PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon Capture - digital DEE



admin
01-06-2004, 11:37
Jedną z interesujących funkcji tego softu jest Digital DEE. Mam jednak pewne wątpliwości co do tej funkcji. Rozumiem że jest ona elementem ułatwiającym wyciąganie szczegółów z ciemnych części zdjęcia. Czasem jednak mam wrażenie że zastosowanie tej opcji jest niezbyt logiczne. Wszystko byłoby dobrze gdyby wyciąganie szczegółów odbywało się w miejscach które faktycznie tego potrzebują, jednak najczęściej jest to cały kadr i wymaga on później dodatkowych korekcji krzywymi. Czy to ma sens? Faktycznie kilka zdjęć udało mi się wyciągnąć digital DEE ale wymagało to poźniej sporo pracy aby wyrównać ogólne poziomy. Kiedy stosujecie digital DEE? Czy to opcja do stosowania na większości zdjęć czy też tylko na tych które maja zachwianą równowagę tonalna?

Anonymous
02-06-2004, 19:08
Próbowałem się tym bawić wczoraj. Wydaje mi się, że wyciagniete zostały szczegóły w cieniach. Światła, moim zdaniem, nie zostały rozjaśnione. A więc niby to o co chodzi. Może się przydać... Za krótko się tym bawiłem by autorytatywnie oceniać jakość tej funkcji. Może inni mają więcej doświadczeń.

admin
02-06-2004, 21:07
Jacku, ja mowie o zastosowaniu tej funkcji w przypadku zdjecia w ktorym roznice sa nieznaczne. Dzis wrzuce sample z wykorzystaniem tej funkcji w mocno kontrastowej scenie. tam digital Dee to rewelacja (lodzka katedra - ciemna i bezbarwna). Robilem proby wiec je pokaze.

admin
03-06-2004, 08:35
Wrzucilem na strone porownanie dwoch zdjec opracowanych za pomoca NC 4.1 Jedno z opcja digital Dee, drugie bez. Roznica jest znaczna i tu sprawdzila sie przydatnosc tej funkcji:
http://www.d70klub.digital.pl/testy/nc_digital_dee.htm