PDA

Zobacz pełną wersję : Sailor vs Andy_O



admin
05-02-2007, 01:25
1. "Stracony czas"

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/pojedynek/1.jpg)
---


2. "....adore"

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/pojedynek/2.jpg)
---

WYNIK POJEDYNKU: SAILOR 185; ANDY_O 75 - GRATULACJE DLA OBU ADWERSARZY!

Dyziek
05-02-2007, 01:28
wow:)No to czekam na ostateczny wynik.

pooley
05-02-2007, 01:32
a jaki byl temat pracy? rozumiem ze jakis akt z nawiazaniem do czasu... ale jaki dokladnie?

sailor
05-02-2007, 01:36
pooley
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=16316 strona 1 :

Aby po calym swiecie zarowno wirtualnym jak i rzeczywistym sie nie ganiac adwersarze ustalili temat:


"akt kobiecy na podstawie inspiracji tworczoscia Salvadore'a Dali - pastisz czy fascynacja?"

Andy_O
05-02-2007, 01:43
Moralny rewolwer wymierzony w skroń.. kiedy pociągnąć?

sailor
05-02-2007, 01:46
strzelaj wasc bez krepacji - racz tyko odsunac go troche od mojej skroni by mi skory nie osmolil bo nieestetycznie wygladac bedzie

maroo
05-02-2007, 01:47
Dwójka jest dla mnie PRZEREWELACYJNA!

Nie wiem kto stoi za dwójką, ale już gratuluję.

Andy_O
05-02-2007, 01:49
To ja pociągam. I odpływając w wieczne objęcia Morfeusza i Eurydyki, pozdrawiam Was, pozostających na tym nędznym ziemskim padole.

josoko
05-02-2007, 02:03
Z przyporządkowaniem zdjęć konkurentom w zasadzie nie powinno być problemu. ;-)
Trudniej jednak z werdyktem - wybrać pastisz czy fascynację?
Podejrzewam złośliwy spisek w celu utrudnienia głosowania.

Jacek_Z
05-02-2007, 02:07
no własnie. niby tak zawęzili temat, a jak odległe od siebie zdjęcia.
autorzy, mimo starań, chyba dość łatwo rozpoznawalni.
spytam tylko - a na którym zdjęciu jest facet z filterkiem (czy pluginem) ManToWoman?
Może tym sie kierując zagłosuję na .. przeciwne?

maroo - nie sugeruj.

fIlek
05-02-2007, 02:09
Starcie gigantów :) Tylko co wybrać....

Vesia
05-02-2007, 02:16
Andy_O zaczekaj z tym rewolwerem, ja też mam czasami takie pomysły, ale wybieram łuk.Zanim zdążę sobie z nim poradzić, tak się zmęczę, że odechciewa mi się go użyć
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon12.gif) . No przyznaje, że jestem zaskoczona na plus dla Was obu za pomysły.Muszę się "przespać " z tymi zdjęciami i zobaczyć je o poranku.Nocną porą wybieram nr.2 (dwa).

P.S.Andy_O może sailor ma kule z Twojego pizdoletu w swojej kieszeni?......

josoko
05-02-2007, 02:18
spytam tylko - a na którym zdjęciu jest facet z filterkiem (czy pluginem) ManToWoman?


Pierwsze jest mniej oczywiste, więc to pewnie to :D

adrian
05-02-2007, 09:21
Okurcze... Toście namodzili. Dwie zupełnie różne prace i dylemat jak cholera. Spodziewałem się czegoś w podobnym stylu, hehe, a tu takie zaskoczenie. Musiałem przejrzeć kilka razy te zdjęcia, żeby podjąć decyzję, ale i tak nie wiem, czy dobrze zrobiłem :/

adrian.

Borowa
05-02-2007, 09:27
Witam

Jedynka mnie nie przekonuje, może dlatego że w dwójce zostaje coś nie dopowiedziane, tajemnicze i tylko dla oczu wyobraźni.


Pozdrawiam

Paweł

sailor
05-02-2007, 10:08
sailor ma kule z Twojego pizdoletu

cokolwiek Vesiu mialas na myszli :D:D:D

Madziulek
05-02-2007, 10:14
głos oddany , długo się nie zastanawiałam :)

1 wogóle do mnie nie przemawia

Czornyj
05-02-2007, 13:07
Nie chciałbym być w skórze tego kolesia, który spóźnił się na spotkanie z tą panią z 1-ki :D A swoją drogą - straaaaszny frajer ;)

Dwójka surrealistyczna jak należy, jest w niej to specyficzne wrażenie zawieszenia, statyczności, wyrwania z nurtu czasu charakterystyczne dla przedstawień Dalego.

Jedyne co mi się nie podoba w powyższych pracach, to użycie nieśmiertelnego, oklepanego i powtarzanego do zerzygania - motywu zegara (wprawdzie w obydwu przypadkach dość pomysłowe).

jakubs
05-02-2007, 13:29
oj niektórzy strasznie sugerują :( tak się nie robi...

Na szczęście zdjęcia są tak ciekawe, że wybór jest super zabawą, zwłaszcza, że obaj autorzy, o ile dobrze ich identyfikuję, odkryli mam trochę inne oblicza... jeden- prawie hiperrealistyczną, walącą po oczach zwierzęcość i bachancki szał; drugi- kontemplatywny nastrój, introspektywnej rafleksji...
ale poleciałem...

Seeker
05-02-2007, 13:35
1 dla mnie zbyt bezposrednia w wymowie. Moze, gdyby to bylo osiagniete innymi srodkami... (nie pytajcie, jakimi ;) )

2 jakby nieco za spokojna...

1 w bardziej nowatorski sposob nawiazuje do tematu

2 jest dokladniej dopracowana w kierunku upodobnienia do oryginalu (bedacego zrodlem inspiracji)

na 1 swiatlo bardziej modelujace

na 2 subtelniejsze


No, nie wiem, mam spory dylemat, ale chyba sie uklonie w strone 2 ;)

adrian
05-02-2007, 13:37
Też macie takie wrażenie, że od razu widać kto którą fotkę zrobił? :)

Erie
05-02-2007, 13:43
Też macie takie wrażenie, że od razu widać kto którą fotkę zrobił? :)

tak, ale nie wpłynęło to na wynik głosowania - obie prace są dobre, ale skłaniam się w stronę... (tego co zagłosowałem, a na resztę poczekamy i zobaczymy wyniki)

kronos28
05-02-2007, 13:45
hmm no jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Kto wygra ale musze pwiedziec ze problem z identyfikacja autorow jest bo temat taki nie konwencjonalny i inny od tego co zawsze przedstawiali.

mswilk
05-02-2007, 13:46
Jedynka bo .... to jest klasyczne zdjęcie, a nie prawie grafika komputerowa.
Precyzyjniej: preferuję zdjęcia gdzie jest jak najmniej ingerencji programów graficznych, a jak już są to są one prawie niezauważalne.
Totalne PSucie nie kręci mnie

Ryszard Gałgan
05-02-2007, 14:07
perfidny plan Panowie............

Czornyj
05-02-2007, 14:20
Jedynka bo .... to jest klasyczne zdjęcie, a nie prawie grafika komputerowa.
Precyzyjniej: preferuję zdjęcia gdzie jest jak najmniej ingerencji programów graficznych, a jak już są to są one prawie niezauważalne.
Totalne PSucie nie kręci mnie

O Madre de Dios, jak mnie już nudzą ci puryści fotograficzni, którym wszystko PS-em śmierdzi... Symptomatyczne jest jak dla mnie to, że zwykle rekrutują się spośród osób, którym nie dane było smrodów ciemni wąchać.

Panowie Andy_O i Sailor umówili się na pojedynek w formule MMA. W dodatku temat jaki sobie obrali też skłaniał do sięgnięcia po "klasyczny fotomontaż". Nie można zatem czynić z tego zarzutu!

mswilk
05-02-2007, 14:26
O Madre de Dios, jak mnie już nudzą ci puryści fotograficzni, którym wszystko PS-em śmierdzi... Nie można zatem czynić z tego zarzutu!

To nie zarzut a jedynie moje odczucie. Każdy ma prawo do swojej opinii, a moja jest właśnie taka jaką przedstawiłem i wcale nie dążę do tego aby ktoś ją podzielał. AMEN.

Czornyj
05-02-2007, 14:38
To nie zarzut a jedynie moje odczucie. Każdy ma prawo do swojej opinii, a moja jest właśnie taka jaką przedstawiłem i wcale nie dążę do tego aby ktoś ją podzielał. AMEN.

Wystarczyło napisać, że bardziej urzekła cię prostota jedynki, a dwójka wydaje się przekombinowana, a nie kręcić nosem na PS-a, którego nb. użyto w obydwu przypadkach - jak sądzę.

andre84
05-02-2007, 14:54
Mnie bardziej urzekła jedynki prostota...

Czornyj
05-02-2007, 15:01
Mnie bardziej urzekła jedynki prostota...

:lol:

pebees
05-02-2007, 15:02
Mnie bardziej urzekła jedynki prostota...
Hmm.. przecież to krzywy kadr z uciętym łokciem... a... prostota! :)

Maciej
05-02-2007, 15:07
Wszyscy, że PS-em śmierdzi. :) A w ciemni też przecież się kombinuje, tyle, że jest trudniej. A na komputerze jest łatwiej. (łatwiej, bo kilkasz i masz więcej opcji - żeby nie było, że dla mnie to jest łatwe!)
Więc gdzie jest ta klasyczna fotografia? ;)

Madziulek
05-02-2007, 16:13
Czy zawsze muszą być dodawane jakieś osobiste uwagi ? ;-)

co to kogoś obchodzi ,co ktoś woli, lubi a co nie itd. mnie np.mało obchodzi :-)

głosujcie na to co Wam się podoba i już

andrzej500
05-02-2007, 17:10
Panie i Panowie.
Jest źle.
Cały dzień debaty nad poszukiwaniem tego czegoś, co ewentualnie może wskazywać na dojrzałe obrazy.
Jedynka – światło opanowane i kolor.
Reszta po prostu ….. szkoda słów. Ładna modelka zrobiona na … Tylko lustro od dołu postawić i komplet. FU.
Dwójka – subtelnie i delikatnie ze smakiem gdyby nie paskudne malowidło zegara na twarzy – na ładnej twarzy. Osoba, która to coś namalowała powinna się zastanowić.

Spodziewałem się prawdziwych CUKIERECZKÓW. A jest źle.

Czy któreś zdjęcie powiesiłbym w biurze, przedpokoju lub innym miejscu i codziennie podziwiał? NIE.
To są dwa samobójcze gole.
Po Takich Gościach nigdy bym się nie spodziewał, że tak się podłożą. Bo są dobrzy.

jakubs
05-02-2007, 18:27
andrzej500 ale widzisz, problem polega na tym, dopiero musiałbyś tam to lustro podstawić, bo go tam nie ma, czy modelka jest ładna to nie wiem, bo jest tak pokazana, żeby nie grało to roli, ale krzywe zęby robią swoje, dobre swoje :) co do zegara na twarzy to pewnie lepiej, żeby go machnął Dali, ale nie żyje, sory... stwórz swoją koncepcję i ją zrealizuj, nie mówię że ma byc doskonała...a potem porównaj...
zobaczysz co to znaczy realizować koncepcję ...

flyski
05-02-2007, 18:29
Dwójka bardziej mi się podoba jako więcej a`la Dali.

sailor
05-02-2007, 18:40
czytam sobie ten watem z olbrzymia przyjemnoscia ... koemntarzy mam co nie miara i chyba je zaczne spisywac :) ... niektore posty mnie bawia a niektore przyprawiaja o kilka siwych wlosow z powodu braku zrozumienia dla naszej (moje i Andyego) tfurczosci .. coz .. Dali tez byl nierozumiany na poczatku :D

ale bardzo prosze o konstruktywna krytyke i powstrzymanie sie od komentarzy o lustrach i malowidlach. takie byly wizje autorow. nikt tego nigdzie na kaze wieszac. nikt nie bedize linijka mierzyl zawarotsci PSa w PSie ani tego czy cycek jest sztuczny czy nie.
a malkontentom chcialbym przypomniec ze to jest wspolna zabawa. powtarzam z a b a w a

tak wiec zachecam do uwag ale apropos dziel a nie modelek

tak na bardzo szybko do ostanich 2 postow:
andrzej500 - a "wielkiego masturbatora" dalego bys sobie w biurze powiesil? bo ja osobiscie nie :)
jakubs - w imieniu swoim i mojego mam nadzieje poleglego :) przeciwnika dziekuje za zrozumienie a przede wszystkim aprobate naszych koncepcji

Wini
05-02-2007, 19:08
Wczoraj zagłosowałem na jedno z dzieł, a dzisiaj bym zagłosował na to drugie :(
Jakaś opcja w ankiecie?

Dzieła są różne w odbiorze. A odbiór zależy od pory dnia, nastroju itd, itp.

Może powinny być dwie opcje :? ?
ocena emocjonalna i ocena ta, no, ta druga...aha, intelektualna

Pershing
05-02-2007, 19:33
No i mam dużego zgryza, bo cóż: jedynka - super światło i technika ale wizja już mniej mi się podoba
Dwójka- subtelna, jestem pełen podziwu dla wizji autora, zdjęcie mnie zachwyca tylko nie cierpie dużych szumów. Być może bez nich nie byłaby oddana w pełni atmosfera ale mnie nie leżą i już.
Reasumując w wyborze kierowałem się wizją nie techniką, bo co do techniki to jak kiedyś uda mi się dojść do takiego panowania nad światłem i doborem kadrów to zmienie zawód i fotografia nie będzie już tylko moim hobby. Ale w najbliższej dziesięciolatce to raczej na to się nie zanosi:)
Pozdrawiam autorów i gratuluję obu bez względu na to który wygra. Liczy się przecież to że na forum za sprawą tych panów powiało świeżością i fajną zabawą.

camil
05-02-2007, 20:43
jesli istnieje cos takiego jak przewracanie sie w grobie to Salvador Dali osiąga moc sedniej turbiny

sailor
05-02-2007, 20:44
camil - po raz kolejny dostarczasz nam swietnej rozrywki :) dziekuje

Mosquito
05-02-2007, 21:00
Sailor vs Andy_O tak to mialo byc? narazie widze pojednynek Sailor & Andy_O vs marudy. Co zrobic, zycie.. pojedynek powstal chyba aby rozwiazywac takie problemy.. moze jaies nowe wyzwania panowie? :twisted:

mialem problem z oddaniem glosu, ale po calym dniu walki udalo sie ;) pozdrawiam

sailor
05-02-2007, 21:07
Mosquito - nie mam pojecia ... ja bawie sie swietnie .. nie zawodza moi najwspanialsi wielbiciele .. czekam jeszce na kilka osob .. ale wdzieczny jestem niesamowicie ze camil stanal na wysokosci zadania i wypowiedzial sie rownie elokwentnie jak przy innych moich fotach (biorac pod uwage ze wypowiada sie jedynie pod moimi zdjeciami czuje sie zaszczycony) :D:D:D

Jacek_Z
05-02-2007, 21:13
Dwójka ..... zdjęcie mnie zachwyca tylko nie cierpie dużych szumów....
sailor ma nadal wiele zabawy czytając to wszystko :)
a co do mojej oceny -
zdj 1 - jest trochę za "mocne", ale za to świetne światełko i technika. Autor1 podszedł z duża inwencją do tematu
zdj 2 - też psuje je trochę malunek zegara, wolę jak najmniej kompa w zdjęciu, a tu sam montaż. Z drugiej strony obrazy Dalego to były takie składanki bez zachowania proporcji. Autor2 jakby mniej "oddalił się" od stylu Dalego.

tito
05-02-2007, 21:16
zagłosowałem....

Kaleid
05-02-2007, 21:28
Pierwsze to chyba jakas parodia horroru klasy B :) Drugie..hmm.. Salvador Dali to nie jest, ale ladne :)

Lulu
05-02-2007, 22:20
To ja pozwalam sobie skomentować. Na początku dodam, że w dziele Sailora nie maczałam palców, so, nie wiedziałam efektu końcowego i nie wiem które zdjęcie jest czyje (nie chciał się dopasować do mojego grafiku!!! skandal). Moje zdanie nie jest stronnicze, oceniam efekt końcowy, a nie osoby autorów.
1. Nie kupuję tego- jakościowo fajne,swietne swiatlo!!! Temat jest zachowany,widac ze jest to pastisz tworczosci Dalego. Ja widzę ten zapier... czas i faceta, który nie przyszedł. Baran jeden :)
Jednak uważam, ze Dali w 2. badziej do mnie przemawia. Moze tylko ja jako kobieta zauwazam wzrok Zegarka jako przemijajacego czasu i gest dziewczyny, ktora zastanawia się czy sciągnąć tą szmatkę. Tytuł "adore" dopowiada resztę !!!
Nie rozumiem dyskusji na temat technik stworzenia tych prac, miało być głosowanie na pracę na nie na jakieś PS-y.
Ludzie napiszcie coś fajnego, co zobaczyliście na tych odjechanych zdjęciach a nie rozstrząsajcie ilości komputeroweych ingerencji!!!!! To wtedy sobie z przyjemnością poczytam.
Zdegustowany Kompletny Laik
Lulu

puchbeary
05-02-2007, 22:44
... ja bawie sie swietnie ... :D:D:D

Jeśli pod Twoimi słowami podpisze się również Andy_O to jest super i chyle przed wami czoła za dystans do zwykłego polskiego narzekactwa powszedniego.
Chłopaki - obaj odwaliliście kawał fajnej roboty (no może jeden ciut więcej na komputerze :D ) i obie fotki mi sie podobają. Przyklepnałem jedynkę ... właśnie za to że jest przeciwieństwem drugiej fotki - niesie w sobie energię i - mimo tego co twierdzi Czornyj - jest bardziej naturalna.
Super i zazdroszczę frajdy przy realizacji tego projektu. Na pochybel malkontentom ... :)

jchyra
05-02-2007, 22:53
wybrałem - 2
w PS dodam: ja tam PS nie widzę ;-)

nin
06-02-2007, 00:35
widze ze humorystycznie podesliscie do tematu :D

Siupes
06-02-2007, 00:54
1 sliczna jest, kolorowa, zywa, pieknie swiatlo....... tylko zupelnie mi nie wchodzi porownujac z klimatem 2.
1 na rozkladowke do playboya, 2 na sciane.

meliszipak
06-02-2007, 06:41
Gratulacje. Piękny pojedynek i dużo emocji.
Z niecierpliwości przygryzałem wargi do krwi, czekając na efekty.
Moim zdaniem wygrywa nr 2.

andrzej500
06-02-2007, 08:00
Marudziłem i marudziłem. Może trochę ze złości na samego siebie, że nie potrafiłem wybrać po 3 sekundach oglądania.
Chyba się starzeję.
Skromny głosik oddaję na 2.
Szacunek dla autora i jednak jest tam coś co słabo czuję ale im więcej zastanawiam się tym bardziej pojawia się „tocoś”.

odie
06-02-2007, 10:07
Nie potrafię się zdecydować, więc zagłosuję tutaj: obie prace ciekawe, obie mi się podobają. Bardzo ciekawe, jak można zinterpretować ten sam temat na dwa bardzo różne sposoby.

PS. Co do PSa może takie małe hasełko: Gdyby Dali żył, używałby PSa. :D

Andy_O
06-02-2007, 12:31
Raaaanyy.. jakie bohomazy. Gościa, który spartaczył te zdjęcia trzeba po prostu odstrzelić.
Następnym razem musimy zatrudnić kogoś innego.

Bo tak: na jednym to kobitce prawie żołądek widać (myślał, że wszyscy odłożą świerszczyki na bok, zapatrzą się i zapomną o bożym świecie), na drugim z braku inwencji zamaskował jakimś ziarnem, bo jak nie ma co pokazać, to najlepiej zamazać.

To może ja podam numer do tego, z bożej łaski, fotografa: <edited by Admin: prosze nie robic antyreklamy>
Wszystkie uwagi prosze do niego. My z Sailorem niewinni!

Czornyj
06-02-2007, 12:40
Ja tylko tak trochę w obronie jedynki (której trochę mi się zrobiło szkoda) dodam, że nie jest ona wcale tak całkiem niezwiązana z Dalim, jakby się wydawało. Dali uwielbiał prowokować! Na dowód - proszę bardzo, oto Dali z ukochaną żoną - Galą, ustawia żywą rzeźbę - kobietę-homara przed wystawą:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/02/NakedLobster-1.jpg
źródło (http://www.virtualdali.com/assets/daliPhotos/NakedLobster.jpg)

ozzy
06-02-2007, 12:41
ło ludziska, ale jazda:)
najbardziej urzekajacy mnie koment:

Napisał Pershing
Dwójka ..... zdjęcie mnie zachwyca tylko nie cierpie dużych szumów....

kto by pomyslal ze Hassel tak szumi;) zreszta Admin odkryl na warsztatach ze more tez straszna robi. kaszana ten Hassel ;)

Vesia
06-02-2007, 13:17
Patrząc dzisiaj o "poranku" na te zdjęcia zastanawiam się, co żeście uczynili Andy_O i sailorze że ta kobieta(zdj.nr.1) tyle energii w sobie ma.Dla mnie te zdjęcia są całodobowe, zdj.1- dzienne, zdj.2- wieczorowe.By nie było monotonnie kolejność można odwrócić i też będzie dobrze, przecież kobieta zmienną jest....
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

flinch
06-02-2007, 13:55
1. To chyba odniesienie raczej do stylu bycia i życia Dalego niż dzieł oglądanych na wystawach.
2. Mam nieodparte wrażenie, że zmiksowano "zegary" i reklamy perfum: J'adore Diora i No5 Chanel.

Plessis
06-02-2007, 14:46
Powiem tak - na pierwszym jest i pastisz i fascynacja - to jest szalony Dali, dwójka IMHO jest za "grzeczna" - bardzo jestem ciekaw jak Czornyj zagłosuje.
Czemu?
Bardzo lubię i cenię jego erudycję.
Pozdrawiam
Grzegorz

sailor
06-02-2007, 14:52
My z Sailorem niewinni!

dokladnei tka tez usilowlem sie tlumaczyc .. ze jedyne wina jakie pamietamy to te sikacze przy ktorych tlumaczylismy temu pozal sie beze fotopstrykowi o co nam biega .. z ze biegal slon to ciezko bylo .. i do tego jeszcze ten tupiacy kot .. coz .. nauczka na przyszlosc .. nie zlecac pracy nikomu z hassellem

odie83
06-02-2007, 15:24
o kurde!
3 dni bez internetu a tu już pojedynek rozpoczęty i całkiem nieźle sie wątek rozwija ;)
wybór naprawdę podchwytliwie trudny :evil:

Keyser Soze
06-02-2007, 17:40
...Andy_O, Sailor - panowie, wybor jest trudny, nawet bardzo trudny, ja w kazdym razie nie potrafie go dokonac.
Byc moze bylem nastawiony na zdecydowane zwyciestwo, ktoregos z Was. A tak pozostaje pewien niedosyt.

Wytlumacze to najbardziej obrazowo jak potrafie - to jest pojedynek, strzeliliscie do siebie i [jak dla mnie] postrzelili jeno nawzajem, krew efektownie wsiaka w snieznobiale rekawy koszul, sekundanci podbiegaja do Was, ale odsylacie ich, bo...... stoicie jeszcze na nogach, a jakas powierzchowna rana oponenta nie satysfakcjonuje Was przeciez, podnosicie dlonie , mierzycie do siebie i...

Panowie, czekam na drugi strzal :)


PS. Co do PSa może takie małe hasełko: Gdyby Dali żył, używałby PSa. :D

Powiem wiecej: "PSa Andaluzyjskiego"! ;) ...

hesja
06-02-2007, 17:52
"wywolany lotem pszczoly nad owocem granatu sen...
chwile przed przebudzeniem...

to jeden z moich ulubionych tytulow do dziel Dalego ktorego kiedys pokochalem i duzo o nim czytalem...
wiem jedno:
byl niezle popieprzony i zwariowany
miedzy innymi zwracal na swoja ukochana (nie tylko uwage) ;)

i teraz jak tu zaglosowac??
bardziej do Dalego zblizona fotka 1
bardziej do hesji zblizona fotka 2

jestem 50:50
czekam na konkretne oferty od autorow hihi :))

baj de łej...
zastanawiam sie czy powinno sie zezwalac na komentarze po wystawieniu fotek w pojedynku....
mozna cos niepotrzebnie zasugerowac i taaakie tam :)
oczywiscie pisze to bo niebawem bedzie inny pojedynek
i az zal bedzie czytac ze ta (a nie moja) fotka jest taaaka super

ok... jeszcze pomysle nad decyzja co do tego pojedynku...

hesja
06-02-2007, 17:53
ok... juz :)

Czornyj
06-02-2007, 18:15
baj de łej...
zastanawiam sie czy powinno sie zezwalac na komentarze po wystawieniu fotek w pojedynku....
mozna cos niepotrzebnie zasugerowac i taaakie tam :)
oczywiscie pisze to bo niebawem bedzie inny pojedynek
i az zal bedzie czytac ze ta (a nie moja) fotka jest taaaka super

Powinno, powinno - z tego jest najlepsza zabawa :lol:

Pershing
06-02-2007, 18:36
Dobra muszę się wytłumaczyć bo było już późno i trochę źle się wyraziłem, a Wy zaraz tak dosłownie. Pisząc że nie lubię dużych szumów miałem na myśli ziarno na fot 2 i tyle. I nadal tak twierdzę. To chyba nic złego że jeden lubi białe a drugi czarne a inny szare itd. (rzecz gustu).

Pershing
06-02-2007, 18:42
Acha i żeby nie było, to zdaję sobie oczywiście sprawę że te "szumy" - ziarno to nie robota aparatu a PS-a, bo rozumiem, że ktoś sobie pomyślał że ja sobie pomyśłałem że to aparacik szumi.
No wytłumaczyłem się ufffff i bawmy się dalej.

jaari
06-02-2007, 19:22
Głos oddany, ale szczerze się przyznam, że znając dotychczasowe prace obydwu Panów jestem nieco zawiedziony. Z pionierskiego obowiązku zagłosowałem, choć serce mówiło żeby się wstrzymać...
Z niecierpliwością czekam na drugie starcie :-)

odie83
06-02-2007, 19:27
no to teraz czas się przyznać :oops:

to ja jestem tym gościem, któremu Andrzej i Piotr zlecili zrobienie tych zdjęć :mrgreen: :twisted:

Marek Urbanowski
06-02-2007, 19:31
Mam wiele podziwu dla obu panów,że na osąd publiczny ważyli się wystawić.Jak widać dyskusja zawzięta i komentarzy wiele,a tym samym warto było do pojedynku stanąć.Bez względu na wynik do obu wiele szacunku mieć będę.Głos już oddałem,a że oddać mogłem jedynie na jedną z prac wartości drugiej w niczym nie umniejszam i niecierpliwie na wynik czekam:)

Andy_O
06-02-2007, 21:10
to ja jestem tym gościem, któremu Andrzej i Piotr zlecili zrobienie tych zdjęć :mrgreen: :twisted:

Kryliśmy Cię jak mogliśmy. Ale to dłużej trwać nie mogło..

sailor
06-02-2007, 21:16
coz odie83 .. fajny z ciebie gosc .. ale za bledy trzeba placic .. bedziemy ci przysylac fajne pielegniarki do szpitala :)

temporalis
06-02-2007, 21:22
Oddałem głos na 1. ponieważ to fotografia i pojedynek fotografów a nie grafików komputerowych mimo, że 2. klimatycznie jest zdecydowanie bliżej Dalego. Dlatego

kronos28
06-02-2007, 23:28
no to jak wszyscy pisza to i ja cos skorbnę na co i dlaczego o co sobie bede żałował ;)

1 - Baardzo dobrze wykonane. Jest ta prowokacja jest ten ruch co bije od obrazow Dalego. Na jego obrazach zawsze cos i duzo sie dzieje. Tyle rzeczy do zobaczenia, fascynacja, prowokacja. Lecz jakoś do mnie nie przemawia. Za mało Dalego tutaj jednak jak dla mnie. Jakby czegoś brakowało tej nutki takiej tajemniczości i braku zrozumienia - chyba nie wszyscy lapią o co chodzi jak pierwszy raz patrza na obraz Dalego. To zdjece takie nooo nie wiem jak to opisać za bardzo oczywiste.

2 - To wlaśnie ma to coś - tą tajemniczość, praca ta intryguje i dlatego na nia oddałem głos. Może nie ma tu tak wiele ruchu i tego chaosu ale Dali miał też i spokojne prace - proste a intrygujące.

Co do działania w PS obu autorów - biorąc pod uwagę temat pracy to nie wiem czego ci wszyscy malkontenci sie spodziewali? Przecież to jest miala być praca inspirowana pracami S.D. wiec wiec słynne rozpływające sie zegary, feria barw i kolorów itd. to było do przewidzenia ze bedzie tu ostra ingerencja PS - i dobrze.

swiatlo
06-02-2007, 23:35
Głosowałem na dwójkę nie wiedząc nawet kto co zrobił. Jednak bardziej na zasadzie głosowania "nie na jedynkę". Jakoś wszystko się we mnie buntuje przeciwko jedynce... Nie można głosować na inne zdjęcia zamiast na te dwa? :)

odie83
07-02-2007, 00:11
Kryliśmy Cię jak mogliśmy. Ale to dłużej trwać nie mogło..


coz odie83 .. fajny z ciebie gosc .. ale za bledy trzeba placic .. bedziemy ci przysylac fajne pielegniarki do szpitala :)

Wiem, że wyszła straszna kicha z tych zdjęć, ale powinniście mi wybaczyć...
W końcu jestem tylko amatorem z DePięćdziesiątką :(

(a co do pielęgniarek to mogą być te, które załatwiliście mi do zdjęć :mrgreen: )

Andy_O
07-02-2007, 00:21
W końcu jestem tylko amatorem z DePięćdziesiątką :(
To może wyjaśnisz nam jak to robisz, że Ci aparat szumi tylko do połowy..
Ustawiasz w menu opcję "noise" na 0.5?

Trevor
07-02-2007, 00:27
1-ka - niestety...nie urzekła mnie ta prostota:-|)

2-ka - nastrój bardziej mi podchodzi pod temat, ta twarz troche tentego...

odie83
07-02-2007, 00:39
To może wyjaśnisz nam jak to robisz, że Ci aparat szumi tylko do połowy..
Ustawiasz w menu opcję "noise" na 0.5?
To nie szum :)
matryca jest po lewej stronie trochę zakurzona... miałem się za to zabrać.
a co do menu to mam tam taką opcję jak:
make photo like: Sony K750i, D50, D70s, D200, D2Xs ;p

Andy_O
07-02-2007, 00:59
mam tam taką opcję jak:
make photo like: Sony K750i, D50, D70s, D200, D2Xs ;p
jak patrze na pierwsze zdjęcie, to chyba masz opcje:
make photo like: Taschen, LaChapelle, Librodo...

mziel
07-02-2007, 01:46
A i mi ta prostota bardziej się podoba :-)

Karrlos
07-02-2007, 10:17
Ja kiedyś miałem szczęście odwiedzić wystwę Dalego.
Spędziłem tam trochę czasu zafascynowany, zniesmaczony, zdziwiony itd itp...
Jego prace są różne i te dwie jak najbardziej pasują do tego kim on był.

Czy bym sobie powiesił taki obraz ??
A czy wystawiłbyś inne Dalego?

Jedynka prowokuje, jest ostra i o to chodziło Dalemu - prowokować
Dwójka daje do myśleniajest subtelniejsza, ale... i także o to chodzi.


Apropos żygania zegarami - to chyba Dalemu by się najbardziej spodobało z tego tematu.

el.dzi
07-02-2007, 10:50
W przypadku tego pojedynku do wybranego tematu bardziej pasuje mi 2, nie to żeby 1 była słaba - jest świetna ale jakoś bardziej poczułem klimat wpatrując się pół godziny w 2. Wcześniej wpatrywałem się pół godziny w 1. :)

Oczywiście obie interpretacje są doskonałe więc wybór był bardzo ciężki. Brawa dla obu Panów: Sailora i Andy_O :)

wizja
07-02-2007, 13:49
Pleple plepleple ple pleplleplepllelelepple pleple plepl eplepllep plepepepeplllepelelepele ple pleelplel ple. Pleplleplle plelpellepple pleple ple pleple pllleleple ple? Ple lpeleleppe ple... pelple... ple. Ple ple ple.

2 bo PLE!

ple. plepleple ple ;-)

sailor
07-02-2007, 14:09
no to zes sie rozpisal .. Dali bylby z ciebie dumny :D:D:D:D

Czornyj
07-02-2007, 14:18
Pleple plepleple ple pleplleplepllelelepple pleple plepl eplepllep plepepepeplllepelelepele ple pleelplel ple. Pleplleplle plelpellepple pleple ple pleple pllleleple ple? Ple lpeleleppe ple... pelple... ple. Ple ple ple.

2 bo PLE!

ple. plepleple ple ;-)

No proszę - mamy na forum dadaistów!

wizja
07-02-2007, 17:22
stwierdziłem, że cokolwiek bym nie napisał, to i tak nie ma to znaczenia :-) Nikt się do niczego napisanego wcześniej nie ustosunkowuje, więc.. :-)

sailor
07-02-2007, 18:35
wizja ... nawet nie wiesz z jaka checia bym sie wypowiedizal do wszystkeigo napisanego wczesniej .. ale z racji tego ze na pierwszej stronie wisi moje foto to raczej nie moge spraw pewnych poruszyc

wizja
07-02-2007, 18:44
a nie nie! Nie myślałem o Tobie czy Andym.. tak po prostu przeczytałem cały wątek i nie zauważyłem, żebym mógł wnieść coś nowego, a i odniosłem wrażenie (może mylne), że ktokolwiek cokolwiek pisze to i tak pisze to najczęściej "dla siebie"- ot jakoś tak by to szło :-)

flyski
07-02-2007, 18:49
a nie nie! Nie myślałem o Tobie czy Andym.. tak po prostu przeczytałem cały wątek i nie zauważyłem, żebym mógł wnieść coś nowego, a i odniosłem wrażenie (może mylne), że ktokolwiek cokolwiek pisze to i tak pisze to najczęściej "dla siebie"- ot jakoś tak by to szło :-)

Przecież wniosłeś coś nowego "2" zdajsie a tu o to chodzi :)

Seeker
07-02-2007, 19:11
"wizja ... nawet nie wiesz z jaka checia bym sie wypowiedizal do wszystkeigo napisanego wczesniej .. ale z racji tego ze na pierwszej stronie wisi moje foto to raczej nie moge spraw pewnych poruszyc"

A ktore konkretnie? ;)

tito
07-02-2007, 19:23
"wizja ... nawet nie wiesz z jaka checia bym sie wypowiedizal do wszystkeigo napisanego wczesniej .. ale z racji tego ze na pierwszej stronie wisi moje foto to raczej nie moge spraw pewnych poruszyc"

A ktore konkretnie? ;)

coś tak czuję, że jednak nr 2

jakubs
07-02-2007, 20:58
wizja miał dziś w pracy trudny dzień, a ja mam dzień wchodzenia....., schlebiania artystom... po dwóch dniach od pierwszego oglądu zdjęcia podobają mi się jeszcze bardziej, nabrały jakiejś klarowności, moge nie myśleć, kto które zrobił, głosowanie już za mną, widzę samo zdjęcie, nie skupiam się na technice, ale na znaczeniu... dwie kobiety w swoich dwóch zupełnie krańcowych przejawach kobiecości, mężczyzna chyba nigdy nie mógłby służyć jako zobrazowanie takiej amplitudy emocji... i jakie dwie reakcje na czas: szał i kontemplacja! komu po trzydziestce są obce te stany, bo mi nie... tak więc Panowie nie obraźcie się, ale mimo odmienności technicznej to Wasze dzieło dopiero złożone w postaci jakby dyptyku stanowi dla mnie całość, ramy w których można próbować umieścić swoje rozumienie przemijania, odnieść się do niego i zatrzymać...
nie przeszkadza to temu, że głosowałem na jedno zdjęcie :)

Andy_O
07-02-2007, 21:47
tak więc Panowie nie obraźcie się, ale mimo odmienności technicznej to Wasze dzieło dopiero złożone w postaci jakby dyptyku stanowi dla mnie całość, ramy w których można próbować umieścić swoje rozumienie przemijania, odnieść się do niego i zatrzymać...

Czy byłbyś skłonny częściej komentować nasze zdjęcia? Poetycko się zrobiło..

jakubs
07-02-2007, 22:19
mam nadzieję, że nie kpisz...... Ale nawet jak kpisz, to i tak takie jest moje zdanie :)

Andy_O
07-02-2007, 22:40
mam nadzieję, że nie kpisz...... Ale nawet jak kpisz, to i tak takie jest moje zdanie :)

Nie, kpiarz ze mnie marny. Po prostu miło posłuchać ludzi którzy ładnie mówią w dobie SMS-ów.

jakubs
07-02-2007, 23:08
:)

sailor
08-02-2007, 09:32
sie przylaczam do zdania Andyego :)

odie83
08-02-2007, 10:58
jak patrze na pierwsze zdjęcie, to chyba masz opcje:
make photo like: Taschen, LaChapelle, Librodo...
niestety nie znam panów...
znam takich jak Andy_O, sailor, itp...
tamci to pewnie jacyś amatorzy ;]

Vadim
08-02-2007, 11:07
Nie, kpiarz ze mnie marny. Po prostu miło posłuchać ludzi którzy ładnie mówią w dobie SMS-ów.

He,he,he... Posłuchać...

A tak od siebie, to jestem zawiedziony. Głęboko zawiedziony. Tyle sobie ludziska tutaj naobiecywali, a Oni... Ech, szkoda słów...

Pozdrawiam

sailor
08-02-2007, 11:11
Vadim - w watku wyzywajacym Andyego na pojedynek napisalem wyraznie co by sobie nie obiecywac. a ze ludzie nie czytaja i spodziewali sie Pi i Sigmy z MatPlanety to jzu nie moja wina :D

Andy_O
08-02-2007, 16:34
Pi i Sigmy z MatPlanety

Na pierwszym zdjęciu to Pi
Na drugim z pudełka wyskakuje Sigma
A patrzy na nią.. noooo ktooo?

Nie pamietam już szczegółów tamtych pouczających programów, ale już wiem, dlaczego oglądałem je z wypiekami na twarzy :-)

Vadim
08-02-2007, 16:55
Pisząc o ludziskach, miałem siebie na myśli. Człowiek spragniony piękna i artystycznych doznań mógł przecież oczekiwać znacznie więcej, zwłaszcza po takich jak WY. A WY co? Wyobraźnię artystyczną utopili w łiskaczu i mnie tu po jednym, cholernie dobrym zdjęciu zapodajecie do oceny. Niech Was...
Wnoszę, aby następnym razem admin zaszył obu Panów przed potyczką, co by moja tęsknota za Waszymi zdjeciami nie wyła mi po nocach. Bo dobre są. Może nawet tak dobre, że aż szmirowate. Choćby pierwsze z brzegu. Qrevsko bezczelnie dobre, a to drugie... Takie trochę jakby je zegarmistrz światła namalował... Lekko nadżumiony...

Pozdrawiam

Andy_O
08-02-2007, 23:23
mnie tu po jednym, cholernie dobrym zdjęciu zapodajecie do oceny. Niech Was...


To może, jako że do cna się jeszcze nie skrwawiliśmy, przeczyścić pistolety, załadować amunicję i .. DRUGI STRZAŁ ???

sailor
08-02-2007, 23:28
jako ze amunicji zostalo jeszcze .. a i giermek bron przeczyscil przeto do strzalu zem gotow. mierz wasc lepiej niz razem poprzednim :) bo i ja nie mam zamiaru wasci oszczedzac :)

Andy_O
08-02-2007, 23:51
Głowę odwracam albowiem dzisiaj jakowyś nieswój jestem.. wzrok ku niebu wznoszę.. ręka drży lekko, szalona.. czy wiatr, szubrawiec, poniesie kulę wprost do celu? Czy za spust pociągać? Czy moja jaźń postrzelona, wykrwawiona, ale wciąż przeciaż żywa jeszcze - siłę na celny strzał odnajdzie?

sailor
08-02-2007, 23:56
nie drzyj wasci jak osika na wietrze. wszak wiadomo wszem i wobec zes nie jest zajacem podszyty. a i kule twoje celu siegaja, a poprzednia cudem chyba tylko dzieki opatrznosci z toru zboczyla i miast w serce ugodzila w ramie.. lewe na szczescie wiec z prawicy strzal oddac moge .. mimo iz plamy przed oczami z powodu krwi utraconej sie pojawiaja. niechaj sekundanci zaczna odliczac. skonczmy .. wstydu forumowiczom oszczedzajac :)

Imago
09-02-2007, 11:30
"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy..."

Niech to wam starczy za komentarz Panowie :).

adrian
09-02-2007, 11:50
Nie ma to jak youtube ;) Kika odcinków Pi i Sigmy:

http://youtube.com/results?search_query=matplaneta&search=Search

Aż się łezka w oku kręci. Sonda też była ekstra :)

Erie
09-02-2007, 12:04
Nie ma to jak youtube ;) Kika odcinków Pi i Sigmy:

http://youtube.com/results?search_query=matplaneta&search=Search

Aż się łezka w oku kręci. Sonda też była ekstra :)

Sonda była genialna, po tym wypadku rowerowym płakałem przez parę godzin :(

wrrum
09-02-2007, 14:05
Cieszę się, że są tacy, co mają podobne odczucia jak ja.
Głos oddany

jchyra
12-02-2007, 00:45
Sailor gratuluję zwycięstwa
zdjęcie nr 2 było moim faworytem, teraz już wiem, że moim faworytem byłeś Ty :-)

gratuluję Andyemu dotrzymania kroku oraz drugiego, również medalowego miejsca :-)

hesja
12-02-2007, 00:50
a sa gdzies wyniki???
sailor??? gratulacje :) ja tez glosowalem na dwojke mimo ze bylem pewny ze to fota andrzeja
nono marinero... superowo!!! :)

Erie
12-02-2007, 00:51
:) - wygrał mój wybór, gratulacje Sailor

sailor
12-02-2007, 01:24
dziekuje wszysktim za oddane glosy :)
hesja - podejrzewam ze wiekszosc myslala ze druga fota jest Andyego :)

hesja
12-02-2007, 01:27
to niewazne kogo
szanuje Was baaaardzo obu
poprostu w TEJ zabawie wygrala lepsza fota wg mnie :)

ladniutka.... moze to ziarno teges ale ladniutka ;)

SZACUNEK!!!

admin
12-02-2007, 01:31
I ja gratuluje. Super zdjecia! Teraz juz mozecie zasiasc do stolu i podzielic sie... UWAGAMI ;)

TERAZ MY!

mziel
12-02-2007, 01:33
hesja, a mi się wydawało wręcz odwrotnie - Andy robi, że tak to nazwę, "czyste" ujęcia - niezmącony kolor, więcej światła, ładnie wyeksponowana skóra, cała poza. Sailor natomiast lubi niedopowiedzenia - tu cień, tam brak światła, detale, prowokacja językiem ;-) Z tego powodu fotka Andiego pasowała mi do niego a druga siłą rzeczy musiała być Sailora.

Mam nadzieję, że się nie obrażą, jeżeli mój odbiór fotek obu Panów jest sprzeczny z ich zamierzeniami.
Składam gratulacje na Wasze... szkła ;-)

jchyra
12-02-2007, 01:35
Piotrze nie mówi się TERAZ MY! tylko TKM! :-)

mziel
12-02-2007, 01:35
P.S.:
admin, 9999? czyja to liczba? bo 3*6 to wiem czyja ;-)

admin
12-02-2007, 01:45
Nie mam zadnych powiazan z tym kims ;)

Erie
12-02-2007, 01:47
no to gratulacje Piotrze 10 000 na liczniku - chyba sie nie przekręcił licznik ;)

admin
12-02-2007, 01:48
Dzieki, chyba ja go przekrece, bo na spamera wychodze :) Ladna cyfera na jutrzejsze wejscie na nowy serwer :)

mziel
12-02-2007, 02:07
spamer hehehe

flyski
12-02-2007, 20:59
Gratuluję sailor, fakt że zakładałem iż to fotka autorstwa Andy_O ale tym większe plusy dla Was że możecie stworzyć prace w różnych wariantach, nazwałbym to "nastrojowych" co wybitnie widać w cz. 2giej pojedynku.
dzięki za te prace i proszę o więcej :)

ps. admin -spamer spamer ;)

Andy_O
12-02-2007, 21:22
Gratuluję Sailorze!
Przebieg rywalizacji był nastepujący: tuż po starcie moje zdjęcie znajdowało się na ostatniej pozycji. Jednak natychmiast zabrało się za odrabianie strat, z godziny na godzinę wyprzedzało kolejnych zawodników, i po morderczym finiszu.. przegrało o włos walkę i zajęło wspaniałe, drugie miejsce!!

wizja
13-02-2007, 12:15
Andy, drugie miejsce jest super. Sailor za to dostal przedostatnie :-D

Andy_O
13-02-2007, 13:34
Sailor za to dostal przedostatnie :-D

Pięknie powiedziane :-)

hlobaza
13-02-2007, 21:28
Jeśli chodzi o formę zdjęcia do wybieram jedynkę, natomiast w kategorii efektów komputerowych to dwójka. Każde ma coś w sobie...

sailor
13-02-2007, 23:16
no wlasnie .. ja w sprawie tych efektow komputerowch ... zastanawiam sie czemu w dobie fotoszopa wszyscy tylko o efektach i efektach .. to zdjecie spokojnie jest do zrobienia pod powiekszalnikiem. fotomontaz wymyslono juz na poczatku fotografii, technike kolazu ladnych pare lat wczesniej. wiec skad to ciagle marudzenie ze fotoszop jest be? owszem wystarczy wziac dwa filtry, zrobic 3 zdjecia i zlozyc z nich wlasnie takie foto. czy zrobienie tej foty na negatywach sprawiloby ze stanie sie lepsza? zwlaszcza do prezentacji w internecie? przeciez i tak ja przez komputer trzeba przepuscic .. przyznam ze nie rozumiem niektorych.
moze dla wyjasnienia czemu jest to nadal zdjecie:
sklada sie z 3 warstw
- tla (do osiagneicia filtrami)
- zdjecia twarzy z namalowanym zegarem
- zdjecia dziewczyny stojacej w zbitej z plyt "doniczce"
wszytko sklejone razem.
jak dla mnie JEDYNYM efektem cyforowym jest na tym zdjeciu ..... ziarno.
pozdrawiam i zachecam do swiezszego spojrzenia na fotografie

jchyra
14-02-2007, 01:02
zgadzam się sailor w 100%
pamiętajmy jednak, że dziedzina fotografii ma bardzo wiele zastosowań, które stawiają sobie bardzo skrajne wymagania
ingerencja (cyfrowa czy analogowa) w obraz może prowadzić do podniesienia a w innej dziedzinie do zniszczenia wartości zdjęcia
przykłady:
- w fotografii reporterskiej ważna jest autentyczność przekazu
- w fotografii kreacyjnej bardzo często wręcz przeciwnie

nie chcę się rozpisywać, ale ważne jest to co mówi stare chińskie przysłowie (mniej więcej): zanim malarz pędzlem dotknie płótna ustala linię horyzontu
czyli stajemy przed elementarnym pytaniem komu i czemu nasza praca ma służyć
i tu fotoreporterzy mają dość wąską i określoną drogę wyrazu
ale jak na przykład podejść do fotografii krajobrazu?
czy jest to dokument, zapis jakiegoś staniu zawieszonego w czasie, czy jest to raczej dziedzina sztuki bliższa malarstwu?
pytam, bo dla przykładu moje krajobrazy w przeważającej większości są "namalowane" z kilku zdjęć
i cały czas spotykam się ze skrajnymi opiniami, że to wyzwolenie od ograniczeń foto albo wręcz przeciwnie, że to oszustwo
moim zdaniem nie, bo wszędzie gdzie się pojawiają są oznaczone jako montaże
a mimo to puryści zarzucają mi, że krajobraz realistyczny jest tą dziedziną, która nie powinna opierać się na konfabulacjach :-)

jakubs
14-02-2007, 14:51
no ale temat :) , ludzie debatują o tym od tysięcy lat bez przesady, kiedyś nazywało się to mimetyzm, realizm, akademizm... każdy to rozumie inaczej, ale raczej każdy lubi w sztuce odnaleźć to co schlebia jego gustowi, nikomu nie przeszkadza to, że jakikolwiek obraz zapisany na czymkolwiek nie oddaje tego tak jak widzi człowiek, czyli już jest przekłamaniem, czy to portret, czy pejzaż... jest dziełem zaczynającym żyć własnym życiem... zupełnie innym zagadnieniem jest adektwatność zastosowanych środków do tematu, jeśli ktoś dwa dni siedzi nad komputerem i obrabia coś co jest bez znaczenia i nie ma myśli, to każdy spyta po co ten komputer? skoro i tak nic nie wnosi.... a tak często się w naszych czasach dzieje (a pewno i dawniej też)... chyba zasadą powinna być rzetelność i uczciwość... w każdym działaniu :)

szympro
14-02-2007, 17:44
ja tez glosowalem na dwojke mimo ze bylem pewny ze to fota andrzeja

Tak samo ;) Glosowalem oczywiscie na zdjecie, nie na autora, ale jednak przeczucie co do tego kto zrobil ktore zdjecie tym razem zawiodlo :)

jarek76
16-02-2007, 20:21
Gratulacje sailor
Przypadkiem też głosowałem na twoją pracę:-D

ZbychuO
23-02-2007, 09:34
I ja gratuluję obu kolegom, choć niestety nie zdążyłem zagłosować.
Jednak wynik nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo też bym tak głosował :)

haszz
04-03-2007, 00:22
fajne te wasze pojedynki, az sie nie moge doczekac powrotu do wawy. Jak by nie bylo, kiedy temat przeczytalem, 2 jak nic temat mi naswietlila. Gratulacje :)