musi być Nikkor tak? Zatem duet Nikon F5+Zenitar nie łapie się do kalendarza?

pucha nikon-> szkło dowolne
pucha fuji -> szkło nikon
ja tak to rozumiem.

pilon
21-10-2011, 21:08
Czy zdjęcie musi być wykonane w 2011r.?

Nie, nie ma takiego ograniczenia.


pucha nikon-> szkło dowolne
pucha fuji -> szkło nikon
ja tak to rozumiem.
Brawo :) Piątka za czytanie ze zrozumieniem :) Jak widać da się połapać co i jak :)

mateo912
21-10-2011, 21:12
Nie, nie ma takiego ograniczenia.


Brawo :) Piątka za czytanie ze zrozumieniem :) Jak widać da się połapać co i jak :)

gdzie i kiedy mogę podrzucić indeks?:D

Pumexior
21-10-2011, 22:19
Hmm, troszkę szkoda, że w grę nie wchodzą zdjęcia zrobione Fuji + szkło niezależnego producenta jak np. Samyang czy Tamron. Tym pięknym sposobem odpadnie 90% moich zdjęć, które mógłbym wysłać ;) A jakbym w momencie robienia zdjęcia miał na sobie koszulkę "nikoniarze.pl" to by się liczyło? :D

Rycerz
21-10-2011, 22:28
Bardzo fajne rozwiązanie ;) takim malutkim druczkiem powinno być napisane jakim sprzetem zostala zrobiona fotografia ;)

i exif też ;-)

Marta Baranowska
22-10-2011, 20:00
mam pewne wątpliwości czy w ogóle się brać za szperanie... ale może się zbiorę ;))

Mariusz888
23-10-2011, 10:44
Super że w tym roku też będzie kalendarz :) ja na pewno coś wyślę - spróbować nie zaszkodzi, a nóż coś się spodoba - poza tym lepiej jak GKT będzie miała więcej materiału z którego można odrzucić coś niż jak nie będzie z czego wybierać więc fajnie jakby jak najwięcej ludzi wzięło udział, bo w końcu na forum można zobaczyć naprawdę masę świetnych zdjęć :)

mariuszstr
23-10-2011, 11:42
Jacku, w jakim formacie będzie kalendarz?

Jacek_Z
23-10-2011, 11:52
Podobny jak w zeszłym roku (około 40x60), tylko że poziomy.
Taki jest w każdym razie plan :)

pastwisko
23-10-2011, 16:26
to BW mnie trochę zmartwiło, bo mam wiecej zdjeć filmach czarnobiałych, ale oczywiscie rozumiem konwencję i idę grzebać za kolorem ;)

andrzej_laskowski
23-10-2011, 17:33
Kurczę szkoda ze punkt drugi mnie dyskwalifikuje, bo parę by się fotek znalazło.
A tak się nie łapię.

pastwisko
23-10-2011, 18:13
No jakby nie patrzec to Forum Nikorum ;)

Jacek_Z
23-10-2011, 18:56
Kurczę szkoda ze punkt drugi mnie dyskwalifikuje, bo parę by się fotek znalazło.
A tak się nie łapię.
Andrzeju miałes przęt nikona, a nie ma nigdzie warunku że zdjęcia maja być z ostatniego roku. Można przeszukac archiwum. Miałes tyle fajnych zdjeć, że szanse mają nawet te, które dawniej odrzucono, bo mogło wejść tylko jedno zdjęcie jednego autora.
Odpadają jedynie zdjęcia, które wydrukowano w poprzednich kalendarzach.
Oczywiście muszą spełniać warunki techniczne - poziom, kolor itd.

andrzej_laskowski
23-10-2011, 21:17
Andrzeju miałes przęt nikona, a nie ma nigdzie warunku że zdjęcia maja być z ostatniego roku. Można przeszukac archiwum. Miałes tyle fajnych zdjeć, że szanse mają nawet te, które dawniej odrzucono, bo mogło wejść tylko jedno zdjęcie jednego autora.
Odpadają jedynie zdjęcia, które wydrukowano w poprzednich kalendarzach.
Oczywiście muszą spełniać warunki techniczne - poziom, kolor itd.

Niby tak, ale powiedz sam, Ty jak patrzysz na swoje zdjęcia sprzed lat to Ci się podobają?

Jacek_Z
23-10-2011, 21:23
Ja przez ostatnie 5 lat (albo i 10) nie zrobiłem sensownego zdjęcia. A stare trącą zupełnie inną fotograficzną epoką, choc do wielu mam sentyment.
Mozliwości i umiejętności teraz mam największe, a motywacja i inwencja - brak.

Jędrula
24-10-2011, 11:37
[SIZE=3]
(...)
3. Każda osoba może wysłać 12 jej zdaniem najlepszych, najbardziej pasujących do kalendarza forum.nikoniarze.pl 2012 prac, niezależnie od kategorii
(...)
20. Zwycięzcy każdej z 12 kategorii otrzymają bezpłatnie po 1 egz. Kalendarza 2012.

Może czegoś nie doczytałem, ale jakie to są te kategorie w liczbie 12, a także jaki rodzaj zdjęć będzie "najbardziej pasujący" do kalendarza forum.nikoniarze.pl???

Jacek_Z
24-10-2011, 12:56
12 kategorii to po prostu 12 miesięcy.
przeoczyłem ten podpunkt, zostało ze starego regulaminu gdy było głosowanie nad pogrupowanymi zdjęciami.
Prawidłowo powinno być - 12 autorów, których zdjęcia się znajdą na kalendarzu otrzyma go bezpłatnie.

Jakie będą najbardziej pasujące - nie wiem, to jest furtka jaką sobie zostawia GTK. W tym roku to GTK wybiera zdjęcia, nie będzie głosowania. Najbardziej pasujące - tzn najlepsze, pasujące do koncepcji jaka się urodzi po obejrzeniu zdjęć jakie przysłaliście. Nie wiemy co nadeślecie, nie jesteśmy jasnowidzami. ;) Nie wiemy czy wyjdzie jakis kalendarz tematyczny, czy też na kalendarzu będzie wszystkiego po trochu (portret, krajobraz, reporterka, architektura itd it). Zobaczymy.
Ze względu na krótki czas zbierania nie spodziewamy się multum zdjęć. Więc z kalendarzem monotematycznym może być ciężko. Raczej będzie wszystkiego po trochu.

Badol
25-10-2011, 11:52
brak głosowania to porażka... Głosowanie było super zabawą i w pewnym stopniu gwarantowało, że większość forumowiczy/głosujących będzie miała te zdjęcia które się im najbardziej podobały. W ten sposób każdy mógł poczuć się w pewnym stopniu współautorem takiego przedsięwzięcia. A tak to będzie kolejny kalendarz z ładnymi zdjęciami. Z tym wyjątkiem, że może tam będzie twoje zdjęcie a jak nie to twoich znajomych z forum.
Zupełnie mi się to nie widzi i psuje całą zabawę :(

morzon
25-10-2011, 11:58
brak głosowania to porażka... Głosowanie było super zabawą i w pewnym stopniu gwarantowało, że większość forumowiczy/głosujących będzie miała te zdjęcia które się im najbardziej podobały. W ten sposób każdy mógł poczuć się w pewnym stopniu współautorem takiego przedsięwzięcia. A tak to będzie kolejny kalendarz z ładnymi zdjęciami. Z tym wyjątkiem, że może tam będzie twoje zdjęcie a jak nie to twoich znajomych z forum.
Zupełnie mi się to nie widzi i psuje całą zabawę :(

Myślę, że to przez czas który mocno goni...
Ale racje - głosowanie było fajniejsze i można było zobaczyć jakie zdjęcie rywalizowały (ztcp było 40 zdjęć w głosowaniu) i które o ile wygrały/przegrały.

Badol
25-10-2011, 12:40
OK - ale kwestia ograniczenia czasu nie może powodować takiego "okrojenia" tematu.
Ja chyba w tym roku sobie odpuszczę wysyłanie zdjęć bo nie będzie zabawy, która zawsze mi się bardzo podobała.
Szkoda - kalendarz Nikoniarzy był w pewnym sensie czymś wyjątkowym a teraz to już nie będzie to samo :(

kkokosz
25-10-2011, 18:53
To ja w kwestii technicznej - nigdzie nie doczytałem, gdzie można by sprawdzić, ile zdjęć już się wysłało tym formularzem. Przed chwilą przesyłałem i dostałem błąd 417. Nie wiem, czy fotografia poszła (czyli "zajęła" jedno z 12 dostępnych dla pojedynczego forumowicza miejsc), czy też wysyłać je ponownie.

Rycerz
25-10-2011, 19:02
brak głosowania to porażka... Głosowanie było super zabawą i w pewnym stopniu gwarantowało, że większość forumowiczy/głosujących będzie miała te zdjęcia które się im najbardziej podobały. W ten sposób każdy mógł poczuć się w pewnym stopniu współautorem takiego przedsięwzięcia. A tak to będzie kolejny kalendarz z ładnymi zdjęciami. Z tym wyjątkiem, że może tam będzie twoje zdjęcie a jak nie to twoich znajomych z forum.
Zupełnie mi się to nie widzi i psuje całą zabawę :(


niestety choć nie lubię marudzić bez powodu to jest w tym dużo racji.

Oczywiście znacie się na dobrej fotografii i z pewnością wybierzecie najlepsze zdjęcia ale zgadzam się z poglądem, że psujecie ;-) nam dobrą zabawę.

Głosowanie mogłoby trwać nawet 48 godzin ;-)

mOSAd
25-10-2011, 20:37
I być obowiązkowe tego dnia! Bez oddania głosu, nie sprawdzisz nowości na giełdzie. :D

pioter m
25-10-2011, 21:00
Ja z innej beczki - Obecny kalendarz nie podoba mi sie wcale. Glosowanie moze bylo zabawne, ale wole kalendarz zony z irlandzkimi wrozkami.
Po cichu licze na cos ciekawszego w tym roku, bo nie mam jak kopsnac sie na zielona wyspe (chora córcia) po kolejna porcje wrozek.
Popieram GTK/GTW. Po wszystkim mozemy sobie popomstowac w opor.
Pozdrawiam.

tomko
25-10-2011, 22:59
I być obowiązkowe tego dnia! Bez oddania głosu, nie sprawdzisz nowości na giełdzie. :D

i dożywotnia blokada działu Akt ;)

Tez byłbym za głosowaniem, choćby krótkim. Raz, że to my jako społeczność byśmy sobie wybrali zdjęcia, a dwa, ze nikt by do GTK nie miał głupich pretensji o to, że wybrali takie zdjęcia a nie inne.
Zastanówcie sie nad tym, jeden problem na głowie mniej.

Pozdrawiam

Jacek_Z
26-10-2011, 00:17
niestety choć nie lubię marudzić bez powodu to jest w tym dużo racji.

Oczywiście znacie się na dobrej fotografii i z pewnością wybierzecie najlepsze zdjęcia ale zgadzam się z poglądem, że psujecie ;-) nam dobrą zabawę.

Głosowanie mogłoby trwać nawet 48 godzin ;-)
Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i sam pisałem na forum GTK, że ubywa nam element fajnej zabawy.
Natomiast praktyka pokazuje, że z głosowaniem bywało słabo. Dzięki mobilizacji psychotropa, który zakłada watki w cafe nawołujące do głosowania udawało się to, że po tygodniu było niecałe 500 głosów. Z nadsyłaniem zdjęc było jeszcze słabiej. A już w ogóle postulat portrecistów by był wreszcie pionowy kalendarz (spełniono to w 2011) .. w ogóle nie spowodował tego, żeby portrety stanowiy większy odsetek nadesłanych zdjęć. Ba, w roku gdy kalendarz był pionowy odsetek portretów był .... mniejszy niz w latach gdy kalendarz był poziomy!!! I to po trzech latach poziomych kalendarzy, gdy archiwa krajobrazowców były przetrzebione, a archiwa portrecistów napuchnięte :)
Dla mnie to był szok i doświadczenie, że nie bardzo nalezy zwracac uwage na to, co pisza ludzie. Bo pisza jednostki, a ogół i tak robi po swojemu, często zupełnie inaczej.

Wracając do tematu. Za późno wystartowaliśmy z kalendarzem. Max przeciągamy termin zbierania zdjęć, a i tak jest on krótki.
Powiedzmy, że w tym roku chyba będzie łatwiej się w tym kalendarzu znaleźć, bo konkurencja będzie mniejsza. Na to się na razie zanosi. Mało nadesłaliście.

Jacek_Z
26-10-2011, 00:22
Nie wiem, czy fotografia poszła (czyli "zajęła" jedno z 12 dostępnych dla pojedynczego forumowicza miejsc), czy też wysyłać je ponownie.Mamy 12 twoich zdjęć. Jest OK.

Rycerz
26-10-2011, 09:46
a może te zdjęcia wykorzystać do kalendarza ? bo przecież podobały się forumowiczom. Chociaż kilka ;-) (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2289679&postcount=1)

Jacek_Z
26-10-2011, 11:24
Jestem za, ale autorzy muszą je nadesłać, akceptowac regulamin.
Potrzebujemy duże pliki do składu.

PS - fajne sa też zdjecia tygodnia czy miesiąca na nikoniarzach i na FB

Rycerz
26-10-2011, 13:26
Jestem za, ale autorzy muszą je nadesłać, akceptowac regulamin.
Potrzebujemy duże pliki do składu.

PS - fajne sa też zdjecia tygodnia czy miesiąca na nikoniarzach i na FB

koniecznie napiszcie do nich bo


REGULAMIN PRZYSYŁANIA ZDJĘĆ DO KALENDARZA FORUM.NIKONIARZE.PL 2012

6. Oprócz normalnego trybu zbierania zdjęć przewidujemy także inne, alternatywne sposoby. GTK zwróci się poprzez PW do autorów ciekawych zdjęć znalezionych na naszym forum o wzięcie udziału w tej zabawie. Jeśli autor uzna, że chce spróbować - wyśle nam duży plik. Oczywiście nie musi tego robić - wzięcie udziału w kalendarzowym konkursie jest przecież dobrowolne.
Serdecznie zapraszamy do konkursu autorów zdjęć zamieszczonych na FB i w portalu nikoniarze.pl - zdjęcia dnia i zdjęcia miesiąca są naprawdę fantastyczne. Nadsyłajcie nam te pliki, o ile spełniają warunki regulaminu (poziomy kadr, rozmiar itp).

Badol
26-10-2011, 18:08
Mam jeszcze jedno pytanie - dlaczego nie B&W?! Z jednej strony rozumiem a z drugiej nie :) Kolejny już raz nie bierzemy/bierzecie takich zdjęć a szkoda bo jest sporo fajnych prac w B&W. Myślę, że ilość nadesłanych prac mogłaby pozytywnie zdziwić wielu z GTK, szczególnie w sytuacji gdzie piszecie, że nie ma wielu nadesłanych prac.
Może w przyszłym roku tylko B&W? Nie zawsze musi być kolorowo ;)

Jacek_Z
27-10-2011, 00:19
Jak najbardziej jestem na tak.
Marzy mi się by o kalendarzach zacząc mówić w końcu czerwca i narzucać jakiś temat zdjęć.
Ale w tym roku - dowolność.

Badol
27-10-2011, 10:52
A może powinniśmy o tym mówić/informować już na początku roku?
Ustalamy konkretne zasady, kolor/b&w, tematy itd, itp i każdy będzie miał czas żeby przygotować przez określony czas jakieś prace. Zbiórka powiedzmy we wrześniu, głosowanie, druk i na święta każdy ma :)

Jacek_Z
27-10-2011, 10:57
Sądzę, że pół roku wyprzedzenia wystarczy. Na razie martwmy sie o kalendarz na 2012.

Asinska
27-10-2011, 17:19
Wszytko pięknie tylko skrypt nie działa. Wywala mi ciągle niezgodność loginu i maila. Zmieniłam wszystko od nowa i też nie działa.
Jakieś pomysły?

wigi
27-10-2011, 21:06
Wszytko pięknie tylko skrypt nie działa. Wywala mi ciągle niezgodność loginu i maila. Zmieniłam wszystko od nowa i też nie działa.
Jakieś pomysły?
Mi też za pierwszym wywaliło niezgodność loginu i maila. Zauważyłem, że w polu z mailem (i tylko w tym jednym polu) jest automatycznie wstawiona spacja i to ona chyba powodowała błąd, bo gdy ją usunąłem to poszło już bezproblemowo.

Asinska
28-10-2011, 09:45
Polski znak w niku był przyczyną. Już wszystko działa za sprawą Kyllana. Dziękuję.

wolnyslimak
29-10-2011, 16:19
Jak najbardziej jestem na tak.
Marzy mi się by o kalendarzach zacząc mówić w końcu czerwca i narzucać jakiś temat zdjęć.
Ale w tym roku - dowolność.

I właśnie ta dowolność powoduje dużo trudności przyznać muszę. Niewiadomo co forum postanowi, co wybierze? Jeden temat główny, czy może kilka? Do tego tylko poziom na 3:2 w kolorze. Muszę powiedzieć, że ciężki temat ale posłałem swoje, a co tam.

Jacek_Z
31-10-2011, 01:56
teishar - wrzuciłeś 10 zdjęć pionowych. To je dyskwalifikuje na starcie, nie będa rozpatrywane.

igorrro
31-10-2011, 16:56
fajnie jakby byl jednak kalendarz z landscapami bo niekazdemu modelka badz model moze sie spodobac, jednak natura jest najbardziej ujmujaca i nadajaca sie na pocieszenie oka

Jacek_Z
31-10-2011, 17:00
Landscapów nie będzie, ale krajobrazy pewnie tak ;)
Naga modelka to sama natura ;)

igorrro
31-10-2011, 17:01
hehehehe dobre, aaa jest jakis watek juz o zamowieniach? do kogo mozna sie zglosic w sprawie zakupu?

Greg77
31-10-2011, 17:01
dzisus.....do 05.11 mam czas prawda?? Zapomnialem!

Jacek_Z
31-10-2011, 17:03
Prawda. Spiesz się :)

hehehehe dobre, aaa jest jakis watek juz o zamowieniach? do kogo mozna sie zglosic w sprawie zakupu?
Nie ma jeszcze zamówień. Nie obawiajcie się, jak będzie to tu poinformujemy, zapewne tez pojawi się baner na górze. Nie przegapicie tego.

igorrro
31-10-2011, 17:18
aby Wam nie zostalo tylko sztuk jak w tamtym roku rowniez popieram taki pomysl
najpierw kasa a pozniej druk

ksviper
31-10-2011, 22:50
Akceptuję regulamin kalendarza Nikoniarze 2011 ;)
Tytuł strony do wrzucania zdjęć również Kalendarz 2011 :)

Jacek_Z
31-10-2011, 23:37
Dzięki za uwagę. Ale cos sie podmieniło na serwerze, było dobrze. Poinformowałem admina - kyllana, sprawdzi to.

Jacek_Z
01-11-2011, 00:05
Jeszcze raz dzieki za czujność. Naprawione.
Prosimy nadsyłać zdjęcia :) Zostało parę dni.

Mariusz888
01-11-2011, 21:28
Posłałem komplet 12 :) proszę tylko o potwierdzenie nawet krótkim "są" np na PW czy dotarły prawidłowo :)

Jacek_Z
01-11-2011, 21:32
Jest 12.

Mariusz888
01-11-2011, 21:36
Dzięki :)

Hoobie
02-11-2011, 18:33
I ode mnie 10-tka poszła - mam nadzieję, że doszła ;)

Jacek_Z
02-11-2011, 18:42
Piękne krajobrazy.
Mamy kilka kompletów ładnych krajobrazów, ale od niektórych dobrych autorów jest kilka fot, a wejdzie od kazdego tylko jedno.
No chyba, że GTK postanowi inaczej ;) ale to zależy czy będziemy mieli generalnie duży wybór.

Henry
02-11-2011, 21:18
i ja wysłałem 12 zdj. parę dni temu. Proszę o potwierdzenie czy doszły. Pozdrawiam

Jacek_Z
02-11-2011, 21:35
Są. Jak dla mnie najfajniejsze z zestawu myszołów i ptaki i elektrownia.
Daniele, jelenie i inne sarny tez doszły. Razem 12.

Henry
02-11-2011, 21:39
Dzięki za szybką odpowiedź!

nightbird
03-11-2011, 04:10
Moja dwunastka poszła. Poproszę o info czy doszła.

Mam prośbę na przyszły rok o zmianę formularza, żeby nie kasował danych po wysłaniu każdego zdjęcia :)
Jakby się bardzo czepiać to opis miniaturki powinien być na odwrót - (900x600px), a nie (600x900px). Ale nie będę się czepiał ;)

Jacek_Z
03-11-2011, 09:25
Doszła

nightbird
03-11-2011, 11:58
dzięki

mateo912
04-11-2011, 00:18
wrzuciłem 12 zdjęć. Są wszystkie?

Jacek_Z
04-11-2011, 00:38
tak

Gio
04-11-2011, 07:49
To dla tzw. świętego spokoju ja też proszę o potwierdzenie czy mój komplet doszedł.

Jacek_Z
04-11-2011, 09:47
Dawno, dawno temu :)

Gio
04-11-2011, 09:49
No nie tak dawno, bo dzisiaj ostatek doładowałem:-)

Jacek_Z
04-11-2011, 09:57
Ostatnie dwa.

Gio
04-11-2011, 10:46
Grejt. Dzięki!

Greg77
04-11-2011, 12:39
Dobra, wyslalem 12, doszlo???

Jacek_Z
04-11-2011, 12:50
Yes. Same krajobrazy.

Zapowiada się chyba wyłącznie krajobrazowy kalendarz. Innych zdjęc jak na lekarstwo.

Greg77
04-11-2011, 12:53
Yes. Same krajobrazy.

Zapowiada się chyba wyłącznie krajobrazowy kalendarz. Innych zdjęc jak na lekarstwo.

:) no sorry.....innych zdjec nierobie dla przyjemnosci i nie warto ich pokazywac:D

nightbird
04-11-2011, 13:37
Zapowiada się chyba wyłącznie krajobrazowy kalendarz.

Jakbym wiedział - posłałbym same krajobrazy :D

mateo912
04-11-2011, 13:50
Jakbym wiedział - posłałbym same krajobrazy :D

dobrze że nie wysłałem prawie żadnego widoczku :D

Greg77
04-11-2011, 13:54
Panowie, nie od dzis wiadomo, ze kalendarz Nikoniarzy jest zawsze wymieszany i na 100% nie bedzie tylko krajobrazowy a to zwieksza wasze szanse;)

Pawel92
04-11-2011, 14:01
Tez wrzuciłem kilka. Doszły?

Jacek_Z
04-11-2011, 14:41
Zakładajcie, że doszły.
Kilka osób zgłaszało problem, bo dostawały jakieś komunikaty o błedzie.
Np był problem z osobą mającą polski znak w nicku - taka ciekawostka, trzeba było zmienić nick.
Jesli nie dostaliście komunikatu o błędzie to załóżcie, że zdjęcia się załadowały.

shaddixx
04-11-2011, 15:55
Wysłałem 9 zdjęć. W pierwszym wysłanym miałem błąd. Doszły wszystkie?

Jacek_Z
04-11-2011, 16:54
Ja widzę 7 zdjęć EDIT - 9 !!!
1. koszykarz (strobingowo)
2. dziewczyna - bikini, bordowe tło (żywiec shower)
3. latający pies
4. you can dance
5 amerykański wóz
6. 2 laski w obręczach od kosza
7 facet w powietrzu (skate)

sorry za opisy zdjęć :)
zdj 5 i 6 nieregulaminowe - B&W

wyjątkowy set - bez krajobrazów :)

EDIT - jest 9
nie widziałem pierwszych dwóch, bo po prostu nie były razem z resztą (kto inny wrzucał w tym samym czasie i twoje zdjecia sa przedzielone cudzymi zdjęciami)

dziewczynę Justyna w różowych wstążkach
jeździec na koniu

Slon
04-11-2011, 17:16
u mnie wkradl sie maly blad - nie pamietalem czy wczesniej wyslalem 4 czy 5 zdjec, przyjalem ze 4.
opis zdjecia nr 5 byl pomylony, ale ponownie wrzucilem juz z poprawionym opisem

moze ktos zerknac?

Greg77
04-11-2011, 18:08
kurcze no i wyslalem jedno B&W, slepy bylem chyba:D Nie wazne....

kkokosz
04-11-2011, 21:33
Yes. Same krajobrazy.

Zapowiada się chyba wyłącznie krajobrazowy kalendarz. Innych zdjęc jak na lekarstwo.

Łe, to chyba nic z moich nie ma szans, bo 5 to nie-krajobrazy... :(
No, ale zobaczymy, co tam za krajobrazy wybierzecie :)

teishar
05-11-2011, 00:31
teishar - wrzuciłeś 10 zdjęć pionowych. To je dyskwalifikuje na starcie, nie będa rozpatrywane.

Cholera rzeczywiście błąd w czytaniu regulaminu, sorki chłopaki za niepotrzebne sianie zamętu, nie trza mi było czytać tego po 14h pracy, tylko na następny dzień zostawić. Zaraz (albo lepiej jutro) się poprawię.

Swoją drogą to taki ze mnie muł, że i 11 wrzuciłem :P.

Zaraz będa nowe (a wcześniej w duchu mi było żal że nie mogę ich wysłać ;/).

Jacek_Z
05-11-2011, 00:36
u mnie wkradl sie maly blad - nie pamietalem czy wczesniej wyslalem 4 czy 5 zdjec, przyjalem ze 4.
opis zdjecia nr 5 byl pomylony, ale ponownie wrzucilem juz z poprawionym opisem

moze ktos zerknac?ostatnio wrzuciłeś 3 zdjęcia (+ 1 dubel)

sprawdzanie tego co kto dał nie jest dla mnie proste, bo ja nie mam dostępu do katalgu FTP, a tylko do wyświetlanej galerii. Muszę otwierać zdjęcia i czytać opisy/autora. Zdjeć jest prawie 400, więc szukanie w starych wrzutach nie jest proste.

piter 78
05-11-2011, 01:03
wyslalem 2 zdjecia, wybaczcie prosze ze w nazwie pliku nie podalem poprawnych danych , zapomnialem o tym a czasu mialem 3 minuty, sorki

teishar
05-11-2011, 01:32
Cholera rzeczywiście błąd w czytaniu regulaminu, sorki chłopaki za niepotrzebne sianie zamętu, nie trza mi było czytać tego po 14h pracy, tylko na następny dzień zostawić. Zaraz (albo lepiej jutro) się poprawię.

Swoją drogą to taki ze mnie muł, że i 11 wrzuciłem :P.

Zaraz będa nowe (a wcześniej w duchu mi było żal że nie mogę ich wysłać ;/).

Dobra błąd naprawiony...
A teraz spać bo o 6 wstaje do roboty :(...

Pablo 77
05-11-2011, 02:57
Wysłałem 7 krajobrazowych i 3 z kategorii sport-Cross Country Kwidzyn :)

Pozdrawiam

pilon
05-11-2011, 17:24
Dziękujemy i zachęcamy innych do nadsyłania prac... Pozostało tylko kilka godzin...

bil78
05-11-2011, 18:54
wysłałem 4 zdjęcia , doszły ????

cayo
05-11-2011, 21:58
Uff , poszło parę fotek , mam nadzieję że wszystko ok. bo trochę późno zabrałem się za to, ale refleks nie jest moją najmocniejszą stroną , ale zdążyłem :grin:

pilon
05-11-2011, 22:02
Panowie, doszły :)

morzon
05-11-2011, 22:23
Posłałem coś od siebie... 4 twarzyczki i 1 gęba :D dotarły?

Jordański
05-11-2011, 22:29
Fajna inicjatywa. Już rezerwuję sobie taki kalendarz :)

piter 78
05-11-2011, 23:22
wyslalem 2 zdjecia, wybaczcie prosze ze w nazwie pliku nie podalem poprawnych danych , zapomnialem o tym a czasu mialem 3 minuty, sorki

he he pomylilo mi sie , myslalem ze wczoraj byl juz ostatni dzwonek :)
poprawilem nazwy i wyslalem kilka, mam nadzieje ze wam nie zasmiecilem za bardzo ;)

evilseed
05-11-2011, 23:56
Ja też postanowiłem dodać pracy GTK :)

Jacek_Z
06-11-2011, 00:39
Zadziwiacie mnie.
Mimo krótkiego okresu zbierania zdjęc nadesłaliście ich już ponad 500.

Greg77
06-11-2011, 00:57
Zadziwiacie mnie.
Mimo krótkiego okresu zbierania zdjęc nadesłaliście ich już ponad 500.

Kazdy chce sie zapisac na "kartach historii":D

arachiusz
06-11-2011, 17:24
..o kurczątko ja tylko 1 wysłałem , tak to jest jak jest mało czasu na foty :), myślę że doszły :)

Meggido
06-11-2011, 19:28
Są inne, nie tylko krajobrazowe. ;) Może któreś z moich się spodoba. :)

Jacek_Z
06-11-2011, 19:38
Cicho tam ;), zaczynamy obrady .

Gio
06-11-2011, 21:54
Cicho tam ;), zaczynamy obrady .

A kiedy werdykt?

Natapatokowane.

Jacek_Z
06-11-2011, 22:00
Jest po wstępnej selekcji 30 zdjęć od 20 autorów (załapałeś się), jak pooglądamy duże pliki to jutro zdecydujemy co będzie w 12-tce.
Oczywiście was poinformujemy, zrobimy galerie tych 12-tu.

Nadesłano 525 zdjęć, ale kilka podwójnie i potrójnie nawet. No i klikanaście pionowych i kilka BW.
Można przyjąć, że w efekcie spełniało warunki z 500 zdjęć.

Jacek_Z
06-11-2011, 22:11
Jesteśmy pod wrażeniem zdj niektórych autorów.
Gio, hoobie - mieliście jakiś plener w Toskanii? pablook- te Morawy to jak Toskania :)
Strasznie ciężko wybrać coś z tych świetnych fotografii. Od każdego z was rozpatrujemy po kilka ujęć.
wingeo też ma kilka fot, greg77, pablo77, jajacek44 podobnie. Bardzo wyrównany set harba, też cos tam rozpatrujemy (nie winogronko ;))

Rozpatrujemy - to nie znaczy, że będą - to tak by ostudzić autorów. Zalezy od koncepcji kalendarza.

morzon
06-11-2011, 22:14
Będzie sam krajobraz? :<

Jacek_Z
06-11-2011, 22:22
Niekoniecznie. Rozpatrujemy także inne zdjęcia (w tym twoje - modelka z filiżanka w dłoniach). Jakieś 1 lotnicze, 3 ptaszki, 3 macro i tylko 2 fotografie z luźmi, 2 zdj sport, 1 architektura.

morzon
06-11-2011, 22:29
O, to miło, że coś chociaż wstępną selekcje przeszło :)
Jakie by zdjęcia nie przeszły - i tak kalendarz będzie miażdżył system.

Gio
06-11-2011, 22:37
Jesteśmy pod wrażeniem zdj niektórych autorów.
Gio, hoobie - mieliście jakiś plener w Toskanii?


No na mojej działce pod Krakowem cyprysy raczej nie chcą rosnąć...;-)

Jacek_Z
06-11-2011, 22:48
Ja wiem, że to w Toskanii, to jest w opisie zdjęcia.
Chodzi o to, że kilku autorów wrzuciło zdjecia z Toskanii. Ciekawe czy to absolutny zbieg okoliczności, czy byliscie razem (wakacje, plener?).

Gio
06-11-2011, 22:59
Kilku kolegów było razem z tego co wiem, ja byłem sam. Tzn. z rodziną ale swoją nie nikoniarską:-)

evilseed
06-11-2011, 23:04
Podejrzewam, że dałoby się zrobić kalendarz z każdej kategorii fotografii istniejącej na forum :)
Widzę, że moje zdjęcia się nie załapały po wstępnej selekcji :)

Gio
06-11-2011, 23:05
Widzę, że moje zdjęcia się nie załapały po wstępnej selekcji :)

A gdzie to widać??

evilseed
06-11-2011, 23:11
Tak zrozumiałem wypowiedź Jacka_Z. Może nadinterpretowałem jego wypowiedź ;)

Jacek_Z
06-11-2011, 23:16
Trochę cierpliwości. Twojego faktycznie nie ma.
Jutro się wszystko okaże. A nuż GTK zadecyduje tak, że nie wejdzie jakieś fajne zdj Gio ;) i co ?

david
06-11-2011, 23:34
Ja w Toskanii byłem raczej tylko z moją dziewczyną :).

Gio
06-11-2011, 23:42
Trochę cierpliwości. Twojego faktycznie nie ma.
Jutro się wszystko okaże. A nuż GTK zadecyduje tak, że nie wejdzie jakieś fajne zdj Gio ;) i co ?

I nic, za rok wyślę kolejny komplet:-)

Natapatokowane.

cayo
07-11-2011, 00:31
Wprawdzie też wysłałem z Toscani gdzie byłem z żoneczką ,ale czuję że przepadłem , ale niedługo nowy rok i nowe szanse : )

Pablo 77
07-11-2011, 00:43
Jesteśmy pod wrażeniem zdj niektórych autorów.
Gio, hoobie - mieliście jakiś plener w Toskanii? pablook- te Morawy to jak Toskania :)
Strasznie ciężko wybrać coś z tych świetnych fotografii. Od każdego z was rozpatrujemy po kilka ujęć.
wingeo też ma kilka fot, greg77, pablo77, jajacek44 podobnie. Bardzo wyrównany set harba, też cos tam rozpatrujemy (nie winogronko ;))

Rozpatrujemy - to nie znaczy, że będą - to tak by ostudzić autorów. Zalezy od koncepcji kalendarza.

Rozumiem że niekoniecznie któreś z moich zdjęć może się załapać :)

Jednak to że mój nick został wymieniony daje już dużo satysfakcji :)

Pozdrawiam

Hoobie
07-11-2011, 03:22
(...)
Gio, hoobie - mieliście jakiś plener w Toskanii? pablook- te Morawy to jak Toskania :)
(...)

Na początku września byłem na urlopie z żoną, właśnie w Toskanii :)
Nie był to jednak wspólny plener z Gio...

No to czekamy... Ciekaw jestem co tam wybierzecie :)

evilseed
07-11-2011, 09:37
Trochę cierpliwości. Twojego faktycznie nie ma.
Jutro się wszystko okaże. A nuż GTK zadecyduje tak, że nie wejdzie jakieś fajne zdj Gio ;) i co ?
No to za rok wyślę kolejny zestaw :)

sethcracow
07-11-2011, 10:39
No z tego co pisze Jacek to moje to nawet nie były rozpatrywane :) ale nie dziwię się patrząc kto wysyłał :) zresztą dla mnie kalendarz to fun jak co roku, szkoda tylko, że bez głosowania forumowiczów tym razem. Ale co tam, oglądać potem przez rok prace takich gości jak S4int, greg77, pablo77, jajacek44, Gio, Hoobie, Harb czy innych to będzie przyjemność dla oka niesamowita :)

gryson
07-11-2011, 11:25
Czyje by foty w kalendarzu nie były, to na pewno poziom będzie bardzo wysoki, i świetnie będzie się prezentował na ścianie. Niecierpliwie czekamy zatem na decyzję GTK :)

Zink
07-11-2011, 21:06
Czyli jednak zebrało się całkiem sporo. A już miałem nadzieję, że będzie trochę niższy poziom i któryś z moich gniotów się dostanie :D

Majek
07-11-2011, 21:09
Khehe, ja też w taki sposób rozumowałem... ;-)

nightbird
07-11-2011, 21:17
Po tych przeciekach od Jacka_Z mam wrażenie, że już pozamiatane... ;)
W każdym razie mój nick się tam nie pojawił :(

Greg77
07-11-2011, 21:38
To kiedy sie mozna wynikow spodziewac???

Pablo 77
07-11-2011, 21:39
To kiedy sie mozna wynikow spodziewac???

Podobno jutro ma być wszystko jasne :)

Greg77
07-11-2011, 21:41
Podobno jutro ma być wszystko jasne :)

No wlasnie chcial bym wiedziec o ktorej beda ogloszone wyniki, bo nie moge sie tego nigdzie doczytac:D

nightbird
07-11-2011, 21:45
Podobno jutro ma być wszystko jasne :)

To jeszcze tylko 3 godziny i 15 min. :)

Pablo 77
07-11-2011, 21:47
No wlasnie chcial bym wiedziec o ktorej beda ogloszone wyniki, bo nie moge sie tego nigdzie doczytac:D

Bez stresu :)

Może się załapiemy :mrgreen:

teishar
07-11-2011, 22:01
Bez stresu :)

Może się załapiemy :mrgreen:

Czyli wszyscy trzymać kciuki i modlić się do swojego aparatu :P...

nightbird
07-11-2011, 22:14
i jak tu dzisiaj zasnąć? ;)

Gio
07-11-2011, 22:35
i jak tu dzisiaj zasnąć? ;)

zalecam po jednej lufie wyborowej za każde wysłane zdjęcie:-P

Natapatokowane.

cayo
07-11-2011, 22:41
zalecam po jednej lufie wyborowej za każde wysłane zdjęcie:-P

Natapatokowane.

To z kolei jak później wstać jak ktoś wysłał 12 .. :-D

piter 78
07-11-2011, 22:47
lufy to beda pic zwyciezcy :)

Gio
07-11-2011, 22:55
To z kolei jak później wstać jak ktoś wysłał 12 .. :-D

podałem przepis na zaśnięcie bo takie było pytanie, nie można mieć wszystkiego:-)

Natapatokowane.

Gio
07-11-2011, 22:56
lufy to beda pic zwyciezcy :)

rozumiem że za zdrowie gtk;-)

Natapatokowane.

nightbird
08-11-2011, 01:03
I jak? Są już wyniki? :D

sethcracow
08-11-2011, 01:49
cholera, wygląda na to, że Wam zależy :) wow :)

Jacek_Z
08-11-2011, 01:59
8 listopada potrwa jeszcze 23 godziny. Radzę iść spać :)

MalwinkaTG
08-11-2011, 08:26
pozdrawiam wszystkich czekających na wyniki :-) i życzę Wam POWODZENIA :-)

gryson
08-11-2011, 08:44
Wszyscy czekamy na wyniki :)

darko
08-11-2011, 09:03
Przy takich fotach które pokazywały się na forum, to nawet nie robiłem remanentu u siebie.
Też jestem ciekaw jakie foty znajdą się w kalendarzu

Gio
08-11-2011, 09:07
Każdy powinien próbować. Odbiór fotografii jest wszak baaaardzo subiektywnym przeżyciem. A bo to kto wie, kto te nasze zdjecia ocenia?:-)

Greg77
08-11-2011, 09:19
Każdy powinien próbować. Odbiór fotografii jest wszak baaaardzo subiektywnym przeżyciem. A bo to kto wie, kto te nasze zdjecia ocenia?:-)

oooo widzisz...swiete slowa, no ja w pracy i czekam:D

Patryk Olczyk
08-11-2011, 09:20
Ja, choć nie mam szans, też czekam! :)

gryson
08-11-2011, 09:20
To przecież zabawa, każdy powinien spróbować. Ja miałem fun przeglądając swoje foty i wybierając je do wysłania. Raz się udało, nie liczę na kolejny raz, ale zawsze to jakieś poczucie uczestnictwa w forumowej wspólnocie :) A gdyby każdy myślał, że "moje nie mają szans", bo na forum mamy takich "wymiataczy", to zdjęcia by wysłało najwyżej kilka osób :)

I jak to kto ocenia, wszechmocna GTK :)

Greg77
08-11-2011, 09:25
To przecież zabawa, każdy powinien spróbować. Ja miałem fun przeglądając swoje foty i wybierając je do wysłania. Raz się udało, nie liczę na kolejny raz, ale zawsze to jakieś poczucie uczestnictwa w forumowej wspólnocie :) A gdyby każdy myślał, że "moje nie mają szans", bo na forum mamy takich "wymiataczy", to zdjęcia by wysłało najwyżej kilka osób :)

I jak to kto ocenia, wszechmocna GTK :)

Znowu swiete slowa......
Panowie stworzmy "komitet oczekujacych na wyniki":D:D:D:D

gryson
08-11-2011, 09:30
Greg, zostajesz niniejszym honorowym przewodniczącym komitetu :D
Czekamy, czekamy. Ciekawy jestem jaki GTK wymyśli "layout".

sethcracow
08-11-2011, 09:30
Komitet Aktywnie Oczekujących na Wyniki czyli ... KAOW-cy :)

Greg77
08-11-2011, 09:33
Jako przewodniczacy, zarzadzam przerwe w oczekiwaniu do momentu ogloszenia wynikow:evil: Pracujemy panowie, pracujemy:D

gryson
08-11-2011, 10:04
Ku chwale ojczyzny i Komitetu! :)

Patryk Olczyk
08-11-2011, 10:04
No, trzeba do szkoly ...

darko
08-11-2011, 10:11
Każdy powinien próbować. Odbiór fotografii jest wszak baaaardzo subiektywnym przeżyciem. A bo to kto wie, kto te nasze zdjecia ocenia?:-)
Rozumiem ze to przytyk do mnie ;) powiedzmy inaczej, dałem wam szansę tym razem :mrgreen:

Gio
08-11-2011, 10:14
Rozumiem ze to przytyk do mnie ;) powiedzmy inaczej, dałem wam szansę tym razem :mrgreen:

Przytyk ma bardzo pejoratywne znaczenie. Odnosiłem się do Twojej wypowiedzi, ale w zdecydowanie dobrej wierze:-)

darko
08-11-2011, 10:28
Odnosiłem się do Twojej wypowiedzi, ale w zdecydowanie dobrej wierze:-)
I tak też to odebralem

MalwinkaTG
08-11-2011, 10:57
A może tak przewodniczący zarządzi przerwę na kawe i ciasteczko?? :-)))) ileż można pracować hihi

Greg77
08-11-2011, 11:03
A może tak przewodniczący zarządzi przerwę na kawe i ciasteczko?? :-)))) ileż można pracować hihi

Przerwa!

MalwinkaTG
08-11-2011, 11:05
jupi :-))) no to czas na CIASTECZKO :-))))

Badyl81
08-11-2011, 11:20
Ale się pozmieniało! Jakieś komitety powstają, przewodniczący wybrany, a ja to wszystko przespałem ;)
Czekam razem z Wami.

Greg77
08-11-2011, 11:21
Ale się pozmieniało! Jakieś komitety powstają, przewodniczący wybrany, a ja to wszystko przespałem ;)
Czekam razem z Wami.

Jestes w komitecie!;):D

MalwinkaTG
08-11-2011, 11:24
przewodniczący jaki dziś łaskawy :-))) to może mnie też przyjmiecie do komitetu :-)

Greg77
08-11-2011, 11:27
.........to może mnie też przyjmiecie do komitetu :-)

A nie jestes w nim:D

Dobra z mojej strony koniec OT.

nightbird
08-11-2011, 13:18
Wstaję po 12 lufach i co? I nic!
:D

Gio
08-11-2011, 13:32
Wstaję po 12 lufach i co? I nic!
:D

Coś słabe były skoro już wstałeś:-P

gryson
08-11-2011, 13:44
Coś słabe były skoro już wstałeś:-P
Nie wszyscy mają słabą głowę ;) Niektórym 12 luf to fraszka ;)

sethcracow
08-11-2011, 14:09
coś mi się wydaje, że Wy nie przychodzicie tu dyskutować o fotografii :)

Gio
08-11-2011, 14:11
to jest filozoficzna dyskusja o oczekiwaniu...;-)

nightbird
08-11-2011, 14:40
... i zarazem grupa wsparcia pomagająca przetrwać te trudne chwile niepewności :)

Gio
08-11-2011, 14:45
... i zarazem grupa wsparcia pomagająca przetrwać te trudne chwile niepewności :)

Grupa AK - Anonimowych Kalendarzowców:-)

Greg77
08-11-2011, 15:01
Grupa AK - Anonimowych Kalendarzowców:-)

Chyba "Nonimowych Kalendarzowcow" - NK:D:D:D

gryson
08-11-2011, 15:06
Chyba "Nonimowych Kalendarzowcow" - NK:D:D:D
NK czyli chyba "No ni ma (jeszcze) tego Kalendarza" ;)

Greg77
08-11-2011, 15:13
NK czyli chyba "No ni ma (jeszcze) tego Kalendarza" ;)

Ni Ma no kurde!

Pablo 77
08-11-2011, 15:13
To czekanie powoli mnie przerasta :)

MalwinkaTG
08-11-2011, 15:22
No to mały łyczek czegoś "wzmacniającego" i może damy rade doczekać się :-)

Pablo 77
08-11-2011, 15:23
No to mały łyczek czegoś "wzmacniającego" i może damy rade doczekać się :-)

Nie mogę idę do pracy na noc :)

Greg77
08-11-2011, 15:24
Nie mogę idę do pracy na noc :)

A ja w pracy jestem:( Kurde zabija nas za te mandaryny!

gryson
08-11-2011, 15:25
No to mały łyczek czegoś "wzmacniającego" i może damy rade doczekać się :-)

Jeszcze godzinka i będę mógł się czymś "wzmocnić" ;)


o rany, chciałbym widzieć, co się z niektórymi z Was dzieje, jak jest 20-milionowa kumulacja w totka :mrgreen: Wiem, wiem, szansa na zdjęcie w kalendarzu większa i satysfakcja pewnie też :razz: Tak powiadają, nie wiem, ani jedno ani drugie jeszcze mnie nie spotkało...

Mnie już taka przyjemność spotkała (oczywiście chodzi o foto w kalendarza, kumulacja w totka do tego się nie umywa ;) ), ja jestem bardzo ciekaw tych zdjęć po prostu, bo to zawsze jest "cream of the cream', a ja lubię dobre zdjęcia oglądać. Ot co.

qcheese
08-11-2011, 15:25
o rany, chciałbym widzieć, co się z niektórymi z Was dzieje, jak jest 20-milionowa kumulacja w totka :mrgreen: Wiem, wiem, szansa na zdjęcie w kalendarzu większa i satysfakcja pewnie też :-P Tak powiadają, nie wiem, ani jedno ani drugie jeszcze mnie nie spotkało...

MalwinkaTG
08-11-2011, 15:25
Pocieszcie się ja też nie mogę "łyknąć" nic :-) hehe L4 mam ale co tam... nawet z nerwów okna pomyłam :-)

Rafał_Sz
08-11-2011, 15:40
Wyniki będą dopiero w sobotę.













Żartuję. :)

MalwinkaTG
08-11-2011, 15:44
:-) chcesz żeby wszyscy umarli na zawał serca "żartownisiu" :-))) hehehe

sethcracow
08-11-2011, 15:48
na szafot z nim :) żartów mu sie kurna zachciewa :) w takim momencie :)

MalwinkaTG
08-11-2011, 15:54
O jejku.... za takie coś na szafot :-) tu strach coś napisać hehe :-) jeszcze dojdzie palenie na stosie i te sprawy ;p

Rafał_Sz
08-11-2011, 16:13
Też Was lubię. :D

qcheese
08-11-2011, 16:28
Też Was lubię. :D

mamy rozumieć, że za karę dałeś sobie klapsa i stoisz grzecznie w kącie? :lol:
i nie waż się stamtąd ruszyć, póki... no właśnie, bym zapomniał, po co stoję w tej kolejce... :-P

Pablo 77
08-11-2011, 16:32
A ja w pracy jestem:( Kurde zabija nas za te mandaryny!
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

o rany, chciałbym widzieć, co się z niektórymi z Was dzieje, jak jest 20-milionowa kumulacja w totka :mrgreen: Wiem, wiem, szansa na zdjęcie w kalendarzu większa i satysfakcja pewnie też :-P Tak powiadają, nie wiem, ani jedno ani drugie jeszcze mnie nie spotkało...

Totek jak totek,ale miejsca w kalendarzu raczej za pieniądze nie kupisz :)

Satysfakcja przede wszystkim !!!

qcheese
08-11-2011, 16:42
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Totek jak totek,ale miejsca w kalendarzu raczej za pieniądze nie kupisz :)

Satysfakcja przede wszystkim !!!

nie "raczej", tylko "na pewno", forum to nie drukarnia. A kolega RSZ się nie odwraca do monitora i nie podpiera ściany, kara musi być! ;)

nightbird
08-11-2011, 17:03
Coś czułem, że nas do nocy przetrzymają. Zamiast inwestować w nowe serwery wolą kilku użytkowników na zawał wykończyć :D

MalwinkaTG
08-11-2011, 17:20
Czas zaaplikować sobie herbate z melisy (podobno uspokaja) :)

qcheese
08-11-2011, 17:26
Na uspokojenie polecam wyłączenie komputera, co niniejszym czynię. Pozdrawiam i do zobaczenia za kilka godzin i pewnie kilka stron więcej... ;)

gryson
08-11-2011, 17:30
Czas zaaplikować sobie herbate z melisy (podobno uspokaja) :)

Ja sobie aplikuję Żywca (nie powiem żeby był bezalkoholowy), to też uspokaja ;)

darko
08-11-2011, 17:43
Przepraszam a za czym ta kolejka ? ? ?

Greg77
08-11-2011, 17:48
Przepraszam a za czym ta kolejka ? ? ?

Pani.....podobno mieso rzucili....

darko
08-11-2011, 17:55
Pani.....podobno mieso rzucili....
A w wątku obok papier toaletowy dajo....

Jacek_Z
08-11-2011, 17:57
Nie chce byście nas znienawidzili :)
Na razie mogę podać listę autorów.
2 zdjęcia pablooka mają równą liczbę głosów i się okładamy maczugami, które zdjęcie ma wejść :mrgreen:. W GTK jest 6 osób. Na przyszłość GTK musi mieć nieparzystą ilość członków :)
2 inna dylematy juz rozwikłaliśmy, tylko te fotki pablooka...

Chciałem powiedzieć, że takie zestawy jakie dali wingeo, hoobie, pablook i Gio to klękajcie narody. W pierwszej 12-tce mieli po kilka zdjęć, gdyby nie zasada 1 autor 1 fotka to ....
naprawdę panowie, ukłony.
Co nie znaczy, że inne foty były nie takie. W niektórych zestawach były perełki.
Zestaw zdjęć wrzucę jak już będzie po wszystkim.

jajacek44 - Tytuł: Grubodziób
arachiusz - Tytuł: smoczek
wigi - Tytuł: Powitanie dnia
gryson - Tytuł: Apel
S4INT - Tytuł: Na zimne dni...
wingeo - Tytuł: Ciepło - Zimno
hoobie - Tytuł: The Misty Hedges
Greg77 - Tytuł: Fanad Head
pablook - Tytuł: Na polnym apelu... albo pablook - Tytuł: Jesień...
Gio - Tytuł: Złota Toskania
harb - Tytuł: Sakrisoy
grafo - Tytuł: plaża nocą

no chyba, że nam się zmieni koncepcja ;-)
albo ten skład GTK sie nie dogada i inne GTK wybierze inne zdjęcia :):):)

darko
08-11-2011, 18:02
Nie chce byście nas znienawidzili :)
Na razie mogę podać listę autorów.
2 zdjęcia pablooka mają równą liczbę głosów i się okładamy maczugami, które zdjęcie ma wejść :mrgreen:. W GTK jest 6 osób. Na przyszłość GTK musi mieć nieparzystą ilość członków :)
2 inna dylematy juz rozwikłaliśmy, tylko te fotki pablooka...

Chciałem powiedzieć, że takie zestawy jakie dali wingeo, hoobie, pablook i Gio to klękajcie narody. W pierwszej 12-tce mieli po kilka zdjęć, gdyby nie zasada 1 autor 1 fotka to ....
naprawdę panowie, ukłony.
Co nie znaczy, że inne foty były nie takie. W niektórych zestawach były perełki.
Zestaw zdjęć wrzucę jak już będzie po wszystkim.

jajacek44 - Tytuł: Grubodziób
arachiusz - Tytuł: smoczek
wigi - Tytuł: Powitanie dnia
gryson - Tytuł: Apel
S4INT - Tytuł: Na zimne dni...
wingeo - Tytuł: Ciepło - Zimno
hoobie - Tytuł: The Misty Hedges
Greg77 - Tytuł: Fanad Head
pablook - Tytuł: Na polnym apelu... albo pablook - Tytuł: Jesień...
Gio - Tytuł: Złota Toskania
harb - Tytuł: Sakrisoy
grafo - Tytuł: plaża nocą

no chyba, że nam się zmieni koncepcja ;-)
albo ten skład GTK sie nie dogada i inne GTK wybierze inne zdjęcia :):):)
No i popsuł całą zabawę ;)

Gratki dla autorów

david
08-11-2011, 18:08
Gratulacje dla Zwycięzców. Czekam na wybrane fotki.

Greg77
08-11-2011, 18:09
Gratki dla autorów

Dzieki;)

MalwinkaTG
08-11-2011, 18:24
GRATULACJE dla szczęśliwej 12-tki :-)))))
P.S. Gdzieś tam w lesie mówili.... że zwycięzcy stawiają kolejkę :-) "bezalkoholowego"

gryson
08-11-2011, 18:31
Nie ma sprawy, stawiam ;)
Swoją drogą, uśmiałem się, ja, który robię w 90% krajobrazy i pejzaże, będę miał w kalendarzu zdjęcie makro. Znowu... :D Bo poprzednio też miałem w kalendarzu makro (które robie kilka razy w roku) :) A poszło do zgłoszenia jako ostatnie, dla "odmiany" :) Muszę osobistemu doradcy piwo postawić ;)
Wielkie dzięki i pozdrowienia dla GTK :)

pilon
08-11-2011, 18:33
Pozdrawiamy i to my dziękujemy Wam, Autorom za kawał dobrej roboty... Nad takimi decyzjami aż miło dyskutować :)
Wy stanęliście na wysokości zadania bez zarzutu, mam nadzieję, że i my daliśmy radę :)

MalwinkaTG
08-11-2011, 18:34
Chętnie zobacze te Wasze super fotki :-) i będę podziwiała i uczyła się od najlepszych... bo pewnie jeszcze duuuuużo mi brakuje :-)

PABLOOK
08-11-2011, 18:37
Dziękuję :).

sethcracow
08-11-2011, 18:46
no zestaw zacny :) chylę czoła przed laureatami i nad pracą GTK :) czkam niecierpliwie na prezentację zdjęć :)

gryson
08-11-2011, 18:46
Chętnie zobacze te Wasze super fotki :-) i będę podziwiała i uczyła się od najlepszych... bo pewnie jeszcze duuuuużo mi brakuje :-)

Księgowi robią dobre zdjęcia, więc nie przejmuj się, za rok Ci się uda ;)

Pablo 77
08-11-2011, 18:49
Gratulacje dla zwycięzców :)

No niestety nie załapałem się :(

W sumie nie ma co się dziwić,wśród zwycięzców czołówka portalu.

arachiusz
08-11-2011, 18:56
Gratulacje dla zwycięzców :smile: , czekam z niecierpliwością na prezentacje .

cayo
08-11-2011, 18:56
GRATULACJE !!!!
Dla zycięzców przede wszystkim ale i dla wszystkich uczestników !
Ja też się nie załapałem ale będzie od kogo uczyć się : )

Gio
08-11-2011, 18:57
Serdeczne dzięki za ogromne wyróznienie!:-) Drugi z rzędu kalendarz z moją fotografią:-D

piter 78
08-11-2011, 18:59
gratuluje zwyciezcom :) i czekamy na prezentacje

kkokosz
08-11-2011, 19:06
Gratulacje dla zwycięzców (no i dla jury ;) )

Jacek_Z
08-11-2011, 19:07
Gratulacje dla zwycięzców :)

No niestety nie załapałem się :(

W sumie nie ma co się dziwić,wśród zwycięzców czołówka portalu.na pocieszenie - byłes bardzo blisko.

Pablo 77
08-11-2011, 19:18
na pocieszenie - byłes bardzo blisko.

Fajnie ale póki co jakością im niestety nie dorównam :(

Tak z ciekawości to które było blisko ?

Czyżby to które obstawiałem ? :)

nightbird
08-11-2011, 19:18
Teraz 12 luf - po jednej za każdego zwycięzcę. Gratulacje!







... za rok się odkuję :)

MalwinkaTG
08-11-2011, 19:31
Księgowi robią dobre zdjęcia, więc nie przejmuj się, za rok Ci się uda ;)

Dziękuję Ci baaardzo :) Postaram się za ten rok podszkolić w dziedzinie fotografii i wystartuje znowu :-) Jak to mówią "kto nie próbuje ten nic nie ma" :-))))))

Hoobie
08-11-2011, 19:37
Dziękuję za to wyróżnienie :)
A pozostałym Zwycięzcom gratuluję :)

gryson
08-11-2011, 19:39
Jak to mówią "kto nie próbuje ten nic nie ma" :-))))))
Słuszne podejście do tematu :)

andko
08-11-2011, 19:40
Gratulacje zwycięzcom,będzie zacny kalendarz:)

MalwinkaTG
08-11-2011, 19:41
:-) no cóż życie jest tak krótkie że nie ma się co dołować, załamywać itp... upada się po to by móc wstać i iść dalej :-)

maxtor
08-11-2011, 19:51
Serdecznie gratuluję zwycięzcom i czekam na foty. Może zrobicie jeszcze kategorię pocieszenia dla " forumowych amatorów" :), bo jak widzę nicki tych, którzy wygrali (i widziałem ich zdjęcia na forum), to zdaję sobie sprawę, że jeszcze długo im nie podskoczymy.
pzdr

qcheese
08-11-2011, 20:55
cóż, pozostaje wierzyć, że kolejny rok przyniesie więcej umiejętności, czasu na ich wykorzystanie oraz szczęścia przy następnej edycji kalendarza... A autorom wybranych zdjęć jak najbardziej szczerze gratuluję i ...proszę, odpuście sobie w przyszłym roku ;-)

mariuszstr
08-11-2011, 21:27
Gratulacje dla zwycięzców i dołączam się do listy oczekujących na fotki i na kalendarz :-)

Jacek_Z
08-11-2011, 21:32
Proszę oto galeria:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=194966
na chwilę zamkne ten watek bo się przenieśmy do podlinkowanego

klekacz
20-11-2011, 00:56
Kalendarz podobno jest w trakcie drukowania :)

Misza89
20-11-2011, 20:38
Czekam z niecierpliwością na możliwość zamówienia. Bardzo piękne zdjęcia. Gratuluję wybrańcom!!!

LenaZ
12-12-2011, 17:33
Można już zamawiać?

admin
14-12-2011, 17:30
Oczywiście: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=197685